זה פשוט מדהים, איזו חוצפה יש לאנשים!!! - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה פשוט מדהים, איזו חוצפה יש לאנשים!!!

amir85

Recommended Posts

• תגובות 125
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בבקשה, רשימת אפליות נגד מיעוטים בישראל:

1. אפלייה תקציבית (בעיקר בכל הקשור לאזורי עדיפות לאומית וחינוך).

2. קבלה לצבא (הטיעון של "ענייני ביטחון" לא מקובל, אתה לא יכול לבצע אפליה כנגד אוכלוסיה שלמה בדיוק כפי שאתה לא מפלה נער שיש לו הורה עבריין).

3. אפלייה בעמדות מפתח במערכת המשפט (יש במדינה כמעט 20% מוסלמים ואף לא שופט עליון מוסלמי אחד, ולפני שתאמר משהו - סלים ג'ובראן הוא נוצרי וגם אם נקבל את הטיעון הזה מדובר באחד מתוך 14 כאשר ע"פ חלקה של האוכלוסיה הערבית במדינה צריכים להיות 2-3 שופטי עליון ערבים).

4. אפלייה בשלטון - כמה בכירים ערבים או ערבים באופן כללי אתה רואה במוסדות השלטון? (ואני לא מדבר על הכנסת שנבחרת ע"י האזרחים)

5. נישואים וקבורה - 300,000 חסרי דת והומולסביים אינם יכולים להתחתן כלל ולהיקבר בצורה נורמלית.

6. שיעור העוני אצל הבדואים הוא הגבוה במדינה ומצב התשתיות והטיפול הסוציאלי הוא מחפיר.

7. הפקעת קרקעות הבדואים.

8. אפלייה באפשרות לרכישת קרקעות והצטרפות ליישובים קהילתיים.

9. פתיחת עסקים בשבת, רוב העסקים סגורים בשבת ע"פ חוק מה שפוגע באוכלוסיה המוסלמית שעבורה זהו יום רגיל.

רוצה עוד? וכל זה כמובן מבלי להתחיל לחפור ולהוציא חרא מהעבר.

מצטער ידידי, אבל הערה הזאת פשוט מטומטמת,

1.תאמין לי מושקע בהם מספיק תקציב זה שהכל הולך אצלהם לכיוונים הלא נכונים לא אומר שאין מספיק תקציב , בדרך גם תבדוק כמה מיסים אותם 20% מהמדינה משלמים ואני בטוח שתקבל פחות מ5%.

2.ראית כמה פיגועי דריסה היו בזמן האחרון 3?4? וזה עוד כולה עובד בניין עם טקרטור מסכן, תחשוב מה תקבל עם טייס ערבי בF16 או אפילו לוחם עם M16 שיחליט להשתולל קצת.

3.תקרא את הערה בסוף.

4.תקרא הערה בסוף , בנוסף לכך כמה בכירים יהודים אתה רואה בפתח או בחמאס? או בסוריה ? לבנון אולי ? או אפילו ירדן החברותית - 0 ! אתה לא שומע אותנו מתלוננים על זה.

תראה היא מדינה יהודית דמוקרטית.

מצטער אבל יש לנו רק מדינה אחת ומצטער שבלשלטון אתה רואה רק יהודים ומיעוט נוצרי ומוסלמי ואני מקווה שגם תשאר מדינה יהודית דמוקרטית - יש כ27 מדינות מוסלמיות בעולם ואף יהודי או נוצרי לא מתלונן , יש לך את כל אירופה שבנויה כיבשת כלל אזרחיה...לא טוב לך פה אז תעוף מפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער ידידי, אבל הערה הזאת פשוט מטומטמת,

1.תאמין לי מושקע בהם מספיק תקציב זה שהכל הולך אצלהם לכיוונים הלא נכונים לא אומר שאין מספיק תקציב , בדרך גם תבדוק כמה מיסים אותם 20% מהמדינה משלמים ואני בטוח שתקבל פחות מ5%.

2.ראית כמה פיגועי דריסה היו בזמן האחרון 3?4? וזה עוד כולה עובד בניין עם טקרטור מסכן, תחשוב מה תקבל עם טייס ערבי בF16 או אפילו לוחם עם M16 שיחליט להשתולל קצת.

3.תקרא את הערה בסוף.

4.תקרא הערה בסוף , בנוסף לכך כמה בכירים יהודים אתה רואה בפתח או בחמאס? או בסוריה ? לבנון אולי ? או אפילו ירדן החברותית - 0 ! אתה לא שומע אותנו מתלוננים על זה.

תראה היא מדינה יהודית דמוקרטית.

מצטער אבל יש לנו רק מדינה אחת ומצטער שבלשלטון אתה רואה רק יהודים ומיעוט נוצרי ומוסלמי ואני מקווה שגם תשאר מדינה יהודית דמוקרטית - יש כ27 מדינות מוסלמיות בעולם ואף יהודי או נוצרי לא מתלונן , יש לך את כל אירופה שבנויה כיבשת כלל אזרחיה...לא טוב לך פה אז תעוף מפה.

1. לא מאמין לך.

2. ראית את טבח מערת המכפלה? ראית את ההסתה של הימין הקיצוני? ומה עם יונה אברשומי או עמי פופר? על עדן נתן זאדה שמעת? מהר, מהר, לקחת את הנשק של כל החיילים המתנחלים! תתאר לעצמך אחד כזה בF16?!

4. :kopfpatsch:

כל הכבוד לך, אמרת לי לעוף מפה והראת לי מה זה. תותח אתה, באמת תותח. נו, תוציא את הת.ז. שנרשום לך פעמיים גבר.

לא!

ציניות לא עושה לך טוב.

אה, ועל ערבים אי אפשר להגיד בדיוק, אבל בדיוק, את אותו הדבר?

לא. האוכלוסיה הרוסית היא קטנה יותר בחצי מיליון איש והרבה פחות ותיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיימים אלף הסברים יותר פשוטים מאפליה מכוונת של הממסד כלפי ערבים. ובכל מקרה, אתה זה שטוען שהאפליה קיימת, לכן חובת ההוכחה היא עליך.

זה שקיימים סממנים לכאורה של אפליה (אחוז הערבים במערכת המשפט נמוך מאחוז הערבים באוכלוסיה) לא מעיד על כך שיש אפליה, כפי שעננים בשמיים לא מעידים על כך שאנחנו באמצע החורף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. האוכלוסיה הרוסית היא קטנה יותר בחצי מיליון איש והרבה פחות ותיקה.

מה אכפת לי כמה אנשים יש שם?? למה אתה מסרב לקלוט שמהאוכלוסיה הרוסית לא יוצאים מחבלים ואנשים שקוראים להשמדת המדינה!! זה עד כדי כך פשוט!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להעיר משהו בנוגע לגיוס של ערביי לצה"ל -

אמר פה מישהו שהוא לא היה נותן לערבי בחיים להיות בתוך מטוס קרב, אז אני רוצה להעיר כמה דברים:

ערבי ישראלי שמוכן להתגייס לצה"ל, אני נותן לו את כל ההערכה שבעולם, ומוריד בפניו את הכובע.

כן קיימת אפליה כנגד חיילים ערבים ישראלים בצה"ל, מתי היו טייסים ערבים? אף פעם.

הסיכויים שערבים ישראלים יתקבלו ליחידות מובחרות למיניהן הם קלושים.

מה הבעיה שאותו ערבי, אם הוא מתאים לטיס או ליחידה מובחרת מסוימת/מודיעין ישרת בה אחרי שעבר את המיונים, את הגיבושים ואת ההכי חשוב - את מעבר התחקיר ביטחוני? (ובדיקה שוטפת אצל השב"כ?)

גם אז אתה תוכל להגיד שהוא שונא ועוכר ישראל? (וממש לא חסרים חיילים ערבים ישראלים שמשרתים בצה"ל)

זה סתם משהו שקצת הציק לי עם בחור מסויים ששירת איתי שהוא סיפר לי את זה. (ואת האמת לא כ"כ הייתי מודע לזה)

אבל אולי למערכת הביטחון יש את הסיבות שלה, ואני סומך עליה במאה אחוז. אחרי הכל, תהליך של אמון נבנה עם השנים. (כמו עם הדרוזים, למרות שעליהם חל חוק גיוס חובה)

ובכללי, כן יש אפליה מסוימת כנגד הערבים בארץ, לא צריך להיות תמימים... וזה לא בהכרח באשמתנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להעיר משהו בנוגע לגיוס של ערביי לצה"ל -

אמר פה מישהו שהוא לא היה נותן לערבי בחיים להיות בתוך מטוס קרב, אז אני רוצה להעיר כמה דברים:

ערבי ישראלי שמוכן להתגייס לצה"ל, אני נותן לו את כל ההערכה שבעולם, ומוריד בפניו את הכובע.

כן קיימת אפליה כנגד חיילים ערבים ישראלים בצה"ל, מתי היו טייסים ערבים? אף פעם.

הסיכויים שערבים ישראלים יתקבלו ליחידות מובחרות למיניהן הם קלושים.

מה הבעיה שאותו ערבי, אם הוא מתאים לטיס או ליחידה מובחרת מסוימת/מודיעין ישרת בה אחרי שעבר את המיונים, את הגיבושים ואת ההכי חשוב - את מעבר התחקיר ביטחוני? (ובדיקה שוטפת אצל השב"כ?)

גם אז אתה תוכל להגיד שהוא שונא ועוכר ישראל? (וממש לא חסרים חיילים ערבים ישראלים שמשרתים בצה"ל)

זה סתם משהו שקצת הציק לי עם בחור מסויים ששירת איתי שהוא סיפר לי את זה. (ואת האמת לא כ"כ הייתי מודע לזה)

אבל אולי למערכת הביטחון יש את הסיבות שלה, ואני סומך עליה במאה אחוז. אחרי הכל, תהליך של אמון נבנה עם השנים. (כמו עם הדרוזים, למרות שעליהם חל חוק גיוס חובה)

ובכללי, כן יש אפליה מסוימת כנגד הערבים בארץ, לא צריך להיות תמימים... וזה לא בהכרח באשמתנו.

אם כל הכבוד והערכה עדיף לא לקחת סיכון, יש לנו מספיק בחורים טובים.

בשביל מה אתה צריך ערבי בתוך F16? בשביל להראות שאתה נחמד? שיפסיקו להגיד עליך שאתה גזעני? לנסות לפתוח איזשהו דף חדש? תעשה לי טובה, אין שום סיבה בעולם לגייס אותם לצה"ל ועוד עם הסיכון הכרוך בזה אין בכלל מה לדבר.

תפסיקו כבר להיות יפיי נפש ותמימים ואיכפתיים! אתם לא מבינים שלצד השני לא איכפת???????

ולנקניק, תן כתובת ואני שולח לך מגבניקים הביתה יא שמאלני מסריח! בגלל אנשים כמוך המדינה שלנו עוד תיפול בידי הערבים.

שונא, פשוט שונא את כל היפיי נפש האלה שמשחקים אותה כל כך איכפתיים ורגישים ולא מודעים למציאות הכואבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שזה ההסבר הכי פשוט שקיים? כי לי נשמע יותר הגיוני שזאת עוד אפליה מבין שאר מיני האפליות כנגד הערבים במדינה.

בדיוק כמו נושא השירות לאומי כדי לשפר את איכות החיים שלהם, זה לא שהועדה הערבית העליונה אסרה על זה אלא שזאת עוד הפליה מיני הפליות כנגד ערבים במדינה. :jump1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבר, אני לא יפה נפש ובטח שלא שמאלני. (ואני יצאתי מתוך גולני)

הכוונה שלי היא שאם מלש"ב ערבי ישראלי רוצה להתנדב ולנסות להתקבל לקורס טיס, מונעים ממנו את זה על עצם היותו ערבי זה מבחינתי דיי פסול. (כמובן במידה והוא מתאים לקורס, ועובר סיווג ביטחוני)

אין פה מה לקחת סיכון, במידה והוא עובר תחקיר ביטחוני ועובר את ההכשרות שהוא צריך לעשות אני רואה בו כמו כל חייל אחר ביחידה.

בכל מקרה, ממה שאני יודע היו מאז ומעולם ערבים ישראלים ביחידות מובחרות, אולי לא מטכ"ל ושייטת... אבל בפלס"רים אני כן יודע שיש. יכול להיות שיש יחידות עם סיווג גבוה יותר ושם הם נופלים.

את האמת אני גם לא מציע לעשות חוק גיוס חובה לערביי מהרבה סיבות, אבל אם יש כאלה שרוצים להתנדב וכן מוכנים להגן על המדינה שהם חיים בה, אהלן וסאלן. (ויצא לי לשרת עם ערבים, ותתפלא.... יש ערבים במג"ב גם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הם פשוט לא לוקחים את הסיכון או הזמן להתעסק בזה ופשוט מעדיפים לא לגייסם למקומות הנ"ל ויש בזה משהו נכון.

גם אם במידה ומתוך 10 אלף ערבים ישראליים יש 2 ערבים 'טובים' שמאוד רוצים לשרת ביחידה מובחרת, יש פה לקיחת סיכון כיוון שהאחוז לטובת ה'חיוביים' קטן מאוד

וכמו שאמרתי, יש לנו מספיק בחורים טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לא ראיתי שעוצרים אותם ומגישים נגדם כתבי אישום. אז מה יש לחנון?

חוק כזה הוא מלכתחילה לא תקין (למה שיחונו באופן גורף עבריינים), ואם הוא מוחל עבור אותם מפרעים של ההתנתקות הוא צריך להיות מוחל באופן שוויוני לאותם מתפרעים בבלעין, בלי קשר להאם כן או לא נעצרו או לא מתפרעים. יש הבדל בין חוק שנחקק באופן דמוקרטי לבין חוק דמוקרטי במהותו, זו דוגמה קלאסית לחוק שאינו דמוקרטי ושוויוני במהותו.

נועם פדרמן הוא הדוגמה הראשונה שקופצת לי לראש, היו עוד.

אני לא אומר שלא היו, אבל ביחס לכמות הערבים שעוצרים בשביל מניעה, כמה יהודים עוצרים? כל המתנחלים שהולכים ומפריעים למסקי הזיתים באלימות או סתם מתפרעים לא יותר טובים מכל מחבל שבא לנסות לפגוע בי. בא מג"ב, מקסימום עוצר אדם או שניים שמשתחרר אחרי כמה שעות ומפזר אותם, לפעמים גם יש עימותים בינם לבין מג"ב.

גיוס לצה"ל ושירות לאומי:

תנסה להזכר מי אמר "נקיא מקרבנו כל מי שיתנדב". רמז: הוא ח"כ (גם בכנסת הנוכחית).

ח"כ ג'אמל זחאלקה. אז הוא אמר, בכל זאת, הוא מטעם המפלגה הערבית הקיצונית ביותר ובוודאישלא מייצג את כל הציבור הערבי. הדעה שלי עליו היא לא לדיון הזה. חוץ מזה, זה בכלל לא משנה מה הוא אמר, הרי אם החוק יחייב גיוס/ש"ל גם של ערבים המילה שלו שווה לכלום, נכון?

אני די בטוח שכבר היינו בדיון הזה, ולא הצלחת להראות שום קשר בין האפליה לכאורה שאתה טוען שקיימת לבין העובדה שיש יחסית פחות ערבים במשרות ממשלתיות. גם אין שופט אתיופי.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3470865,00.html

הנה, סטנלי פישר אומר שקיימת אפלייה כנגד ערבים בתעסוקה, מספיק טוב לך?

לא טוב לך? מדו"ח שהוגש לוועדת העבודה, הרווחה והבריאות:

• הפליית אזרחים ערבים רווחת לא רק במגזר הפרטי; היא מאפיינת גם את המגזר הציבורי בישראל. המיעוט הערבי אינו מיוצג במוסדות השלטון ייצוג הולם. בסוף דצמבר 2003 הועסקו בשירות המדינה 50,382 עובדים, רק 2,793 מהם ערבים – ובכללם דרוזים וצ'רקסים, קרי, רק 5.5% מכלל העובדים בשירות המדינה הם ערבים. כל זמן שמוסדות השלטון אינם משמשים דוגמה לשילוב המיעוט הערבי בחברה יהיה קשה להילחם בהפליה במגזר הפרטי.

בנוסף, קיימת אפליה? אתה יודע כמה פקחים מטעם משרד התעשייה עוסקים בין היתר בנושא ההפלייה? 19. והם אמורים לפקח על כל בתי העסק בארץ.

בתחום הרפואה קיימת אפליה מתקנת מובהקת לטובת הערבים.

מעולם לא טענתי אחרת. רק קח בחשבון שבסופו של דבר אותם רופאים לא פחות טובים מרופאים יהודים (אתה חושב שזה שיש לערבים מקומות שמורים מקטין את הביקוש לעומת ההיצע?) ועובדים בבתי חולים, ואני לא מכיר בתי חולים שמיועדים בצורה מובהקת למגזר הערבי (מלבד אולי מוסדות קטנטנים פה ושם). סתם שאלה, אתה חושב שאם יבטלו את ההפליה המתקנת הזאת, תנאי הקבלה ירדו באופן מורגש? זו אחת מהפקולטות המבוקשות ביותר עם ההיצע בין הקטנים ביותר שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...