אסד: "נשחרר את הגולן, בשלום או במלחמה" - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אסד: "נשחרר את הגולן, בשלום או במלחמה"

SaXtoR

Recommended Posts

אני ממליץ לך קצת לחשוב מעבר ואולי להבין שלאוכלוסיה אזרחית יש השפעה פחות או יותר ישירה על היכולות הצבאיות של המדינה (טוטאליטרית כמה שהיא תהיה). אוכלוסיה עניה זה דבר שיכול להיות טוב לנו ורע לנו, ומן הסתם במיוחד בנושא המדיני-בטחוני. אבל עזוב, אני שמאלני יפה נפש שחי בבועה ורודה. (ואני ממליץ לך בחום רב לקרוא את ההודע המקורית שלי ולראות שלא רק שלא אמרתי שאין להם תעשיה בטחונית חזקה, אמרתי שזה בערך הדבר היחיד שכן יש להם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נראה לי שיש לך איזשהו מנגנון פנימי אוטומטי, מעיין בוט, שבודק הודעות בפורום ומגיב בהתאם.

פה היינו עדים לפונקציה שמזהה את המילה "צבא" ומכניסה אוטומטית הודעה שדוחפת את "האזרחים האומללים" לתוך נושא הדיון.

אתה צריך לשדרג את המנגנון שלך, נראה שהוא ניסה עכשיו לדחוף את "האזרחים האומללים" לדיון שבו הם בכלל לא קשורים.

המלצה: אפשר למשל להוסיף לו בדיקה למילה "הרוגים" או אולי "מחבלים", כדי לוודא שהנושא (שכאמור הכיל את המילה "צבא") באמת רלוונטי לנושא הנדחף - אותם "אזרחים אומללים" שאתה מתעקש להכניס למשוואה הלא קשורה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נגד איראן? אין לישראל הרבה מה לעשות חוץ מלצעוק "תמות נפשי עם פלישתים" ולהתחיל לשגר עליה גרעיני בלי הפסקה במשך כל 10 הדקות שישארו לקיומה עד שהטילים הגרעיניים שנורו עליה יפגעו בקרקע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואגב, למצב הכלכלי בהחלט יש השפעה על המצב שם. עוני הופך לאלימות ובשלב מסוים יכול להיות מרד שרק יעזור לנו, ויכול להיות גם המקרה ההפוך לחלוטין.

אתה חי בסרט לא נורמלי. אם יש דבר אחד שאפשר לומר בבטחון, זה שמשטר איסלאמי אנטי-מערבי הוא צורת השלטון היציבה בעולם (כל עוד אין התערבות מבחוץ).

מוסלמים תמיד יתקוממו נגד שלטון חילוני מדי - לעולם לא תראה מגמה בכיוון ההפוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עמרי, תודה על העצות, אני אאמץ אותם.

sjkpo, סוף סוף תגובה לעניין:

קודם כל, בהחלט יש ניסיונות להתמרד בשלטון, ולצורך העניין גם הפגנות אלימות קצת זה התמרדות (הכל יחסי). אבל, השלטון באיראן הוא מטבעו חשדני, ולכן לא צריך להרבה כדי לגרום לו לחשוב שיש ניסיון מרד, וזה בהחלט יכול לפעול לטובתנו (היפוטטית, יצירת מרד ע"י המערב כהסוואה לפלישה זו אופציה לא רעה). אני לא דואג, יש שם מחתרות שכנראה בקשר עם המערב, ויש אנשים שזה המקצוע שלהם. בכל מקרה, אפשר לסכם את זה שלבד אין יותר מידי מה לעשות מול איראן. עם האמריקאים, במיוחד אם הם יאפשרו להתשמש בעיראק, אפשר לעשות הרבה מאוד דברים (לנסות בכל אופן). בכל מקרה, לעניות דעתי, זה כבר מאוחר מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם הטילים שלהם שיכולים לשתק לחלוטין את העורף הישראלי (זה לא קטיושות או קסאמים לטווח של לכל היותר 30-40 ק"מ עם ראשי נפץ מצחיקים, זה סקאדים וטילים מתקדמים אחרים עם ראשי נפץ של טון שיכולים להגיע לכל נקודה בארץ, ומדובר בכמויות ענק)?

אפשר לצמצם בצורה משמעותית את הסיכוי למלחמה עם סוריה. כל מה שצריך לעשות הוא להבין איך האויב חושב ולפעול בהתאם. הסורים עושים את זה: הם יודעים שקשה לנו לספוג אבדות בעורף ולכן מצטיידים בהרבה מאוד טילי קרקע-קרקע. אנחנו צריכים גם לחשוב ממה הסורים פוחדים ולהגיב בהתאם.

אז מה אסד רוצה?

ראשית, כמו כל אדם שפוי, הוא רוצה להישאר בחיים.

שנית, כמו כל דיקטטור, הוא רוצה להישאר בשלטון.

שלישית, כמו כל ראש מדינה ערבי, הוא רוצה לשמור על הכבוד והקרקע שלו (כי אבדן קרקע הוא אבדן כבוד).

אנחנו צריכים לאיים על שלושת אלו כדי למנוע מלחמה.

ממשלת צריכה להודיעה, הן בפומבי והן בכל ערוץ דיסקרטי שיש לנו מול סוריה, שישראל לא תפתח במלחמה מול סוריה. אבל אם סוריה תפתח במלחמה, כשזו תסתיים לסוריה יהיה פחות שטח מכפי שיש לה כרגע ולצורך זה תתעלם מהחלטות מועצת הביטחון של האו"ם, אם יהיה צורך. איום על הפחד השלישי במעלה של אסד.

ואם סוריה תששגר טילים לעבר אוכלוסיה אזרחית בארץ (או תפגע בה בכל צורה אחרת), המלחמה תסתיים בנפילת המשטר העלאווי. איום על הפחד השני.

ואם סוריה תשתמש באב"כ, המלחמה תסתיים כשכל מי שהיה מעורב בכך, מהחייל שלחץ על ההדק ועד אסד בעצמו, יעמדו בפני בית משפט צבאי שמוסמך לגזור מוות. איום על הפחד הראשון.

כרגע לאסד אין הרבה מה להפסיד. אם הוא יפתח במחמה ויגיע להישגים, הוא יוכל לשמור עליהם באיום על העורף הישראלי או ע"י החלטה על הפסקת אש במועה"ב של האו"ם. וגם אם הוא לא יצליח, כל פרשן ישמח לאמר לכם שאחרי הניצחון הישראלי נחזור שוב למצב הקיים וממילא נצטרך לשבת ולדבר עם אסד על רמה"ג. בשטיה שאני מציע יש לאסד מה להפסיד ואם נבהיר לו שאנחנו רציניים, הסיכוי למלחמה יצטמצם.

[br]פורסם בתאריך: 5.04.2009 בשעה 20:34:16

בולשיט. אירן היא ממש לא מדינת עולם שלישי... יש להם תעשיה צבאית יחסית מפותחת שמשביחה ומעתיקה כלים מתקדמים בצורה סבירה לגמרי...

לא בולשיט. קח למשל את חיל האוויר שלהם - הוא לא ממש קיים. הדבר הכי מתקדם שהם הצליחו לייצר הוא העתק של ה- F5, מטוס ישן שארה"ב פיתחה אך ורק לייצוא למדינות שהיא לא רצתה למכור להם את הדגם המתקדם באותה תקופה, ה- F4 פאנטום. ממש מפחיד. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין, חוסר ההבנה הכלכך בוטה שלך היא תוצאת לוואי של היותך שמאלני?

למי אכפת שהתושבים שם רעבים ללחם וחיים בעוני מחפיר? אנחנו מדברים על היכולת הצבאית של המדינה. מצידי שלא יהיו לה תושבים בכלל - מה זה קשור?

תמיד יש קשר בין הגורמים. מדינה שלא מסוגלת להאכיל את תושביה בטח ובטח לא מסוגלת לגייס, לצייד ולהכשיר מיליוני חיילים בצורה טובה. אחרי שאתה מסיים את שלב הגיוס צריך לנייד את החיילים וגם זה קצת בעייתי במדינה עם תשתית ברמה של עולם שלישי כמו איראן. האיום היחיד של איראן על הוא באמצעות טילים ארוכי טווח ונשק גרעיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

sjkpo, סוף סוף תגובה לעניין:

קודם כל, בהחלט יש ניסיונות להתמרד בשלטון, ולצורך העניין גם הפגנות אלימות קצת זה התמרדות (הכל יחסי). אבל, השלטון באיראן הוא מטבעו חשדני, ולכן לא צריך להרבה כדי לגרום לו לחשוב שיש ניסיון מרד, וזה בהחלט יכול לפעול לטובתנו (היפוטטית, יצירת מרד ע"י המערב כהסוואה לפלישה זו אופציה לא רעה). אני לא דואג, יש שם מחתרות שכנראה בקשר עם המערב, ויש אנשים שזה המקצוע שלהם. בכל מקרה, אפשר לסכם את זה שלבד אין יותר מידי מה לעשות מול איראן. עם האמריקאים, במיוחד אם הם יאפשרו להתשמש בעיראק, אפשר לעשות הרבה מאוד דברים (לנסות בכל אופן). בכל מקרה, לעניות דעתי, זה כבר מאוחר מידי.

אני תוהה אם אתה מנסה לשכנע אותי או את עצמך...

עומד מולך אויב שכבר 30 שנה מתעצם נגדך. החמאס וחיזבאללה מתאמנים ומתחמשים בחסות איראן, והתהליך הזה ממש לא הולך להיפסק בקרוב. לגבי עיראק...החבר אובאמה נבחר על סמך ההבטחה לקפל את הכוחות האמריקאים מהמדינה, אז כשהרגע הזה יגיע, תצפה שיהיה ממש שמח שם...

על דבר אחד אני כן מסכים - לא מסוגלת למנוע את ההתגרענות האיראנית ללא תמיכת ארה"ב. ואכן, מהבחינה הזאת כבר מאוחר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ נכון, אבל זו בדיוק הבעייה... יש שם כאלה שרוצים מלחמה וטוענים שאסד חלש ומתקפל מול , ומצד שני אסד פוחד שאחרי המלחמה שתהיה הוא לא יהייה בשלטון\ חי....

[br]פורסם בתאריך: 5.04.2009 בשעה 20:34:16

לא בולשיט. קח למשל את חיל האוויר שלהם - הוא לא ממש קיים. הדבר הכי מתקדם שהם הצליחו לייצר הוא העתק של ה- F5, מטוס ישן שארה"ב פיתחה אך ורק לייצוא למדינות שהיא לא רצתה למכור להם את הדגם המתקדם באותה תקופה, ה- F4 פאנטום. ממש מפחיד. :P

אני מדבר יותר לכיוון של טנקים וטילים...

מטוסים קצת יותר קשה להעתיק, אבל גם בלי זה יש להם לא מעט רוסיים במצב סביר לטיסה (לא 100%, אבל בד"כ טסים...)

יואב- גם בקטע האזרחי אירן לא מדינת עולם שלישי. אולי התל"ג שלה נמוך יחסית, אבל יש שם שרותים סוציאלים ויוקר המחיה נמוך בהתאם (עד כמה שאני זוכר מאיזה מאמר שקראתי לפני איזה שנתיים...), השלטון שם יציב (שילטון הדת... אחמניחרטא נבחר בבחירות דמוקראטיות וכנראה שלא יבחר שוב) ויש הרבה פחות רעבים ממה שאתה מתאר... ה"רעבים" שם הם בד"כ אלה שחיים בכפרים נידחים וכו'... משהו כמו הרדנקים שחיים בטריילרים בארה"ב (רק בלי הבירה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוסלמים תמיד יתקוממו נגד שלטון חילוני מדי - לעולם לא תראה מגמה בכיוון ההפוך.

חמוד , קרא ערך איחוד האמירויות הערביות ,מכיר דובאי ? בקיצר תיקרא .

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%99%D7%97%D7%95%D7%93_%D7%94%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%A2%D7%A8%D7%91%D7%99%D7%95%D7%AA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תוהה אם אתה מנסה לשכנע אותי או את עצמך...

עומד מולך אויב שכבר 30 שנה מתעצם נגדך. החמאס וחיזבאללה מתאמנים ומתחמשים בחסות איראן, והתהליך הזה ממש לא הולך להיפסק בקרוב. לגבי עיראק...החבר אובאמה נבחר על סמך ההבטחה לקפל את הכוחות האמריקאים מהמדינה, אז כשהרגע הזה יגיע, תצפה שיהיה ממש שמח שם...

על דבר אחד אני כן מסכים - לא מסוגלת למנוע את ההתגרענות האיראנית ללא תמיכת ארה"ב. ואכן, מהבחינה הזאת כבר מאוחר מדי.

מעולם לא טענתי שצריך לעשות שם הפיכה - טענתי שכדי לעשות שם משהו, צריך לנצל רגע של חולשה של השלטון, ואת זה אפשר ליצור מלאכותית על ידי "מרד" מבויים.

ולגבי עיראק - ברור לכולם שזה היה כישלון אמריקאי. הניהול שם היה כושל מהרגע הראשון, והכל בניצוחו של אחד הנשיאים הפחות מוצלחים בהיסטוריה האמריקאית. ברור לכולם גם מה יקרה 20 שניות בדיוק אחרי שאחרון האמריקאים יצא משם. אבל שאמרתי שאיחרנו, הכוונה שלי הייתה אחרת לגמרי. הרי האמריקאים ישאירו נוכחות צבאית במפרץ הפרסי בכל מקרה, ואפשר לנצל תמיכה של מדינות המפרץ (הרי כמעט כל מדינות ערב מפחדות מאיראן וגרורותיה - חמאס וחיזבאללה, זה לא רק אנחנו) בשביל זה. הכוונה כלי הייתה לכך שלפי מה שאני רואה ומבין, גם אם לאיראן אין פצצת אטום, היא בשלב שבו כדי לחסל את תוכנית הגרעין צריך פחות או יותר לכבוש אותה, מה שלא הולך לקרות כמובן. השאלה העוד יותר גדולה זה היחס בין איראן לעיראק אחרי שהאמריקאים יצאו משם.

IG, אתה יודע טוב מאוד מה אפשר לעשות עם הדמוקרטיה שם. ולגבי המצב הכלכלי - אולי הוא לא נורא כמו במדינות כמו אפריקה, אבל הוא רחוק מלהיות טוב. חוץ מזה, אל תשכח שהם חיים תחת חוקי דת קפדניים ונוקשים ביותר, מה שבהחלט לא תורם למצבם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה שהיחס לאנשים שם די זבל, יש להם מעט מאוד פשע וכו'.... חוקי דת נוקשים, אבל שלטון יציב.

לגבי מצב כלכלי- לא כתבתי שהוא טוב, פשוט לא עד כדי כך גרוע כמו שתארת בהתחלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...