ארגוני נשים/חברות כנסת: "להדיח את מפקד חיל הים" - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארגוני נשים/חברות כנסת: "להדיח את מפקד חיל הים"

nineball

Recommended Posts

לא קראתי את כל הדיון, אבל הרגשתי צורך לשתף את כולכם בדעתי הלא מלומדת: למדינה, כמו לכל גוף שהוא קיבוץ אנושי (מימדיו לא משנים, שכן לעולם יהיה מורכב מפרטים שהם בני אנוש ומכאן המינוח קיבוץ אנושי) יש מקדם "יוקרה". במקרה של , לכוח הזרוע שלה, היינו הצבא, יש משקל רב מאד בקביעת מקדם היוקרה הזה, מטעמים ברורים. מובן לי לחלוטין שלמפקד חיל הים כמו לכל אדם אחר יש דחפים וצרכים, אך בשל המשבצת שהוא ממלא - מפקדה העליון של הזרוע הימית של מדינת והמחזיק בדרגה הצבאית השניה הגבוהה ביותר בצבא - מדיו מלווים אותו לכל מקום גם כשאינם לבושים על גופו. "אי אפשר" לעגן בחוק שעל אישיות רבת דרג בצבא להימנע מ"עברות מוסריות" מעין אלו, אבל זה מצופה ממנו. אני מניח שיהיו כאלו שישאלו: היכן יש למתוח את הקו? האם לפי דרגה ו\או תפקיד? ובכן, אינני יודע. אני רק יודע שאני לא רוצה שמפקד חיל הים שלי ייתפס במקומות מעין אלו. אם רצה לסכן (ואכן עשה זאת) את יוקרתו האישית שלו, מילא. אך בעשותו כך הוא הסתכן בפגיעה ביוקרה של חיל האמון על הטריטוריה הימית של מדינה שלמה. זה, לטעמי ודעתי, לא מקובל בשום אופן.

כל הראיה שלך מבוססת על ההנחה שיש משהו בלתי מוסרי או מביש בביקור במועדון חשפנות. מהי בדיוק הבעיה המוסרית שאתה רואה כאן? אלא אם כן יש ראיות כלשהן לכך שהוא ביקר שם בידיעה שיש ניצול או כפיה על הנשים במקום אני לא רואה שום דבר בלתי מוסרי כאן. להזיל ריר על ציצי, או על כל דבר אחר מסוג זה לשם העניין, זה לא בלתי מוסרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 141
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הדאגה לתדמיתו ה"נקיה" של צה"ל והחשש שמא האלוף מרום חושף את עצמו לסחיטה של סודות צבאיים, שייכים לשיח שמרני, מסורתי, מוסרני, המתייג כל פעילות מינית שאינה סקס הטרוסקסואלי בין בני זוג נשואים כ"תועבה". לפי גישה זו, אוננות, מין הומוסקסואלי או לסבי, או פעילות מינית "לא קונבנציונלית" כולן שליליות, לא מוסריות, מבישות ומטילות כתם של קלון. לפי גישה זו, ביקור במועדון חשפנות הוא "לא צנוע", "מופקר" ולכן שלילי ומשפיל ממש כמו קשר הומוסקסואלי או אוננות. גישה זו אינה פמיניסטית, אינה קשורה למעמד האשה, אינה מגנה על כבוד האשה. היה פולשנית, פוגעת בצנעת הפרט ומסכנת את זכויות האדם.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3682582,00.html

עריכה :

כן MoRtZkInG , תגיד לי שעמירה דותן חתיכה ויפיפיה וחדווה אלמוג בכלל כוסית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני -צונזר-.... על הז' שלי שיתפסו אותי. :hat:

יש אנשים שמכירים אותי וקוראים פה לפעמים, ואני מעדיף שמה שכתבתי לא יהייה... כתוב... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הראיה שלך מבוססת על ההנחה שיש משהו בלתי מוסרי או מביש בביקור במועדון חשפנות. מהי בדיוק הבעיה המוסרית שאתה רואה כאן? אלא אם כן יש ראיות כלשהן לכך שהוא ביקר שם בידיעה שיש ניצול או כפיה על הנשים במקום אני לא רואה שום דבר בלתי מוסרי כאן. להזיל ריר על ציצי, או על כל דבר אחר מסוג זה לשם העניין, זה לא בלתי מוסרי.

מה אני חושב או מה שאת חושבת איננו עצם העניין. אני בהחלט יכול להסכים איתך, אבל שוב - זה לא משנה כי לא מדובר בחבר משותף שלי ושלך ושיכול להיות רגוע שהגלוי ה"מרעיש" הזה לא מוריד מערכו. מדובר כאן באישיות צבאית בכירה מאד. כעת, חזרי וקראי את מה שרשמתי ותביני את השקפת העולם שלי; אני מצטער שזה כך (האמיני לי שזו אכזבה גדולה עבורי), אך מהנסיון האישי שלי ומרשמים רבים שאני קורא - וספרי ההיסטוריה ישמשו לי עדים מהימנים ומוצקים - לכל בעל חי בעל רמת תבונה מסוימת ומעלה יש מקדם יוקרה. חשובה לו הצורה בה תופסת אותו הסביבה שלו. זה לחלוטין חל על כולם, במינון כזה או אחר ומושפע מקשת רחבה של גורמים. אלו שיפטרו אותי במילים כמו: "מה, אתה בן 13?" טרם הפנימו את המסקנות האלו, מאחר והם רגילים, כמו כולנו, לחיות את חייהם בתוך סביבה הדואגת להחליש את הראיות המרשיעות לכך. אך מי ש"משופשף" ויתר על כן גם השכיל להתבונן לאחור על מעשים שנעשו ואירועים שהתרחשו משחר ההיסטוריה האנושית, שם לב לתבניתיות החוזרת על עצמה. אנחנו שוכחים לרגע שכבעלי חיים, נגזרה עלינו צורת חיים אכזרית, מאחר ואנו חיים בתוך קיבוץ אנושי המספק לנו הגנה. כל גוף המורכב מבני אנוש, חייב להגן על עצמו כדי לשרוד, כגוף עצמאי. ישנם קיבוצים אנושיים רבים כאלו שלא זקוקים להגנה מאחר והם מקבלים אותה בצורה אוטומטית מקיבוץ אנושי גדול יותר. הקיבוץ האחר או מגן על עצמו או שהוא בן חסות לקיבוץ אחר המגן עליו. , היא מדינה - זהו הקיבוץ האנושי הגדול ביותר שישנו, לא רק בגלל גודלו הפיזי ומספר הפרטים בו - אלא בעיקר כי אין מעליו שום קיבוץ אנושי עליון שיכול לספק לו הגנה או חסות. ככזה, הוא גם מעניק הגנה לכל הפרטים האנושיים שבו כולל כל הקיבוצים האנושיים הקטנים שאלו המרכיבים אותם אינם צריכים להעניק להם הגנה כי לכך דואגת המדינה. הטעות שלך היא שאת לא מבצעת הבחנה בין איך היית מגיבה לאותו גילוי מרעיש אם היה מתגלה על השכן שלך לבין איך צריכה להיראות התגובה לאותו גילוי ביחס למפקד חיל הים שלך. מדובר ב-scale שונה לחלוטין! חשבי לרגע איך מתקבלת הידיעה הזו לא רק בקרב מפקדי וחיילי חיל הים, אלא איך היא מתקבלת בחוץ לארץ. לא רק בקרב אוכלוסייה אזרחית הדיוטית, אלא גם בקרב ראשי מנגנוני השלטון במדינות עצמן. תופתעי לגלות איך סיפור כזה עשוי להחליש את הדימויים החיוביים של כוחה הצבאי של בחו"ל. למה שזה יחליש, תשאלי? ובכן, זה באופן אוטומטי מעיד על אישיות שאינה מסוגלת לכבוש את יצרה, לא מקצועית (נכון, אין כל קשר ואני מסכים, אך כך זה נתפס!), בעלת קשיחות נפשית נמוכה אך חמור מכל: הדוניסטית. חשוב מאד לשמור על הדימוי החיובי שנבנה בעמל כל כך רב ובמעשים (ולפיכך גם במות חללים) ולא במילים. והנה, באמצעות כמה מילים על גבי נייר עיתון, הוכתם שמו של חיל שלם. אולי לא בעיניך, אבל הרי זה לא משנה - משנה מה חושבים האחרים על הקיבוץ האנושי שלנו - היינו המדינות סביב ואף אלו שנמצאות באזורי זמן אחרים. בגלל זה רשמתי שלא רציתי שייתפס, כלומר מבחינתי שיבלה שם, כל עוד אף אחד לא יודע על זה וזה לא פוגם בעבודתו ויושרו המקצועי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פגם אחד באותה עובדה-

אף אחד לא אמור לראות את המעשה הזה בשום עין. זו כבר התעסקות מיותרת של התקשורת החטטנית והצהובה שלנו.

לא מתפקיד הציבור לבקר אישיות צבאית, אלא מתפקידו של הצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פגם אחד באותה עובדה-

אף אחד לא אמור לראות את המעשה הזה בשום עין. זו כבר התעסקות מיותרת של התקשורת החטטנית והצהובה שלנו.

לא מתפקיד הציבור לבקר אישיות צבאית, אלא מתפקידו של הצבא.

תפקיד הציבור לבקר כל דבר שבו הוא מתעניין, וכנ"ל העיתונות (בתור שלוחה של הציבור)

עבר מזמן (וטוב שכך) הזמן שבו היה אפשר להגיד שהצבא (או כל דבר אחר) זה לא עסק של התקשורת

ושלא ידחפו לשם את האף ושהצבא כבר יבקר את עצמו.

הרי בינינו, אתה באמת סומך על גוף שיבקר את עצמו? (ע"ע המשטרה והמחלקה לחקירות פנים)

הצבא זה לא דמוקרטיה ודעת הקהל צריכה להיות שווה ל ת**

הצבא זה לא דמוקרטיה. המדינה כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפקיד הציבור לבקר כל דבר שבו הוא מתעניין, וכנ"ל העיתונות (בתור שלוחה של הציבור)

עבר מזמן (וטוב שכך) הזמן שבו היה אפשר להגיד שהצבא (או כל דבר אחר) זה לא עסק של התקשורת

ושלא ידחפו לשם את האף ושהצבא כבר יבקר את עצמו.

הרי בינינו, אתה באמת סומך על גוף שיבקר את עצמו? (ע"ע המשטרה והמחלקה לחקירות פנים)

הצבא זה לא דמוקרטיה. המדינה כן.

יש גוף חיצוני ובלתי תלוי שמבקר את הצבא. קוראים לו מבקר המדינה. התקשורת, במתכונתה הנוכחית, עושה למדינה שלנו הרבה יותר נזק מתועלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...