ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל - עמוד 5 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל

jayz0r

Recommended Posts

מסכים עם כל שאמרת , למרות שטווח המוקד האמיתי שלה הוא 18-55 אפילו זה לא מדויק , בעזרת ריבוי מראות מייצרים אופטיקה שיוצרת טווח מוקד זהה ל18 עד 55 בלי שאלה באמת יהיו המרחקים הפיזיים בין החיישן למוקד.בולט במיוחד בעדשות האורך מוקד הסופר ארוך.

אבל זה מחומר קריאה שעבר דרכי , די חיפפתי כל דבר שהיה קשור לאופטיקה באוניברסיטה , ככה שאני לא סמכות.

בקיצור סגרנו , רק להוסיף לקורא המקורי שאנו מדברים על פנטקס ספציפית , והקרופ הזה 1.5 משתנה גם בין מצלמות אס אל אר שונות

פה תקנו אותי אם אני טועה , אבל בפנטקס וניקון 1.5 בקנון 1.6 באולימפוס 2 נראה לי....

במצלמות קומפקטיות זה בדרך כלל 6-7 כתוצאה מחיישן פצפון לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 489
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מסכים עם כל שאמרת , למרות שטווח המוקד האמיתי שלה הוא 18-55 אפילו זה לא מדויק , בעזרת ריבוי מראות מייצרים אופטיקה שיוצרת טווח מוקד זהה ל18 עד 55 בלי שאלה באמת יהיו המרחקים הפיזיים בין החיישן למוקד.בולט במיוחד בעדשות האורך מוקד הסופר ארוך.

עדשות מראה (קטדיופטריות) הן מקרה אחד, ולא הטיפוסי שבינהם. המקרה הנפוץ יותר הוא עדשות רטרופוקס ועדשות טלהפוטו.

בקיצור סגרנו , רק להוסיף לקורא המקורי שאנו מדברים על פנטקס ספציפית , והקרופ הזה 1.5 משתנה גם בין מצלמות אס אל אר שונות

פה תקנו אותי אם אני טועה , אבל בפנטקס וניקון 1.5 בקנון 1.6 באולימפוס 2 נראה לי....

במצלמות קומפקטיות זה בדרך כלל 6-7 כתוצאה מחיישן פצפון לא?

בקנון יש גם קרופ 1.3, ובקומפקטיות הקרופ הוא בין 6 בחיישני 1/2.5 ועד 4 בחיישני 2/3. מצלמות DSLR עם חיישן FF (עם קרופ 1.0) יש לקנון, ניקון וסוני, ובעבר היו גם לקודאק ולקונטקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה שום סיבה שהוא יסבך את עצמו בימים הראשונים עם המצלמה במצב M.

יש הרבה אור - שים ISO נמוך

יש מעט אור - שים ISO גבוה

תצלם כמה במצב A עם ערכים שונים ותראה איך זה משפיע.

תצלם כמה במצב מהירוס תריס (TV אם אני לא טועה) ותראה איך זה משפיע.

אחרי שתבין את ההשפעה של כל גורם בנפרד תעבור לעבודה עם כמה גורמים במקביל.

גם אני שאני שולט מצויין בצד הטכני של הצילום בקושי מצלם בM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי K200 באנגלית וK20 בעברית.

התקשרתי אליהם, ואמרתי להם שישלחו לי K20, או שישלחו לי ספר בעברית לK200 (הנציג התחיל לצחוק בהסטריה, בחיים לא שמעתי כזה צחוק מוזר)

הם אמורים לחזור אלי ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, כמה לאכול במכה.. הבנתי כל כך מעט.. אני מקווה שזה היה דווקא העיקר ולא התפל.

לא כתבתם לחינם, אני מבטיח לקרוא מחדש כל מילה בשבועות הקרובים ואז אני אגיב ואשאל בצורה מסודרת (אני בטוח שאתם מחכים בקוצר רוח).

תודה רותם - א' זה מעודד, ב' אני לא מבין הרבה אז עוזר לי שמדברים איתי כמה שיותר פשוט.

דורון - קיבלתי מדריך K200D בעברית.

בורן, אירוסלאש והשאר - תבורכו

(התקנתי את פאסטוואן, נראה נחמד, עדיין לא התעמקתי, רק ראיתי את ה- EXIF ;))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את החלון ההוא ראיתי, אבל זה רק rename או convert... אין resize..

אה, זה נמצא שם ב advanced options. :-X

אוקיי עכשיו יש לה כמעט את כל הדברים שיש לי ב acdsee, מלבד אחד חשוב - rating.

האם יש לה אפשרות לקבוע דירוג לתמונות, בצורה מספרית (נניח 1 עד 5), ואז למיין את התמונות בסיפריה לפי הדירוג הזה?

השימוש שלי בזה נובע מהצורך לעבור על כל התמונות בסיפריה מסויימת ולתת לכל אחת דירוג מ-1 עד 5, כאשר לתמונות טובות אני נותן דירוג 5, לבינוניות 2-4 ולפחות טובות 1, ואז אני ממיין את הקבצים (ובסופו של דבר עושה להם rename) בהתאם לדירוג - כך שהתמונות הטובות מופיעות בהתחלה, אח"כ הבינוניות והרעות בסוף.

ב-acdsee אני עושה את זה בנוחות ע"י צפיה בתמונות ולחיצה על CTRL+ מספר ב-numpad.

יש משהו דומה ב-fastStone?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש tagging לתמונות ראויות לצפיה/טיפול, אבל אין הפרדה לרמות של דירוג.

מעבר לכך, אל תבנה על ה-resize של התוכנה הזו. הוא אמנם מאוד איכותי (Lanczos3), אבל גם מאוד איטי. וזה נכון גם כשמשתמשים באלגוריתמים פחות איכותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...