סקר בחירות 2009 - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר בחירות 2009

Nyromith

לאיזו מפלגה תצביע או היית מצביע בבחירות הקרובות?  

1910 הצבעות

1. 1. לאיזו מפלגה תצביע או היית מצביע בבחירות הקרובות?

• קדימה - עם ציפי לבני לראשות הממשלה - כן
    • העבודה בראשות אהוד ברק - אמת
    • הליכוד - אח"י בהנהגת בנימין נתניהו - מחל
    • התאחדות הספרדים העולמית שומרי תורה - שס
    • ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן - ל
    • גיל - גמלאי ישראל לכנסת - זך
      0
    • התנועה החדשה מרצ - מרצ
    • הבית היהודי מפד"ל החדשה - ב
    • יהדות התורה והשבת - אגודת ישראל דגל התורה - ג
    • חד"ש החזית הדמוקרטית לשלום ושוויון - ו
    • רע"ם-תע"ל - עם
    • בל"ד - ד
    • האיחוד הלאומי, תקומה, התקווה, א"י שלנו, מולדת - ט
    • התנועה הירוקה מימד בראשות הרב מלכיאור וערן בן?ימיני - ה
    • צומת - התנועה לציונות מתחדשת - ץ
      0
    • ישראל המתחדשת בראשות מיכאל נודלמן - נ
      0
    • דע"ם - מפלגת פועלים בראשות אסמא אגבארייה זחאלקה - ק
      0
    • לזוז - נץ
      0
    • ישראל חזקה בראשות ד"ר אפרים סנה - חי
    • כח להשפיע - פ
      0
    • הישראלים - ים
      0
    • לידר - קץ
      0
    • אחריות - לב אחד ורוח חדשה - נפ
      0
    • צבר - מפלגת הצעירים של ישראל - צי
    • עלה ירוק - קנ
    • מפלגת אור בראשות ירון ידען - אר
    • לוחמי חברה מאוחדים בראשות יגאל אנקורי - נר
      0
    • כח הכסף - קפ
    • הירוקים למען ישראל ירוקה - רק
    • לב בראשות אלכסנדר טנצר ועובדיה פתחוב - ינ
      0
    • ניצולי השואה עם בוגרי עלה ירוק - יק
    • מפלגת זכויות הגבר במשפחה - רע”ש - פק
      0
    • ברית עולם למען ילדינו - פי
      0

Recommended Posts

אני מודע לעובדה שיכולות להיות 4 מפלגות "גדולות" אבל אני לא רואה עדיין את ליברמן עובר את מפלגת העבודה.

לפי רוב הסקרים בארץ - זה כבר קרה.

ל-Ynet יש עדכונים משתנים עם הזמן: http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-6974,00.html

לפי זה העבודה היום עומדת על 19 מנדטים

קדימה עם 25 והליכוד עם 29

ישראל ביתנו עם 14, זה לא מעט אבל זה כבר יותר הגיוני

לי אישית זה נראה הרבה יותר הגיוני

כן, אבל YNET זה אתר שמאלני והסקר בהתאם. הוא לא משקף כלום חוץ מההזיות של ממציאו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 379
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ציטוט מהספר הגווארדיה השחורה - כל מה שאסור לדעת על שוד הקופה הציבורית, ירון זליכה

אתה יכול לצטט את זליכה וביב עד מחר, זה פשוט לא נכון

2001-2002 היו שנים קשות, גם התקופה הנוכחית קשה

לא אז ולא היום המדינה לא היתה במצב של פשיטת רגל.

(מעניין אותי אם אתה בכלל מבין את המשמעות של זה)

ויותר מזה, אין שום ספק שלא בזכות ביבי הקופה התמלאה אלא בעקבות הגאות בכל שווקי העולם.

וגם בלי קשר לעקומת לאפר, הקטנת המגזר הציבורי מעלה את התוצר.

רוב ההוצאה הציבורית כן נכנסת לתמ"ג

בעיקר מחירי העברה וסובדידות לא נכנסות לתוצר,

אבל ממתי התמ"ג הוא הערך העליון?

לא עדיף שהתמ"ג ירד קצת על חשבון מספר העניים? (לא אלו שמוגדרים עניים, אלה שאין להם כסף לאוכל)

או שאתה שבוי בקונספציה שזה מחלחל למטה?

בקיצור,

די לצטט את ביבי וזליכה ותתחיל לחשוב בזכות עצמך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי את תוצאות הסקר במנדטים בהודעה הראשית ופתחתי את אותו מחדש. מעכשיו יהיה קשה להמיר את התוצאות למנדטים, כי צריך לסנן את אחוז החסימה, להכפיל ב-1.2 ולהתחשב בהסכמי העודפים, ואת זה אני מעדיף להשאיר למינה צמח :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להמשיך לכתוב על דברים שדלית בעצמך מהראש שלך בלבד עד מחר, זה פשוט לא נכון.

אמר הבחור עם הידע הנרחב בכלכלה...

המשפט שממצה יותר מכל את התרומה שלך לכל מה שקשור לדיון כלכלי הוא:

ignorance is bliss

אין דרך טובה יותר לתאר את מה שאתה מבין בנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלה בלה בלה בלה בלה

אתה יכול להמשיך לקשקש ולזבל בשכל עד מחר ואפילו מחרתיים, הדברים שלך הם על תקן דעתך האישית בלבד, והקשר שלהם למציאות קיים רק בדימיון שלך.

בינתיים כל מה שכתבת פה זה בולשיט לא מבוסס שאתה דולה מהראש, בעוד אנשים אחרים מבססים את דעתם על עובדות, ודעות של אנשי מקצוע ידועים.

אל תיקח את המשפט הבא אישית, אבל: למה מי אתה?

אתה יכול להמשיך להגיד לכולם שהם "לא מבינים כלכלה" ושאתה חכם גדול, אבל גם אני יכול להגיד שכולםםםםם פה תת-גזע ואני בעצם שייך לגזע עליון ושולט על כולם, ושאם אני רוצה אני יכול לחסל את כולכם בתוך שניה אחת על ידי כוח המחשבה בלבד.

זה לא יהפוך את הבולשיט הזה לנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עדיף שהתמ"ג ירד קצת על חשבון מספר העניים? (לא אלו שמוגדרים עניים, אלה שאין להם כסף לאוכל)

או שאתה שבוי בקונספציה שזה מחלחל למטה?

בקיצור,

די לצטט את ביבי וזליכה ותתחיל לחשוב בזכות עצמך

אתה שבוי בקונצפציה שבאמצעות תקציב רווחה שנשלט ע"י פוליטיקאים אפשר לקיים "צדק חברתי" או להלחם בעוני.

קודם נבדוק כמה הממשלה מוציאה על רווחה (כולל חינוך ובריאות) נקבל 125 מליארד שקל. ללא חינוך ובריאות התקציב הוא 60 מליארד שקל.

http://www.mof.gov.il/budget2007/docs2008/311.pdf

על פי הביטוח הלאומי יש בישראל 418 אלף משפחות עניות.

http://www.btl.gov.il/%D7%A4%D7%A8%D7%A1%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%9D/pub/oni_report/Documents/oni0708.pdf

עכשיו חילקתי את ה 60 מליארד ל 418 אלף, ושוב ל 12 חודשים וגיליתי שאם היו מבטלים את כל שרותי הרווחה ורק היו מחלקים צ'קים למשפחות עניות לפי התקציב הנוכחי היו מחלקים כמעט 12 אלף שקל למשפחה ענייה לחודש. ברצינות. וזה עוד לפני חינוך ובריאות שהמשפחות העניות הם הנהנות העיקריות מהם.

וגם לפני פרויקטים שונים שמתוקצבים ממשרדים אחרים כמו "מחשב לכל ילד" והשד יודע מה עוד.

לאיפה הולך הכסף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי את תוצאות הסקר במנדטים בהודעה הראשית ופתחתי את אותו מחדש. מעכשיו יהיה קשה להמיר את התוצאות למנדטים, כי צריך לסנן את אחוז החסימה, להכפיל ב-1.2 ולהתחשב בהסכמי העודפים, ואת זה אני מעדיף להשאיר למינה צמח :P

אני עדיין לא יכול להצביע! :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו חילקתי את ה 60 מליארד ל 418 אלף, ושוב ל 12 חודשים וגיליתי שאם היו מבטלים את כל שרותי הרווחה ורק היו מחלקים צ'קים למשפחות עניות לפי התקציב הנוכחי היו מחלקים כמעט 12 אלף שקל למשפחה ענייה לחודש. ברצינות. וזה עוד לפני חינוך ובריאות שהמשפחות העניות הם הנהנות העיקריות מהם.

וגם לפני פרויקטים שונים שמתוקצבים ממשרדים אחרים כמו "מחשב לכל ילד" והשד יודע מה עוד.

לאיפה הולך הכסף?

אני מקווה מאוד שאתה מבין ב-60 המיליארד שמוצאים על חינוך ובריאות משמשים למשכורות לעובדים, תרופות שאתה משתמש בהן, טיולים שהילדים (לעתיד?) שלך יוצאים אליהם, תחזוקת בתי הספר ובתי החולים, ביטוח ועוד דברים רבים שאני לא בטוחש היית עומד בהם כלכלית אם היית צריך לשלם אותם מהכיס האישי שלך, אפילו אם היית מבוטח בביטוח . אני לא רוצה להכנס לכיס הפרטי שלך כי זה ממש לא ענייני, אבל תחשוב רגע כמה מיסים אתה משלם. עכשיו תחשוב ככה - במדינה קפיטליסטית כמו שאתה רוצה, היית צריך לשלם מיסים מינימליים, אבל בנוסף - ביטוח שעולה אלוהים יודע כמה (וכמו כל ביטוח, כמה שאתה יותר "מסוכן" ככה אתה משלם יותר), שכר לימוד הרבה יותר גבוה לבית הספר (כי הרי מערכת החינוך הציבורית מינימלית ביותר ואפשר לעשות לא משנה מה איתה), שכר לימוד הרבה יותר גבוה לאוניברסיטה, ואם אתה רוצה אני יכול להשלים (ואל תגיד לי מלגות מלגות כי זה תשובה פתטית. מלגות מסתמכות על זה שיש אנשים שמוכנים לממן לך את הלימודים בסופו של דבר, ולא כל אחד יכול וזכאי לקבל אחת). כלומר בסופו של דבר, יוצא שאתה ואזרח אמריקאי משלמים אותו דבר, למרות שהוא משלם הרבה פחות מיסים.

אגב, תבדוק קצת פרטים היסטוריים. את הפרויקט מחשב לכל ילד ביבי נתניהו קידם (אני חייב להודות שהוא התחיל בימי רבין, אבל ביבי הוא זה שהפך אותו למה שהוא היום).

(תגובה לתגובה שלך על מה שאמרתי קודם תקבל מחר או משהו כזה אם אתה רוצה, פשוט אני קצר בזמן. שלא תגיד שאני מתחמק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי על 60 מליארד אחרי שאני מוריד את החינוך והבריאות. תקציב רווחה נטו.

כמה אתה מוריד על משכורות לעובדים? כמה מתוך זה עובר דרך כל הצינורות לנזקקים? איפה נעלם על הכסף הזה?!

אין לי כח להכנס לתחומים של החינוך והבריאות. יש מי שכותב על העניין הרבה יותר טוב ממני:

חינוך

http://www.kav.org.il/pages/show/?id=76

בריאות

http://www.kav.org.il/pages/show/?id=57

אני בהחלט יודע שביבי קידם את הפרויקט של "מחשב לכל ילד". זה לא אומר שאני תומך בפרויקט הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלה בלה בלה בלה בלה

אתה יכול להמשיך לקשקש ולזבל בשכל עד מחר ואפילו מחרתיים, הדברים שלך הם על תקן דעתך האישית בלבד, והקשר שלהם למציאות קיים רק בדימיון שלך.

בינתיים כל מה שכתבת פה זה בולשיט לא מבוסס שאתה דולה מהראש, בעוד אנשים אחרים מבססים את דעתם על עובדות, ודעות של אנשי מקצוע ידועים.

אל תיקח את המשפט הבא אישית, אבל: למה מי אתה?

אתה יכול להמשיך להגיד לכולם שהם "לא מבינים כלכלה" ושאתה חכם גדול, אבל גם אני יכול להגיד שכולםםםםם פה תת-גזע ואני בעצם שייך לגזע עליון ושולט על כולם, ושאם אני רוצה אני יכול לחסל את כולכם בתוך שניה אחת על ידי כוח המחשבה בלבד.

זה לא יהפוך את הבולשיט הזה לנכון.

כנראה לא קראת בכלל מה כתבתי,

או שלא הבנת.

לא פרסתי פה את דעתי האישית בקשר למצבה הכלכלי של ישראל בשנת 2003, ציינתי עובדות.

אתה גם מאמין שישראל היתה על סף פשיטת רגל? כל גוגל לרשותך, כולל תקציב הממשלה, תראה לי.

בדברים אחרים, אני כמו כל אחד אחר פה מביע את דעתי,

ההבדל ביני ובינך הוא הפרש קל של לפחות שש שנים של השכלה בנושא.

אתה שבוי בקונצפציה שבאמצעות תקציב רווחה שנשלט ע"י פוליטיקאים אפשר לקיים "צדק חברתי" או להלחם בעוני.

קודם נבדוק כמה הממשלה מוציאה על רווחה (כולל חינוך ובריאות) נקבל 125 מליארד שקל. ללא חינוך ובריאות התקציב הוא 60 מליארד שקל.

http://www.mof.gov.il/budget2007/docs2008/311.pdf

על פי הביטוח הלאומי יש בישראל 418 אלף משפחות עניות.

http://www.btl.gov.il/%D7%A4%D7%A8%D7%A1%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%9D/pub/oni_report/Documents/oni0708.pdf

מתמטיקה זה דבר מגניב, אבל כשלא משתמשים בה נכון גם 1 יכול להיות שווה ל2.

תקציב הביטוח הלאומי כולל קצבאות פנסיה שמקבלים אנשים שהגיעו לגיל פרישה, הוא כולל דמי פגיעה ונכות של עובדים,

הוא כולל תשלומים לאנשים שפוטרו (שלא בהכרח עניים), כולל מענקי לידה, עזרה סיעודית לנכים ועוד 1001 דברים.

אז כן, כל משפחה ענייה היתה מקבלת 12,000 ש"ח אם אף אחד אחר לא היה מקבל שירות מביטוח לאומי.

תקציב רווחה כמו חינוך/בטחון/בריאות וכו' חייבים להשאיר לפוליטיקאים ולמדינה.

אשמח לשמוע על דרך אחרת (שהוכחה כעובדת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בוחר בציפי לבני.

ליברמן הוא יותר מידיי ימיני קיצוני ואוהב לדבר מלוכלך כל הזמן... (בחייאת ראבק, אתה מייצג את עם בכנסת, למה לקלל כל מילה שנייה שלו זה "בן זונה") אפילו אין לו כבוד לשאר המפלגות.

אם הבנאדם הזה ייעלה לשילטון סביר להניח שהוא ייעשה מלחמות על ימין ושמאל שיובילו את להתמוטטות כלכלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בוחר בציפי לבני.

ליברמן הוא יותר מידיי ימיני קיצוני ואוהב לדבר מלוכלך כל הזמן... (בחייאת ראבק, אתה מייצג את עם בכנסת, למה לקלל כל מילה שנייה שלו זה "בן זונה") אפילו אין לו כבוד לשאר המפלגות.

אם הבנאדם הזה ייעלה לשילטון סביר להניח שהוא ייעשה מלחמות על ימין ושמאל שיובילו את להתמוטטות כלכלית.

תזכיר לי מתי הוא אמר "בן זונה", ככל הזכור לי הוא לא הזכיר שום מילה כזאת או בסגנון :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...