סקר בחירות 2009 - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר בחירות 2009

Nyromith

לאיזו מפלגה תצביע או היית מצביע בבחירות הקרובות?  

1910 הצבעות

1. 1. לאיזו מפלגה תצביע או היית מצביע בבחירות הקרובות?

• קדימה - עם ציפי לבני לראשות הממשלה - כן
    • העבודה בראשות אהוד ברק - אמת
    • הליכוד - אח"י בהנהגת בנימין נתניהו - מחל
    • התאחדות הספרדים העולמית שומרי תורה - שס
    • ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן - ל
    • גיל - גמלאי ישראל לכנסת - זך
      0
    • התנועה החדשה מרצ - מרצ
    • הבית היהודי מפד"ל החדשה - ב
    • יהדות התורה והשבת - אגודת ישראל דגל התורה - ג
    • חד"ש החזית הדמוקרטית לשלום ושוויון - ו
    • רע"ם-תע"ל - עם
    • בל"ד - ד
    • האיחוד הלאומי, תקומה, התקווה, א"י שלנו, מולדת - ט
    • התנועה הירוקה מימד בראשות הרב מלכיאור וערן בן?ימיני - ה
    • צומת - התנועה לציונות מתחדשת - ץ
      0
    • ישראל המתחדשת בראשות מיכאל נודלמן - נ
      0
    • דע"ם - מפלגת פועלים בראשות אסמא אגבארייה זחאלקה - ק
      0
    • לזוז - נץ
      0
    • ישראל חזקה בראשות ד"ר אפרים סנה - חי
    • כח להשפיע - פ
      0
    • הישראלים - ים
      0
    • לידר - קץ
      0
    • אחריות - לב אחד ורוח חדשה - נפ
      0
    • צבר - מפלגת הצעירים של ישראל - צי
    • עלה ירוק - קנ
    • מפלגת אור בראשות ירון ידען - אר
    • לוחמי חברה מאוחדים בראשות יגאל אנקורי - נר
      0
    • כח הכסף - קפ
    • הירוקים למען ישראל ירוקה - רק
    • לב בראשות אלכסנדר טנצר ועובדיה פתחוב - ינ
      0
    • ניצולי השואה עם בוגרי עלה ירוק - יק
    • מפלגת זכויות הגבר במשפחה - רע”ש - פק
      0
    • ברית עולם למען ילדינו - פי
      0

Recommended Posts

הביביפוביה שלך הפכה כבר למפגע נפשי.

נתניהו הגיע למשרד האוצר ב 2003. הממשלה הייתה בגרעון אדיר ובמצב לא רחוק מחדלות פרעון (כמו ארגנטינה 2001) לא היה ברירה אלא לבצע קיצוץ חד.

הקופה לא התמלאה פתאום בזכות הקיצוצים שלו,

השנים האלו היו מהטובות ביותר אי פעם בכלכלה העולמית

למעשה, סביר להניח ששר אוצר אחר (שנניח לא היה מוריד את מס החברות) היה ממלא את הקופה יותר

אגב, להגיד שהיינו קרובים למצב של ארגנטינה ב2001 זאת פשוט הגזמה מטורפת,

זה בערך כמו להגיד שהעלאת גיל הפנסה ל67 ו65 זה מה שהציל את קרנות הפנסיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 379
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

משרד האוצר העריך שאותה שנה (2003) תסתיים בגרעון של 45-55 מליארד שקל. הם גם נתקלו בקשיים לגייס כספים נוספים. הכספים שכן גויסו היו בריבית "שוק אפור".

היה חשש רציני של חדלות פרעון לאגרות חוב בטווח של חודשים.

הסוציאליסטים שביניכם חייבים להבין שתקציב מדינה צריך להכין באחריות ואגרות חוב יש לשלם במוקדם או במאוחר (עם ריבית) גם אם זה לא יהיה בקדנציה של מי שגייס את הכספים. או שמשהו יסביר לי איך העברת כסף ממשלם המיסים לבעלי הון שקונים את אותו אג"ח זה סוציאליזם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסקר הושלם. תודה רבה על ההשתתפות. יש בדיוק 120 מצביעים, אז אם לא מתחשבים באחוז החסימה (מה שדי מיותר, כי מ-120 נשאלים כל דעה חשובה) זאת גם כמות המנדטים בכנסת ה-19 שנבחרה ע"י הפורום. להערכתי לגוש הימין יש 81 מנדטים, ולגוש השמאל 27 בלבד. המפלגת הערביות (חוץ מחד"ש) לא קיבלו אף מנדט.

אני מרוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה העיקר כמובן

אבל לא מספיק סגרת את הסקר ( לא הכי חכם בהתחשב שככול שהבחירות קרבות הסקר משמש איזו שהיא היתיחסות במיוחד שבעיתונות אסור לפרסם סקרים ) גם לא ניפת ( הוצאת ) את המפלגות האלו שלא קיבלו שום מנדט ???

הייתי מציע לך א. לפתוח את הסקר מחדש

ב . לאפשר גישה עד יום הבחירות ולנעול אותו עם סיום הבחירות וכך נוכל להשוות את מצביעי האתר עם הציבור הכללי .

מקווה שגם אז תשאר מרוצה - יחד עם כולם ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משרד האוצר העריך שאותה שנה (2003) תסתיים בגרעון של 45-55 מליארד שקל. הם גם נתקלו בקשיים לגייס כספים נוספים. הכספים שכן גויסו היו בריבית "שוק אפור".

היה חשש רציני של חדלות פרעון לאגרות חוב בטווח של חודשים.

הסוציאליסטים שביניכם חייבים להבין שתקציב מדינה צריך להכין באחריות ואגרות חוב יש לשלם במוקדם או במאוחר (עם ריבית) גם אם זה לא יהיה בקדנציה של מי שגייס את הכספים. או שמשהו יסביר לי איך העברת כסף ממשלם המיסים לבעלי הון שקונים את אותו אג"ח זה סוציאליזם.

לא העריכו שזה יהיה הגירעון, חששו שזה יהיה הגירעון

והוא היה בסוף 28 מיליארד ש"ח.

אבל בשום שלב לא היה חשש של חדלות פרעון, אתה פשוט שופך פה את התעמולה של נתניהו

אתה לא מאמין לי? תפתח את תקציב המדינה לשנה הרלוונטית ותקרא.

ובכל מקרה, הגירעון עלה בזכות העליה בגביית המסים ובניגוד לשטויות של ביבי בקשר לעקומת לאפר, זה לא היה בגלל הורדת שיעור המס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

::)

הסקר הושלם. תודה רבה על ההשתתפות. יש בדיוק 120 מצביעים, אז אם לא מתחשבים באחוז החסימה (מה שדי מיותר, כי מ-120 נשאלים כל דעה חשובה) זאת גם כמות המנדטים בכנסת ה-19 שנבחרה ע"י הפורום. להערכתי לגוש הימין יש 81 מנדטים, ולגוש השמאל 27 בלבד. המפלגת הערביות (חוץ מחד"ש) לא קיבלו אף מנדט.

אני מרוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא העריכו שזה יהיה הגירעון, חששו שזה יהיה הגירעון

והוא היה בסוף 28 מיליארד ש"ח.

אני לוקח את זה מספרו של ירון זליכה, המספרים עלו בדיון במארס 2003. "העריכו" או "חששו" זה סמנטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין בשוק מזה שליברמן הוא ראש ממשלה (לפי hwzone )

מזל שרוב הילדים פה עוד לא בגיל שמותר להם לחזור אחרי 22:00, שלא נדבר על להצביע

רוב המשתתפים בסקר לדעתי בגיל שלא רלבנטי מה דעתם (רובם רוסים כנראה, ודעתם ברורה)

שלא יהיו לך אשליות, ליברמן יצליח בבחירות אבל אני לא רואה אותו משפיע בצורה ישירה על מדיניות של ישראל

גם לביבי במידה והוא יבחר, יהיה מאוד קשה לשווק בעולם את עצמו לצד הדעות של ליברמן.

לגבי כל הילדים שאומרים "ליברמן, ליברמן" כי הוא דומה לאמא שלהם, תקשיבו ותלמדו:

ככל שיש יותר מפלגות קטנות יש לממשלה פחות כוח, יותר כסף מתבזבז ויורד לפח!!

הייתי מעדיף לראות ממשלת אחדות בראשות ליבני, דבר שלא יקרה - זה ברור (או במקרה הגרוע את השניים האחרים)

ככל שהמפלגה שמרכיבה קואליציה קטנה יותר יש לה פחות כוח, והיא נאלצת להכנע לדרישות של השותפות שלה - או במילים פשוטות בהרבה, יעלה לנו ולהורים של רוב המצביעים בסקר הזה הרבה מאוד כסף להכניס לממשלה את ש"ס או את יהדות התורה - ותהיו בטוחים ששס תכנס בכל ממשלה גם של ברק.

המטרה שלהם ברורה והיא להביא כסף לציבור שלהם. אין להם אידיאולוגיה ממשית, הם הרי לא מבינים כלום בביטחון או בכלכלה.

אם לעם , היה קצת ראש לזנוח את המפלגות הקטנות, מ-מרץ, דרך שינוי ועד ליברמן (שאגב היה בליכוד), היינו מרוויחים פוליטיקה יציבה בהרבה עם מנהיגים חזקים יותר, שלא פוחדים לפול מהכיסא כל יומיים. ובנוסף חלק ארי מהתקציב יושקע בחינוך הרפורמי של כולנו, ובבריאות של כולנו, ובכלכלה של כולנו

במקום שהכסף ילך למקומות שהאנשים בהם מזכירים מאוד להקת פינגווינים ולא עושים צבא (ולהיות משגיח כשרות 5 חודשים בקריה זה לא צבא)

הערה אחרונה,

אחרי הבחירות בעין מפוקחת - כשהליכוד ינצח ברוב קולות, אם אני ברק או ליבני, אני לוקח את ביבי לשיחה ומקים ממשלת אחדות ללא דרישות מיוחדות מעבר לדברים שלהם משותף המצא המפלגתי של המפלגות - שהוא ברובו, כלכלי-חברתי-חינוכי כמעט וזהה. נכון שכל הרעיון של ימין-שמאל מדבר גם על סוציאליזם מול קפיטליזם, אבל ברור שהיום כל מפלגה שתבחר תבחר נתיב דומה באמצע.

את המהלך הזה צריך לשווק - כמהלך שמטרתו לחזק את עם ולהוריד את כמות הדרישות הצדדיות שרק מפריעות להתקדם ולהתחזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לוקח את זה מספרו של ירון זליכה, המספרים עלו בדיון במארס 2003. "העריכו" או "חששו" זה סמנטיקה.

אלו היו הערכות פסימיות מאוד, והן לא התממשו בלי שום קשר לביבי

אבל לזרוק דברים כמו חדלת פרעון?

הקופה התמלאה בשנים של ביבי כי בתקופה שחברות בישראל מרוויחות מאוד מיליארדים, המסים שהממשלה גובה מהן עולות בהתאמה.

גם השכר במשק עלה כתוצאה מהשגשוג (העולמי) ,האבטלה ירדה והצריכה עלתה, ולכן גם גביית המסים (ישירים ועקיפים) על הפרטיים עלתה.

וכמובן שגם המס על הבורסה שהנהיג שלום סילבן בשנים שהבורסה רק עלתה תרמה לא מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון, אבל באיזה סרט אתה חי?

ישראל ביתנו הולכת להיות אחת מתוך 4 המפלגות הגדולות: ליכוד, קדימה, ביתנו, עבודה (ככל הנראה בסדר הזה, אלא אם העבודה תתאושש ותעקוף את ליברמן בהפרש קטן).

לתת אותה בתור דוגמה למפלגה קטנה, זה קצת מטופש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא לליברמן אני לא מאמין שיהיו דרישות כספיות סקטוריאלית. אין הבדל גדול בין הליכוד לליברמן בנושא הזה.

אלו היו הערכות פסימיות מאוד, והן לא התממשו בלי שום קשר לביבי

אבל לזרוק דברים כמו חדלת פרעון?

ציטוט מהספר הגווארדיה השחורה - כל מה שאסור לדעת על שוד הקופה הציבורית, ירון זליכה

אתה מדבר על בין 45 ל-55 מיליארד ש"ח. אתם לא מסוגלים להעריך את הגירעון הצפוי ברזולוציה נמוכה יותר מפער של 10 מליארד ש"ח? זהו טווח אדיר. גלעד הנבוךהשיב כי הכנסות המדינה יורדות מיום ליום. בכל חודש מתקבלות הכנסות נמוכות מהחודש שקדם לו, המודלים קרסו והאוצר כבר איננו מסוגל לאמוד. יתר על כן, אף שהריבית על גיוסי הממשלה הגיעה לשיא חסר תקדים, הממשלה אינה מסוגלת לגייס את כל הכסף הדרוש למימון גרעונות הענק.

לנתניהו ולי לא היה ספק. ממשלת הגיעה לפשיטת רגל.

וגם בלי קשר לעקומת לאפר, הקטנת המגזר הציבורי מעלה את התוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסקר כאן ממש לא מייצג, הדבר היחיד שהוא מראה זה את הרכב האוכלוסיה בפורום.

אני נוהג לקחת את זה בתור המדד האמין ביותר: http://www.bhirot2009.co.il/home.yecms/aggregatepoll/24

ולפי זה הסקרים הנוכחיים אומרים ש:

הליכוד - 26

קדימה - 23

ישראל ביתנו - 18

העבודה - 16

ש"ס - 11

מרצ - 6

יהדות התורה - 5

האיחוד הלאומי - 4

הבית הלאומי - 3

חד"ש - 3

רע"מ תע"ל - 3

בל"ד - 2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא לליברמן אני לא מאמין שיהיו דרישות כספיות סקטוריאלית. אין הבדל גדול בין הליכוד לליברמן בנושא הזה.

זה לא ככ פשוט. הוא תמיד יהיה חייב להציג קופון לבוחרים שלו. ולא רק מדיני-בטחוני.

אם מה שאתה אומר נכון לאין הבדל ביניהם הוא היה סוגר עם ביבי דיל להיות 2 בליכוד אבל הליכוד דיי מנסה להפריד את הדעות של ליברמן ממנו ולו בגלל שהוא רוצה להיות מפלגת שלטון.

מפלגת שלטון היום לא יכול להציג דעות קיצוניות, זה בעיה בעולם ובמיוחד מול האמריקאים עם ה"שינוי" שלהם

זה נכון, אבל באיזה סרט אתה חי?

ישראל ביתנו הולכת להיות אחת מתוך 4 המפלגות הגדולות: ליכוד, קדימה, ישראל ביתנו, עבודה (ככל הנראה בסדר הזה, אלא אם העבודה תתאושש ותעקוף את ליברמן בהפרש קטן).

לתת אותה בתור דוגמה למפלגה קטנה, זה קצת מטופש.

אני לא חיי בסרט, ואני מאוד ראלי.

אני מודע לעובדה שיכולות להיות 4 מפלגות "גדולות" אבל אני לא רואה עדיין את ליברמן עובר את מפלגת העבודה.

ההבדל בינינו הוא המינוח של "מפלגה גדולה" - אני תופס את ליברמן כ"גונב קולות" של הליכוד וע"י כך מחליש אותו (ולא משנה עד כמה הם קרובים בדעות)

חלק מרעיון מפלגה גדולה הוא הצהרה של הראש שהוא מועמד לרשות ממשלה. ליברמן מכיר בעובדה שביבי תמיד יהיה לפניו[br]פורסם בתאריך: 3.02.2009 בשעה 22:56:33

הסקר כאן ממש לא מייצג, הדבר היחיד שהוא מראה זה את הרכב האוכלוסיה בפורום.

אני נוהג לקחת את זה בתור המדד האמין ביותר: http://www.bhirot2009.co.il/home.yecms/aggregatepoll/24

ל-Ynet יש עדכונים משתנים עם הזמן: http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-6974,00.html

לפי זה העבודה היום עומדת על 19 מנדטים

קדימה עם 25 והליכוד עם 29

ישראל ביתנו עם 14, זה לא מעט אבל זה כבר יותר הגיוני

לי אישית זה נראה הרבה יותר הגיוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה העיקר כמובן

אבל לא מספיק סגרת את הסקר ( לא הכי חכם בהתחשב שככול שהבחירות קרבות הסקר משמש איזו שהיא היתיחסות במיוחד שבעיתונות אסור לפרסם סקרים ) גם לא ניפת ( הוצאת ) את המפלגות האלו שלא קיבלו שום מנדט ???

הייתי מציע לך א. לפתוח את הסקר מחדש

ב . לאפשר גישה עד יום הבחירות ולנעול אותו עם סיום הבחירות וכך נוכל להשוות את מצביעי האתר עם הציבור הכללי .

מקווה שגם אז תשאר מרוצה - יחד עם כולם ;)

אני אפתח את הסקר שוב פעם, פשוט 120 מצביעים זאת נקודת ציון ואני צריך לרשום אותה. בסקר גם עשיתי אפשרות להעביר את ההצבעה למישהו אחר, ככה שגם מישהו שרוצה לשנות את ההצבעה יוכל לעשות זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...