Seagate 7200.11 ו"קרובי משפחה" פגומים - הדיון הרשמי - עמוד 8 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Seagate 7200.11 ו"קרובי משפחה" פגומים - הדיון הרשמי

ChronoDog

Recommended Posts

טוב אז ככה, תצחקו על מה שאני הולך לכתוב כאן או לא אבל בבקשה:

(אגב, לפני כחודש וחצי כתבתי על התופעה הזאת בתגובה באחד הפורומים כאן שנגעו לKSP, מי שירצה להריץ חיפוש על התגובות שלי ימצא את זה)

אז ככה, יש לי שלושה HD של , שניים 500GB מהסדרות הנ"ל ואחד 250 מסדרה קודמת יותר.

התופעה או תופעה דומה למה שצויין כאן קרתה ב250 כשבוע אחרי שעבד בסדר לאחר שנקנה.

ב500 שנרכש לפני 10 חודשים לא קרה שום דבר כזה. וב500 שנרכש לפני כחודשיים הופיעה התקלה ברגע שהדיסק הותקן.

מאחר שבתור לקוח ישראלי טוב שיודע שאם הוא יגיע עם רכיב לא ממש מתפקד לחנות, הוא ייתקל ביחס די משפיל שיגרום שהוא טען נזק למוצר על ידי התקנה לא נכונה,

תוך הכנה נפשית לתהליך הויכוחים והצעקות ואז הזכרת שמותיהם של בני משפחה עורכי דין שמתעסקים בתביעות מהסוג הזה (עובד כמוצא אחרון).

ומאחר שלמדתי לקרוא לקרוא ולקרוא כמה שיותר במקרים של תקלות מכל מיני סוגים בפורומים השונים בעולם.

אז ככה, כאשר כעבור שבוע הדיסק הראשון חדל להיות מזוהה המערכת ננעלה הופיעה הודעת שגיאה ישר אחרי מסך הביוס. וזהו.

כנ"ל התרחש על 500 האחרון שנרכש לפני כחודשיים בהתקנה הראשונית.

במקרה הראשון התחוור לי שהדבר קרה לעוד משתמשים שאצל כולם הג'מפר שמגביל את הSATA ל150 היה מולבש. והדבר התבטא בתקלה שגרמה להשחתת כל הנתונים על גבי הדיסק ולא איפשר פירמוט מחדש, מאחר שהדיסק פשוט ננעל ולא מאפשר כל גישה אליו. במקרה הראשון מדובר בדיסק מסדרה 7200.09 שנרכש במהלך 2007.

- ובכן איך נפתרה הבעיה? זיכרו הביוס לא מזהה כונן! הכונן משמיע צליל של שניים שלושה קליקים ולא מגיב. ומופיע הודעת שגיאה שאומרת שאין הרד דיסק המותקן על המערכת. (הרד דיסק שכבר הותקנה בו מערכת הפעלה ועבד רגיל במשך כשבוע).

- הפתרון: הרצתי את הגירסה שהיתה בזמנו של UBCD שבעצם מכילה כל מיני תוכניות דוס של יצרני הדיסקים לבדיקה ופריימינג של דיסקים.

בגרסה שלי היו שניים או שלושה יוטיליטיס של ביניהם גרסה מוקדמת של DISC WIZARD. כאשר התוכנה הנ"ל הורצה היא זיהתה את הכונן וטענה שהכונן פשוט לא מפורמט ואינו מתאים להתקנת מערכת הפעלה (כזכור היתה עליו כבר מערכת הפעלה). - כמו כן בפורומים השונים נתקלו בבעיה בזמנו אנשים בעלי SATA-150 עם כוננים של SATA2 שכמובן מגיעים מהמפעל כאשר הג'מפר מורכב עליהם! (כן כולל אלה של KSP שקניתם לאחרונה). מה שאומר שאם רכשתם והתקתנם כונן כזה בחודשים האחרונים רוב הסיכויים שאם לא הורדתם את הג'מפר בעצמכם בזמן ההתקנה הכונן שלכם עובד על SATA 150 גם עכשיו. (ניתן לבדיקה בסנדרה אגב).

(מה שמצחיק שראיתי את הכוננים האלה עובדים במחשבים שנרכשו מורכבים כאשר הג'מפר נמצא שם בדיוק במצב ברירת המחדל ז"א שחלק מהמתקינים בחנויות עצמן לא נוגעים בג'מפר הזה).

במקרה הראשון פשוט הרצתי את תוכנת הפירמוט בדוס מתוך הDISC WIZARD של סיגייט. (לא להתבלבל עם אותה תוכנית שניתנת להורדה ולעבודה מתוך WINDOWS) - אמרתי ננסה, לא יעבוד נחזיר לחנות. (זה היה בחודש יוני 2007) ואחרי שתהליך הפריימינג (אני קורא לו פריימינג של לפני פירמוט כי דיסק במצב הזה לא ניתן לפירמוט מתוך מערכת ההפעלה וגם לא ניתן לפירמוט דרך דיסק ההתנקה של WIN). הסתיים, הפלא ופלא אחרי ריסטרט הביוס שוב זיהה את הכונן כמו שצריך. (מאחר שאיבדתי במקרה הזה את כל מה שהיה על הכונן) נאלצתי להתקין מחדש את מערכת ההפעלה שביקשה בכל אופן פירמוט של כל מחיצה שנוצרה.

לאחר מכן הדיסק עבד ועובד עד היום ללא בעיות כלשהן. - במקרה זה מדובר בדיסק 250GB 7200.9 שנרכש והותקן במקור על ידי טכנאי של KSP. (כשהג'מפר מגביל את הדיסק על SATA150).

דיסק 500GB 7200.11 שנרכש בKSP בחודש ינואר 2008 - הותקן על ידי ללא ועבד עד היום ללא בעיה (למרות שאחרי שהרצתי סנדרה גיליתי שגם הוא רץ על 150SATA) פירקתי והעפתי את הג'מפר החוצה בכל מקרה. ולא נתגלו כל בעיות עם הדיסק הנ"ל במשך כשנה.

דיסק 7200.11 500GB שנרכש בKSP בחודש נובמבר 2008 - נפתח מהשקית והותקן על ידי באותו מחשב בו מותקן ה500 הראשון

מזוהה על ידי הביוס עושה שניים שלושה קליקים ונתקע ואז לא מזוהה יותר! הגיע עם ג'מפר שמגביל ל150 SATA.

אין גישה לדיסק דרך מערכת ההפעלה - הWINDOWS טוען שדיסק כזה לא מותקן למרות שהוא מראה מחיצה אחת.

לא ניתן לפרמט, ברגע שמנסים נשמע קליק והדיסק ננעל וכל מערכת ההפעלה נתקעת לכמה דקות עד שמופיעה הודעת שגיאה על רכיב לא מזוהה שעובד באופן לא תקין.

- פירקתי את הדיסק, בחנתי פיזית, אין רעשים מיוחדים, שום דבר לא משוחרר כשמנערים קלות, רק אותו ג'מפר על SATA150 מורכב שם בדיוק כמו בכל האחרים.

מאחר שהתופעה היתה ממש דומה למה שתיארתי כבר, העפתי את הג'מפר והרכבתי מחדש, עדיין שום דבר. בשלב הזה ניסיתי את אותו UTILITY - DISC WIZARD הישן שהיה לי אבל הפעם הוא היה ישן מדי עבור הסדרה הזאת. לכן הורדתי גרסה חדשה. חזרתי על הפעולה, רק לאחריה הדיסק זוהה בביוס כמו שצריך וניתן היה לפירמוט. במקרה הזה מדובר בדיסק חדש שיצא מהשקית.

עדכון - שני הדיסקים 500 שהוזכרו, נבדקו עכשיו וזוהו כST3500320AS והם אכן מופיעים ברשימה של סיגייט.

עדכון 2 - הדיסק הראשון שלא כשל הוא rev SD04 שאכן לא אמור להיות נגוע. הדיסק השני שכן כשל הוא SD15 שאכן מופיע ברשימת הנגועים.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

לא נתקלתי בתופעה כזאת בדיסקים של WD חוץ מבמקרה אחד בו הותקן כונן כזה יחד עם כונני IDE וכעבור יומיים הושחת המידע בכונן ולא ניתן היה לפרמט מחדש.

גם כונן זה נרכש מKSP - (ברגע שראיתי את הבעיה אצל חבר שלי טענתי שמי שהרכיב לו את הכונן חסר מושג). בכל מקרה גם שם הג'מפר הגביל את הדיסק לSATA150! ואחרי יומיים לא ניתן היה לפרמט את הדיסק, לא דרך דיסק מערכת ההפעלה ולא דרך מערכת ההפעלה עצמה, למרות שמבקרה של WD הדיסק זוהה על די הביוס. - מדהים, לא?

כאשר העפתי את הג'מפר וניתקתי את כונני הIDE הדיסק עבד באופן תקין, הותקנה בו מערכת הפעלה. - ולאחר מכן חוברו מחדש כונני הIDE.

(באחת המערכות שלי בה מותקנים כאלה וכאלה באמת גיליתי שהמערך מתחרפן כשיש שני סוגים של כוננים, והWINDOWS מתעקש להתייחס לIDE כPRIME

ורושם קבצי הפעלה מסויימים דווקא עליו ואילו את שאר המערכת הוא מתקין על הדיסק המיועד. - מה שגורם לתקלה מוזרה שהוינדוס לא יעלה יותר עם תסיר את הIDE שעבד במקביל. למרות שהמערכת מופעלת ומותקנת על דיסק הSATA. - מאחר שזיהיתי את הבעיה אצלו התעקשתי שאני יכול לסדר את העניין על ידי התקנה של מערכת הפעלה מחדש כאשר הIDE מנותקים. ואכן הצלחתי. אך הבחור התעקש שהוא צריך ורוצה לשמור את הIDE הישנים וחיבר אותם לאחר מכן שוב, מה שגרם

לחלק מהמידע שנוסף לוינדוס שלו להירשם שוב על כונן IDE שזוהה כמסטר. - לדעתי הדיסק שלו היה תקין לחלוטין והבעיה נגרמה על ידי התנגשות של SATA וIDE.

בכל מקרה אחרי שקרה לו שוב, הוא החליט לקחת את המחשב לבדיקה בחנות למרות שהתעקשתי שלא יעשה זאת כי הדבר יעלה לו ביוקר. (החזרנו את הג'מפר למקום שיהיה בדיוק כמו שהוא נקנה). כעבור שבוע, הוא הגיע לקחת את המחשב ובדו"ח התיקון הופיע: לא תקין - הוחלף במסגרת אחריות!!!!!!

כרטיס מסך לא תקין AGP, הומלץ לו לרכוש כרטיס חדש. (כרטיס המסך הישן שלו התגלה כתקין לאחר התקנה על שאריות מחשב עם AGP.

עלות בדיקה 140 ש"ח

עלות כרטיס חדש 443 ש"ח

לפחות לא טענו כלום על ההרד דיסק.

ואגב אחרי כל הסיפור הזה הדיסק החדש שהתוקן לו במעבדה כולל את ג'מפר ברירת המחדל. הטכנאי אמר לו שלא יחבר את הIDE יותר.

על טעויות משלמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 546
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שרשמתי פה לפני כמה חודשים שה 3500320AS סובל מהרבה יותר תקלות מדיסקים אחרים בקטגוריה, התנפלו עלי פה.

Well...... אל תגידו שלא הוזהרתם ;D

איזה גב גבר אתה... מה היינו עושים בלי אנשים כמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה גב גבר אתה... מה היינו עושים בלי אנשים כמוך.

לא באתי לצאת פה "גבר" ולא באתי להגיד פה "אמרתי לכם". באתי רק להגיד שאנשים פה צריכים להפסיק להתנפל על אנשים שמעזים להגיד שרכיב מומלץ כלשהו בפורום הוא לא טוב ו/או בעייתי. עד לפני חודשיים בערך, המליצו פה בקצב על הדגם שציינתי. שהעזתי להגיד שהוא בעייתי, כמעט צלבו אותי על המקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ עדיין לחכות עם העדכון החדש (בקישור שנתתי), יש כאלה שעדיין טוענים שהוא הורס ולא מתקן.

קראתי את השירשור הזה מתחילתו ועד סופו ועדיין לא הצלחתי להבין:

האם מדובר בבעייה ברכיב מכני (פלטות\מנוע הסרבו החשמלי\הראש המגנטי)?

האם מדובר בבעייה פיזית (קבלים לא איכותיים למשל)בבקר האלקטרוני ששולט ברכיבים המכניים?

אם מדובר בבעייה פיזית ברכיבים אז שום עידכון firmware לא יעזור באמת,הוא רק יכול לדחות מעט את הקץ

(לדוגמא במקרה של בעייה במנוע ,אז עידכון יכול להורות על סיבוב יותר איטי או האצה יותר מדורגת ובכך לגרום לפחות מאמץ על המנוע,

אבל ברור שבמקרה שכזה שום עידכון FW לא יפתור באמת את הבעייה מהשורש).

זה רק יכול לעזור אם ה-fw המקורי היה לא תקין מלכתחילה(לדוגמא נתן הוראה לראש המגנטי להתקרב יתר על המידה לפלטות ,מה שעלול

להיות הרסני במידה והמחשב יקבל זעזוע אפילו קטן ביותר תוך כדי עבודה ,אפילו זעזוע שבדרך כלל לא אמור לגרום לנזק כלל כאשר הכל מכוייל לפי הספר

ומרחקי הביטחון המינימליים נישמרים כמו שצריך).

הקיצר,בתכלס מה לעזעזל אני אמור לעשות עם 2 הדיסקים שיש לי?

האם עלי פשוט לנתק אותם לגמרי מהמערכת ולשים בצד עד אשר SEAGATE יוציאו סוף סוף עידכון שרק מתקן ולא גורם לעוד יותר נזק?

מתי להערכתכם אפשר להיות רגועים שהעידכון הזה אמין שהרי אחרי הפשלה הקודמת עם העידכון ההרסני,אף אחד לא רוצה להיות שפן הניסיונות

שלהם?

פשוט ביזיון,מילא הם ניכשלו ביצור ,זה קרה גם ליצרנים מכובדים אחרים כמו ,WD ,אבל ממש לא ציפיתי מהם לעידכון שישבית לגמרי את

הדיסק הקשיח של כל מי שהתקין אותו.

האם כל מחלקת בקרת האיכות שלהם מאויישת על ידי פסיכופטים חסרי אחריות וביקורת אלמנטרית?

הם הרוויחו ביושר תביעה יצוגית נגדם.

אני סבור שעלינו להתארגן לצורך כך במידה ותהיה התנערות וניסיונות התחמקות מצד היבואנים של לארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע לא עדוע אם מדובר בכשל מכני או ב - firmware או בשניהם כי לא פרסמו באופן רשמי מה בדיוק מקור התקלה

גם לי יש את הדיסק שלהם והוא עדיין עובד כמו שצריך

ממליץ לך לגבות חומר חשוב שיש לך על הדיסק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את השירשור הזה מתחילתו ועד סופו ועדיין לא הצלחתי להבין:

האם מדובר בבעייה ברכיב מכני (פלטות\מנוע הסרבו החשמלי\הראש המגנטי)?

האם מדובר בבעייה פיזית (קבלים לא איכותיים למשל)בבקר האלקטרוני ששולט ברכיבים המכניים?

אם מדובר בבעייה פיזית ברכיבים אז שום עידכון firmware לא יעזור באמת,הוא רק יכול לדחות מעט את הקץ

(לדוגמא במקרה של בעייה במנוע ,אז עידכון יכול להורות על סיבוב יותר איטי או האצה יותר מדורגת ובכך לגרום לפחות מאמץ על המנוע,

אבל ברור שבמקרה שכזה שום עידכון FW לא יפתור באמת את הבעייה מהשורש).

זה רק יכול לעזור אם ה-fw המקורי היה לא תקין מלכתחילה(לדוגמא נתן הוראה לראש המגנטי להתקרב יתר על המידה לפלטות ,מה שעלול

להיות הרסני במידה והמחשב יקבל זעזוע אפילו קטן ביותר תוך כדי עבודה ,אפילו זעזוע שבדרך כלל לא אמור לגרום לנזק כלל כאשר הכל מכוייל לפי הספר

ומרחקי הביטחון המינימליים נישמרים כמו שצריך).

הקיצר,בתכלס מה לעזעזל אני אמור לעשות עם 2 הדיסקים שיש לי?

האם עלי פשוט לנתק אותם לגמרי מהמערכת ולשים בצד עד אשר SEAGATE יוציאו סוף סוף עידכון שרק מתקן ולא גורם לעוד יותר נזק?

מתי להערכתכם אפשר להיות רגועים שהעידכון הזה אמין שהרי אחרי הפשלה הקודמת עם העידכון ההרסני,אף אחד לא רוצה להיות שפן הניסיונות

שלהם?

פשוט ביזיון,מילא הם ניכשלו ביצור ,זה קרה גם ליצרנים מכובדים אחרים כמו ,WD ,אבל ממש לא ציפיתי מהם לעידכון שישבית לגמרי את

הדיסק הקשיח של כל מי שהתקין אותו.

האם כל מחלקת בקרת האיכות שלהם מאויישת על ידי פסיכופטים חסרי אחריות וביקורת אלמנטרית?

הם הרוויחו ביושר תביעה יצוגית נגדם.

אני סבור שעלינו להתארגן לצורך כך במידה ותהיה התנערות וניסיונות התחמקות מצד היבואנים של לארץ.

Seagate טוענים שזו בעיה שניתנת לתיקון ע"י שדרוג FW, בנתיים אין עדות חד משמעית שזה באמת הפתרון, משום שהתיקון של דפוק בעצמו. יש מספר משתמשים שמדווחים שהעדכון שעכשיו מפורסם תקין ויש כאלו שמדווחים שלא, אבל אף אחד עדיין לא יודע אם גם אחרי ש- יוציאו FW חדשה ותקינה אז הבעיה תפתר, רק הזמן יגיד, בנתיים זה קריטי לבצע גיבוי לחומר חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבחור 2 פוסטים מעלי (אין לי כח לצטט אותך זה ארוך מדי) אתה טוען שהג'מפר של הSATA1 גורם לבעיות? אם כן אתה לבד בטענה הזו.

גם לי אין כוח לכתוב עוד פוסט ארוך כאן, אבל לא טענתי שהג'מפר גורם לבעיות כי הוא לא אמור לגרום לבעיות, הג'מפר שם לצורך זיהוי והגדרה

לא אמורה להיות משמעות או הגבלת עבודה בלוח SATA2 אבל הוא חייב להיות שם כאשר עובדים עם לוחות SATA1.5 אחרת כן יווצרו בעיות.

עצם העובדה שהצלחתי להיתקל בבעיה הזאת בשני דיסקים, אחד מסדרה ישנה ואחד מהסדרה החדשה, ופתרתי אותה בצורה בה פתרתי אותה

(אני טוען שכנראה גם דיסקים מסדרה 7200.09 חשופים לתקלה הזאת- כי הצטברו לא מעט תלונות מהסוג הזה בפורומים עם הזמן).

זה לא אומר שהתקלה לא תחזור. זה לא אומר שזה קשור, ואין לי דרך לדעת חוץ מלנחש שמדובר בבעייה לוגית שקשורה לפריימינג של הדיסיקים האלה.

ברגע שמחתימים אותם דרך הDISCWIZARD ומכינים אותם לעבודה. התקלה לא חוזרת. וכתבתי את זה כבר בהקשר אחר של דיסקים חדשים שנקנו ופשוט לא עבדו.

במקרה יצא שעכשיו פרסמו בסיגייט שיש להם בעייה כזאת עם הסדרות האלה.

אז זה בסדר לא ציפיתי שמישהו כאן יתייחס למה שאני כותב ברצינות

באותה מידה שלא ציפיתי שאיזה שהוא טכנאי יגיד לי שלא אני דפקתי את הדיסק בזמן ההתקנה. (כי כמו שכולם יודעים התחביב של הרבה חברות היא לגלגל את הדברים האלה על הלקוחות שלא מבינים הרבה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע לא עדוע אם מדובר בכשל מכני או ב - firmware או בשניהם כי סיגייט לא פרסמו באופן רשמי מה בדיוק מקור התקלה

גם לי יש את הדיסק שלהם והוא עדיין עובד כמו שצריך

ממליץ לך לגבות חומר חשוב שיש לך על הדיסק

הבעייה שאין לי להיכן לגבות....

מדובר בשני דיסקים של 750 גיגה כאשר 1 משמש כדיסק העיקרי ואילו השני משמש כגיבוי לו.

נו טוב,אין כנראה ברירה ואני אאלץ להזמין עכשיו hd של טרה וחצי מבית WD או יצרנית אחרת.

אגב ,איך ניתן לבדוק מהו הדיסק הכי אמין?

זכור לי שיש אתר\מגזין אמריקאי שעוקב אחרי שיעור ה-RMA ומפרסם את התוצאות.

האם מישהו כאן יודע את שמו?

כרגע הדבר היחידי שמעניין אותי זה אמינות נטו.

הדבר האחרון שמזיז לי ,זה האם דיסק מסויים יותר מהיר מהשני בשני שניות בהרצת אפליקצייה מסויימת....

ממילא נישבר לי לגמרי מזמני הטעינות של דיסקים קשיחים והחלטתי לרכוש .

הדיסקים הקשיחים ישמשו רק לאיחסון בלבד ולא בתור דיסק שממנו תרוץ מערכת ההפעלה.

היום צוואר הבקבוק הכמעט יחיד שקיים במערכת חזקה הוא הדיסק הקשיח.

זה פשוט מצב פטתי והזוי לחלוטין שגם אם יש לך מעבד I7 וכרטיס מסך 4870X2 אתה עדיין מוצא את עצמך תקוע כמו לפני15שנה בדיוק

בהמתנה מתישה,מעיקה ומעצבנת עד שהשלב הבא במשחק החביב עליך,יואיל בטובו להיטען עד הסוף.

אני מבטיח לכם שבעוד שנתיים כאשר כולם ישתמשו ב- כדיסק העיקרי ,כולנו נראה כמו אותם סוחרי אלטע-זאכן שעדיין מסתובביםפה ושם

ברחובות עם עגלה וסוס.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...