Dell 2408WFP Vs. Philips 240PW9EB - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Dell 2408WFP Vs. Philips 240PW9EB

MiOB

Recommended Posts

עדכונים:

1. לגבי איסטרוניקס - למען האמת, הם לא רציניים.

ראשית - חשוב היה לי להתעקש על עניין המשלוח, שכן לא אוכל להגיע אליהם (עובד רק משמרות לילה בנתב"ג וגם ללא .), והוא השיב שהעלות תהיה, כנראה, 30 ש"ח לכל כיוון. כששאלתי מדוע שני כיוונים, כלומר, אם לא אקבל מסך אחר באותה עת שאמסור אותו לשליח, הוא השיב שלא, והסביר שהוא רוצה לקבל את המסך, לבדוק אותו אישית - ובמקרה שיוחלט כי ישנה אכן התפשרות באיכות, יישלח מסך חדש.

תמיהה הראשונה - איך הוא יכול לבדוק דבר שהוא סובייקטיבי כל-כך? כלומר, מובן לי שישנן בעיות / תקלות שרוב המשתמשים יחוו, אך איך הוא יכול לקבוע בבדיקה אישית אם הזמזום מפריע לאוזן, ואם חוסר האחידות בטמפרטורת הלבן מפריעה לעין? מילא, אם היתה בדיקת מעבדה בעל אמצעים מוחלטים ומקצועיים.

ובמקרה שיחליט כי אין התפשרות באיכות - אקבל את המסך בחזרה, וכך בוזבזו לשווא 60 ש"ח.

תמיהה שניה - שאלתי אם המסך החדש, במקרה שיוחלט שישנה אכן התפשרות באיכות (אגב, כך הוא כינה את העניין, לא אני.), יהיה משבוע ייצור שונה או לפחות מסדרת ייצור שונה, כדי שההסתברות לתקלות דומות תהיה פחות גדולה (עד כמה שאפשר.)? ובמקרה שהמסך החדש יציג את אותן התקלות - האם ההוצאה של 60 ש"ח תחזור על עצמה? אך הוא לא ענה כלל.

2. לגבי IQPC - המצב הרבה יותר טוב.

בעיקרון, אני בקשר שם עם יאיר, שהוא אדם מקצועי ושירותי יוצא דופן - הוא אמר שיארגן איסוף של המסך מפתח ביתי (כנראה, אך אני רוצה להאמין שכן.), ונשאלתי על-ידו אם יש לי מסך חלופי לבנתיים, אני משער שהיה מציע פתרון במקרה שלא היה לי. בכל אופן, אמרתי לו שאולי אוותר על כול עניין ההחלפה - אם איסטרוניקס "עושים טובה".

ארצה לשמוע דעות שונות משלי - אולי אני דורש יותר מדי מאיסטרוניקס? מה אתם חושבים? איך הייתם נוהגים?

למען האמת - התרגלתי ל-2 הבעיות. הזמזום לא נשמע לרוב, אלא מתעצם לעיתים ואז חוזר להיות בלתי-נשמע, וההבדלים בטמפרטורת הלבן, זה בולט רק ברקעים בהירים. הייתם מוציאים לפועל את כול עניין ההחלפה? אני חושש פשוט שאקבל מסך עם תקלות חמורות יותר, או עם פיקסלים מתים / תקועים / בהירים. (שכן המסך הנ"ל חף מכאלה.)

אעדכן. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

במצבים האלה באמת קשה להכריע באופן אובייקטיבי האם הבעיה חמורה או יוצאת דופן בצורה שמצדיקה החלפה. אין כ"כ מה לבוא בטענות לאיסטרוניקס. הם לא יכולים לספק משלוח חינם ומסך חדש במקום לכל מי שרק טוען שיש לו תקלה. לא שאני לא מאמין שהתקלה שלך אמיתית, פשוט באופן כללי - אין לדעת מראש.

לגבי טמפרטורת הלבן, אני יכול להגיד לך בוודאות, שכמעט לא תמצא מסך שיש לו לבן אחיד לחלוטין לכל האורך. גם ה-2007FP שלי, וה-2007WFP שלי, וה-2407/2408WFP שראיתי אצל אנשים כאלה ואחרים, וכל השאר, מסכים איכותיים ככל שיהיו מראים הבדלים מסוימים בטמפרטורת הלבן. בכל ביקורת מקצועית בודקים מה שנקרא אחידות תאורה, או יותר נכון סטייה מאחידות זו, ואין אף מסך שייתן לך סטייה של 0%.

השאלה היא כמה זה חמור אצלך והאם זה באמת משהו חריג. וזאת אפשר להכריע רק בבדיקה.

בלי לראות ולשמוע, אין לי דרך לומר האם, לדעתי, הבעיות שלך רצינייות מספיק ומצדיקות החלפה, והאם אני הייתי מחליף במצב זה. אני יודע שעל פיקסל מת בחיים לא הייתי מחליף מסך, כי זו סתם שטות שמפריע רק לאנשים שמתעקשים לשים לב אליה. מצד שני יצא לי להחליף מסך על בעייה של זליגת אור שכן הפריעה לי (למרות שניתן היה להתווכח על חומרתה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הדעה הכנה. :)

למען האמת - יש אמת בדבריך בעניין אחידות טמפרטורת הלבן, אך לא רציתי להשלים עם העובדה הזו. ;)

אצלי זה כלל לא חמור, או שנכון יותר לומר - הצלחתי להתרגל לסטיה לאחר שבוע וחצי.

והזמזום בא לכמה דקות ונעלם לכמה שעות - אז התרגלתי גם לזה.

בכל מקרה - ויתרתי, שכן קיבלתי באמת מסך טוב מהבחינה שאין זליגת אור ובעיות פיקסלים.

אגב, עדכון לגבי IQPC - ראו איזו חנות עם תודעת שירות ויחס אישי מעולה - יאיר הציע לי את ההצעה הבאה, לאחר שכתבתי לו את האכזבה שלי מאיסטרוניקס:

"אנחנו נאסוף ממך את המסך, ואני אדאג לטיפול מול היבואן (תן לנו לשבור את הראש על זה). בכל מקרה, אין שום בעיה לתת לך מסך זמני עד שהנושא ייגמר."

כלומר, גם איסוף מהבית בחינם, גם טיפול מול היבואן וגם מסך זמני - אני המון קניות ברשת - ואין הרבה חנויות כאלו. בכנות, כול הכבוד ל-IQPC. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק בהחלט. :) הבחנתי בביקורות מסכי TN טובות מאוד בהשוואה לפאנלים איכותיים, שלעתים אכזבו יותר.

בכל מקרה, אני אזמין את הפיליפס, רק בזכות המחיר המצוין שלו:

החנות IQPC - חנות מעולה ובליגה של עצמה, שנותנת יחס אישי מצוין כל-כך ואני שמח להלל אותה, הוסיפה אותו לרשימת הפריטים שלה

במחיר הזול ביותר שראיתי עד כה - 2,892 ש"ח!

כך שאזמין את המסך ואהיה "שפן ניסיונות", מה שנקרא. :) אם יהיה טוב, יהיה טוב, ואם לא, אז אני בטוח שלא כל-כך נורא.

הבחנתי גם בבחור נוסף, שהזמין את המסך, אך הוא עדיין לא כתב את ההתרשמות האישית שלו, אחכה לזה.

תודה לכם בכל מקרה. :)

אתה יכול לצרף כמה קישורים לביקורת על מסכי TN אשר היו טובים יותר מפנלים איכותיים זה נשמע קצת מוזר אבל הכול יכול להיות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי יש פרמטר או שניים שTN יהיה עדיף על הפנלים האיכותיים,אבל כשלוקחים כמכלול את כל הפרמטרים - הTN מפסיד.

כמובן,שיהיה כאלה שתוספת המחיר המשמעותית מול הTN תגרום להם לוותר על הרעיון כי מבחינתם היחס עלות/תועלת בTN מנצח ובגדול ואין להם "עיני נץ" גם כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר פרמטר אחד ב-TN שבו הוא טוב יותר (פרט למחיר).

מהירות תגובה (עבור TN 2MS בלבד), אבל זה גם ככה זניח כבר.

השהיית תמונה, שב-TN הפשוט היא נמוכה עד כדי אפסית, ובחלק מהמסכים המתקדמים יותר היא נוטה להיות יותר משמעותית, בגלל מעבדי תמונה מורכבים יותר. למרות שלא מדובר בתכונה מובנית של טכנולוגיית פאנל כזו או אחרת, לרוב דווקא המסכים האיכותיים מצויידים במעבדי תמונה מורכבים שכאלה, שגורמים להשהיית תמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמת, שכחתי את שני אלה ובעיקר ה input lag אם כי גם פה נותים קצת להגזים לדעתי. אומנם אין ספק שלמשל הדל בקושחה ששוחררה עם 60ms זה בעייתי (אם כי לא תמיד) אבל הקושחה השנייה כבר נסבלת בהחלט.

ויותר לנושא התרד, אחרי קריאה פה עושה רושם שגם לפיליפס טוב אם ישחררו קושחה, או גרסה משופרת, שתכלול גם החלפת הספק אחרת נראה שהדל פשוט מסך "בטוח" יותר.

למי ששאל על מסך sRGB: כמובן שאפשר לשקול גם מסכים קטנים יותר כמו "20 lp2060 של נק (או "19 971P של , שהוא אולי קטן מדי ולא מתאים למשחקים מהירים אך בעל ניגודיות מצוינת ודיוק צבעים טוב מהקופסה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
... מסכי TN אשר היו טובים יותר מפנלים איכותיים זה נשמע קצת מוזר אבל הכול יכול להיות :)

ובכן, הכוונה לא הייתה השוואה של איכות מאפיין מסויים בין פאנל אחד לבין השני, אלא של איכות המאפיין בהתאמה לפאנל.

כלומר, מאפיין הניגודיות למשל - ראיתי ביקורות של מסך TN (לא זוכר כרגע את שמו.), אשר איכות הצבע והניגודיות בו היו טובים מאוד ביחס לפאנל TN, ואילו מסך , שלא הראה ערכי ניגודיות מרשימים, כפי שמצופה מסוג הפאנל.

... עושה רושם שגם לפיליפס טוב אם ישחררו קושחה ... שתכלול גם החלפת הספק אחרת נראה שהדל פשוט מסך "בטוח" יותר ...

מה הכוונה ב-"החלפת הספק"? ומה הכוונה ב-"בטוח יותר"?[br]פורסם בתאריך: 24.01.2009 בשעה 09:09:27

רציתי לעדכן:

1. ההבדל בטמפרטורת הלבן השתפר פלאים, למעשה, נעלם. ;D

ובכן, נתקלתי אכן בתגובה של משתמש בפורום בחו"ל, כי מסך LCD חדש צריך לעבוד מספר מסוים של שעות (200-300.)

כדי שהנורות יעברו תהליך מסוים ויהיו אחידות בטמפרטורת האור המופץ שלהם. (לא הבנתי כל-כך, לכן לא אטרח להסביר זאת לעברית.)

ובכן, לאחר שבועיים של עבודה יומיומית, השיפור בהחלט ניכר, ונראה שבאמת צריכה להיות איזושהי "הרצה".

האם אחד ממומחי הפורום יודעים על העניין?

2. הזמזום בהחלט מעצבן, וטעיתי כשחשבתי שאוכל להתרגל, שכן זה נהיה גרוע מיום ליום.

הוא צורמני, עוצמתו משתנה, עובדה התורמת להיותו מעצבן, ואני שם לב שאני בלי-תודעה הופך לאדם עצבני בגללו. :-X

אגב, שמתי לב כי אם בהירות המסך היא על 100, הזמזום נעלם, או אם מופיע בכל זאת - עדיין חלש הרבה יותר, בעוד שאם יורדים ל-99 ומטה, הזמזום רק מתגבר והולך. האם למומחי הפורום ישנה השערה?

על-כן, החלטתי לשלוח אותו לאיסטרוניקס להחלפה. :-\

אמשיך לעדכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני במקרה גם בעל (מאוד גאה רצוי לציין) של המסך PHILIPS בכותרת.

עברתי על הבעיות שהופיעו כאן עם צבע חום-כהה-ירקרק בפינת המסך, "לבן לא לבן" וכו' ואני שמח לציין שאין הן קיימות אצלי כלל וכלל.

כנ"ל רעש "הזמזום". שקט לחלוטין.

קניתי את המסך הזה בעיקר לצרכי משחקים והפחד הגדול שלי היה INPUT-LAG בדומה לדיעה הרווחת בנוגע למסכי .

לשמחתי הרבה ההימור השתלם לטובה וכל HEADSHOT פוגע במטרה ללא דופי.

המסך הזה הוא קפתצה מדרגה די רצינית מה- 19 המלבני הישן שלי.

השיפור ברמת הצבע "והשחור" בעיקר הם הדבר הראשון ששמתי לב אליו כשהדלקתי אותו.

מנקודת מבט לא מקצועית במיוחד,

בהחלט מומלץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני במקרה גם בעל (מאוד גאה רצוי לציין) של המסך PHILIPS בכותרת.

עברתי על הבעיות שהופיעו כאן עם צבע חום-כהה-ירקרק בפינת המסך, "לבן לא לבן" וכו' ואני שמח לציין שאין הן קיימות אצלי כלל וכלל.

קניתי את המסך הזה בעיקר לצרכי משחקים והפחד הגדול שלי היה INPUT-LAG בדומה לדיעה הרווחת בנוגע למסכי .

לשמחתי הרבה ההימור השתלם לטובה וכל HEADSHOT פוגע במטרה ללא דופי.

המסך הזה הוא קפתצה מדרגה די רצינית מה- 19 המלבני הישן שלי.

השיפור ברמת הצבע "והשחור" בעיקר הם הדבר הראשון ששמתי לב אליו כשהדלקתי אותו.

מנקודת מבט לא מקצועית במיוחד,

בהחלט מומלץ.

אפשר לשאול מאיזה חנות הזמנת את המסך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק בהחלט. :) הבעיות נעלמו אצלי כליל.

מאיזה שבוע ייצור המסך שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק בהחלט. :) הבעיות נעלמו אצלי כליל.

מאיזה שבוע ייצור המסך שלך?

אין לי מושג.

איך אני בודק דבר כזה?

דרך אגב, הדיסק שמגיע עם המסך הוא חובה לחלוטין.

אחרי שעשיתי CALIBRATE לצבעים עכשיו הם נראים אפילו עוד יותר "מלאי חיים".

פנטסטי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...