Dell 2408WFP Vs. Philips 240PW9EB - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Dell 2408WFP Vs. Philips 240PW9EB

MiOB

Recommended Posts

ובכן, עד התקופה, שבה מסכים עם תאורת LED אחורית יתומחרו במחיר עממי ;D, אצטרך להתפשר על אחד מהמסכים הנ"ל,

ועל-כך ארצה להתייעץ עמכם. :)

לדעתי, הלא מקצועית בעליל, אלה הם החסרונות והיתרונות של כול מסך:

2408WFP:

יתרונות:

א. ערכי ניגודיות ועומק שחור טובים יותר.

ב. כניסות על כול סוגן.

ג. ארגונומיה טובה מאוד.

חסרונות:

א. שיהוי קלט גבוה יותר, אשר מוזער בגרסה החדשה לממוצע של 35 מילישניות.

ב. זויות צפיה צרות מעט מפאנל H-.

ג. יקר מעט יותר. (A01 הזול ביותר שהובחן - 3,205 ש"ח.)

240PW9EB:

יתרונות:

א. שיהוי קלט נמוך יותר - לא הבחנתי בביקורות מקצועיות ברחבי הרשת, אלא רק בהתרשמויות אישיות של משתמשים,

אך אם לשפוט על פי מסך אחר (HP LP2475W), אשר בעל פאנל זהה (H-IPS), ניתן להעריך כי שיהוי הקלט הוא דומה - ממוצע של 25 מילישניות.

אך צריך לזכור, כי גם פאנל זהה לא יכול תמיד לתת הערכה מהימנה, על-אף ההכרה הכללית ששיהוי קלט בפאנל נמוך יותר,

שכן שיהוי הקלט תלוי גם-כן במעגלים האלקטרוניים של המסך המסוים עצמו.

ב. זויות צפיה רחבות מעט מפאנל S-PVA.

ג. זול מעט יותר. (הזול ביותר שהובחן - 3,015 ש"ח.)

ד. ארגונומיה טובה מאוד.

חסרונות:

א. כניסות מעטות מאוד.

ב. ערכי ניגודיות ועומק שחור טובים פחות.

=============================================

לא רציתי להתייחס לבעיות פאנל ידועות, כגון זליגת אור, נצנוץ סגלגל בזוית וכו', אשר פאנל H- מתיימר לשפרן באופן ניכר, או בעית הסטת צבעים וגוון צהוב בזוית, אשר פאנל S-PVA מתיימר לתקן.

האם תוכלו להוסיף את הידע שלכם, או אף לתקן את שלי, ובכך לעזור לי בהחלטה?

השימושים העיקריים הם ומשחקים.

תודה שוב. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה. :)

האם תוכל לפרט מדוע או להוסיף למה שכתבתי, שכן לבטח חסר לי הרבה ידע בעניין.

הבנתי, אמנם, ש-H- מתיימר לשפר את רוב מגרעות טכנולוגיית , אך בשל היותו עדיין נדיר בשוק המסכים, קשה למצוא ביקורת שתאשש זאת.

ומה לגבי ערכי ניגודיות ועומק השחור? שוב, עניין הביקורת - לא הבחנתי בביקורת, הבדקה את אלה במציאות, והרי הערכים שעל הנייר עלולים להתבדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נישמח לקבל כל מידע מהימן שתמצא על הפיליפס, כרגע כמעט אין כלום.

לגבי הערכים שציינת לגבי איכות, צדקת, זה לא אומר כלום. רק בדיקה מקצועית על ידי אותו גורם תאשר נתונים אלו או אחרים. למשל בבדיקות מקיפות, יש פרמטרים מסויימים שבהם דווקא מסך TN ספציפי עוקף חלק ממסכי הIPS או הPVA (ואני מדבר על פרמטרים קריטים של איכות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק בהחלט. :) הבחנתי בביקורות מסכי TN טובות מאוד בהשוואה לפאנלים איכותיים, שלעתים אכזבו יותר.

בכל מקרה, אני אזמין את הפיליפס, רק בזכות המחיר המצוין שלו:

החנות IQPC - חנות מעולה ובליגה של עצמה, שנותנת יחס אישי מצוין כל-כך ואני שמח להלל אותה, הוסיפה אותו לרשימת הפריטים שלה

במחיר הזול ביותר שראיתי עד כה - 2,892 ש"ח!

כך שאזמין את המסך ואהיה "שפן ניסיונות", מה שנקרא. :) אם יהיה טוב, יהיה טוב, ואם לא, אז אני בטוח שלא כל-כך נורא.

הבחנתי גם בבחור נוסף, שהזמין את המסך, אך הוא עדיין לא כתב את ההתרשמות האישית שלו, אחכה לזה.

תודה לכם בכל מקרה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק בהחלט. :) הבחנתי בביקורות מסכי TN טובות מאוד בהשוואה לפאנלים איכותיים, שלעתים אכזבו יותר.

בכל מקרה, אני אזמין את הפיליפס, רק בזכות המחיר המצוין שלו:

החנות IQPC - חנות מעולה ובליגה של עצמה, שנותנת יחס אישי מצוין כל-כך ואני שמח להלל אותה, הוסיפה אותו לרשימת הפריטים שלה

במחיר הזול ביותר שראיתי עד כה - 2,892 ש"ח!

כך שאזמין את המסך ואהיה "שפן ניסיונות", מה שנקרא. :) אם יהיה טוב, יהיה טוב, ואם לא, אז אני בטוח שלא כל-כך נורא.

הבחנתי גם בבחור נוסף, שהזמין את המסך, אך הוא עדיין לא כתב את ההתרשמות האישית שלו, אחכה לזה.

תודה לכם בכל מקרה. :)

בהצלחה, נראה לי שבאמת יהיה קשה להתאכזב מהמסך הזה. מה שציינתי לגבי TN זה רק בפרמטרים מסויימים. בממוצע מסכי הPVA והIPS הציגו איכות טובה יותר.

נשחמ לשמוע את ההתרשמות שלך.

ORLEANS,

יפה. צריך להרחיק עד המזרח הרחוק בשביל לחפש ביקורות לפעמים :lol: .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורלינס, תודה על ההפניה לביקורת, גם אם לא מקצועית דיה. :D

נראה נחמד סה"כ.

ההתרשמות עד כה ממחקר עליו:

1. משתמש אחד התלונן על רעש זמזום והחזיר את המסך בחזרה, אך עוד לא קיבל חדש. אני משער, כמו השאר בפורום ההוא, שמדובר בספק כוח תקול.

2. הרבה חששו מחוסר אחידות בין צדו הימני לבין צדו השמאלי, שכן במסך , אשר בעל פאנל זהה, ישנה התופעה. עוד לא הבחנתי במישהו שאישש את החשש.

3. אין לו מקטב / מסנן A-TW, שתורם לאחידות ועומק השחור בזויות רחבות.

מהביקורת:

1. נצפתה זליגת אור רק בפינה השמאלית עליונה וימינית תחתונה של המסך, ולמרות שכתוב כי זה ברור מאוד, אני הייתי צריך להבהיר את התמונה כדי לשים לב לזליגה; סביר מאוד שהמסך הנוכחי שלי אשם בכך.

2. צבעים טובים מאוד, מבלי "פזילה" או השלכה של גוונים לא רצויה.

3. אחידות הלבן והבהירות טובה מאוד.

4. לגבי עומק וגווני השחור והלבן, לא הצלחתי להבין כל-כך מה הוא רצה. אני הבנתי כך: בתמונה הראשונה החשיפה היתה קצרה ולכן רוב הגוונים הכהים לא מובחנים.

בתמונה השניה החשיפה היתה ארוכה יותר, מה שתרם להבחנה בגוונים הכהים יותר, אבל חשף יתר על המידה את הלבן.

אני עצמי הצלחתי להבחין מהגוון השחור ה-5 מימין.

5. כמובן, חוסר בכניסות . :P

אם טעיתי או השמטתי פרט כלשהו, אודה לתיקון. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה עדיין מתלבט בין המסכים, זהו עניין של זוויות צפייה טובות יותר ואחידות תמונה ללא הסטת גוונים בפיליפס, תכונות ששימושיות להבאה לדפוס ב-aRGB, מול זוויות צפייה קצת פחות טובות ויחס ניגודיות גבוה יותר ב-, כאשר הניגודיות הגבוהה יותר שימושית לסרטים. למשחקים לדעתי פאנלי יותר מומלצים מ-, מכיוון שהסטת ניגודיות אינה רק פונקציה של זוויות צפייה אלא גם של מרחק ישיבה. ככל שמרחק הישיבה מול פאנל רחב הוא קטן יותר ביחס לזה שמקובל לנקוט עבור , הסטת הגוונים והניגודיות מתבלטת יותר.

למשחקי PC ושימושים כלליים הייתי הולך על הפיליפס. אם יש יותר צפייה בסרטים מאשר גיימינג, אז עדיף לקנות את ה-2408WFP. כל זה בלי לקחת בחשבון את הצורך בכניסות הנוספות שה-Dell מציע (HDMI לממיר טלוויזיה HDTV ו-DisplayPort למחשב נייד). קונסולת משחקים ניתן לחבר באופן מזדמן ל-DVI של הפיליפס עם מתאם HDMI. לאחר עיון בפורומים במזרח הרחוק לגבי ה-240PW9EB מקננות בי ספקות שמצב 4:3 דומה ל-Aspect שיש ב-Dell, והוא אולי למעשה מצב של מיפוי 1:1 או שהתפריט במדריך שלו המופיע להלן אינו מדייק בפירוט מצבים. קשה להגיד. כאן רואים רזולוציה לא-רחבה עם מסגרת שחורה מסביב לתמונה כך שמתבצע מיפוי של רזולוציה לא-רחבה.

בכל אופן בעלי המסך מוזמנים לומר את הממצאים שלהם לגבי ביצועי מיפוי של התמונה מקונסולת משחקים כמו PS3 (אם אין פסים שחורים למעלה ולמטה קיים קיטום). אין בנמצא עדיין ביקורות מפורטות למדי לדגם הזה, ולכן זה יהיה מועיל מאוד להעשיר את הידע לגביו עבור עוד אנשים שמתעניינים ברכישתו.

image1zl8.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורלינס - אני מודה לך! :D קיוויתי לתשובה מפורטת ומומחית כמו שלך. :)

למען האמת, אין לי קונסולת משחקים, ואני לא מתכוון לחבר למסך אף מקור אחר חוץ מאשר המחשב (יש לי מסך יעודי.), כך שבהחלט הבחינה הזאת של המסך אינה מורידה את שמחתי.

וכן, אני משחק הרבה יותר מאשר צפיה בסרטים, כך ששמחתי לקרוא את התרשמותך בנוגע לכך.

בכל מקרה, הזמנתי את המסך היום בבוקר, ואשתדל לכתוב התרשמות לאחר שימוש סביר.

תודה שוב, אורלינס. :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחכה גם לתשובה של אורלינס, אך לפי דעתי - אם ניתן שוב להסתמך על הביקורת של , אז ה- עדיף:

לשני המסכים מכלול צבעים רחב (102%), כך שמהבחינה הזו הם שווים. אך, בביקורת TFTCentral הם עשו השוואה של DeltaE בין מסכי מחשב,

ובמדד ה-"ללא כיול", ה-HP (ממוצע של קצת מעל 4.) מציג בהחלט צבעים מדויקים יותר מה-. (ממוצע של 6. :o), לאחר הכיול, מציג ה-HP עדיין צבעים מדויקים יותר עם ממוצע בקצה התחתון של של 1, ואילו ה- לקראת הקצה העליון של 1. למען האמת, אני לא יודע אם היותו של מסך רק בעל 92% מכלול צבעים משפיע על העניין, ומכאן אם ניתן להתייחס להשוואה הזאת.

ובאשר לפאנל, יתרון פאנל יהיה תמיד צבעים טובים או נכונים יותר ללא סטיות או גוונים לא רצויים, הודות למערך הפיקסלים שלו.

אודה לתיקון, כמובן. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורלינס,

לעריכת תמונה (ללא כיול חיצוניף בהתבסס על היצרן - חובב לא מתפרנס מזה) על מי מה-2 היית ממליץ?

בהיעדר נגישות למכייל עובדים עם מרחב sRGB, ובמצב כזה אמליץ לך להמשיך לחסוך כסף אל ה-Eizo S2431WE. אמנם הפרש המחיר בין האיזו לבין הפיליפס והדל יכול לשמש לרכישת מכייל חומרתי, אבל המכייל יהיה בלתי שימושי למרחב sRGB עם ה-2408WFP וה-240PW9EB אלא ל-Adobe RGB. מסכים איכותיים בעלי מכלול צבעים מורחב ומנורות WG-CCFL לא הצליחו באף ביקורת של האתרים האמינים ביותר להגיע לציון dE94 ממוצע, שאינו עולה על 2 כלפי מרחב צבע סטנדרטי sRGB. סבורני שגם ה-Philips 240PW9EB לא יהיה יוצא מהכלל.

אם אתה רוצה לעבוד עם מרחב Adobe RGB, זה כבר משנה את התמונה והפיליפס יהיה המסך המועדף עם מכייל חומרתי. לא ראיתי בפורומי מסכים או אתרי חומרה שמבקרי מסכים ממליצים לקנות מסכים איכותיים בעלי מכלול צבעים מורחב בלי מכייל ולמעשה גם צלם חובב כמקצוען ייאלץ לקנות מכייל. אני אהיה מאוד מאוד מופתע לראות, שה- שלו יפשל עם מכייל חומרתי כלפי Adobe . מירב הסיכויים הם שהוא ייתן דיוק צבע מצויין עם מכייל חומרתי. אם אתה רוצה להיות בטוח, עדיף לחכות לביקורת מקצועית המגובה בתוצאות ממכשירי מדידה. יש גם חשיבות לאיזה ערך בהירות מדוד ב-Cd/m2 מסך יכול לרדת במכוון בהירות שנקבע על 0, בהתאם ליכולת של המהפך שיצרן המסך בחר בשבילו. כאשר ערך הבהירות גבוה מדי במכוון 0 לעריכה גרפית, מבקרי מסכים לרוב לא נוטים להמליץ על המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...