Dell 2408WFP Vs. Philips 240PW9EB - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Dell 2408WFP Vs. Philips 240PW9EB

MiOB

Recommended Posts

איזה מסכים כיום מספקים את הדיוק הרב ביותר מהמפעל ב- SRGB?

משהו לחובב צילום שרוצה להיות בעל מסך איכותי וקרוב מספיק לחובב לצבעים "מכויילים" ישירות מהמפעל ללא צורך להתעסק בכיול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קיבלתי את המסך והוא כרגע בפעולה. :)

עוד לא הספקתי לכייל אותו, כלומר מלבד עוצמת הארה, אך ניתן לראות בבירור שהצד השמאלי, בכלל, והפינה השמאלית-תחתונה בפרט בעלי גוון חום-ירקרק בהשוואה לצד הימני של המסך. זה בולט בעיקר על רקע לבן או צבעים בהירים, שנראים בעקבות כך בעל גוון ירקרק.

עוד לא דיברתי עם פיליפס (או היבואן הרשמי איסטרוניקס.) על כך, אלא רק עם פיליפס העולמית, כך שאני מחכה מהם לתשובה בנוגע לאם הם מודעים לבעיה.

אגב, זו בעיה ידועה עם מסך בעל אותו פאנל, ה-"כתמים" של גוונים חומים-ירקרקים או ורודים, כך שאולי זה אכן הפאנל עצמו.

אורלינס, אגב, ישנו מצב 1:1 בתצוגת המסך בסופו של דבר. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד לא הספקתי לכייל אותו, כלומר מלבד עוצמת הארה, אך ניתן לראות בבירור שהצד השמאלי, בכלל, והפינה השמאלית-תחתונה בפרט בעלי גוון חום-ירקרק בהשוואה לצד הימני של המסך. זה בולט בעיקר על רקע לבן או צבעים בהירים, שנראים בעקבות כך בעל גוון ירקרק.

אפשר ,שנראה עד כמה זה בולט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפרסם בקרוב את ההתרשמות המלאה כולל , כמובן. :)[br]פורסם בתאריך: 7.01.2009 בשעה 15:30:37

טוב, לא פירסמתי עדיין את ההתרשמות שלי מהמסך, שכן הוא בדרך להחלפה עקב:

1. זמזום - אני משער, שזה נובע מספק כוח תקול. אני מוכרח לציין, שקראתי על הבעיה הזו אצל מספר משתמשים, אך הרוב כתבו שאינה קיימת אצלם, כך שקיוויתי שלא אתקל בה. ובכל זאת, נראה שנפלתי במיעוט - לאחר יום עבודה ארוך הופיע הזמזום; תדרי הזמזום משתנים, אך הם גבוהים תמיד, ולעיתים "מתמזגים" ברעשי הרקע.

2. אי-אחידות בטמפרטורת הלבן - כך אני קורא לזה בכל מקרה, אני לא בטוח שזה שמה "הרשמי" של הבעיה.

הבעיה היא כך: הצד הימני של המסך מציג גוונים "נקיים" יותר, או בעצם לבן "נקי" יותר / תואם יותר להגדרות הטמפרטורה שבחרתי, מאשר הצד השמאלי (קיצוני בפינה השמאלית-תחתונה), שבו הלבן נוטה ל-"חום-ירקרק", מה שמשפיע על גווני הצבעים באופן ישיר. למען האמת, ידעתי שאין קשר לכיול המסך, שכן הבעיה "תעתיק" את עצמה לכול כיול שרק יהיה, אך כיול רציני עד כמה שניתן (כלומר, לא בעזרת חומרה.) עזר מעט, אך כלל לא העלים אותה. עשיתי ניסיון לצלם, אך זה לא נראה בתמונה. (אולי אפרסם את הצילום בכל זאת.)

לבסוף, דיברתי עם פיליפס וקבעתי מועד להחלפת המסך, למרות החשש שזו בעיה די גדולה של הסדרה והפאנל, שכן הבעיות האלה הופיעו בפורומים רבים בנוגע למסך הנ"ל ובנוגע למסך עם אותו הפאנל. כולי תקווה גדולה שאין כך המקרה.

בניגוד לבעיות הנ"ל, אספר בשטחיות ש:

1. הצבעים מרהיבים בהחלט! הצבתי את המסך צמוד למסך הקודם (מסך "19 רחב של Proview - פאנל TN.), וההבדלים הם בלתי-ניתנים לתיאור במילים.

אוכל להגיד, משראיתי את מרווחי הגוונים הרבים ודיוקם (עד כמה שאפשר - ביחס ל-CRT.) - נשנקתי כהוגן! :D אני בטוח שאין זה ייחודי לפאנל הזה, אלא פשוט הסירחון מהפאנל TN הקודם. אגב, הסברה שהצבעים רוויים מאוד היא לא נכונה - לא הבחנתי בזאת, נוסף לעובדה שגווני העור של האנשים בסרטים אינם אדומים, אלא מדויקים מאוד.

2. שחור - טוב מאוד. שוב, ההשוואה שלי היא למסך בעל פאנל TN, שיוצר לפני כמה שנים טובות, אז ההתפעלות מובנת בהחלט. בכל מקרה, בסצנות עם חלקים בהירים וכהים מאוד, שני החלקים מוצגים היטב. ארחיב בהמשך בנוגע למנגנון הניגודיות הדינמאית, חדות וכו'.

3. ללא פיקסלים מתים / תקועים.

4. ארגונומיה מעולה ביותר - הכול מהכול.

5. טווח זויות צפיה רחב מאוד - ישנו איבוד פרטים / שינוי ניגודיות בזיויות קיצוניות, אך בזיויות שימושיות הוא עומד בציפיות. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

" לא הבחנתי בזאת, נוסף לעובדה שגווני העור של האנשים בסרטים אינם אדומים, אלא מדויקים מאוד. " :yelclap:

עשית לי את היום !!

זה בעצם הדבר שמנע ממני לקנות את המסך, דרך אגב , התקנת קבצי icm ( או כל התעסקות אחרת עם פרופילים) או שהצבעים שדווחת עליהם הם out-of-the-box ??

אני מקווה שבעית אחידות הלבן הזאת היא לגבי מסכים מסוימים ולא כולם, ושאפשרי להחליף למסך ללא הבעיה ( אוף , תמיד חייב להיות משהו שידפוק את העסק :pissed:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכנת הכיול, שמגיעה עם המסך, התקינה אכן פרופיל ICM, אבל אני חושב שנגני הסרטים לא עובדים על-פיו, אלא רק תכנות מסוימות.

בכל אופן, הצבעים שהמסך הציג בהפעלה הראשונית כלל לא נראו טוב, אך יותר בגלל טמפרטורת הלבן, לא הגדרות ה-.

בכלל, אני חושב שטמפרטורת הלבן במסך הזה היא לא "מדע מדויק". :P נראה שנצטרך לחכות לביקורת מקצועית.

בנוגע לגווני העור או רוויות-יתר של צבעים - צפית בעבר במסך עם מכלול צבעים רחב? אני לא, למשל, ולא חשתי הבדל.

הרי צבעים זה תחום, שניתן "לטפל" בו, לפעמים בערמה: הגדרות המסך, הגדרות הנגן, הגדרות כרטיס המסך או אופי ואיכות הצילום.

במילים אחרות, לפי התרשמותי - השיפור בדיוק ובכמות גווני הצבעים מתעלה בכמה דרגות על רווית הצבעים, אם כלל תבחין בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם הבחנת בתופעה שבה השחור הופך לסגול?

אם הבנתי נכון אז בכל מסך IPS השחור אמור להפוך לסגול בחדר חשוך החל מזוית מסויימת.אני לא יודע אם אמור להיות הבדל בין מסך S-IPS למסך H-IPS כמו שלך.

יש משתמשים שהתלוננו שהבעיה הזאת קשה מאד,ויש כאלו שבקושי שמו לב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד שאלה,ברשותך....(אני מניח שזה יעניין עוד קונים פטנציאליים).בעצם כמה שאלות,בנוגע לאחריות ומימוש אחריות:

1.ממה שכתבת,הבנתי שהאחריות היא ישירות מול איסטרוניקס.איך התרשמת מהם? האם ניאותו ברצון להחליף את המסך?תוך כמה זמן תקבל חדש?

2.מה כוללת האחריות ? (עד כמה פיקסלים שרופים/לבנים,ספקי-כח מזמזמים,חוסר אחידות צבע,וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכנת הכיול, שמגיעה עם המסך, התקינה אכן פרופיל ICM, אבל אני חושב שנגני הסרטים לא עובדים על-פיו, אלא רק תכנות מסוימות.

בכל אופן, הצבעים שהמסך הציג בהפעלה הראשונית כלל לא נראו טוב, אך יותר בגלל טמפרטורת הלבן, לא הגדרות ה-.

בכלל, אני חושב שטמפרטורת הלבן במסך הזה היא לא "מדע מדויק". :P נראה שנצטרך לחכות לביקורת מקצועית.

בנוגע לגווני העור או רוויות-יתר של צבעים - צפית בעבר במסך עם מכלול צבעים רחב? אני לא, למשל, ולא חשתי הבדל.

הרי צבעים זה תחום, שניתן "לטפל" בו, לפעמים בערמה: הגדרות המסך, הגדרות הנגן, הגדרות כרטיס המסך או אופי ואיכות הצילום.

במילים אחרות, לפי התרשמותי - השיפור בדיוק ובכמות גווני הצבעים מתעלה בכמה דרגות על רווית הצבעים, אם כלל תבחין בה.

לא הבנתי, מה הכוונה "נראה שנצטרך לחכות לביקורת מקצועית." ? ... לפי מה שהבנתי כן הצלחת להגיע לאיכות תמונה טובה , לא?

ואם כן, ים איזה פרמטרים שיחקת (בהירות? קונטרסט? ....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.ממה שכתבת,הבנתי שהאחריות היא ישירות מול איסטרוניקס.איך התרשמת מהם? האם ניאותו ברצון להחליף את המסך?תוך כמה זמן תקבל חדש?

2.מה כוללת האחריות ? (עד כמה פיקסלים שרופים/לבנים,ספקי-כח מזמזמים,חוסר אחידות צבע,וכו')

1. למען האמת, שכחתי כלל מאיסטרוניקס, ושלחתי דוא"ל לפיליפס העולמית בתיאור הבעיה ושאלה האם זה מוכר ומה עלי לעשות - שם הבטיחו לחזור אלי תוך 4 ימי עסקים.

12 שעות אחרי :o, אני מאמין, הגיע אלי דוא"ל מאיסטרוניקס, ובו ביקש יוסי הביב (מולו אני מטופל.) את מספר הנייד שלי. (כי לא סיפקתי אותו בפניה לפיליפס, שכן לא חשבתי שהם יתקשרו אלי.) בכל מקרה, יכולתי לראות את היסטורית הדוא"ל: פיליפס קיבלה את התלונה / שאלה, אשר העבירה אותו לרוני גונן (אני משער שהוא אחראי על איזור , לפי כתובת הדוא"ל שלו.), והוא העביר את זה ליוסי וביקש, במילים שלו: "אנא הפנייה מטה לטיפולך המסור. אשמח להתעדכן כי הלקוח טופל.".

שלחתי ליוסי את מספר הנייד שלי, הוא התקשר מיד ואמר שהוא לא רוצה שאתפשר על האיכות, ובכך ביקש שאגיע עם המסך לאיסטרוניקס בת"א (ואתאם איתו זמן הגעה, כדי שיהיה שם כשאבוא.), הם יבדקו את המסך מספר דקות ויחליפו.

בכל אופן, נראה שאני לא אצליח להגיע לשם בזמן הקרוב, שכן אני עובד משמרות לילה, מה שגומר לי את רוב שעות היום השפויות, כך שנראה לי שאשתמש באחריות דרך החנות IQPC, שאגב גם-כן מצוינת בשירות שלה.

2. למען האמת, הוא הגדיר את זה ככול דבר ש-"יגרום לפשרה באיכות", לא יודע מה זה כולל באופן רשמי.

לא הבנתי, מה הכוונה "נראה שנצטרך לחכות לביקורת מקצועית." ? ... לפי מה שהבנתי כן הצלחת להגיע לאיכות תמונה טובה , לא?

ואם כן, ים איזה פרמטרים שיחקת (בהירות? קונטרסט? ....)

התכוונתי לכך, שאני לא בטוח אם בחירת טמפרטורה של 6500 למשל מציגה באמת את הטמפרטורה הזאת, לפי דעתי יש סטיות בין מה שנבחר למה שמתקיים.

שלא יהיה ספק - התמונה יפה מאוד, איכותית, חדה וצבעונית לאחר כיול עם התכנה, שאגב היא מקצועית מאוד, ביחסיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השירות של חברת איסטרוניקס הוא מהטובים ביותר שראיתי בזמן האחרון,שירות אדיב מאוד של יוסי ואיציק =]

אנשים מקצועיים ושעושים הכול בכדי לעזור ואינם מתנערים מאחריות,כול מוצר בול :D

ממליץ בחום עליהם ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השירות של חברת איסטרוניקס הוא מהטובים ביותר שראיתי בזמן האחרון,שירות אדיב מאוד של יוסי ואיציק =]

אנשים מקצועיים ושעושים הכול בכדי לעזור ואינם מתנערים מאחריות,כול מוצר בול :D

ממליץ בחום עליהם ;D

אם השירות שלהם כל כך טוב,למה הוא צריך להגיע עם המסך ,על חשבונו,לאיסטרוניקס בת"א? אני גר בצפון,וכרגע אני גם בלי אוטו.איך בדיוק הייתי מממש אחריות כזאת?

בכל אופן, נראה שאני לא אצליח להגיע לשם בזמן הקרוב, שכן אני עובד משמרות לילה, מה שגומר לי את רוב שעות היום השפויות, כך שנראה לי שאשתמש באחריות דרך החנות IQPC, שאגב גם-כן מצוינת בשירות שלה.

איך מתנהלת האחריות דרך IQPC?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...