מה שפת התיכנות הכי נחשבת וכדאית כיום? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה שפת התיכנות הכי נחשבת וכדאית כיום?

אלון פ

Recommended Posts

שלום לכולם,

עד עכשיו התעסקתי עם שפות תכנות פשוטות יחסית (HTML,אקשן סקריפט שבה הייתי ממש טוב וכ'ו..)

ורציתי להתחיל ללמוד את עניין התיכנות קצת יותר לעומק.

רציתי לדעת: מה נחשבת השפת התיכנות הכי שימושית היום?

אני רוצה שפת תיכנות שאני אוכל להתמקד בה, ואלי תוך כמה שנים עדיין לא יצא ממני מתכנת, אבל אני אוכל להגיע לקורסי תיכנות ותהיה לי נקודת פתיחה טובה.

שמעתי קצת על שפות כמו PHP וC++, מה עושים עם השפות האלה?

תודה לעוזרים! :xyxthumbs:

אלון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מבחינה מסחרית ושוק העבודה, מרבית הדרישה כרגע מופנית כלפי ה .net , לדעתי בכלל השפעתה של מיקרוסופט

הוי אומר c# ,visual c++,

כמו כן ישנה דרישה עצומה גם למתכנתי java

הדרישה לשפות כמו c++ הולכת וקטנה, לא ברור לי בדיוק למה, אבל הסיבה האפשרית היא שהיא פשוט הולכת ומתיישנת לצד

שפות ה .net החדישות שמפותחת על ידי חברות ענק וג'אווה על ידי sun

לא יודע איך זה הולך להשתנות עם c++0x

בכל אופן תתחיל ללמוד c#

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:P

קודם כל, html היא לא שפת תכנות (אתה לא כותב תוכנות ב-html, אתה רק מעצב דפי אינטרנט).

השפות החזקות בשוק היום הן אכן #C ו-Java, שהן שפות שנועדו לכתיבת מערכות גדולות (אבל גם תוכניות קטנות ופשוטות). היתרון שלהן הוא שהכתיבה בהן קלה יחסית (לעומת שפות כמו ++C), הן יותר מגנות על המתכנת מטעויות, והן מכילות חבילות מאוד שימושיות להתעסקות עם טכנולוגיות מתקדמות (כמו XML ומסדי נתונים).

++C/C עדיין חזקות בשוק, בעיקר בתחום של תוכנות שדורשות יעילות גבוהה (לדוגמה משחקי מחשב או תוכנות שמריצות סימולציות גרעיניות), או בתוכנות שדורשות גישה לקרביים של המחשב (כגון דרייברים וליבות של מערכות הפעלה - לדוגמה, הליבות של windows ושל כתובות ב-C).

שפה נוספת שחזקה בשוק היא Python (שלמען האמת קיימת כבר מאז 1990, 5 שנים יותר מJava ו-10 שנים יותר מ-#C). היתרון שלה הוא קלות התכנות בה (תוכנית פייתון נראית כמעט כמו אלגוריתם באנגלית) והגמישות שלה (מה שגם מהווה חסרון, כי הוא מועד לשגיאות). פייתון היא בעיקרון שפת סקריפטינג - הווה, היא נועדה בעיקר לתוכניות קטנות ולמטרות ספציפיות וממוקדות, אבל גם בה אפשר לכתוב מערכות גדולות כמו ב-Java (אם כי זה כנראה פחות נוח וכדאי).

חוץ מזה, כמובן, יש את שפות ה-web. מדובר בשפות תכנות שמשתמשים בהן לבנות אתרי דינמיים, כגון php, jsp ו-asp.net (למיטב ידיעתי השפה השולטת היום היא עדיין php - לדוגמה, הפורום כתוב ב-php, וגם ויקיפדיה).

כמו שנאמר מעליי, מומלץ כנראה ללמוד #C (או ג'אווה). שתיהן מקום טוב להתחיל ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניצל , שאלה שמטרידה אותי

למה לי לכתוב תוכנה מסחרית ב python או לדוגמא ב perl

זה שפות סקריפט, הן דורשות מריץ interpreter והם בעלות גישה לקוד(לא ש .net לא)

כלומר זה נשמע מפגר, זה מן שפות של כיף כזה, חחחח כאילו המציאו אותם לבניית שטויות

אני לא רואה תוכנה מי ישמע ב perl, טוב אולי בלינוקס כה, אבל איזה בנאדם נורמלי שלא מתכנת מותקן אצלו מריץ פרל, או פייטון

יש דרך לקמפל פייטון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון לC Sharp?

איזה פראייר אני! היה לנו בבית ספר בחירה בין רובוטיקה לC , ואני בחרתי רובוטיקה..

לא נורא, אני אבקש מאחד החברים שלומד C ללמד אותי את הכלים הבסיסיים, ואת השאר אני אלמד באנטרנט..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, כן, יש דרך לקמפל פייתון לקובץ שניתן להרצה.

http://wiki.python.org/moin/Freeze

אבל זה לא בדיוק מומלץ (פייתון לא ממש נועדה לזה).

חוץ מזה, אפשר לקמפל קוד של פייתון ל-bytecode (קובץ pyc), שזה בעצם שקול ל-MSIL של #C ול-bytecode של ג'אווה.

בסופו של דבר, ריצה של תוכנית כזו (תיאורטית) אמורה להיות לא פחות יעילה מתוכניות מקומפלת ב#C או בג'אווה (מעשית הן יותר יעילות, אבל זה מסיבות אחרות).

חוץ מזה, יש תוכניות שבהן היעילות היא לא דבר פקטור. אם אתה רוצה תוכנית יעילה - תכתוב ב-++C (או אפילו C).

סתם לדוגמה, גיליתי מתישהו שבמשחק Freedom Force, כל השלבים בעצם כתובים בפייתון (כלומר המנוע של המשחק כתוב ב-++C (אני מניח), והסקריפטים של השלבים כתובים בפייתון, כדי שיהיה קל לערוך אותם).

לאלון: כן, #C זה C .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואיי לא ידעתי שאפשר לקמפל אותה לבייטקוד

עדיין יש יתקון לc# ו java

עם וינדוס אתה מתקין את המריץ של ה .net

ועל מרבית המחשבים מותקן מריץ java

שוב , השאלה כמה מסחרית עלולה ליהיות פייטון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחשב בעובדה שהיא קיימת יותר זמן מ#C ומג'אווה, לא מאוד :)

פייתון בסופו של דבר נועדה למטרות ספציפיות (כמו הדוגמה שנתתי עם Freedom Force, ובמקרים שאתה רוצה לכתוב תכנית קלה ומהירה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם מישהו יכול להסביר לי בשפת הדיוטות מה ההבדלים העקרוניים בין ++C/C,ויז'ואל C#,C,ושפות ה .NET למיניהן? שמעתי ש C דומה לפסקל,ו- ++C שופרה ביכולת לשלב תכנות מונחה עצמים (לא שאני יודע מה זה),אבל על #C לא שמעתי אף פעם...יש בה אפשרויות דומות ל ++C ?....הייתי רוצה להתחיל ללמוד תכנות,אך בניגוד לאלון הינוקא,שיש לו את כל הזמן שבעולם להתחיל עכשיו בשפה מסויימת כדי שזו תשמש לו בסיס לשפה מתקדמת יותר,בגילי המתקדם אני מעוניין להתחיל ולסיים באותה שפה/סביבה. הייתי רוצה לדעת לאיזו שפה יש ביצועים "טובים" לאפליקציות לא מסובכות מדי,מבלי שתהיה מסובכת בעצמה. לפני שקראתי את הת'רד הזה חשבתי שיש רק ++C ואין בילתה למי שרוצה לתכנת ברמה סבירה,עכשיו אני קורא שיש עוד שפות,חלקן פחות מסובכות,שיתכן שיתאימו לי.

גילוי נאות: הידע של הכותב במדעי המחשב ושפות תכנות מסתכם בקורס שנה א' בטורבו פסקל לכלכלנים מלפני שנות דור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניצל , שאלה שמטרידה אותי

למה לי לכתוב תוכנה מסחרית ב python או לדוגמא ב perl

זה שפות סקריפט, הן דורשות מריץ interpreter והם בעלות גישה לקוד(לא ש .net לא)

כלומר זה נשמע מפגר, זה מן שפות של כיף כזה, חחחח כאילו המציאו אותם לבניית שטויות

אני לא רואה תוכנה מי ישמע ב perl, טוב אולי בלינוקס כה, אבל איזה בנאדם נורמלי שלא מתכנת מותקן אצלו מריץ פרל, או פייטון

יש דרך לקמפל פייטון?

אני לא יודע למה אתה מתכוון בתוכנה מסחרית, אבל אם זו תוכנה שמוכרים בכסף אז לשפות סקריפטינג יש שימוש נרחב בתוכנות שמוכרים (בהרבה כסף).

יש עשרות סוגים של מערכות מחשב שמכילות תוכנה מגוונת מכל מיני ספקים, תוכנות ההתקנה, הקונפיגורציה והשירות של מערכות כאלה (ולפעמים חלקים נוספים) מכילות חלקים נכבדים של קוד טקסט נגיש לכל ב-Shell, Perl, awk, expect ומדובר בהרבה מאוד שורות קוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר אם זה לא משהו מקצועי אז אין שוני בין השפות (אלא אם מדברים פה עם האזוטריות יותר כמו TCL ועוד זנים מוזרים), מה שחשוב זה האלגוריתם

אם יש לך בסיס טוב אז זה רק ללמוד את הsyntax (וזה לא קשה כמו שזה נשמע - תמיד לידך)

עקרונית ואני לא מומחה או בתחום (קצת בתחום) הייתי הולך לC הישנה.

אחרי שלומדים עקרונות איתה אז שאר השפות נראות זה פחות או יותר (וכן, אני מתכנת בperl ויש לי תוכניות שאין שום קשר בין C לדבר הזה שנקרא "קוד" שכתבתי לפעמים)

זה ה2 סנט שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...