שירות בצבא וקבא - עמוד 9 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שירות בצבא וקבא

חן מ

Recommended Posts

אתה יכול להביא סיבה אחת למה יכול להיות כל כך רע בתיכון?

כי אין מקום שאפשר יותר להנות ממנו מאשר בתיכון,

ואם תסתכל מלמעלה, תראה אולי שלא הבעיה במערכת, אלא בך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כי אין מקום שאפשר יותר להנות ממנו מאשר בתיכון,

ואם תסתכל מלמעלה, תראה אולי שלא הבעיה במערכת, אלא בך.

אתה טועה, יש אין ספור סיבות לא להנות אלא לסבול בתיכון. המערכת מקובעת לצורה מסויימת ולא כולם מתאימים אליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי זאת רק תחושה אבל יש לי הרגשה שהסיבה שלא למדת בתיכון רגיל קשורה איכשהו לעובדה שאתה פטור משירות. (או לפחות עזרה לך לפטור את עצמך)

תקן אותי אם אני טועה...בכל מקרה אף אחד לא אומר שאתה טוב פחות או יותר.

כל מה שאני אומר שלחיות במדינה כמו (עם המצב של היום) לא לשרת בצבא ואז לרדת מהארץ נשמע לי פשוט לא אתי...

לדעתי זה דומה למישהו שעלה לארץ קיבל את המענק שלו (כמה שהם לא מקבלים), ואז אחרי חודש ראה שזה לא מתאים לו, ועזב.(לא יודע בדיוק איך זה עובד, יש מצב שמבחינה חוקית זה לא אפשרי)

לא יודע, אולי זה רק אני...בכל מקרה אני לא בא להטיף לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי זאת רק תחושה אבל יש לי הרגשה שהסיבה שלא למדת בתיכון רגיל קשורה איכשהו לעובדה שאתה פטור משירות. (או לפחות עזרה לך לפטור את עצמך)

תקן אותי אם אני טועה...בכל מקרה אף אחד לא אומר שאתה טוב פחות או יותר.

כל מה שאני אומר שלחיות במדינה כמו (עם המצב של היום) לא לשרת בצבא ואז לרדת מהארץ נשמע לי פשוט לא אתי...

לדעתי זה דומה למישהו שעלה לארץ קיבל את המענק שלו (כמה שהם לא מקבלים), ואז אחרי חודש ראה שזה לא מתאים לו, ועזב.(לא יודע בדיוק איך זה עובד, יש מצב שמבחינה חוקית זה לא אפשרי)

לא יודע, אולי זה רק אני...בכל מקרה אני לא בא להטיף לך

היא קשורה במידה מסויימת, כן. אף אחד לא אומר ש...? תקרא עמוד או שניים אחורה.

ההבדל הוא שאני לא בחרתי להיוולד בארץ, עולה חדש עושה זאת מבחירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאתה מעריך יתר על המידה את מערכת החינוך הישראלית או מסגרת חינוך נורמלית בכלל.

יש המון סיבות לעזוב את הלימודים, לא כולם מתאימים למסגרת הנורמלית של בי"ס תיכון וזה לא הופך אותם לתלמידים גרועים או לפחות טובים מהשאר. לא חסרים תחליפים לבי"ס ממלכתי שבאמצעותם אפשר לרכוש השכלה תיכונית, ותתפלא - רובם טובים יותר ועולים עליו בכמה מונים.

השנתיים וחצי האחרונות שלי בבי"ס היו גיהנום עלי אדמות שהשתחררתי ממנו רק לאחר טיפול פסיכולוגי ממושך. יש לי המון ביקורת כלפי מערכת החינוך הישראלית וכפי שאמרתי החרטה היחידה שלי היא שלא עזבתי את ביה"ס בהזדמנות הראשונה שהיתה לי אלא רק באמצע כיתה י"א. אם אתה חושב שבגלל זה אני שווה פחות ממי שנשאר ולמד במערכת החינוך שלנו ששווה לאפס אז אין לי הרבה מה לומר לך.

[br]פורסם בתאריך: 3.12.2008 בשעה 21:56:38

1. אני לא מסכים איתך, סה"כ מדובר בגישות שונות לראות את אותם הדברים.

2. לא השתמטתי, אני רוצה להדגיש את זה. לא המצאתי שום דבר שבזכותו קיבלתי פטור, הכל היה חוקי למהדרין.

3. תודה.

4. ואם ואם ואם - על כל דבר ניתן לומר "ואם". אני מבין את זה, אבל חבל שאתה לא מבין שלא היתה לי שום בעיה להתמודד עם זה גם אם המצב היה הפוך וזו בדיוק הטענה שלי - לי, זה לא משנה.

לא דיברתי על בגרות אלא על נשירה - אם היית גומר י''ב עם ממוצע 40 לא הייתי מוציא מילה , אבל נשרת.

גם אני סבלתי רבות (אל תחשוב שאני אומר את זה סתם כי באמת סבלתי סבל עצום) אבל נשארתי וגמרתי בי''ס .

בלימודי רפואה שהם לימודים קשים בלי כוח סבל ויכולת לראות מעבר לסבל העכשוי את העתיד לא תצליח לשרוד .

ולפי ההודעות שלך אני יכול להסיק שהשתחחרת על פרופיל 21 נפשי (פסיכולוג בכיתה י''א וכו' וכו' )

אתה בטוח שאין לך טינה כלפי הצבא מכיוון שהוא דחה אותך ?

MasKaR

אתה חי בסרט מצוייר שמשודר בהופ

תראה קצת אמריקנים על בתי ספר תיכוניים ותבין כמה חרא זה תיכון. (אני מצאתי שסרטים כמו למשל a walk to remember משקפים בצורה טובה מאוד את התיכון בארה''ב ובארץ)

בנוסף לכך פסיכולוגים רבים חושבים שכשהורים שולחים את ילדיהם לבית הספר הם שולחים אותם למקום דומה מאוד לשדה קרב במלחמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח אשכרה פסיכולוג אתה, בכל מקרה אני לא מאמין שהצבא דחה אותו אלא זה בא יותר מהכיוון שלו...בסופו של דבר, רוב המתעקשים עוברים קב"ן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא דיברתי על בגרות אלא על נשירה - אם היית גומר י''ב עם ממוצע 40 לא הייתי מוציא מילה , אבל נשרת.

גם אני סבלתי רבות (אל תחשוב שאני אומר את זה סתם כי באמת סבלתי סבל עצום) אבל נשארתי וגמרתי בי''ס .

בלימודי רפואה שהם לימודים קשים בלי כוח סבל ויכולת לראות מעבר לסבל העכשוי את העתיד לא תצליח לשרוד .

ולפי ההודעות שלך אני יכול להסיק שהשתחחרת על פרופיל 21 נפשי (פסיכולוג בכיתה י''א וכו' וכו' )

אני לא מבין מה אתה רוצה ממנו, אתה כל הזמן שופט ומבקר אותו ואנשים אחרים מבלי להכיר אותם. מה שמך לקבוע שהוא לא יוכל להתקבל לרפואה? ואיך אתה קובע שיש לו מחלת נפש? אתה מדבר כאילו אתה מינימום פסיכיאטר צבאי שתקוע עמוק בתוך המערכת והייתי אומר שדווקא אתה מתוסכל יותר ומחפש להשליך זאת על אחרים...

אתה קודם כל צריך להפסיק לחשוב איפה דפקו אותך ואיך אנשים משתמטים ואתה נתקע בצבא ולחשוב על עצמך בלבד. אתה נהנה ממי שאתה? יופי, רק אל תכפה את דעותייך על אחרים אלא תראה צורת חשיבה אחרת ודוגמא אישית וכך אנשים ישתנו לטובה, אף אחד לא ישתנה אם תקלל ותנסה להשפיל אותו, אני מבטיח לך שאתה תשיג תוצאה הפוכה (וזו התוצאה שצה"ל משיג במלחמה המטופשת באנשים שלא עשו , אנשים שהצבא שיחרר מהמערכת בידיעה מלאה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סמוך עלי שאם קורה שהמחנכת שלך אומרת לך בפרצוף "אני שונאת אותך" ושאתה מודיע שאתה לא בא לטיול השנתי היא אומרת "אה, יופי, אז נפטרתי ממך", שהמנהלת היא מפגרת שלא מטפלת אפילו במורה כזה, שרוב המורים יחזירו על שאלה של תלמיד בצורה עוקצנית במקום תשובה בונה, שיותר ממורה אחד מודיע לך "לא יצא ממך כלום בחיים", ושאף אחד מהמורים לא יודע בתכל'ס את החומר שהוא מלמד........

סמוך עלי שהתיכון יכול להיות גיהנום עלי אדמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלימודי שהם לימודים קשים בלי כוח סבל ויכולת לראות מעבר לסבל העכשוי את העתיד לא תצליח לשרוד .

למה שאני אשאר במקום שלא תורם לי דבר? הגעתי למצב שאני לא מרוויח דבר מהתיכון אלא רק סובל, שום דבר טוב לא היה יכול לצאת מזה אם הייתי נשאר.

לימודי הם אולי קשים פי כמה וכמה, אבל להבדיל אלף אלפי הבדלות מדובר בבחירה מרצון, בתיכון אני לא בוחר כלום.

הצבא לא דחה אותי, אם הייתי רוצה להתגייס היו מגייסים אותי.

אם זה באמת כ"כ מעניין כאן מישהו, השתחררתי על 21 נפשי ופיזי מטעמים של דיכאון, AvPD, אינסומניה, Genu Recurvatum, Dyshidrosis וHyperacusis - אבל זה לא כ"כ גרוע כמו שזה אולי נשמע, לפחות עכשיו כבר לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקצועות רבי מלל (תנך, אזרחות, היסטוריה): מורים לא באמת מלמדים את החומר ברוב השיעורים הללו, אלא פשוט יושבים וקוראים ("מכתיבים") מתוך חוברת מוכנה מראש. אפשר היה פשוט לשלם על החוברת הזאת מתחילת שנה ולתת למורה ללמד את החומר במקום, אבל כמובן שרוב המורים לא יודעים באמת לעשות הרבה יותר מלשבת ולקרוא בקול.

מקצועות ריאליים (מתמטיקה לדוג'): המורים נותנים את הכלים שדרושים (נוסחאות, משפטים) ואז פשוט פותרים תרגילים. את זה יכלת לקבל לבד מספר של בני גורן. (כאן אין ממש טענה אמיתית חוץ מהעובדה שהמורים ממש לא נחוצים, למרות שהמורה שלי במתמטיקה גם את זה לא יודעת לעשות והיא פשוט כאב ראש בלתי נסבל)

מקצועות אחרים

של"ח (כיתות ז'-ט): בזבוז זמן וכסף של משרד החינוך. (לא, לא אכפת לי איזה סוגי פרחים יש בארץ ישראל ולאיזה חיה הם דומים)

זה"ב (זהירות בדרכים, י'-יא'): מישהו באמת מקשיב לאידיוט ששלחו ללמד את המקצוע הזה? מילא אם הוא היה מלמד מידע נחוץ, כמו מין "מורה נהיגה פנימי" של התאוריה, אבל לכתוב טבלאות של כמה הרוגים היו בערים הגדולות וכמה הרוגים היו בערים הקטנות במשך שנה שלמה זה פשוט בזבוז של כספי משרד החינוך. (ותסלחו לי אם אני מגזים, אבל המורה שלי במקצוע הזה רשם את התאריך פעם על המזגן ואז צחק ואמר: "עשיתי את זה כדי לראות אם אתם ערניים, כמו שצריך להיות ערניים בכביש!". התאריך, אגב, לא נמחק למשך שלושה חודשים)

ספורט: המקצוע שהכי מבזה מערכת החינוך הזאת. מורי הספורט פשוט בורים בכל העניין של הכושר הגופני. מה לעזאזל הם חושבים שהם ישיגו מ-20 שכיבות שמיכה בשבוע וכמה כפיפות בטן עלובות? לא קרה לי פעם שאחד מהם אפילו אמר לי שאם אני אפסיק להתאמן בחדר-כושר השומן שלי יהפוך לשרירים (או בעצם יעשה פעולה ביולוגית בלתי אפשרית).

כמו כן, כל עניין הריצה שם פשוט מטומטם - הם לא לוקחים בחשבון את העניין שילד X יכול להיות בכושר שונה מילד Y ולכן צריך לבנות לילד Y תוכנית ריצה שונה מזו של ילד X, כדי שלא יגרם לו נזק גופני (או במקרים מסוימים, אפילו'>http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/788/163.html"]אפילו יתמוטט וימות). בנוסף לכך, מישהו הציץ בפעם האחרונה בציונים של המבחנים בשיעורים? (90 כפיפות בטן בהגבלת זמן של דקה זה לא 100, זה חייל של סיירת מטכ"ל).

להמשיך?

בלימודי שהם לימודים קשים בלי כוח סבל ויכולת לראות מעבר לסבל העכשוי את העתיד לא תצליח לשרוד .

אתה מודע לכך שהבחור שיצא על פטור נפשי ו-"נשר מבית הספר" בעל רמה דיקדוקית (וכפי שזה נראה, גם שכלית) גבוהה יותר משלך?

הוא אמר לך כבר לא פעם ולא פעמיים שהוא לא נשר מבית הספר, הוא החליף מסגרת ותהיה לו בגרות אקסטרנית. ההבדל היחידי בין הבגרות שלך לבגרות שלו זאת העובדה שהוא לומד 6-9 שעות בשבוע, בשעות אחר-הצהריים, בזמן שהוא מספיק לעבוד, ואתה קם כל בוקר חצי ישן (ומן הסתם, חצי מפוקס \ יעיל מבחינה לימודית) ולומד 40 שעות שבועיות עם מורה ממורמר שמרוויח 35 שקל לשעה?

אני אישית גם רוצה לעבור למסגרת אקסטרנית, רק בגלל העובדה ששם יש תלמידים שרוצים ללמוד (ובגלל זה הם משלמים על זה המון כסף) ובגלל שהמסגרות הללו לקחו את המורים הכי טובים מבתי הספר הציבוריים (כן, איפה שאתה לומד) והכפילו להם את המשכורת כדי שהם ילמדו אצלהם. נחש עם מי אתה נשארת בתור מורה? בדיוק, אלה שלא הצליחו לקבל משכורת טובה יותר משום שהם לא מורים מספיק טובים (וכן, לפני שיקפצו עליי - אני מודע לעובדה שיש מקרים חריגים ובהם מורים טובים מאוד במערכת החינוך הציבורית, אבל סמכו עליי ואם הם באמת טובים כל-כך עוד כמה שנים גם הם יקבלו הצעת עבודה מיואל גבע \ לחמן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MasKaR

אתה חי בסרט מצוייר שמשודר בהופ

תראה קצת אמריקנים על בתי ספר תיכוניים ותבין כמה חרא זה תיכון. (אני מצאתי שסרטים כמו למשל a walk to remember משקפים בצורה טובה מאוד את התיכון בארה''ב ובארץ)

בנוסף לכך פסיכולוגים רבים חושבים שכשהורים שולחים את ילדיהם לבית הספר הם שולחים אותם למקום דומה מאוד לשדה קרב במלחמה.

אתה צודק, החיים ובית הספר הם לא בדיוק פיקניק. אבל לאזרח יש חובות, אחת מהחובות הוא שירות בצבא, לכן הוא נקרא שירות חובה. הילד שלנו כנראה בן מלכים. בשבילו או לו חובות כלפי החברה. החברה צריכה רק לתת למענו.

למה שאני אשאר במקום שלא תורם לי דבר? הגעתי למצב שאני לא מרוויח דבר מהתיכון אלא רק סובל, שום דבר טוב לא היה יכול לצאת מזה אם הייתי נשאר.

לימודי הם אולי קשים פי כמה וכמה, אבל להבדיל אלף אלפי הבדלות מדובר בבחירה מרצון, בתיכון אני לא בוחר כלום.

הצבא לא דחה אותי, אם הייתי רוצה להתגייס היו מגייסים אותי.

אם זה באמת כ"כ מעניין כאן מישהו, השתחררתי על 21 נפשי ופיזי מטעמים של דיכאון, AvPD, אינסומניה, Genu Recurvatum, Dyshidrosis וHyperacusis - אבל זה לא כ"כ גרוע כמו שזה אולי נשמע, לפחות עכשיו כבר לא.

תשמע הדברים שלך נשמעים כמו תרוצים עלובים. החיים לא פיקניק.

אם יש לך בעיות שינה ואתה לא מסוגל להיות במסגרת צבאית איך תטפל בפציינת אם לא ישנת? או בכל שאר הבעיות האישיות שלך שכתבת שאין לי מושג מה הן אומרות.

אתה חי בסרטים אחי.

מישהו הציץ בפעם האחרונה בציונים של המבחנים בשיעורים? (90 כפיפות בטן בהגבלת זמן של דקה זה לא 100, זה חייל של סיירת מטכ"ל).

).

תגיד מה אתה עושה צחוק מעצמך? 100 הוא ציון הטוב ביותר.רק הטובים ביותר מקבלים 100. אתה לא מצפה שמישהו שהוא לא טוב במתמטיקה יקבל 100 למרות שהוא טעה ב שאלה אחת. כי הוא לא יודע מה התאמץ או משהו. גם במתמטיקה 100 מקבל מי שעשה את המבחן פרפקט.

בשביל 100 צריך לעבוד, בין אם זה להתאמן 3 פעמים בשבוע, או בין אם זה ללמוד שעתיים בכל יום. הדרישה שלך ל100 הזויה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך בעיות שינה ואתה לא מסוגל להיות במסגרת צבאית איך תטפל בפציינת אם לא ישנת? או בכל שאר הבעיות האישיות שלך שכתבת שאין לי מושג מה הן אומרות.

אתה חי בסרטים אחי.

1- אינסומניה זה לא "קשה לי להירדם אני רוצה את אמא", זה יותר בסגנון של "אני נרדם לילה כן לילה לא, ולא משנה כמה אני עייף או כמה זמן אני שוכב במיטה ומנסה להירדם". אין לך שמץ איזה סבל זה.

2- אם תסתכל על ידיים של מישהו במצב של Dyshidrosis מתקדם, אתה חוטף חררה על המקום.

3- הייפראקוסיס זו בעיה מציקה ביותר, אפשר להתחרפן מזה. מכיר את הרעש הסטטי הגבוה שטלויזיה עושה? עכשיו דמיין אותו פי 10, זה בערך מה שמי שסובל מזה שומע.

אם אין לך מושג, בבקשה פשוט אל תדבר, אתה מוציא את עצמך טמבל, ועושה לאחרים עוול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Makoto אל תצחיק

זה שאני כותב על דפי הפורום בשפה שהיא חצי סלאנג ואין לי יותר מידי אנרגיה להשקיע בפיסוק ובמציאת מילים "גבוהות" לא אומר לך כלום לגביי היכולות

שלי בשפה העברית . (אני לא רוצה להשביץ אבל ציון הפסיכומטרי שלי בחלק של העברית הוא כמעט מושלם)

תמיד מחייך

כשאדם בא ומוציא מהפה שלו (או מהמקלדת שלו) את המשפט "לא טוב למות בעד ארצנו" אני אשפוט אותו ויחשוב עליו מה שאני רוצה

אתה קודם כל צריך להפסיק לחשוב איפה דפקו אותך ואיך אנשים משתמטים ואתה נתקע בצבא ולחשוב על עצמך בלבד. אתה נהנה ממי שאתה? יופי, רק אל תכפה את דעותייך על אחרים אלא תראה צורת חשיבה אחרת ודוגמא אישית וכך אנשים ישתנו לטובה, אף אחד לא ישתנה אם תקלל ותנסה להשפיל אותו, אני מבטיח לך שאתה תשיג תוצאה הפוכה (וזו התוצאה שצה"ל משיג במלחמה המטופשת באנשים שלא עשו , אנשים שהצבא שיחרר מהמערכת בידיעה מלאה).

אם זה מכוון אליי אתה כנראה טיפש מתחת לשפה הגבוהה והדיבור האינטילגנטי

כשאתה בא ואומר לי לא להסיק מסקנות ואז אתה מסיק כאלו עליי זה הופך אותך לטיפש.

בקשר לשאר התוכן - א' - אני לא חושב שדפקו אותי , אני שמח לתת את 3 השנים הללו לצבא ולמדינה

ב' - אל תבטיח הבטחות שאתה לא יכול לקיים

ג' - מישהו קילל ? צא מהחלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Makoto אל תצחיק

זה שאני כותב על דפי הפורום בשפה שהיא חצי סלאנג ואין לי יותר מידי אנרגיה להשקיע בפיסוק ובמציאת מילים "גבוהות" לא אומר לך כלום לגביי היכולות

שלי בשפה העברית . (אני לא רוצה להשביץ אבל ציון הפסיכומטרי שלי בחלק של העברית הוא כמעט מושלם)

תמיד מחייך

כשאדם בא ומוציא מהפה שלו (או מהמקלדת שלו) את המשפט "לא טוב למות בעד ארצנו" אני אשפוט אותו ויחשוב עליו מה שאני רוצה

אם זה מכוון אליי אתה כנראה טיפש מתחת לשפה הגבוהה והדיבור האינטילגנטי

כשאתה בא ואומר לי לא להסיק מסקנות ואז אתה מסיק כאלו עליי זה הופך אותך לטיפש.

בקשר לשאר התוכן - א' - אני לא חושב שדפקו אותי , אני שמח לתת את 3 השנים הללו לצבא ולמדינה

ב' - אל תבטיח הבטחות שאתה לא יכול לקיים

ג' - מישהו קילל ? צא מהחלום.

עם ו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...