שירות בצבא וקבא - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שירות בצבא וקבא

חן מ

Recommended Posts

אין שום טעם להתחיל וויכוח ענק פה על כלום, כי כמו שיש לך את הדעות שלך - הדעות שלהם מגובשות וסבב של "אתה יותר אידיוט ממני" לא ישנה פה כלום. מה שכן מעניין אותי זה מה באמת עשית במקום השירות הצבאי שלך (ז"א בגיל 18-21) - NuNaTak? (ואם זה כולל תואר, מעניין אותי לדעת גם איזה תואר)

אני בן 18.

עזבתי את ביה"ס לפני שסיימתי את הבגרויות וכעת במקום ללמוד בכיתה י"ב כמו שהייתי אמור אני עושה בגרויות בצורה אקסטרנית. הדבר היחיד שאני מצטער עליו זה שלא עזבתי את הלימודים כבר בכיתה ט' כששקלתי את זה לראשונה ועד עכשיו כבר הייתי מסיים את הכל.

נשאר לי הסמסטר הזה, הסמסטר הבא ואם אני לא אספיק הכל בסמסטר הבא אז גם את הסמסטר הראשון של השנה הבאה. אני עושה את כל מקצועות החובה, 3 מתמטיקה ו5 אנגלית. כמקצוע מורחב במקור הייתי אמור לעשות ביולוגיה אבל לצערי אי אפשר לעשות בגרות אקטרנית בביולוגיה אז בלית ברירה אני עושה גיאוגרפיה.

בסמסטר הבא אני גם ככל הנראה אעשה פסיכומטרי וכשאני אסיים את הבגרויות אני מתכנן ללמוד באוניברסיטה(לא דווקא בארץ).

ההתלבטות שלי היא בין או משהו בתחום המחשבים, הנטייה שלי היא לרפואה ובאופן ספציפי יותר ניורוכירורגיה או רפואת ילדים, אבל רק הזמן יגיד.

לגבי עבודה אני מתעסק קצת עם PTC וdrop shipping.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

סתם כדי להבין...אז מה הפתרון שלך?

לא להתגייס? להגר למדינה אחרת?

או שהפתרון הוא פשוט להמשיך בחייך, ושמישהו אחר שמאמין שעל האדמה הזו שווה לשמור (בן אדם פנאטי כדברייך, שלא ביקשת ממנו כלום) ילחם.

מעניין באמת מה היה קורה אם כל מי שחי פה היה חושב כמוך.

ובאמת צר לי לשמוע שאתה חושב שלהעדיף את האדמה שעליה נולדת וגדלת במשך כך וכך שנים על פני השאר נקראת פנאטיות.

זאת גם סוג של גישה, שאומנם אני לא מסכים איתה אבל אם ככה אתה חושב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדמה זו אדמה, חבל שחלק מהאנשים מתקשים להבין את זה.

אנשים לא בוחרים איפה להיוולד, וזו טעות לשפוט אותם על איפה הם כן היו רוצים להיות.

העובדה שנולדת פה (שוב, שלא מבחירתך) היא עילה מספקת להתנפל על מי שבהמשך החיים שלו מגיע למסקנה שלא פה הוא היה רוצה להיות? תחשבו על זה קצת לפני שאתם מנפנפים בפטריוטיות הנפלאה שלכם ושמים את עצמכם מעל מישהו...

עד לפני הצו הראשון רק חיכיתי לרגע שאני אסיים את הבי"ס הדוחה שלי ואתגייס כבר.

עכשיו, אחרי שנה וחצי בערך שצה"ל מטרטר אותי בלי מטרה (שתבין, אני עוד מעט בן 19 ועוד לא גייסו אותי.), שאצלם רשום לי "פרופיל 97" (מה שהיה רלוונטי בצו הראשון, שהיה בערך.... לפני שנתיים) ונכון לעכשיו המצב הבריאותי שלי שונה לגמרי, עושים לי את המוות ורוצים לזרוק אותי למקום שאני לא יכול לעמוד בו בכלל, כל המוטבציה כבר הלכה לעזאזל, את המדינה הזו אני כבר מזמן לא מעריך במיוחד, בין אם בגלל הצבא, הממשלה, הרשויות השונות שלא עובדות בכלל, השחיתות בכל חור, העובדה שבתכל'ס, המדינה שייכת ל 15 משפחות, ואישית מחכה ליום שאני אוכל לקנות כרטיס לכיוון אחד, כוונות לחזור לפה אין לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בן 18.

עזבתי את ביה"ס לפני שסיימתי את הבגרויות וכעת במקום ללמוד בכיתה י"ב כמו שהייתי אמור אני עושה בגרויות בצורה אקסטרנית. הדבר היחיד שאני מצטער עליו זה שלא עזבתי את הלימודים כבר בכיתה ט' כששקלתי את זה לראשונה ועד עכשיו כבר הייתי מסיים את הכל.

נשאר לי הסמסטר הזה, הסמסטר הבא ואם אני לא אספיק הכל בסמסטר הבא אז גם את הסמסטר הראשון של השנה הבאה. אני עושה את כל מקצועות החובה, 3 מתמטיקה ו5 אנגלית. כמקצוע מורחב במקור הייתי אמור לעשות ביולוגיה אבל לצערי אי אפשר לעשות בגרות אקטרנית בביולוגיה אז בלית ברירה אני עושה גיאוגרפיה.

בסמסטר הבא אני גם ככל הנראה אעשה פסיכומטרי וכשאני אסיים את הבגרויות אני מתכנן ללמוד באוניברסיטה(לא דווקא בארץ).

ההתלבטות שלי היא בין או משהו בתחום המחשבים, הנטייה שלי היא לרפואה ובאופן ספציפי יותר ניורוכירורגיה או רפואת ילדים, אבל רק הזמן יגיד.

לגבי עבודה אני מתעסק קצת עם PTC וdrop shipping.

יפה שאחד שנשר מבית ספר חושב שיוכל ללמוד ולעמוד בדרישות

מצחיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NuNaTaK כמה דברים יש לי להגיד לך.

1.בכללי אתה חסר ראיה כוללת. אתה לא מבין מה חשיבות הצבא. ואני מאחל לך שתבין.

2. אתה השתמטת מהצבא ואתה רוצה ללמוד רפואה במקום. כמה הודעות אחרוה אמרת שאתה יכול לתרום למדינה בדרך אחרת ולא צבא. מעניין מתי תתחיל לתרום משהו?

3. בכל מקרה בהצלחה ברפואה... אני מציע לך לנסות ללמוד באנגליה עם כל בני דודינו האוהבים השחורי שלום.

4. הרבה חיילים מתו למענך- מה היה קורה אם במלחמת ששת הימים לא היה צבא. כנראה לא היית קיים היום.

מה היה קורה אם במלחמת יום הכיפורים לא היה צבא? כנראה לא היית קיים היום.

מה היה קורה אם לא היה צבא במלחמת העצמאות? כנראה שהיית היום איפה שההורים שלך גרו

כל מי שנהרג במלחמות נהרג כדי שאתה תוכל לחיות בפינוקי בישראל. אני לא מצפה ממך שתבין. שים לב סעיף מס' ^1^.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ מה שאתה אומר פה זה ממש שטויות, ואפשר להגיד את זה על כל דבר.

מה היה קורה אם אבא שלך היה נכנס לפקק ביום שהוא פגש את אמא שלך וככה לא היית נולד? אתה צריך להודות לכל הנהגים בעולם על זה שהם איפשרו את המפגש הזה.

נכון, הצבא הגן על המדינה הזאת ואם הוא רוצה להשאר במדינה הזאת ומרגיש שהוא חייב למישהו משהו אז הוא אכן יתרום, אבל הוא לא אז מספיק לעשות לו נו נו נו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו

כשהצבא לא קיבל אותי למודיעין ממש הייתי מבואס,וכמעט שאמרתי אני לא אתגייס בכלל,אבל אז הבנתי שיהיו לי עוד מילון ואחד תפקידים ואני לא צריך להינעל על משהו מסויים

לגבי התרומה שהרבה דנים כאן:מה לעשות,לא כל אחד יכול להתגייס לקרבי ולא כל אחד אוהב את זה,ואני מאמין בזה שכל אחד צריך לתרום את החלק שלו לצבא,וגם אם פיזית לא נלחמתי במחבל שבא לעשות פיגוע בקניון,אבל ישבתי במשרד והבנתי שהוא רוצה לעשות פיגוע ומהר דיווחתי לחילות הקרביים שילכו לראות מה קורה שם בזה אני חושב שתרמתי למדינה,ואם אני אעשה את זה במשך 3 שנים אני מאמין שהתרומה שלי תיהיה גדולה מאוד

לגבי מה שנאמר כאן עם האדמה:ממש לא בסדר שאנשים חושבים שהם חיים כאן בצורת מובנת מאליו

אנחנו כאן היום במדינת 2008 ועדיין נלחמים על עציום היותנו כאן,אנשים סיכנו את החיים שלהם ואפילו מתו בשביל שהמדינה הזו תקום על הרגליים ונוכל לחיות כאן לא כמו באיראן ובעיראק,ששם יש הפגזות והפצצות כל הזמן

הערבים מנסים בכוח לעקור אותנו מהמדינה הזו בטענה שהמדינה שלהם,ואנחנו לא מוותרים להם ומראים שאנחנו יכולים להישאר כאן-מה שנקרא מאקבי כוח שלעולם לא יגמרו

הנה עכישו רוצים לקחת לנו את רמת הגולן ואנחנו לא מוותרים על המקום הזה

אז אני לא אומר לשבת בחיבוק ידיים,ולא לעשות כלום,אבל כל אחד יעשה מה שהוא יוכל

חוץ מיזה,אני גם חושב על אפשרות של לעבור למדינה אחרת שאני אהיה גדול. לא בגלל שרע לי כאן ואין משפחה וכו',אלא בגלל שאני לא אוהב את צורת ההתנהלות של המדינה. כמו שמישהו כאן אמר כל משרד ממשלתי מושחת,אפילו הצבא זה מקום מאוד מושחת.הדוגמא הכי טוב זה הנגד שסיפורו פורסם בטלוויזיה שכפת את הפלסטיני לפני כמה חודשים בחברון,אחר כך אומרים למה המדינה נראית ככה אבל כשבכל העולם רואים מה שמגד(שהוא לא סתם חייל אלא בכיר בצבא) עושה לפלסטיני בניגוד לחוק מעניין למה חושבים עלינו בעולם כל מה שחושבים,אני מתכוון כל השינאה הזו שיש כלפי יהודים שלא רוצים אותנו בשום מקום וכו'

לגבי העתודה:האמת היא מי שלומד בעתודה בעצם גם תורם למדינה. הוא לומד מקצוע מסויים וזה יהיה התפקיד שלו בצבא ובתפקיד הזה הוא יתרום למדינה

אז תכלס מה רע בזה?

ועכשיו לגבי אלה עם אקסטרני בגרות וכו'

אז ככה:מתמטיקה אני לא איינשטיןן גדול וסיימתי 3 יחידות עם 98 סופי,אנגלית אני אסיים 5 יחידות עם ציון גבוה מאוד

יש לי שני מוגברים תקשורת ושיווק

אבל העיניין הוא,שאם הולכים לאוניברסיטה נחשבת בלי בגרות זה לא שווה כלום,בגרות זה משהו שנותן לך בעצם "דלת" להמון דברים בחיים,וזה יכול להיות אפילו למקום עבודה שידרשו ממך להראות שסיימ ת12 שנות לימוד+תעודת בגרות שתיהיה טובה

אם פרשתם מהבצפר וקיבלו אתכם לעבודה טובה,זה בגלל שהיה לכם קצת מזל ואולי פרוטקציות אבל בד"כ זה לא קורה ואנשים צריכים להזיע ולאכול הרבה קקי בשביל להגיע לנקודה מסויימת בחיים שלהם ששם הם בעבודה מצויינת והמשכורת שלהם ברמה טובה מאוד שהם יוכלו ליחיות את החיים שלהם

נונאטאק איך בדיוק תוכל להתקבל ללימודי עם 3 יחידות מתמטיקה?זה משהו שהוא ממש בלתי הגיוני ולא נתפס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם פסיכומטרי 760 לדוגמה יקבלו אותך לכל מקום בלי להשתין לעבר תעודת הבגרות, חוץ מדברים מסוימים מאוד, כמו הפקולטה למתמטיקה בטכניון.....

אני לא אומר שזה קל, אבל אפשרי? בהחלט.

נ.ב-

פסיקים. USE THEM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם פסיכומטרי 760 לדוגמה יקבלו אותך לכל מקום בלי להשתין לעבר תעודת הבגרות, חוץ מדברים מסוימים מאוד, כמו הפקולטה למתמטיקה בטכניון.....

שני דברים:

א) רף הקבלה לפקולטה למתמטיקה בטכניון הוא בין הנמוכים בטכניון.

ב) גם לפקולטה למתמטיקה הוא לא יתקבל בלי תעודת בגרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני דברים:

א) רף הקבלה לפקולטה למתמטיקה בטכניון הוא בין הנמוכים בטכניון.

ב) גם לפקולטה למתמטיקה הוא לא יתקבל בלי תעודת בגרות.

א'- לא רלוונטי, זו לא הייתה הנקודה שלי.

ב'- זה בדיוק מה שאמרתי S: קרא את ההודעה שלי שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א) מדבריך השתמע כאילו לפקולטה למתמטיקה יש רף קבלה גבוה במיוחד, שגם עם פסיכומטרי של 760 אי אפשר להתקבל אליה.

תרשה לי לחדד ולומר כי אין אף מסלול בטכניון שהקבלה אליו היא על סמך פסיכומטרי בלבד, ולא משנה מה הציון בו.

למעשה, יש מעט מאוד מסלולים אקדמיים ספציפיים מאוד באוניברסיטאות בארץ שניתן להתקבל אליהם על סמך פסיכומטרי בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עיקר הסכם (ממוצע משוקלל בגרויות+פסיכומטרי) נקבע בעיקרו ע"י הפסיכומטרי ומיעוטו ע"י בגרות (60-40 במקרה הטוב). אגב, לרוב המקומות עם פחות מ-4 יחידות מתמטיקה לא יקבלו אותך. הטכניון הוא אחד מהם, וכמובן שגם בתי הספר לרפואה, וגם פסיכו 800 לא יעזור לך (למרות שלרפואה צריך גם לעבור ראיון אישי ומבחני אישיות. ביום הכוון בטכניון סופר לנו על אחד עם ממוצע בגרויות 116 ופסיכו' 784 שלא התקבל לרפואה).

דווקא לפקולטה למתמטיקה בטכניון מאוד קל להתקבל ביחס לשאר הפקולטות. לשרוד שם זה כבר סיפור אחר (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה שאחד שנשר מבית ספר חושב שיוכל ללמוד רפואה ולעמוד בדרישות

מצחיק.

חבל שאתה מעריך יתר על המידה את מערכת החינוך הישראלית או מסגרת חינוך נורמלית בכלל.

יש המון סיבות לעזוב את הלימודים, לא כולם מתאימים למסגרת הנורמלית של בי"ס תיכון וזה לא הופך אותם לתלמידים גרועים או לפחות טובים מהשאר. לא חסרים תחליפים לבי"ס ממלכתי שבאמצעותם אפשר לרכוש השכלה תיכונית, ותתפלא - רובם טובים יותר ועולים עליו בכמה מונים.

השנתיים וחצי האחרונות שלי בבי"ס היו גיהנום עלי אדמות שהשתחררתי ממנו רק לאחר טיפול פסיכולוגי ממושך. יש לי המון ביקורת כלפי מערכת החינוך הישראלית וכפי שאמרתי החרטה היחידה שלי היא שלא עזבתי את ביה"ס בהזדמנות הראשונה שהיתה לי אלא רק באמצע כיתה י"א. אם אתה חושב שבגלל זה אני שווה פחות ממי שנשאר ולמד במערכת החינוך שלנו ששווה לאפס אז אין לי הרבה מה לומר לך.

[br]פורסם בתאריך: 3.12.2008 בשעה 21:56:38

NuNaTaK כמה דברים יש לי להגיד לך.

1.בכללי אתה חסר ראיה כוללת. אתה לא מבין מה חשיבות הצבא. ואני מאחל לך שתבין.

2. אתה השתמטת מהצבא ואתה רוצה ללמוד רפואה במקום. כמה הודעות אחרוה אמרת שאתה יכול לתרום למדינה בדרך אחרת ולא צבא. מעניין מתי תתחיל לתרום משהו?

3. בכל מקרה בהצלחה ברפואה... אני מציע לך לנסות ללמוד באנגליה עם כל בני דודינו האוהבים השחורי שלום.

4. הרבה חיילים מתו למענך- מה היה קורה אם במלחמת ששת הימים לא היה צבא. כנראה לא היית קיים היום.

מה היה קורה אם במלחמת יום הכיפורים לא היה צבא? כנראה לא היית קיים היום.

מה היה קורה אם לא היה צבא במלחמת העצמאות? כנראה שהיית היום איפה שההורים שלך גרו

כל מי שנהרג במלחמות נהרג כדי שאתה תוכל לחיות בפינוקי בישראל. אני לא מצפה ממך שתבין. שים לב סעיף מס' ^1^.

1. אני לא מסכים איתך, סה"כ מדובר בגישות שונות לראות את אותם הדברים.

2. לא השתמטתי, אני רוצה להדגיש את זה. לא המצאתי שום דבר שבזכותו קיבלתי פטור, הכל היה חוקי למהדרין.

3. תודה.

4. ואם ואם ואם - על כל דבר ניתן לומר "ואם". אני מבין את זה, אבל חבל שאתה לא מבין שלא היתה לי שום בעיה להתמודד עם זה גם אם המצב היה הפוך וזו בדיוק הטענה שלי - לי, זה לא משנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...