שירות בצבא וקבא - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שירות בצבא וקבא

חן מ

Recommended Posts

• תגובות 290
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איך חבר שלי קיבל זימון לגמא וגם מיון תעסוקתי?

אה אולי גמא מקבלים כל אלה שלומדים מחשבים?

הוא קיבל גם מיונים לחיל המודיעין?

בכול מקרה, זה נראה לי די מקרי.

רוב האנשים במיון התעסוקתי היו כאלה שלא ממש הצליחו במבחנים שבצו הראשון (או שהצבא החליט לא להתחשב בלקוית הלמידה-במקרה שלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבלס למה התכוונת שאמרת מדהים אותי כל פעם מחדש איך אתה עושה את זה?

ובתור מה אתה תשרת בחצרים?

בנושא של הטירונות:אתה רוצה להגיד לי שגם אחרי שאתה מתגייס כבר יכולים להוריד לך את הקבא על כל מיני דברים?יעני בטירונות עוקבים אחריך כל ה3 שבועות ובודקים כל פיפס הכי קטן?

מישהו כאן עשה מיון תעסוקתי?בשביל מה בעצם עושים את הדבר הזה שנקרא מיון תעסוקתי?

לגבי השאלה הראשונה- לפי הגישה של "השמש זורחת לי מהתחת" הוא כנראה הולך לקורס טיס. ויש סיכוי טוב שהוא יעוף שם אאממ, סליחה- משם.

לגבי השאלה השנייה- כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הנפצות בת'רד אחד.

פותח הת'רד מדהים אותי כל פוסט מחדש , איך אתה עושה את זה?

בכל מקרה, רק חשוב לי להבהיר משהו בקשר למיונים לצה"ל.

א. הצו הראשון בגיל 16 אכן משפיע רבות על החיים שלך, מי שלא בזין שלו בגיל 16 להתגייס ולעזור למדינה שלו - לא מגיע לו לשרת בתפקיד איכותי ומשמעותי. אני בגיל 16 הגעתי לצו הראשון בידיעה שאני הולך לעבור אותו במקסימום שאני יכול, הגעתי עשיתי אמרתי שאני רוצה הכי טוב ולא משנה לי מה - התוצאות קב"א 56 דפר 80.

ב. מיונים לצה"ל, חוץ מהצו הראשון, נעשים ע"י מומחים לדבר. כך למשל גיבושים נערכים ע"י מילואימניקים יוצאי היחידות אותן הם מגבשים שעברו קורסים והכשרות לדבר.

ג. אתה לא צריך לקחת כמו שמישהו כאן אמר - כל מה שאתה צריך לעשות זה את הדבר הנכון ולהגיד את הדבר הנכון ותגיע לכל מקום שתחפץ, בהנחה שאתה בריא.

כל הדברים שאמרתי הם מניסיון של מלש"ב שמרוצה ממערכת המיונים הצבאים שהביאה אותי בדיוק למקום שרציתי להיות בו. מעבר לנסיון שרכשתי קיבלתי מידע רב מאוד בשנה מכל כך הרבה אנשים (לא מקוונים) לגבי כל כך הרבה תפקידים בצבא שאני זוכר כמעט כל מיון מרכזי אפשרי (ליחידות השונות).

אני, אגב, יגיע לחצרים עוד חודש- וממש לא בתור פקח טיסה...

בתור אחד שהיה בגיבוש טיס, יצא בגלל בעיה רפואית, ולא חזר לשם ל "סיבוב שני" בגלל אנשים עם גישה כמו שצוינה בפוסט הקודם, אני יכול להגיד לך דבר אחד:

כל הדברים שאמרתי הם מניסיון של מלש"ב שמרוצה ממערכת המיונים הצבאים שהביאה אותי בדיוק למקום שרציתי להיות בו.

אחוז המקרים האלו הוא אחד למליון. קטע של "קיבלתי מה שרציתי ולא הייתי צריך להפוך חצי עולם בדרך" זה נדיר ביותר, ובמקום להרצות לכולם פה על ה "ארגון הנפלא" של צה"ל, אתה צריך פשוט לשתוק ולהתפלל לאי-אלו כוחות מופלאים שהביאו אותך למצב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צה"ל הוא ממש לא ארגון נפלא, וזה אחת הסיבות שאני רוצה לשרת בו - כדי לשנות דברים. כן, זאת השאיפה שלי וזה לא המקום לדון על זה.

מערכת המיונים לעומת זאת, עושה עבודה נפלאה ונדיר מאוד שמישהו שלא מגיע ולא מסוגל לשרת בתפקיד מסויים ייתקבל לשם. העובדות מדברות בעד עצמן - אע"פ שהפסדנו במלחמה האחרונה עדיין יש לנו חיילים שאינם קצינים שעושים עבודה מעולה בשטח.

נדיר ביותר הם אלו שמגיעים למקומות שלא מתאימים להם, זה באמת נדיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהנסיון שלי צה"ל על הפנים בכל הקטע של טיפול בחיילים, לא משנה כמה ניסיתי (וכמה אני ינסה) לא יסכימו להעביר אותי מספינות העבדים של חיל הים.

ובגלל זה אני ממליץ בחום לא להתגייס לספינות חיל הים.

נ.ב.

אני עריק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צה"ל הוא ממש לא ארגון נפלא, וזה אחת הסיבות שאני רוצה לשרת בו - כדי לשנות דברים. כן, זאת השאיפה שלי וזה לא המקום לדון על זה.

מערכת המיונים לעומת זאת, עושה עבודה נפלאה ונדיר מאוד שמישהו שלא מגיע ולא מסוגל לשרת בתפקיד מסויים ייתקבל לשם. העובדות מדברות בעד עצמן - אע"פ שהפסדנו במלחמה האחרונה עדיין יש לנו חיילים שאינם קצינים שעושים עבודה מעולה בשטח.

חשבתי כמוך ובאמת רציתי לשנות את הצבא אבל פשוט אין אפשרות, אתה לא יכול להתקדם בסולם מקבלי ההחלטות ללא ליקוקי תחת על בסיס יומי ויצירת קשרים עם אנשים שלא יכולים לגבות שקל בכניסה לשירותים בתחנה המרכזית. השיבוץ של מלש"בים בצבא נעשה על בסיס שרירותי ואם תרצה לשנות את השיבוץ אתה מוזמן לשלוח פקס ללשכת הגיוס, אף אחד לא יחזור אלייך (אני הייתי בצבא לפני כמה שנים טובות ושום דבר לא השתנה, עדיין יש להם פקס אחד או שניים ולרוב הם מקולקלים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

אתה הוזה ברמות.

אם הקטע של "אנשים שמגיעים למקומות שלא מתאימים להם" היה נדיר, שיעור ההתאבדויות בצה"ל לא היה גבוה בצורה מבהילה כזו.

אנשים לא מתאבדים בגלל שהם הגיעו למקום לא מתאים, אלא אם אתה מסתכל על צה"ל בכלליות כמקום לא מתאים, חיילים שמתאבדים לא היו צריכים להגיע למצב שמגייסים אותך מלכתחילה. היה מקרה שחייל שהיה תלמיד של אמא שלי התאבד ושלא נגיד מה היה בתיק שלו מהראיון האישי וחוות דעת של קבן שלא צריך לגייס אותו ובכל זאת צה"ל גייס אותו, בסופו של דבר הבחור ליקק קנה של M16 בשבטה.

אף אחד לא מתאבד בגלל שבמקום להיות קב"ר ב8גרביים שלחו אותו לגולני, אנשים שמתאבדים היו מתאבדים רוב הסיכויים גם אם היה יוצא להם במכונת פחיות ספרייט במקום קולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת מיון המאפשרת לילדות בנות 18 לקבוע את עתידם של אלפי מלש"בים על סמך ראיון אישי שנעשה במקרה הטוב שנתיים לפני הגיוס היא לא מערכת נהדרת, היא מערכת מפגרת. המון חיילים מגיעים לתפקידים שלא מתאימים להם. חיילים עם בעיות רפואיות נשלחים לעבודה פיזית, חיילים היפראקטיביים נשלחים לעבודה משרדית, חיילים עם ראש נשלחים לתפקידים שחורים. אתה עוד לא התגייסת. נראה מה תחשוב עוד חצי שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים לא מתאבדים בגלל שהם הגיעו למקום לא מתאים, אלא אם אתה מסתכל על צה"ל בכלליות כמקום לא מתאים, חיילים שמתאבדים לא היו צריכים להגיע למצב שמגייסים אותך מלכתחילה. היה מקרה שחייל שהיה תלמיד של אמא שלי התאבד ושלא נגיד מה היה בתיק שלו מהראיון האישי וחוות דעת של קבן שלא צריך לגייס אותו ובכל זאת צה"ל גייס אותו, בסופו של דבר הבחור ליקק קנה של M16 בשבטה.

אף אחד לא מתאבד בגלל שבמקום להיות קב"ר ב8גרביים שלחו אותו לגולני, אנשים שמתאבדים היו מתאבדים רוב הסיכויים גם אם היה יוצא להם במכונת פחיות ספרייט במקום קולה.

שטויות, הצבא יכול להיות גורם מכריע בהתאבדות של מישהו. לא חסרים חיילים שהיו במצב נפשי תקין לחלוטין כשהם התגייסו ובמקרה הטוב יצאו מהצבא שבורים ובמקרה הרע בתוך ארון. סה"כ כל ועל אחת כמה וכמה צה"ל הוא מקום קשה שהמון אנשים לא מתאימים אליו ולעולם לא יצליחו להשתלב בו, גיוס של אנשים כאלו בכח לעולם לא הביא ולעולם לא יביא לתוצאות חיוביות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות, הצבא יכול להיות גורם מכריע בהתאבדות של מישהו. לא חסרים חיילים שהיו במצב נפשי תקין לחלוטין כשהם התגייסו ובמקרה הטוב יצאו מהצבא שבורים ובמקרה הרע בתוך ארון. סה"כ כל ועל אחת כמה וכמה צה"ל הוא מקום קשה שהמון אנשים לא מתאימים אליו ולעולם לא יצליחו להשתלב בו, גיוס של אנשים כאלו בכח לעולם לא הביא ולעולם לא יביא לתוצאות חיוביות.

איזה בולשיט. מה זה לא מתאימים לצה"ל?? אם הם לא הולכים לצבא הם ישר הולכים לחיים. מי שלא מתאים לארגון גדול כמו צה"ל איך יתאים למשהו בחיים (עבודה)?

לא רוצה קרבי , לך תהיה פקיד או שרות לאומי. למה המדינה משקיע בך 18 שנים נותנת לך קצבת ילדים, ממנת לך את רוב הוצאות החינוך, וכו' וכו' ומישהו עם הפלצנות שלו לא מוכן לתרום למדינה מנגד.

שרות צבאי או שרות לאומי חייבים להיות לכולם כולל ערבים ודוסים. הם אזרחים בדיוק כמוני למה שאני אלך לצבא "יבזבז" 3 שנים מהחיים שלי כשהם בזמן הזה יתחתנו ויולידו 3 ילדים. שההורים שלי מהמיסים שלהם יממנו להם את קצבת הילדים?

מי שלא הולך לצבא או לשרות לאומי צריכים להנקט נגדו סנקציות:

1. לא לאשר לו את הלימודים האקדמיים למשך 5 שנים. כי הוא יכול ללמוד בעתודה.

2. אם המשתמט , לא הלך לצבא בגלל שהלך לקב"ן , לשלול ממנו את רשיון הנהיגה. אני לא רוצה שינהגו בכביש משוגעים.

3.למנוע ממנו לעבוד בעתיד בכל מקום עבודה ממשלתי, או מקום עבודה שעובד עם גופים ממשלתים.

4. לא לאשר לא יציאה מהארץ ל3 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא לאשר לו את הלימודים האקדמיים למשך 5 שנים. כי הוא יכול ללמוד בעתודה.

2. אם המשתמט , לא הלך לצבא בגלל שהלך לקב"ן , לשלול ממנו את רשיון הנהיגה. אני לא רוצה שינהגו בכביש משוגעים.3.למנוע ממנו לעבוד בעתיד בכל מקום עבודה ממשלתי, או מקום עבודה שעובד עם גופים ממשלתים.

4. לא לאשר לא יציאה מהארץ ל3 שנים.

אז בקיצור, אתה בעד לשלול רשיונות נהיגה לכל מי שסובל מדכאון כרוני ו/או נטיות אבדניות כתוצאה מכך?

ובנוסף, אתה עוד מעז לכנות את אותם אנשים "משוגעים"?

כל עוד אין לך דרך לקבוע 100% מי "מזייף" ומי "אמיתי", רעיון כזה פסול מהיסוד.

רעיונות 1 ו 2 שלך אידיוטיים כי הם עלולים להרוס לבנאדם את כל החיים. הוא לא קודש הקודשים, למרות שנהוג להתייחס לזה ככה במדינה שלנו.

3 ו 4 דווקא הגיוניים וראויים כעונש, תחת הגבלות מסוימות.

דובי- אני אישית מכיר מישהו שניסה להתאבד בגלל שתקעו אותו בגולני במקום ג'וב מסוים שהוא כיוון אליו, בגלל שהיה לו פרופיל 97. אני חותם לך שהוא לא היחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה בולשיט. מה זה לא מתאימים לצה"ל?? אם הם לא הולכים לצבא הם ישר הולכים לחיים. מי שלא מתאים לארגון גדול כמו צה"ל איך יתאים למשהו בחיים (עבודה)?

צה"ל היה אחד הדברים הנוראיים והמתסכלים ביותר שעברתי מימי, למרות שניסיתי להתנהג כמה שיותר טוב במהלך השירות.

מצד שני בשני העבודות האחרונות שלי הייתי אחד העובדים הכי טובים ומוערכים במקום, אם לא הכי טוב. עד כדי כך שכשעזבתי את אחד המקומות, המנכ"ל בכבודו ובעצמו זימן אותי לשיחה שבה הפציר בי לא לעזוב, וכשלא הצליח הציע לי תנאים ואפשריות עבודה שבחיים לא היו מציעים לאדם מהשורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...