שירות בצבא וקבא - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שירות בצבא וקבא

חן מ

Recommended Posts

כשאדם כותב - "לא טוב למות בעד ארצנו"

זה מרתיח אותי ואני אגיב בהתאם

אז לא תסלח לי שאני לא רוצה להיות בשר תותחים?

ואני לא חושב שיש לך הרבה זכות לדבר, בתור מלש"ב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא הבנתי מה אתה רוצה ממנו - לפי דבריו הצבא שיחרר אותו, אתה רוצה שהוא יתחנן לצבא שיחזירו אותו כדי שאתה או אחרים תחשבו שהוא אדם טוב יותר? אותי יותר מגעילים אנשים שמאחלים סבל לאנשים אחרים רק בגלל שהם חושבים בצורה אחרת מהם ואתה עושה זאת מבלי לדעת מה הסיבות האמיתיות לשחרור שלו (אולי הוא שוחרר בגלל פציעה שעבר בצבא או מחלה שהתפתחה בגלל הזנחה פושעת של רופא צבאי?).

רק לידיעתך, רוב מוחלט של האנשים שמוגדרים על ידי החברה כמשתמטים שוחררו על ידי הצבא בצורה חוקית לחלוטין, אם יש לך טענות לגבי זה אתה מוזמן לפנות אל משרד הביטחון.

רק כדי להבהיר כי אני לא בטוח שהובנתי כראוי: כשאני אומר "הצבא שיחרר אותי" אני מתכוון ל"הצבא שיחרר אותי מחובת שירות", משמע לא התגייסתי.[br]פורסם בתאריך: 3.12.2008 בשעה 13:20:27

כשאדם אומר שהצבא עשה לו ככה וככה ושהוא לא סובל את הצבא בגלל ככה וככה - אין לי בעיה איתו

כשאדם כותב - "לא טוב למות בעד ארצנו"

זה מרתיח אותי ואני אגיב בהתאם

הצבא מנוהל בצורה רחוקה מאוד מאופטימלית אבל אין מה לעשות, זה הצבא היחיד שלנו.

ושלא תחשבו שלא נתקלתי בטמטום צבאי : היה צריך להיות לי יום סיירות ביולי 08 ומסיבות ששמורות לדואר לא קיבלתי שום זימון .

מספטמבר ועד עכשיו אני רודף אחרי מדור סיירות במטרה לקבל יום סיירות חוזר .

לא טוב למות בעד ארצנו, זאת הדעה שלי. חתיכת אדמה ברת תחליף לא שווה את הדם שלי או של כל אחד אחר.

אתה רוצה למות בשביל חלקת אדמה? Be my guest, לי יש דברים חשובים יותר להילחם עליהם ודברים נעלים יותר כדי לחיות למענם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לא תסלח לי שאני לא רוצה להיות בשר תותחים?

ואני לא חושב שיש לך הרבה זכות לדבר, בתור מלש"ב..

אז בוא תשמע משהו עליי

התחלתי קורס ממר''ם ועזבתי למרות שלא ירדתי מ90 באף אחד מהמבחנים כי רציתי קרבי

הייתי בסביבות החודשיים בצבא ואני די יודע מזה

NuNaTaK

אתה יכול להגיד - אני חושב שלא טוב למות בעד ארצי

כשאתה כותב ארצנו אתה הופך את זה ללשון רבים , כלומר אתה מדבר בשם עוד אנשים

וזה מרתיח אותי.

ואם יש לך דברים יותר נעלים מאידיאולוגיה וערכים אתה חי בסרט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בוא תשמע משהו עליי

התחלתי קורס ממר''ם ועזבתי למרות שלא ירדתי מ90 באף אחד מהמבחנים כי רציתי קרבי

הייתי בסביבות החודשיים בצבא ואני די יודע מזה

NuNaTaK

אתה יכול להגיד - אני חושב שלא טוב למות בעד ארצי

כשאתה כותב ארצנו אתה הופך את זה ללשון רבים , כלומר אתה מדבר בשם עוד אנשים

וזה מרתיח אותי.

ואם יש לך דברים יותר נעלים מאידיאולוגיה וערכים אתה חי בסרט

הבנת הנקרא, זה הכל.

ארצנו - הארץ שלי ושלך, אין שום קשר ללשון רבים - מדובר בשייכות בלבד. אם אני אכתוב 'ארצי' זה יהיה לא נכון עובדתית, היסטורית וחוקית.

וגם במידה ואתה לא מסכים איתי בעניין, "לא טוב למות בעד ארצנו" זה ביטוי בדיוק כמו "טוב למות בעד ארצנו" של טרומפלדור ואין שום סיבה שתתרגז בגללו. אתה יכול לא להסכים איתו, אבל אין שום סיבה להתעצבן.

אין לי דברים נעלים יותר מערכים ואידיאולוגיה, רק שארץ לא קשורה לא לאידיאולוגיה שלי ולא לערכים שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנת הנקרא, זה הכל.

ארצנו - הארץ שלי ושלך, אין שום קשר ללשון רבים - מדובר בשייכות בלבד. אם אני אכתוב 'ארצי' זה יהיה לא נכון עובדתית, היסטורית וחוקית.

וגם במידה ואתה לא מסכים איתי בעניין, "לא טוב למות בעד ארצנו" זה ביטוי בדיוק כמו "טוב למות בעד ארצנו" של טרומפלדור ואין שום סיבה שתתרגז בגללו. אתה יכול לא להסכים איתו, אבל אין שום סיבה להתעצבן.

אין לי דברים נעלים יותר מערכים ואידיאולוגיה, רק שארץ לא קשורה לא לאידיאולוגיה שלי ולא לערכים שלי.

אנשים כמוך צריכים להתבייש, אתה צריך ללכת להחזיר את האזרחות שלך. אני לא רואה סיבה שתקבל מהמדינה הזאת שקל או בכלל רשות לגור כאן. מדינת הינה מדינת היהודים. באומרך "לא טוב למות בעד ארצנו" אתה מביע בזלזול מוחלט בעשרות אלפי חללי ונופלי מערכות ישראל! אתה בכלל קולט מה אתה אומר? אין לך שמץ של בושה. אנשים שעלו לארץ הזאת ירדו על ארבע ונישקו את האדמה - עפר וחול. ואתה בא ונולד פה ואומר ש"לא טוב למות בעד ארצנו" ?! מי אתה בכלל, אין לך בכלל זכות להישאר פה. זה דוחה אותי, אנשים כמוך. חיילים עכשיו יורקים דם\נזלת\זיעה מהפה באימונים בשביל שהם יוצאים לאיזה הם יבצעו אותו כמו שצריך כדי לנטרל מחבלים שהיו פוגעים בך או במשפחה שלך. אתה חי בבועה, לצערי הרב. אין לך שום זכות חברתית במדינה הזאת. לך מפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כדי להבהיר כי אני לא בטוח שהובנתי כראוי: כשאני אומר "הצבא שיחרר אותי" אני מתכוון ל"הצבא שיחרר אותי מחובת שירות", משמע לא התגייסתי.[br]פורסם בתאריך: 3.12.2008 בשעה 13:20:27

לא טוב למות בעד ארצנו, זאת הדעה שלי. חתיכת אדמה ברת תחליף לא שווה את הדם שלי או של כל אחד אחר.

אתה רוצה למות בשביל חלקת אדמה? Be my guest, לי יש דברים חשובים יותר להילחם עליהם ודברים נעלים יותר כדי לחיות למענם.

יא חתיכת גועל נפש של בנאדם.

אם אנשים לא היו מתים למען הארץ הזראת היית יושב עכשיו במורקו, עירק, רוסיה או מאיפה שבאת.

זה שאתה עכשיו גר בארץ הזאת יש אנשים ששילמו בכך בחייהם. ואתה לא מוכן לתת טיפה מעצמך כדי שדור ההמשך יוכל לחיות בארץ? אז תעוף מפה למדינה אחרת. ששם יש ביטחון קיומי.

מה אתה מדבר בכלל? תשב בבית תתביש לך. מה אתה בכלל כותב כאלה דברים? אתה אמור לשבת בבית לבכות על הדעות המפגרות שלך. חתיכת בוגד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תכעס עלי, צהל לא רצה אותה בתור בשר תותחים. ואני אחרי שירות מלא, מה שאמור להפוך אותי לסוג של מלאך בעינכם. לא?

ממש לא מלאך, אלא מישהו שמילא את חובתו למדינה.

ועכשיו אני רוצה להבין, אוקיי אז לא טוב למות בעד ארצנו ואז מה? לא לשרת? לא ללכת לצבא?

ונכון, זה לא כיף למות(בלשון המעטה)...וזה גם לא הכי כיף לשרת בהרבה מקומות, אבל אם זה מה שאני צריך לעשות כדי להגן על המדינה אז זה מה שאני אעשה.

תאמין לי שאם הייתה אפשרות לחיות בלי במדינה הזו בלי אף איום אז זה היה קורה כבר ממזמן.

אבל מה לעשות, יש איום, והרבה, ואנחנו רק 5 מליון (לא סופר ערבים) והדרך היחידה להתמודד איתו זה גיוס חובה ומילואים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם באמת חושבים שאם תכתבו כמה שורות שנאה ל-NauTank הוא ישנה את עמדתו? נכון, הוא נולד כאן, יש לו אזרחות ישראלית והוא מחויב לחוקים הישראלים, אבל אם מגיעים למצב שבו אדם מנסה להימלט מהמערכת הצבאית בכל כוחו - אין מה לעשות. אני אישית רציתי מאוד להשתמט מהצבא לפני משהו כמו שנתיים וחיפשתי כל מני דרכים שיעזרו לי בעתיד כדי לצאת משם. עכשיו אני רוצה לעשות בדיוק ההפך - ולא כי אני מרגיש "חובה אידיאולוגית" או "לחץ חברתי" כלשהו, אלא פשוט כי העניין הצבאי מעניין אותי מאוד ולמרות שהמערכת הצבאית מאוד פגומה בארץ (ואפשר להתווכח על זה חודשים) - זאת עדיין תהיה חוויה שאני רוצה לעבור.

אני דיי בטוח שNauTank חושב לעצמו שאין לו סיבה להתגייס כי הוא לא מרוויח מזה כלום, אלא מבזבז שלוש שנים מהחיים שלו בזמן שהוא יכל לקדם את האג'נדה הפרטית שלו ולהרוויח יתרון כלכלי \ חברתי \ אחר כלשהו. גם אני חשבתי ככה, אבל העמדות שלי השתנו דיי מהר כשהבנתי שהחיים זה לא עניין של "להגיע לכמה שיותר מזומנים בבנק" אלא יותר עניין של חוויות, והצבא, אם תשובץ היטב, יכול בהחלט להיות חוויה ענקית. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם באמת חושבים שאם תכתבו כמה שורות שנאה ל-NauTank הוא ישנה את עמדתו? נכון, הוא נולד כאן, יש לו אזרחות ישראלית והוא מחויב לחוקים הישראלים, אבל אם מגיעים למצב שבו אדם מנסה להימלט מהמערכת הצבאית בכל כוחו - אין מה לעשות. אני אישית רציתי מאוד להשתמט מהצבא לפני משהו כמו שנתיים וחיפשתי כל מני דרכים שיעזרו לי בעתיד כדי לצאת משם. עכשיו אני רוצה לעשות בדיוק ההפך - ולא כי אני מרגיש "חובה אידיאולוגית" או "לחץ חברתי" כלשהו, אלא פשוט כי העניין הצבאי מעניין אותי מאוד ולמרות שהמערכת הצבאית מאוד פגומה בארץ (ואפשר להתווכח על זה חודשים) - זאת עדיין תהיה חוויה שאני רוצה לעבור.

אני דיי בטוח שNauTank חושב לעצמו שאין לו סיבה להתגייס כי הוא לא מרוויח מזה כלום, אלא מבזבז שלוש שנים מהחיים שלו בזמן שהוא יכל לקדם את האג'נדה הפרטית שלו ולהרוויח יתרון כלכלי \ חברתי \ אחר כלשהו. גם אני חשבתי ככה, אבל העמדות שלי השתנו דיי מהר כשהבנתי שהחיים זה לא עניין של "להגיע לכמה שיותר מזומנים בבנק" אלא יותר עניין של חוויות, והצבא, אם תשובץ היטב, יכול בהחלט להיות חוויה ענקית. :)

הם לא מבינים שהם רק גורמים לעוד אנטי.

אין כמו שטיפת מח מיליטנטית.

אשמח שיש אנשים כמוכם, אתם שימושיים.

בדיוק, אחלה תעמולה נגד התגייסות לצה"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אחד בסך הכל מציג פה את העמדה שלו, עצוב שחלק מגיעים לרמה נמוכה.

אני לא מצפה שהוא ישנה את דעתו או משהו בסגנון בן רגע, אבל אם משהו שנאמר פה גרם לו לבחון את כל הנושא מחדש זה כבר טוב.

כמו שאני לא פוסל כל דבר שמנוגד לדעתי...אני מצפה מאנשים לחשוב פעמיים לפני שהם מתנגדים לדברים.

וכן, כמו שאמרת הצבא זה בהחלט חוויה, גם אם היא לא תמיד מתוקה...זה עדיין חוויה שלדעתי אנשים צריכים לחוות לפני שהם מגיעים לאזרחות ששם כל אדם כביכול אדון לעצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יא חתיכת גועל נפש של בנאדם.

אם אנשים לא היו מתים למען הארץ הזראת היית יושב עכשיו במורקו, עירק, רוסיה או מאיפה שבאת.

זה שאתה עכשיו גר בארץ הזאת יש אנשים ששילמו בכך בחייהם. ואתה לא מוכן לתת טיפה מעצמך כדי שדור ההמשך יוכל לחיות בארץ? אז תעוף מפה למדינה אחרת. ששם יש ביטחון קיומי.

מה אתה מדבר בכלל? תשב בבית תתביש לך. מה אתה בכלל כותב כאלה דברים? אתה אמור לשבת בבית לבכות על הדעות המפגרות שלך. חתיכת בוגד

הגועל מדבר על גועל...

א. אני צבר, אבל לא היתה לי בעיה להיוולד בכל ארץ אחרת במקום בישראל.

עבורי, בניגוד לכמה פנאטים כאן, אין העדפה לאדמה כזאת או אחרת להתגורר עליה. יש מספיק לכולם ואם מישהו מתעקש על שטח מסויים לא שווה לי לריב איתו עליו.

ב. אני לא ביקשתי מאף אחד למות למעני. אם מישהו מת למען המדינה אז הוא מת למען מטרה שהוא מאמין בה, לא למעני.

ג. כבר אמרתי לאחד מכם שיש סיבה טובה לכך שלא אתם קובעים מי יחיה כאן ומי לא, נכון?

ד. זוהמה, אל תדבר איתי על בגידה.

[br]פורסם בתאריך: 3.12.2008 בשעה 15:53:21

כל אחד בסך הכל מציג פה את העמדה שלו, עצוב שחלק מגיעים לרמה נמוכה.

אני לא מצפה שהוא ישנה את דעתו או משהו בסגנון בן רגע, אבל אם משהו שנאמר פה גרם לו לבחון את כל הנושא מחדש זה כבר טוב.

כמו שאני לא פוסל כל דבר שמנוגד לדעתי...אני מצפה מאנשים לחשוב פעמיים לפני שהם מתנגדים לדברים.

וכן, כמו שאמרת הצבא זה בהחלט חוויה, גם אם היא לא תמיד מתוקה...זה עדיין חוויה שלדעתי אנשים צריכים לחוות לפני שהם מגיעים לאזרחות ששם כל אדם כביכול אדון לעצמו.

כבר שיניתי את הדעה שלי.

ככה זה, מתבגרים ומבינים לאיזה שטויות היינו נותנים משמעות הרבה יותר מדי גדולה כשהיינו ילדים ובנוסף משתחררים מהשפעת ההורים ומגבשים דעה עצמאית.[br]פורסם בתאריך: 3.12.2008 בשעה 15:55:07

אנשים כמוך צריכים להתבייש, אתה צריך ללכת להחזיר את האזרחות שלך. אני לא רואה סיבה שתקבל מהמדינה הזאת שקל או בכלל רשות לגור כאן. מדינת הינה מדינת היהודים. באומרך "לא טוב למות בעד ארצנו" אתה מביע בזלזול מוחלט בעשרות אלפי חללי ונופלי מערכות ישראל! אתה בכלל קולט מה אתה אומר? אין לך שמץ של בושה. אנשים שעלו לארץ הזאת ירדו על ארבע ונישקו את האדמה - עפר וחול. ואתה בא ונולד פה ואומר ש"לא טוב למות בעד ארצנו" ?! מי אתה בכלל, אין לך בכלל זכות להישאר פה. זה דוחה אותי, אנשים כמוך. חיילים עכשיו יורקים דם\נזלת\זיעה מהפה באימונים בשביל שהם יוצאים לאיזה מבצע הם יבצעו אותו כמו שצריך כדי לנטרל מחבלים שהיו פוגעים בך או במשפחה שלך. אתה חי בבועה, לצערי הרב. אין לך שום זכות חברתית במדינה הזאת. לך מפה.

א. מדינת היא דמוקרטיה פרלמנטרית, בית המשפט העליון קבע כי הגדרתה בחוק יסוד הכנסת כמדינה "יהודית ודמוקרטית" שוללת זכות יסוד ולכן יש להתייחס אליה בצורה מצומצמת שבעצם מבטלת את הכרתה כיהודית. אבל אתה יכול להמשיך לדמיין לעצמך מה שאתה רוצה.

ב. חס וחלילה מעולם לא הבעתי זלזול בחללי צה"ל או בכל אדם אחר שהקריב את חייו למען רעיון שהוא האמין בו. אי הסכמה אינה בהכרח זלזול, חבל שאנשים כמוך מתקשים להבין את זה וישר עוברים לקללות נגד כל מי שלא מסכים איתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום טעם להתחיל וויכוח ענק פה על כלום, כי כמו שיש לך את הדעות שלך - הדעות שלהם מגובשות וסבב של "אתה יותר אידיוט ממני" לא ישנה פה כלום. מה שכן מעניין אותי זה מה באמת עשית במקום השירות הצבאי שלך (ז"א בגיל 18-21) - NuNaTak? (ואם זה כולל תואר, מעניין אותי לדעת גם איזה תואר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...