דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 177 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

כן, ראינו כמה הישיבה הזו באשדוד הגנה על משהו, שהיה צורך להעתיק אותה לב"ב. למה שלא תגיד את האמת? שמדובר בפחדנים בני פחדנים שכל מה שמעניין אותם זה התחת של עצמם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למה למצוא תירוצים? כתבתי לך שתחילה לא הבנתי מה רצית להביע בשאלה. אבל יודע זה הסוף סיימנו עם אנשים כמוכם.

זה מחזק - כאשר השאלה לא נובעת מרצון כנה להבין את הדברים -היא גורמת לזילזול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה הכי מעניינת לדעתי, היא האם ההנהגה החרדית, המחזירים בתשובה, ושאר אוהבי הכוח והשררה (ואנשים כמו ררוונניי) מודעים לכך שהם מזבלים למאמינים שלהם את המוח, או שלחילופין, קשר הסינפסות שלהם במוח הוא כזה שהם אשכרה מאמינים במה שיוצא להם מהפה?

(השאלה רלוונטית גם עבור אסטרולוגים, קוראות בקפה ואורי גלרים למינהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא היה צבא חובה, כמה אנשים היו מתנדבים לצבא? בודדים. ...במילים אחרות הולכים לצבא רק בגלל שזה שירות חובה ואחר כך מוציא את הכעסים על החרדים.

לדעתי עם תנאים מתאימים (כי הרי צריך פרנסה אחרי הכל) הרבה אנשים היו הולכים מתוך אדיאל של להגן ולשרת את המדינה

לגבי הכעס והפרופגנדה לגבי החרדיים אני מסכים מיותר וטפשי

כרגע חסרים המון בלימוד תורה ולכן הסכנה גדולה. רוב עם לא שומר מצוות, וגם לא חצי ממנו.

איזה סכנה בדיוק?

לדעתי אדם שבאמת שירת את המדינה כחייל קרבי בשטח לא שואל למה החרדים לומדים ולא נלחמים.

מסכים 100%

אבל זה לא אומר שהם צריכים לקבל כסף או תנאים מיוחדים

רק אדם כזה הבין כמה חשובים הנסים וכמה גדולה כוחה של התורה והתפילה.

עם זה אני ממש לא מסכים

הכל מקריות, אין שום כוח עליון שנותן יתרון לא לזה או לזה

האנשים היחידים שמתלוננים על החרדים הם האנשים שישבו שלוש שנים על הכסא בחדר מאוורר.

לא ממש

לדעתי, הם מוצאים קיטור וסתם שנאה מיותרת

ועכשיו אני אשאל

למה אתה לא הולך לישיבה? [הרי כתוב "והגית בו יומם ולילה", "אם לא בריתי יום ולילה, חוקות שמים וארץ לא שמתי" - העולם מתקיים עבור התורה. הגאון מוילנא היה לומד גם לאחר צאת יום הכיפורים, מתוך החשש שאיש לא ילמד תורה בזמן הזה והעולם יחרב!].

כי אני לא מאמין שקיים אלוהים, ואני לא כופה על אף אחד, לכן אני מבקש גם לא לכפות עלי

ואם אתה חושב ומאמין שהעולם מתקיים עבור התורה - זכותך כמו שזכותי להאמין שאין אלוהים, שלא איכפת לו , או שהוא רשע, או לסגוד לשמש אבל לא צריך לבקש זכויות.

הרבה אנשים רואים ניסים- אבל אתה כנראה רוצה לראות טיל עומד באויר ואינו זז.

מקריות

בוא תסביר לי מה זה נס?

בכל אופן זה לא רק ניסים -זה להצלחת המלחמה - צריך [דבר גשמי] וצריך תורה [דבר רוחני] שנהם צריכים לבוא ביחד.

תיקון קטן

צבא אכן צריך אבל תורה?

בוא ניקח לדוגמה את הצבא העירקי או הטליבאן (שעוד היה לו מאורגן) שניהם נכנעו או ברחו - האם האמונה או האלוהים שלהם נתן להם משהו?

אולי כן והיו כאלה שלחמו בחירוף נפש - תמיד יש כאלה אבל עובדה שהם הפסידו - כצבא מול צבא

וגם עירק וגם אפגניסטן נמצאים תחת כיבוש זר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צבא אכן צריך אבל תורה?

בוא ניקח לדוגמה את הצבא העירקי או הטליבאן (שעוד היה לו מאורגן) שניהם נכנעו או ברחו - האם האמונה או האלוהים שלהם נתן להם משהו?

אולי כן והיו כאלה שלחמו בחירוף נפש - תמיד יש כאלה אבל עובדה שהם הפסידו - כצבא מול צבא

וגם עירק וגם אפגניסטן נמצאים תחת כיבוש זר

בוא ניקח את הצבא הישראלי ב60 השנים האחרונות.

היו כאלה שנלחמו בחירוף נפש (והתפללו, כולנו מכירים את התמונות של החיילים על הטנקים מניחים תפילין)

אבל עובדה שהם ניצחו, כצבא מול כמה צבאות. וגם נמצאת תחת כיבוש..אה, ישראלי :)

וכבר נובא שזה יקרה לפני מאות ואלפי שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה תגיד על האמריקאים?

לא זכור לי שהם הפסידו במלחמה במאה השנים האחרונות. ובכלל אין מדינה חזקה יותר.

זה כי האלוהים שלהם טוב יותר? או שאולי האברכים התפללו לכיוון הלא נכון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה למצוא תירוצים? כתבתי לך שתחילה לא הבנתי מה רצית להביע בשאלה. אבל יודע זה הסוף סיימנו עם אנשים כמוכם.

זה מחזק - כאשר השאלה לא נובעת מרצון כנה להבין את הדברים -היא גורמת לזילזול.

אני בכלל לא מתאמץ בשביל אנשים כמוך -יבוא אדם בשאלה כנה אני אדון איתו עד הסוף.

אם לא היה חובה, כמה אנשים היו מתנדבים לצבא? בודדים. ...במילים אחרות הולכים לצבא רק בגלל שזה שירות חובה ואחר כך מוציא את הכעסים על החרדים.

התורה קובעת "אלף למטה, אלף למטה!" [שליש לומדים, שליש בעורף, שליש למלחמה]. כרגע חסרים המון בלימוד תורה ולכן הסכנה גדולה. רוב עם לא שומר מצוות, וגם לא חצי ממנו.

לדעתי אדם שבאמת שירת את המדינה כחייל קרבי בשטח לא שואל למה החרדים לומדים ולא נלחמים. כי רק מי שבאמת ראה את המוות בעיניים הבין בדיוק היכן עומדת המדינה שלנו, ומהו הכח הפיזי שלנו לעומת הסכנה הערבית. רק אדם כזה הבין כמה חשובים הנסים וכמה גדולה כוחה של התורה והתפילה. האנשים היחידים שמתלוננים על החרדים הם האנשים שישבו שלוש שנים על הכסא בחדר מאוורר.

ועכשיו אני אשאל

למה אתה לא הולך לישיבה? [הרי כתוב "והגית בו יומם ולילה", "אם לא בריתי יום ולילה, חוקות שמים וארץ לא שמתי" - העולם מתקיים עבור התורה. הגאון מוילנא היה לומד גם לאחר צאת יום הכיפורים, מתוך החשש שאיש לא ילמד תורה בזמן הזה והעולם יחרב!].

לגבי הישיבה אין הבדל אם הלימוד הוא בדרום בצפון או אפילו בצרפת הרי הישיבה בדרום יש להם כל פעם הפרעה בלימוד -וכך פוחת לימוד התורה

הרבה אנשים רואים ניסים- אבל אתה כנראה רוצה לראות טיל עומד באויר ואינו זז.

בכל אופן זה לא רק ניסים -זה להצלחת המלחמה - צריך [דבר גשמי] וצריך תורה [דבר רוחני] שנהם צריכים לבוא ביחד.

[זה מצויין גם בכתבה שהבאת -כתוב שם שהסיבה למעבר היא יישוב הדעת כדי ללמוד כראוי. אז מה אתה רוצה, שיישארו שם ולא ילמדו כראוי.]

היי :D

רציתי לשאול מה זה בשבילך לשמור מצוות.

אני אישית ככה:

לא אוכל אוכל לא כשר, לא נוגע אפילו, אבל כן מערבב בשר וחלב (לדוגמא לאכול שניצל ועשר דקות אחרכך לשתות קפה, אבל לא אוכל יחד :-X )

אני הולך שלוש פעמים לבית כנסת בשנה (שמחת תורה, צאת יום כיפור וכניסת יום כיפור) וחובש כיפה ולובש טלית.

חוגג את חג הפסח עם קריאת ההגדה, מדליק את נרות החנוכה, קורא את התפילה.

לא אוכל שום חמץ בפסח, לא נוגע בכלל

אני לא מנשק מזוזות, פשוט לא הרגילו אותי :-\ אבל מזוזות יש

כמובן עברתי ברית מילה, ועשיתי בר-מצווה

מאמין בה' בכל ליבי, ביקרתי לפחות פעמיים בכותל

אני כהן (אם יש צורך לציין זאת), ועשיתי פעמיים-שלושה פעמים את "ריקוד הכוהנים"

יש לציין שלא צמתי אפילו פעם אחת ביום כיפור, אני בד"כ נוסע באופניים למרחקים (אבל לא נוסע בתחבורה כלל), אני עדיין משתמש במחשב, וכדומה.

לא שומר את חוק העבודה בשבת, לא אני לא הולך לעבוד אבל אני עולה במעליות, רואה , מדליק את האור וכדומה.

ולסיום, בגלל שאני כהן, אני אתחתן עם אשה רווקה\אלמנה, ומקווה שיקום בית המקדש השלישי במהרה :)

נו, אז איך אני? :nixweiss:

אה כן, ולא חזרתי בשאלה או בתשובה או משהו כזה, אני חילוני :)

אגב עוד משהו שרציתי לחלוק עם עם ישראל:

תחשבו על זה, בלי ה' שלנו ספר התנ"ך היה עוד ספר ילדים משעמם, אם בכלל היה קיים, ולא היינו מקבלים מדינה כיום, איך שלא תסתכלו על זה, כל ההיסטוריה העתיקה מתועדת על ידי ספרי או מגילות אמונה ודת, זה המקור היחיד.

אני אישית מאמין בה', ואני חושב שכל יהודי שלא מאמין בה' זה חבל, כי שמרנו על עמנו כלכך הרבה זמן, על קדושת זרענו כל כך הרבה זמן, וקיבלנו את מדינתנו, אבל אנחנו מצומצמים במספרנו, וכל יהודי שלא מאמין בה' זה אובדן גדול מאוד, כי אנו, עם , עלול להתפרק או להתפוגג עם הזמן.

לא באתי להתווכח אם ה' קיים או לא, פשוט באתי לבקש ממכם שלפחות תלכו לבית הכנסת ביום כיפור ובמועדי .

תאכלו כשר, תשמרו על זרע הקודש של העם,

יהודי משבטי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהמ... וייטנם... אהמ...

נו טוב, אני מדבר על מלחמות שבאמת יכלו להשפיע על קיומה.

לא מלחמה שהסיבה היחידה להשתתפות בה היא מניעה של נזק תדמיתי. (פעמיים, קנדי וג'ונסון).

עירק? לא היה ניצחון מוחץ במיוחד..

כנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכלל מדבר על ואלה הלכו לאמריקה.

בכל אופן לא דיבר הכתוב[מה שאני מביא תמיד] על אלה שלא מאמינים -כי הם אינם מעניינים ;)

1. אם לא יקיימו את המצוות ינצחו אותם אוייביהם (ויקרא כו, יג): "ואם לא תשמעו לי ולא תעשו את כל המצוות האלה, ואם בחוקותי תמאסו, ואם את משפטי תגעל נפשכם לבלתי עשות את כל מצוותי להפרכם את בריתי, אף אני אעשה זאת לכם, והפקדתי עליכם בהלה... וזרעתם לריק זרעכם ואכלוהו אויביכם, ונתתי פני בכם וניגפתם לפני אויביכם ורדו בכם שונאיכם ונסתם ואין רודף אתכם... ונתתי את עריכם חרבה... והשימותי אני את הארץ, ושממו עליה אויביכם היושבים בה, ואתכם אזרה בגוים והריקותי אחריכם חרב, והיתה ארצכם שממה ועריכם יהיו חרבה". [במילא לא הצבא קובע את מצבו של עם לפי התורה, אלא עם עצמו - לומדיו ושומרי מצוותיו.]

2.לולא קיום התורה יאבד העם היהודי מעל הארץ (דברים, פרק ד, כה): "כי תוליד בנים... ועשיתם הרע בעיני ה'... אבד תאבדון מהר מעל הארץ אשר אתם עוברים את הירדן שמה לרשתה".

3.הארץ ניתנה רק עבור קיום התורה והמצוות. בתנא דבי אליהו, בעניין פילגש בגבעה, אומר הקב"ה: "לא נתתי לאלו ארץ ישראל אלא כדי שיקראו וישנו ויעסקו בתורה כל ענין בזמנו וילמדו דרך ארץ".

4. הזכות של היהודים על הארץ היא זכות דתית בלבד. רש"י מביא בפירושו לפסוק הראשון בספר בראשית את דברי רבי יצחק, שאמר כי לא היתה התורה צריכה להתחיל אלא "מהחודש הזה לכם" שהיא המצוה הראשונה שנצטוו בה ישראל, ומובן שהתורה ניתנה עבור המצוות, אז מה טעם פתחה בבראשית? ועונה שם רש"י את דברי רבי יצחק: "משום כח מעשיו הגיד לעמו לתת להם נחלת גויים" ומסביר רש"י שאם יאמרו אומות העולם לישראל "ליסטים אתם [כובשים] שכבשתם ארצות שבעה גויים", ישראל יענו להם: "כל הארץ של הקב"ה היא. הוא בראה ונתנה לאשר ישר בעיניו. ברצונו נתנה להם, וברצונו נטלה מהם ונתנה לנו". במילא כל זכותם שח היהודים על הארץ היא זכות תורנית, ולא קשורה כהוא זה לכח הצבא או הממשלה בארץ.

הידברות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...