דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 182 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

נהרגים באוהלה של תורה !

ברקע לרצח ב"כולל" בנתניה: ויכוח על פסק הלכה

מחקירת המשטרה עולה כי בין דוד מנשרוב שנדקר הבוקר למוות לבין שני החשודים ברצח, התגלע לאחרונה ויכוח הלכתי. החוקרים מעריכים כי זהו המניע, אך מדגישים: החקירה רק בראשיתה. החשודים, בינתיים, שומרים על זכות השתיקה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3774415,00.html

:-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מדהים. שמת לב לכך שזה בדיוק מה שאני אמרתי? ממלחמת הגנה על הארץ אין שיחרורים, רק ממלחמה מחוץ לגבולות יש - והפטור לא כולל תלמידי ישיבה.

אבל כרגיל, אתה לוקח מחכמי רק את מה שנוח לך ומתעלם או מפרשן עד להפיכה מוחלטת של הכוונה את מה שלא נוח.

רוני, אל תשאיר אותי לבד: לא הגיע הזמן שתודה שטעית, כשאפילו הקישור שאתה הבאת מסכים איתי ולא איתך? :P

אגב, יש לי הצעה איך אפשר להוכיח מי משנינו צודק: בפעם הבאה בה כח של צה"ל יכנס לעזה, חמוש בנשק ומצוייד באמצעי ראיית לילה, שכפ"צים, נגמ"שים כבדים, טנקים ומסק"רים, נכניס לרצועה במקביל גם כח שווה של תלמידי ישיבות גאונים, עוקרי הרים ומשברם זה בזה, חמושים בספרי תורה ומצויידים בטליתות, שופרים, תפילין ושלל ספרי קודש. בסופו של היום נראה מי יספוג יותר אבדות ונדע האם התפילה שומרת על או כח הזרוע.

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין שהם מגיעים לרצח חופשי בגלל דברים שקשורים להלכה

עכשיו אני ממש מתרחק מהדת! בסוף כולם ירצחו את כולם בגלל הטירוף הזה! הרב שלו אמר ככה והרב שלה אמר ככה

בושה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם רצינים?

אתם לוקחים בתור דוגמא חולה נפש "חוזר בתשובה" שרוצח בגלל מחלוקת? :kopfpatsch:

זה לא דוגמא שאולי לא מוצאת חן בעיניך אבל היא שם והיא אמיתית, גם לא יחידה, מבחינתי גם מוסלמים נוצרים

ודוסים באותה מחלוקת טיפשית, במקום להבין שמה שכתוב שם בתורה הזו שלכם זה ואהבת לרעך כמוך, אתם

רבים על דברים שלא חשובים (תפלים אם תרצה)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל פעם שקורה משהו שלא לפי האדליה של הדת , הם טוענים שאלו לא אנשים דתיים ,

נניח כשהרביצו לנהגים במאה שערים , " אלו לא דתיים !" ( כך ניטען )

כאשר הדתיים ביצעו נניח התעללות בילדים החברה כאן ובשאר המקומות נחפזים להכריז " אלו לא אנשים דתיים !"

מתי תכניסו לראש שלכם שהדת איננה מושלמת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ה"לא דת" אינה מושלמת.

זה כמו שחילוני יגיד אחרי רצח של חילוניים שזה בעצם מראה כמה החיים החילוניים מובילים לרוע.

בולשיט טהור, ואתם משתמשים בזה

דתיים וחילוניים - טיפשים באותה המידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימוש בדמגוגיה של "תראו את הדתיים האלה, רוצחים בגלל מחלוקת של הלכה" וההכללה שכולם אצלם בעצם כאלה היא שמקוממת.

איפה ראית הכללה שכזו? או שפשוט לקחת את ההכללה הדומה שדתיים\חרדים אכן נוהגים לעשות כאשר הרוצח הוא חילוני, והנחת שגם החילונים מכלילים באופן דומה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין שאני מתחיל לצוטט לך מהעמוד הקודם, היה הרבה יותר קל פשוט לשלוח אותך "לחפש".

נהרגים באוהלה של תורה !

ברקע לרצח ב"כולל" בנתניה: ויכוח על פסק הלכה

מחקירת המשטרה עולה כי בין דוד מנשרוב שנדקר הבוקר למוות לבין שני החשודים ברצח, התגלע לאחרונה ויכוח הלכתי. החוקרים מעריכים כי זהו המניע, אך מדגישים: החקירה רק בראשיתה. החשודים, בינתיים, שומרים על זכות השתיקה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3774415,00.html

:-\

בשביל מה הוא העלה את זה?

כן, אלה פניה של ה"חזרה בתשובה" בימינו.

אהההמ.... אההמ.....

אני לא מאמין שהם מגיעים לרצח חופשי בגלל דברים שקשורים להלכה

עכשיו אני ממש מתרחק מהדת! בסוף כולם ירצחו את כולם בגלל הטירוף הזה! הרב שלו אמר ככה והרב שלה אמר ככה

בושה!

מקרה ברור של הכללה. שים לב למילים "הם", "כולם".

זה לא דוגמא שאולי לא מוצאת חן בעיניך אבל היא שם והיא אמיתית, גם לא יחידה, מבחינתי גם מוסלמים נוצרים

ודוסים באותה מחלוקת טיפשית, במקום להבין שמה שכתוב שם בתורה הזו שלכם זה ואהבת לרעך כמוך, אתם

רבים על דברים שלא חשובים (תפלים אם תרצה)...

"אתם רבים על דברים שלא חשובים"

מוזר לי שאני, ודווקא אני מגונן פה על דתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא הבנת את כוונתי בדברי, אני אסביר במיוחד בשבילך: הצעירים האלה, הממשיכים עם הסכינאות בזמן "חזרה בתשובה", מצטרפים לשורה ארוכה של צעירים שרוצחים, מכים, גונבים ואונסים, ואז בבית המשפט בדרך פלא מצמיחים כיפה שחורה לראשם, כי הם מאמינים שזה מה שיעזור להם. במילים אחרות, העקיצה כוונה כנגד אותם חילונים ש"חוזרים בתשובה" כי הם חושבים שזה מה שיעזור להם בחיים, מבלי להבין שפושע נשאר פושע - וכלל לא כנגד הדתיים.

בקשר לשאר הדברים, אני מעדיף לא להכניס פרשנויות לדבריהם של אחרים, אבל אם כבר ביקשת..

עכביש ציטט מילה במילה כותרת בעיתון, בלי להוסיף אף מילה משלו. למה זה עלה? אולי כדי להראות שגם כוללים לא פטורים מאלימות ורצח כמו שהם טוענים אחרי כל מקרה רצח חילוני? איפה ההכללה כאן?

פייטר ציין דווקא את פליאתו מסיבת הרצח, טיעון שהייתי מייחס דווקא לטובת הדתיים... ובקשר לשאר דבריו, כמו שאתה בחרת להתמקד במילה "כולם", אני אבחר להתמקד במילים "דת" ו"בסוף". גם אני מאמין שבסוף הדת תחסל את האנושות... אז מה? אני אומר שכל הדתיים רוצחים? להיפך, כרגע נראה לי הרבה יותר סביר שדווקא חילונים ירצחו חרדים עקב המצב השורר בארץ, עם הכפייה והפרזיטיזם.

ואחרון חביב, ixslashxi, בכלל לא התייחס לרצח. הוא התייחס לטפשות שבויכוחים ההלכתיים, טענה איתה אני מסכים בלב שלם. מה הנקודה שלך בדיוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ממשיך לבלשט.

אני הבנתי את דבריך טוב מאוד, במקרה שהועלה לא דובר על עבריינים שבבית המשפט הצמיחו לעצמם כיפה. אלא על דתיים שרצחו לכאורה ממניע של ויכוח הלכתי.

אז אם בדרך פלא החלטת להגיב ב

"כן, אלה פניה של ה"חזרה בתשובה" בימינו."
ו"להתכוון" בכלל למקרים אחרים - במחילה. אבל אני בספק.

לגבי העכביש אני מסכים, הוא מנסה לעקוץ ולהאיר את עיניהם של הדתיים העיוורים.

נעבור לפייטר - בחרת להתעלם מעיקר דבריו. כשבן אדם אומר שהוא בהלם ממקרה מסויים, ושבעקבות המקרה הוא מתרחק מהדת. הוא בעצם אומר שהוא מאמין שזה דבר אופייני שכנראה יקרה שוב, הוא מקשר בין מקרה רצח לבין הדת ברמיזה ברורה שהדת היא האשמה במקרה.

ixslashxi הגיב ליהונתן חסיד שטען שאין הדבר מייצג את הדת. וצדק.

אני זוכר שבאחד הדפים הקדומים של הדיון הזה, TOTAH עשה בדיוק את מה שאתם עושים רק כנגד כל מי שאינו דתי,

בעקבות מקרה מזעזע שהיו מעורבים בו חילוניים, הוא טען שזה בחיים לא היה קורה במסגרת דתית. הטיעונים מנגד היו כמובן שאין לקחת מקרה אחד ולהחיל אותו על הכלל.

חבל שאתה מקטין ראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבות שאני מכניס את זה הן כדלהלן :

אין דבר שהו מושלם ולכן גם הדת היא איננה מושלמת וכמובן כל השאר גם כן , אבל ההבדל שבתרד הזה ובשאר הזמן בעולם בכלל ולאנשים שחוזרים בתשובה בפרט הדת ניראת ומשווקת כמו מושלמת ולראיה כל השטויות שהטרולרוני מוכר כמו "למי שרוצה לדעת תהיה תשובה " וכל פעם שהיו מצביעים לו על פגם הוא היה טוען " אלו לא דתיים !" (אז גם אלו הוא יגיד שהם לא דתיים ולמרות שהם לומדים בכולל ואין יותר דתי מיזה , המצחיק שהוא אם יתבקש לסווג את הדתיים לפי דתיותם הוא בסוף יפחית את כולם מהמשוואה עד שישאר הוא עצמו לבד והוא עצמו יודע שהוא חוטא כך שיוצא שאין דבר כזה גם דתיים , לא חשוב התורה הכאותית וכו' , וזה הציטוט ברכאות בדברים שלי ממקודם )

לסיכום דת כמו כל דבר אחר היא אחד הפתרונות הלא מושלמים לבעיה קיומית של בן אדם ספיציפי כזה או אחר אבל לצערנו משמשת ככלי לחליבת כספים מציבור של תמימים וכמכשיר עינויים לאנשים אחרים וכמצג שוא לאנשים בורים ושוטים ,

ובהקשר להודעה "נהרגים באוהלה של תורה " זה בעקרבות הויכוח האחרון על למה הם לא מתגייסים כשנציג הדוסים הטרולרוני התחיל לפרשן פירשונים על למה הדוסים אינם צריכים להתגייס אז כאן יש טוויסט על הנושא כי הם כן ( חח ) נהרגים בכולל , פיזית , באמת ולא רק לשון לעג שהביטוי נהרגים באוהלה של תורה מציג מהפן החילוני ואילו מהפן הדתי היא מיצגת דבקות של לימוד .

אבל זר לא יבין וחבל שאני מבזבז את הדקויות של התובנה שלי על חיזירים וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...