דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 175 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כן אבל הם היו חלק מה "עם ישראל" האורגינלי? או שיום אחד בא אדם מארץ כוש למישהי יהודיה, עשה טנהנהנה והופה, העדה האתיופית? למרות שאנשים בכלל אומרים שזה ממלכת שבא ושהיא היתה עם שלמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יונתן, תודה על התשובה המפורטת בעניין ה"הבדל" בין הגישה היהודית לבין הגישה הגרמנית.

המסקנה היא שאין הבדל. אלה וגם אלה פחדו מנטע זר ש"יזהם" את מאגר הגנים שלהם או את המסורת שלהם במנהגים זרים. אלה וגם אלה חשבו שהם נעלים על כולם ולכן אסור להם חס וחלילה לבנות משפחה עם "נחותים" מהם.

אנשים כמוך דוחים אותי - כאלה שבאמת ובתמים לא רואים את הדמיון בין הגישות הללו. "עיוורים מרצון" אם תרצה. הם גם ממאיסים עלי את הדת היהודית בכללותה, כשם שעושה זאת הרבנות ונציגיה. אולי בגלל זה אותם דתיים שמעדיפים בנוסף לאמונתם גם לשמור על שפיות באמת תומכים בהפרדה. זה לא נגד הדת, זה נגד מיאוס הדת על העם. אבל כנראה שגם את זה אתה לא רוצה להבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו.. אתה כל כך אנטי ולא מנסה להבין!

תעצור רגע ותקרא! ראית איפה שהוא שאמרתי שגוי יותר נחות ממני? אני מדבר על מי שלא יהודי בכלליות. לא על נחותים ויתר טובים. לא מלכים ולא משרתים.

אם הייתי מדבר על ערבים לדוגמא זה היה משהו אחר.

הגישה שלנו לעומת הגרמנים זה שאנחנו לא רוצים להשמיד אף אחד ולא גזענים לאף אחד! ולא מפחדים "שמישהו נחות מאיתנו יבוא ויהרוס את הגזע".

ולא תוכל לשנות את מה שאומר העבר. גם אז לא הפריע למישהו שגוי ישב במשפחתו ותראה מה קרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולא תוכל לשנות את מה שאומר העבר. גם אז לא הפריע למישהו שגוי ישב במשפחתו ותראה מה קרה.

רגע, שאני אבין: איזה אסון בדיוק מבין אלה שקרו לעם היהודי אתה מייחס לנישואים עם גויים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר אמרתי, לא הנישואים עצמם הם מה שגורם לזה. אלה אחרי שכבר הרבה אנשים מתחתנים עם גוים ונותנים להם לשבת בקרבם ולחיות כאחד מהם, זה מה שמביא לאסונות.

איזה אסונות?

יש כמובן את כל הגלויות שהיו לפני מאות ואלפי שנים. ולמקרה שתגיד "אני לא מאמין למה שכתוב במקור יהודי", קח את השואה. שהינו מפוזרים בין הגוים וחיינו כאחד מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפוזרים לא מפוזרים, אז מה אתה רוצה להגיד שאם כל היהודים היו יושבים במעגל ואז היו באים להרוג אותם זה היה עושה אותם לבני אלמוות והגויים היו מתים?

הם המשיכו לקיים את היהדות ועשו קידוש והכל ושמרו כשרות רק שבמקום ללמוד תורה כל היום הם עסקו בעבודות עדכניות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שלא.

הם אמנם זכרו שהם יהודים אבל אם תקרא ספרים אמיתים על התקופה הזאת (ואני מאמין שקראת לא אחד) אתה תראה שהם לא אכלו כשר ולא שמרו שבת ועוד הרבה דברים. והם גם לא למדו תורה. (אני לא אומר שכולם, אבל הרוב המכריע).

אני לא אגיד שאם הם היו עושים מה שצריך הייתה להם הגנה של ה' (יתברך) והוא לא היה נותן לזה לקרואת בגלל שאתה תזלזל בזה. (אבל אני כן מאמין שזה נכון).

אגב, תראה את היהודים ששהו בארץ בזמן השואה הם לא חיו בין הערבים והנוצרים.. היה להם צבא? לא. אבל הצבא הבריטי שמר עליהם. (בעזרת ה' כמובן.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בעזרת השם מה קשור בעזרת השם שאתה דוחף בסוף הפסקה

איזה עוזר איזה? כל ההיגיון באל זה משהו כל יכול שעוזר לעמים ולא הטמטום הזה שהדתיים מנסים למכור שצריך לפחד ממנו

הבריטים שמרו זה בגלל שהם שמרו לא בגלל שאיזה אחד מכוכב מאדים הפעיל אותם עם חוטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שלא.

הם אמנם זכרו שהם יהודים אבל אם תקרא ספרים אמיתים על התקופה הזאת (ואני מאמין שקראת לא אחד) אתה תראה שהם לא אכלו כשר ולא שמרו שבת ועוד הרבה דברים. והם גם לא למדו תורה. (אני לא אומר שכולם, אבל הרוב המכריע).

אני לא אגיד שאם הם היו עושים מה שצריך הייתה להם הגנה של ה' (יתברך) והוא לא היה נותן לזה לקרואת בגלל שאתה תזלזל בזה. (אבל אני כן מאמין שזה נכון).

אגב, תראה את היהודים ששהו בארץ בזמן השואה הם לא חיו בין הערבים והנוצרים.. היה להם צבא? לא. אבל הצבא הבריטי שמר עליהם. (בעזרת ה' כמובן.)

לדעתי יצור כזה לא צריך להתפלל אליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היו לא מעט חרדים בא"י באותה תקופה .....אבל הרוב היו ציונים לא כופרים אלא האבא של הכופרים .

גם בגרמניה הנאצית היו הרבה חרדים וזה לא עזר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל עלייך אני מתפלא -תכנס לגוגל וראה תמקור לכל דבר ,מדוע יש ניגוד לצבא וכו'.

אם אני לא טועה הבאתי בעבר- אולי אביא עוד אחר-כך אבל בנתיים מקורות. -גם רבנים הקשורים לציונות.

מקורות-

בתורה נאמר: בספר ויקרא בפרשת בחוקותי: "ואם בחוקותי תלכו ואת מצוותי תשמרו... והקימותי את בריתי אתכם... ורדפו מכם חמישה - מאה, ומאה מכם רבבה[10,000] ירדופו. ונפלו אויביכם לפניכם בחרב"...

"ואם בחוקותי תמאסו... לבלתי עשות את כל מצוותי, להפרכם את בריתי... והפקדתי עליכם בהלה... וניגפתם לפני אויביכם... והבאתי עליכם חרב נוקמת... העידותי בכם היום את השמים ואת הארץ כי אבוד תאבדון מהר מעל הארץ, אשר אתם עוברים את הירדן שמה לרישתה... לא תאריכון ימים עליה, הישמד תישמדון... והפיץ ה' אתכם בעמים ונשארתם מתי מספר בגויים... ואתכם אזרה בגויים"...

..."ואנכי הסתר אסתיר פני ביום ההוא... [בשואה? באינקויזיציה? בפרעות?...], "וידעת עם לבביך כי כאשר ייסר איש את בנו, ה' אלקיך מייסרך..."

והשימותי את הארץ ושממו עליה אוייביכם היושבים בה, והיתה ארצכם שממה ועריכם יהיו חורבה..." - וכך היה, כל השנים אחרי חורבן בית שני, הארץ עברה מיד ליד, משלטון לשלטון ונשארה תמיד שוממה, עד קום המדינה ב 1948. "בצר לך ומצאוך כל הדברים האלה באחרית הימים, ושבת עד ה' אלקיך ושמעת בקולו... ושב ה' אלקיך את שבותך וריחמך ושב וקיבצך מכל העמים אשר הפיצך ה' אלקיך שמה"... בתלמוד, במסכת סוטה כ''א, א' נאמר: "מה אור מאיר לעולם - אף תורה מגינה על העולם".[/b]

רק שהתורה כותבת בדיוק מי פטור ממלחמה. ספר דברים פרק כ:

http://tora.us.fm/tnk1/prqim/t0520.htm#7

5 ודברו השטרים אל-העם לאמר מי-האיש אשר בנה בית-חדש ולא חנכו ילך וישב לביתו פן-ימות במלחמה ואיש אחר יחנכנו. 6 ומי-האיש אשר-נטע כרם ולא חללו ילך וישב לביתו פן-ימות במלחמה ואיש אחר יחללנו. 7 ומי-האיש אשר-ארש אשה ולא לקחה ילך וישב לביתו פן-ימות במלחמה ואיש אחר יקחנה. 8 ויספו השטרים לדבר אל-העם ואמרו מי-האיש הירא ורך הלבב ילך וישב לביתו ולא ימס את-לבב אחיו כלבבו.

כלומר אתה פטור מגיוס אם: בנית בית חדש, נטעת כרם חדש, נשאת אישה ועוד לא שכבת איתה או אתה פחדן. אלו הפטורים היחידים שהגיעו מפי הגבורה. תלמידי חכמים לא מופיעים שם. להיפך: מקובל שהנ"ל מתייחס למלחמת רשות בלבד. ממלחמת מצווה אין שחרורים (או שיש אבל הרבה יותר מוגבלים, תלוי את מי שואלים). למשל משנה סוטה ח ז:

http://he.wikisource.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%A0%D7%94_%D7%A1%D7%95%D7%98%D7%94_%D7%97_%D7%96

במה דברים אמורים במלחמת הרשות אבל במלחמת מצוה הכל יוצא אפילו חתן מחדרו וכלה מחופתה. אמר רבי יהודה במה דברים אמורים במלחמת מצוה אבל במלחמת חובה הכל יוצאין אפילו חתן מחדרו וכלה מחופתה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...