דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 174 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא מכליל, אבל בשאלות כגון האם אנשים צריכים להתפרנס מקצבאות ילדים ומישיבה בישיבות והאם יש הצדקה לכך ששירותים מסויימים בשיראל כגון חתונה וקבורה נעשים לפי ההבנה האורתודוקסית בלבד ולא נתונים לבחירת ה"לקוח", עמדתם של רוב הסרוגים שיצא לי לדבר איתם די קרובה לעמדתו של החילוני הממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העובדה שאני צריך קודם להוכיח להם שאני יהודי כשר, העובדה שאשתי לעתיד צריכה לעבור "הדרכות", העובדה שאם במקרה קוראים לה יוליה ואמה שלה רוסיה (והאבא יהודי) אני בכלל לא יכול להתחתן איתה במדינתי, העובדה שממש לא בא לי לממן מכספי גורמים שאמונים על להמציא לי הגבלות מצוצות מן האצבע חדשות לבקרים...?

אבל הכי מפריע לי שבארוע שבהחלט אמור להיות אחד המשמעותיים בחיי, החלק המרכזי של הטקס כלל אינו נתון לבחירתי ולשיקול דעתי, העובדה שאם אפילו הכלה ואמה יהודיות אבל האב לא הרב לא יתן לו לעלות לבמה ולשאת ברכה אישית כי "זה חורג מהכללים" (קרה לידידה שלי)...

מספיק או שאתה רוצה שאני אמשיך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי אותך.

ובאמת שאין לי מה לענות..

מצד אחד- אתה רוצה להתחתן ולא מעניין אותך הרבנות ומצד שני אני חושב שאסור ליהודי להתחתן עם גוי...

אגב, אם אמא שלה יהודיה זה בסדר כי היא בעצמה יהודיה. אבל אם האמא שלה לא יהודיה זה הבעיה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה תסביר לי מה ההבדל העקרוני בין

אני חושב שאסור ליהודי להתחתן עם גוי...

לבין "אני חושב שלגרמנים אסור להתחתן עם יהודים - זה מזהם את הגזע הארי".

ואם הבת יהודיה לפי ההלכה זה בסדר למנוע מאביה הלא יהודי לעלות לבמה במהלך הטקס ולברך את הזוג הטרי? קראת את ההודעה שלי בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתן לכם שאלה קטנה לשאול את עצמכם

מאיפה לעזאזל אתם יודעים אם אתם יהודים בכלל? יש לכם דרך לחזור כל הדורות שלכם אחורה עד שתגיעו ל3000 לפני הספירה ולראות שלא היו אין סוף ערבובים או שבכלל אחד מהגרנד גרנד גרנד גרנד סבא\סבתא שלכם התגיירו ובכלל לא היו יהודים לאורך כל השושלת שלהם לפני וכל מה שהם העבירו קדימה בדורות זה את האמונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתן לכם שאלה קטנה לשאול את עצמכם

מאיפה לעזאזל אתם יודעים אם אתם יהודים בכלל? יש לכם דרך לחזור כל הדורות שלכם אחורה עד שתגיעו ל3000 לפני הספירה ולראות שלא היו אין סוף ערבובים או שבכלל אחד מהגרנד גרנד גרנד גרנד סבא\סבתא שלכם התגיירו ובכלל לא היו יהודים לאורך כל השושלת שלהם לפני וכל מה שהם העבירו קדימה בדורות זה את האמונה?

אתה יודע מדברים עם סבא סבתא על כל מה שסיפרו להם.

ככה גם עברה תורה שבעל פה.

אותו דבר לגבי כל ההיסטוריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הדרך הכי טובה להפריד בין דת למדינה:

1. הגבלת הילודה - ילד אחד לכל משפחה

2. שלילת קצבאות ילדים, הבטחת הכנסה וכמובן את הכסף להשקיעה ביצירת מקומות עבודה+הכשרה מקצועית

כמובן עוד הרבה דברים שניתן לעשות....

השנאה שלך לדת ולדתיים מעלה לך רעיונות אידיוטיים יותר ממה שאי פעם ראיתי.

אתה חושב שאנחנו נצליח להחזיק פה מעמד עם ילד במשפחה?! אם זה היה המצב

כבר לפני 10 שנים ערבים ישראלים (שים לב, לא פלסטינים) כבר היו רבע אם לא יותר מהעם.

צא מהסרט הזה ודחוף.

שלילת קצבאות ילדים והבטחת הכנסה למי בדיוק זה יעזור? לאימהות חד הוריות שגם ככה בקושי סוגרות את החודש?

מצד אחד כואב לך על כסף שמתבזבז "סתם" מצד שני אתה לוקח גם מאנשים ש"באמת" זקוקים לו.

תחשוב שוב על פתרונות, ונראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן? ומה עם מה שאמרתי כמה הודעות אחרי (וכמו שנהוג ברוב המדינות הנורמאליות בצורה זו או אחרת)? קצבה מלאה (וגבוהה יותר מאשר הקצבה הבסיסית כיום) לילד ראשון, חצי לשני, רבע לשלישי וזהו. בא לך להביא לעולם 12 ילדים? אתה מוזמן לשלם עליהם, לא אני. וכך אפילו החד הוריות לא נדפקות... ואילו בינתיים הקצבה לילד הראשון קטנה מהקצבה לילד הרביעי, ואם הילדים נולדו לפני 2003 - גם מהקצבה לילד ה14.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה הבאת שהדתיים הסרוגים תומכים בהפרדה?

אני לא יכול להעיד על הכלל,אבל על 2 פרטים כן.

2 חברים שלי,דתיים בעלי כיפה סרוגה,תומכים בהפרדה בין דת למדינה ואף מחפשים דרכים לקדם זאת במידת האפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

vic07 באמת שאני לא מצליח להבין את הקשר.

הארים ימח שמם, רצו להשמיד את היהדים ולא רצו לחתן יהדים אם הארים כי זה לא "נאה" ויפה להם. כי היהודים גנבים, מכוערים, שמנים וכו'...

לעומת זאת,

אם יהודי מתחתן עם גוי אז הוא שוכח עם הזמןאת השושלת וההסטוריה של העם שלו ומתחיל לחלל אותה. לא בזה שהוא מתחתן עם גוי הוא מחלל, אלא שהוא בעצמו שוכח ומחלל. אפילו שלמה שהיה החכם באדם נפל בקטע הזה.

ואז גם גוים נכנסים לעם היהודי ומכשילים אותו במנהגים והאמונות שלהם.

קשה מאוד לספור את הפעמים שהעם היהודי היה לפני השמדה. זה בגלל שהוא נתן לגוים לשבת בתוכו, בקרבו ולהשפיע עליו באמונות, מנהגים ופולחנים. (ראה מלחמת העולם השניה ועוד גלויות רבות שהיו.)

superdumb מזל שאלו רק 2.. איזה דתים עושים נגד הדת :kopfpatsch:?

ורוני רק עכשיו אני שם לב.. התכוונת אלי בהודעה הזאת?

אני יכול לצטט מה שכתבת בקיצור -לימוד תורה זה לא עוזר בכלום - וכו'.. וכו'..
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...