דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 179 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

ההבדל בינני לבין ארה"ב זה שהם כמה מאות שנים ספורות על פני האדמה ואנחנו כבר כמה אלפי שנים. זה ההבדל.

כמה אלפי שנים, ופחות מ-20 מליון יהודים? עושה רושם שאלוהים לא ממש אוהב אותנו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חלקכם טועים בחשיבתכם.

הובטח לנו שנחזור לארץ . מי עשה ומי בנה זה לא חשוב אם מתוך בריחה או מתוך אמונה.

לבחור שטען שכל החלוצים היו חילונים, אתה יכול לחתום שכולם כולם עשו את זה

לא מעניין דתי? (ומסורת אצלי זה גם עניין דתי).

למה הרצל דווקא חשב על ארץ ישראל? או כמו אצל שלישיית מה קשור - למה לא אוגנדה?

העובדה היא שהגענו לפה, לארץ , לארץ שהובטחה לנו ונובא שנחזור אליה.

אז החבר שרצה הוכחה במציאות - הנה היא פה :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הערה : אותם אלה שאיני מתייחס אליהם מרבים לכתוב עלי שקרים -כמו מטיף .. או לקחת דברים הנאמרים ולהוציא אותם מהקשרם.

אז הדברים שאני מביא -זה רק להביא את ההשקפה של המאמינים פלוס מקורות.

ויותר מזה אני מציע לאותם חברה להילחם דווקא על השקפתם -אבל הבעיה היחידה היא שהם לא יצליחו -כי זאת ההבטחה בתורה וגם אימפריות כמו יוון, רומא, פרס ובבל וכו'.. נעלמו כליל,[שחלק מהם רצו כמובן למחוק את היהודי מעל האדמה וחלק למחוק את תורת היהודים] .

כרגע אביא לגבי שהיהודים הם הרי הרבה זמן בעולם אבל הם היו באחרית הימים מועטים -אחר כך שיהיה זמן פנוי אביא המשך לדברים שנאמרו פה.

התורה כתבה מספר דברים, שכולם הם נגד ההגיון:

1. העם היהודי ישרוד תמיד.

2. העם היהודי יורחק מאדמתו.

3. העם היהודי יתפזר בכל רחבי העולם.

4. העם היהודי יהיה קטן כל הזמן הזה [כידוע היהדות אוסרת התבוללות, ומנגד מקשה גיור].

5. העם היהודי יהיה נרדף בכל העולם כולו [אנטישמיות].

6. ינסו להשמיד את העם היהודי, אך לעולם לא יצליחו.

7. ארץ תשאר שוממה בזמן שהיהודים יהיו בגלות.

8. אחרי כל זה ישוב עם לארצו מכל רחבי העולם.

בספר דברים פרק ד -נאמרה נבואת הגלות, תפוצת עם בכל העולם, המספר המצומצם של עם בגלות, אנטישמיות, השיבה לארץ אחרי הגלות באחרית הימים, ותחיית הארץ רק על ידי העם היהודי. וכך נאמר שם:

"כי תוליד בנים ובני בנים ונושנתם בארץ, והשחתם ועשיתם פסל תמונת כל, ועשיתם הרע בעיני ה' אלוהיך להכעיסו, העידותי בכם היום את השמים ואת הארץ כי אבד תאבדון מהר מעל הארץ אשר אתם עוברים את הירדן שמה לרשתה, לא תאריכון ימים עליה, כי השמד תשמדון, והפיץ ה' אתכם בעמים, ונשארתם מתי מספר בגוים אשר ינהג ה' אתכם שמה ועבדתם שם אלוהים מעשה ידי אדם עץ ואבן, אשר לא יראון ולא ישמעון ולא יאכלון ולא יריחון, ובקשתם משם את ה' אלוהיך ומצאת, כי תדרשנו בכל לבבך ובכל נפשך בצר לך, ומצאוך כל הדברים האלה באחרית הימים, ושבת עד ה' אלהיך ושמעת בקולו, כי אל רחום ה' אלוהיך, לא ירפך ולא ישחיתך ולא ישכח את ברית אבתיך אשר נשבע להם".

התורה מבטיחה בספר ויקרא פרק לא' פסוקים לד' לו' את הישרדותו הנצחית של עם ישראל:"ואף גם זאת בהיותם בארץ אויביהם לא מאסתים ולא געלתים לכלותם, להפר בריתי איתם כי אני ה' אלוקיהם".

עוד..

עם ישראל לא יכחד לעולם: "אלמנה ויתום ומטי וגר ולא יראוני אמר ה' צבאות כי אני ה' לא שיניתי,

ואתם בני יעקוב לא כיליתם: למימי. מלאכי ג',.

התורה לא תשכח לעולם-

התורה מבטיחה בספר דברים פרק לא' פסוק כא'"והיה כי תמצאן אותו רעות רבות וצרות, ועלתה השירה הזאת לפניו לעד כי לא תשכח מפי זרעו.

רק ליהודים אדמת ישראל תהיה פוריה:

והשמתי אני את הארץ ושממו עליה אויבכם היושבים בה: ואתכם אזרה בגוים והריקותי אחריכם חרב והיתה ארצכם שממה ועריכם יהיו חרבה ויקרא כו'

ספר ויקרא, כו, לב "ושממו עליה וכו' ",

רמב"ן - כתוב:

הגויים יכבשו את ארץ ישראל וינסו להפריח את אדמת הארץ ולא יצליחו ורק כאשר יחזרו היהודים באחרית הימים לארץ ישראל - יצליחו הם לפתח את האדמה שוב ולעשותה פוריה.

הכמות לא מדברת על איכות -הרי מה יש יותר בעולם חול או יהלומים . :jump:

נילקח מאתר הידברות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הערה : אותם אלה שאיני מתייחס אליהם מרבים לכתוב עלי שקרים -כמו מטיף .. או לקחת דברים הנאמרים ולהוציא אותם מהקשרם.

ויותר מזה אני מציע לאותם חברה להילחם דווקא על השקפתם -אבל הבעיה היחידה היא שהם לא יצליחו -כי זאת ההבטחה בתורה וגם אימפריות כמו יוון, רומא, פרס ובבל וכו'.. נעלמו כליל,[שחלק מהם רצו כמובן למחוק את היהודי מעל האדמה וחלק למחוק את תורת היהודים] .

כרגע אביא לגבי שהיהודים הם הרי הרבה זמן בעולם אבל הם היו באחרית הימים מועטים -אחר כך שיהיה זמן פנוי אביא המשך לדברים שנאמרו פה.

4. העם היהודי יהיה קטן כל הזמן הזה [כידוע היהדות אוסרת התבוללות, ומנגד מקשה גיור].

בספר דברים פרק ד -נאמרה נבואת הגלות, תפוצת עם בכל העולם, המספר המצומצם של עם בגלות, אנטישמיות, השיבה לארץ אחרי הגלות באחרית הימים, ותחיית הארץ רק על ידי העם היהודי. וכך נאמר שם:

"כי תוליד בנים ובני בנים ונושנתם בארץ, והשחתם ועשיתם פסל תמונת כל, ועשיתם הרע בעיני ה' אלוהיך להכעיסו, העידותי בכם היום את השמים ואת הארץ כי אבד תאבדון מהר מעל הארץ אשר אתם עוברים את הירדן שמה לרשתה, לא תאריכון ימים עליה, כי השמד תשמדון, והפיץ ה' אתכם בעמים, ונשארתם מתי מספר בגוים אשר ינהג ה' אתכם שמה ועבדתם שם אלוהים מעשה ידי אדם עץ ואבן, אשר לא יראון ולא ישמעון ולא יאכלון ולא יריחון, ובקשתם משם את ה' אלוהיך ומצאת, כי תדרשנו בכל לבבך ובכל נפשך בצר לך, ומצאוך כל הדברים האלה באחרית הימים, ושבת עד ה' אלהיך ושמעת בקולו, כי אל רחום ה' אלוהיך, לא ירפך ולא ישחיתך ולא ישכח את ברית אבתיך אשר נשבע להם".

התורה מבטיחה בספר ויקרא פרק לא' פסוקים לד' לו' את הישרדותו הנצחית של עם ישראל:"ואף גם זאת בהיותם בארץ אויביהם לא מאסתים ולא געלתים לכלותם, להפר בריתי איתם כי אני ה' אלוקיהם".

עוד..

עם ישראל לא יכחד לעולם: "אלמנה ויתום ומטי וגר ולא יראוני אמר ה' צבאות כי אני ה' לא שיניתי,

התורה לא תשכח לעולם-

התורה מבטיחה בספר דברים פרק לא' פסוק כא'"והיה כי תמצאן אותו רעות רבות וצרות, ועלתה השירה הזאת לפניו לעד כי לא תשכח מפי זרעו.

ספר ויקרא, כו, לב "ושממו עליה וכו' ", רמב"ן - כתוב:

הגויים יכבשו את ארץ ישראל וינסו להפריח את אדמת הארץ ולא יצליחו ורק כאשר יחזרו היהודים באחרית הימים לארץ ישראל - יצליחו הם לפתח את האדמה שוב ולעשותה פוריה.

הוצאת לי את המילים מהפה, והוספת :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד..

התורה לא תשכח לעולם-

ספר ויקרא, כו, לב "ושממו עליה וכו' ", רמב"ן - כתוב:

נחמד. אוהב את צורת הכתיבה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צוחק? זו נבואה שמגשימה את עצמה...

next

וכי למה?

אחד מקודם התהדר בזה שהחלוצים שבאו לבנות לא באו מתחושת שייכות לא"י

או מתחושת מסורת או דת. אלא סתם באו, כי היה אפשר.

וד"א רוני נתן בהודעה שלו את הדברים שרציתי לרשום בתגובה הזאת והוסיף עליהם הרבה יותר.

אז קיבלת גם את הnext שלך.

נחמד מאוד, אבל עם הנבואה הזו עדיין יש בעיה אחת קטנה: אחרית הימים עוד לא הגיעה, לפחות לפי התובנה החרדית, והנה אנחנו פה.

זה לא רק לפי התובנה החרדית. לפי הזרם הדתי כולו אנחנו עדיין לא באחרית הימים.

מציע לך לראות מה יקרה באחרית הימים לפי היהדות. אם תרצה אביא לך קישור להרצאה.

הזרם הלאומי (גם דתיים וגם חרדים) מתייחסים לעלייה לארץ כאתחלתא דגאולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכי למה?

אחד מקודם התהדר בזה שהחלוצים שבאו לבנות לא באו מתחושת שייכות לא"י

או מתחושת מסורת או דת. אלא סתם באו, כי היה אפשר.

וד"א רוני נתן בהודעה שלו את הדברים שרציתי לרשום בתגובה הזאת והוסיף עליהם הרבה יותר.

אז קיבלת גם את הnext שלך.

העניין הוא שבחרנו להתיישב פה (ולא באוגנדה) בגלל שבנבואה היה כתוב ארץ (שנמצא פה, ולא באוגנדה) זה לא בגלל שהנבואה קיימת היא התגשמה ופשוט הגענו לפה

עצם קיומה של הנבואה הוא שזה שהביא להתגשמותה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי

הפסוקים מדברים על אלו שבאים לצבא - "והיה כקרבכם אל המלחמה... ונגשו הכהנים ודברו אל העם" וכו'.

אפשר לקרוא פה בעיון

http://www.daat.ac.il/encyclopedia/value.asp?id1=2972

מדהים. שמת לב לכך שזה בדיוק מה שאני אמרתי? ממלחמת הגנה על הארץ אין שיחרורים, רק ממלחמה מחוץ לגבולות יש - והפטור לא כולל תלמידי ישיבה.

אבל כרגיל, אתה לוקח מחכמי רק את מה שנוח לך ומתעלם או מפרשן עד להפיכה מוחלטת של הכוונה את מה שלא נוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שבחרנו להתיישב פה (ולא באוגנדה) בגלל שבנבואה היה כתוב ארץ (שנמצא פה, ולא באוגנדה) זה לא בגלל שהנבואה קיימת היא התגשמה ופשוט הגענו לפה

עצם קיומה של הנבואה הוא שזה שהביא להתגשמותה

אבל למה זה פתאום התאפשר?

הרצל כשהוא חשב על פתרון של מדינת היהודים הוא לא ראה ברוחו את ארץ .

בספר שלו הוא לא ציין איזו מדינה, מבחינתו זו יכולה הייתה להיות כל מדינה.

אבל כן היו אנשים שדחפו לפה כמו שאני מניח שהיו אנשים שדחפו למקום אחר

אבל בסופו של דבר אנחנו פה וזה מראה על משהו.

ובנוסף, נתן ידידי רוני המון המון דוגמאות לדברים נוספים שנובאו על התקופה ומתקיימים בימינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד נוח גם להתעלם מהעובדה שכבר היתה גלות אחת לפני זו האחרונה (גלות בבל), היתה תקומה מדינית לאחריה, מדובר בתקופה מאוחרת בהרבה מהתקופה בה נכתבו חומשי התורה ועל כן גם הנבואות שבהם לטענתכם, ועדיין אתם טוענים שהנה רק עכשיו ה"נבואה" מתגשמת (למרות שלפי אותה נבואה יכולה להתקיים רק לאחר חזרה מלאה בתשובה. אופסי) במקום להבין שכנראה מדובר בהתייחסות לארועים מלפני 2500 שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...