דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 170 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

אתה ילד ואיני מתייחס אלייך -הוכחה טובה נכון? :smile1:

מי ישמע כאילו פתחתי פה אשכולות . בסך הכל מתדיינים -אבל מי שמזלזל בדעתך אדם שכזה יוריד אותך לרמה שלו הרבה לפני שאפילו יכיר בקיומך כאדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

pain_killer12 - הקהל מבקש הסבר איך מתבצע "גלגול" הנשמות, מדוע אינך משתף אותנו?

הוא הלך למות ותכף הוא יחזור לספר על החוויה , אני ממליץ לכל המאמינים האלו לישם את התאוריות שלהם על גילגול נשמות על עצמם , אולי הם יחזרו בתור אנשים עם מעט יותר שכל בקודקודם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה!

לפי ההלכה, יהודי לא יכול להלוות בריבית ליהודי(כמובן שלגוי מותר).

אז איך זה שהלוואות בריבית בבנקים, שניתנות גם ליהודים, כשרות?

אני מניח שהשאלה לא נשאלה מחוסר ידע, אלא כדוגמה להתפתלויות שנציגי האל עלי אדמות מוכנים לעשות כדי שלא לנהוג לפי מה שאותו האל עצמו ציווה לטענתם.

ריבית היא ריבית, ולא משנה איך תקרא לה. הבנק שמלווה לך כסף לא הופך לשותף בעסקים שלך איך שלא תסובב את זה (כמו שחז"ל ניסו), ואילו אתה נדרש להחזיר לבנק אחוז מוגדר מראש מעל הסכום שלווית ללא כל תלות ברווח (או ההפסד) שצמח לך באמצעות הכסף שלווית, כלומר ריבית כמיטב הגדרתה במילון.

בקיצור, "אסור" אבל כשצריך אז מותר. +1 לצביעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם קוראים לזה " היתר עיסקה " והתואנה שאם לא תתיר להם להרוויח הם לא יסכימו להלוות ליהודים , אתה מבין ?

הם מבינים שאלוהים אמר להם ככה אבל הם אומרים אני רוצה להרוויח יותר מאשר לקיים את מצוות האל קרי הכל אצלהם כסף אפילו לפני אלוהים .

עבירה בפירוש על דיברי התורה - חד וחלק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם אותו דבר רק לצד השני

למרות זאת תהיה לי יותר סימפטיה אליהם אולי מיכיוון שהם האנדר דוג .

תורת משה ואת זה יכול להבין כל בעל עסק שמנהל את עיסקו בצורה טובה היא מיותרת מבחינה אלוהית ,

כלומר תורת משה מיתרת את מושג האלוהים ואת הצורך לעקוב אחריה ,

עסק טוב הוא עסק שמתנהל מעצמו

עולם נכון הוא עולם שלא צריך תיקונים

מספיק לראות מוסכניק טוב , כלומר ימוסכניק אטוב זה אחד שיתקן לך את המכונית וזהו , ניגמר , אתה לא צריך לראות אותו שוב , אותו דבר כל דבר אחר , טובה זו שלא רואה את הטכנאי כל דבר , מסעדה טובה זו מסעדה שאתה יוצא מימנה שבע , האם אני מובן ?

עסק טוב זה עסק שלא צריך את בעל הבית יושב על הראש של הפועלים , אותו דבר העולם , העולם הוא עולם טוב שלא צריך את ההשגחה האלוהית , דת טובה היא דת שלא צריכה את ההתערבות של אלוהים כל הזמן , משפחה טובה ואחים טובים הם אלו שלא כל רגע הולכים בצעקות ובוכים לאבא או אמא , האם אני מובן ?

דיון טוב בתרד הוא דיון שלא צריך את התערבות המנהלים , תלמיד טוב הוא תלמיד שאיננו ניזקק לעזרת המורים , מבין ?

הדת המחורבנת של הכת הרבנית ושות' הן דתות שמצריכות את התערבות המורים שלהם כל הזמן , ממש דומה למכונית שצריכה מכונאי צמוד כדי לנסוע או שצריכה טכנאי צמוד כדי לעבוד או דיון בפורום שלא יכול להתנהל ללא פיקוח של מנהל , מובן ?

הדת הקראית היא מחורבנת כי הם לא מבינים שהיעוד של תורת משה הוא בדיוק לשחרר את האדם מכבלי הדביליות של הקיבעון ועבודת האלילים , היא דת שבא להגיד לך הכל טוב רק תעקוב אחרי עצמך , רק תפקח את העיניים ותהיה מודע , זה גורלך . זה הכל , אבל אנשים הם אנשים וזהו , הם יכולים לקחת דבר טוב ולחרבן אותו כי זו הדרך של הארץ , כל החי בכדור הארץ מחרבן את כדור הארץ , תדמיין את החיים דרך צינור העיכול , אתה מבין ? הכל עובר בצורת חרא בשלב כזה או אחר , הפרות אוכלות עשב ומחרבנות אותו אתה אוכל פרה וחרבן אותה תולעים אוכלות אותך ומחרבנות אותך על החרא של התולעים גודל עשב וכן הלאה , הכל מחורבן והכל חרא אמה מה בשלב שונה על קו הזמן , אתה מבין תורת משה מלמדת אותך דברים כאלו , אז אחד שיודע את זה ומסוגל להתמודד עם זה , בהחלט לא יתן לזיין מוח אידיוט שרוצה לחרבן אותו באמת לחרבן אותו כל עוד הוא יכול להתנגד לזה - חחח .

ובתור תשובה לשאלתך ,

הדת הקראית עדיפה על פני מפני שהם לפחות לא מבזבזים זמן על זיוני מוח מיותרים ואין להם תרוצים לא ללכת לצבא והם משלמים מיסים בקיצור פחות אוכלי חינם זייני מוח אבל עדיין דבילים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובתור תשובה לשאלתך ,

הדת הקראית עדיפה על פני מפני שהם לפחות לא מבזבזים זמן על זיוני מוח מיותרים ואין להם תרוצים לא ללכת לצבא והם משלמים מיסים בקיצור פחות אוכלי חינם זייני מוח אבל עדיין דבילים .

הוולגריות שלך מפתיעה אותי. לא הכרתיך נבלן-פה (אף שהיו לך כמה יציאות)

אני רואה את עצמי חלק מהזרם הקראי. עכשיו תגיד שגם אני דביל?

עצה; גם אם אתה לא מסכים עם מישהו, אל תשכח שעליך לאהוב לרעך כמוך, רק ככה תישאר חברתנו תקינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוטון

ואני לא קראי ?

כולנו חלק מהזרם הקראי , להגיעד זיוניי מוח על נושא שהוא דת זו לדבר בלשון עדינה בהחלט , אני לא מנבל את הפה אני נשאלתי שאלה ישירה ועניתי בצורה ישירה והבנת הניקרא שלך לוקה בחסר מפני שלא אמרתי שהם הקראים זייני מוח אלא אלו שמתפלפלים ומחרטטים וממציאים שטויות הם הזייני מוח קרי כתות אחרות ולא הם הקראים .

אבל תעזוב כל הדתיים הם זייני מוח מפני שהם טורחים ומתאמצים להצדיק דברים שהם עצמם בתוך תוכם לא מאמינים להם , אתה יודע דיזי גילספי שר " כולם רוצים להגיע לגן עדן אבל אף אחד לא רוצה למות " באופן טיבעי גם האדם הכי צדיק לא רוצה למות הרי שם מגיע לו השכר לא ? למה הוא לא רוצה למות ??? בן אדם עובד כל החודש רק מחכה למשכורת שלו והליצן הצדיק למה הוא לא מחכה ? הזיבלון יודע רק לשלוח אנשים אחרים אל מותם , טוב תעזוב טוטון צדיק קטן שלי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה עוד משהו חביב:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3763408,00.html

מסתבר שלפעמים נישואים בתוך המשפחה אינם רק מותרים אלא אף מהווים מצווה.

אני חייב להודות שזה מסביר לא מעט דברים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

מה בדיוק אתה רוצה להגיד בזה?

גם בחברות חילוניות (כמו רוסיה) היה נישואים בתוך המשפחה

ואם אנחנו מסתכלים ממבט של חברה חופשית אז מה הבעיה בזה , אלה אם כן הזוג רוצה להבאי ילד ובבדיקות מגלים שהם לא מתאימים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל מהסוף דווקא: אתה מכיר הרבה חרדים שטורחים לעבור בדיקות גנטיות?

ולעניין הנישואים בתוך המשפחה בחברות חילוניות - נכון, היו וישנם. ההבדל היחיד הוא ששם מתייחסים לזה בתור תופעה שלילית (ולרוב בזוייה) שרצוי להמנע ממנה, וכאן זה פתאום "מצווה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל מהסוף דווקא: אתה מכיר הרבה חרדים שטורחים לעבור בדיקות גנטיות?

אתה מתאר פה בעיה אחרת וכללית שמאפינת כל חברה דתית

והיא לא תקפה רק לגבי בדיקות גנטיות אלה גם לגבי דברים אחרים (כמו הפסקת הריון)

אז נגיד: יש חרידים שעושים את הבדיקה הגנטית, מה הבעיה שהם יתחתנו בתוך המשפחה?

ולעניין הנישואים בתוך המשפחה בחברות חילוניות - נכון, היו וישנם. ההבדל היחיד הוא ששם מתייחסים לזה בתור תופעה שלילית (ולרוב בזוייה) שרצוי להמנע ממנה, וכאן זה פתאום "מצווה".

גם לדעתי זו תופעה שלילית ובזוייה

אבל, אתה יכול להסביר לי למה? בהנחה שיש התאמה גנטית? למה מתיחסים לזה בתור תופעה שלילית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...