דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 169 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

ולהאשים אנשים בדברים רעים? השם דואג גם לזה וגם לזה. צריך להודות לו על שניהם.

ויק חביבי, אין לך מה להאשים את השם בשום דבר, כל דבר שקורה לך הוא לטובתך.

בוא נראה,

לפי דבריך היהודים צריכים להודות על השואה, רוב תושבי אפריקה על הרעב, המחלות ומלחמות האזרחים, חולי סרטן על איכות החיים הגבוהה שנותרה להם וכו'.

אם אלוהים כזה אכן קיים, צריך להרוג אותו ולא להודות לו.

pain_killer12, שקול טיפול תרופתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

האמת ,

אני חושב שבכללי

שאלוהים נשאר על ה"כפיט" כלומר "תיקו" פיפטי פיפטי , חצי חצי , 50% 50% , אז לא צריך להודות ולא צריך לקלל , הדוסניקים כאן כדוגמת פיין קילר חושב שאם הוא יודה לו הרבה ולמפרע ( חחח ) סטייל תפילה וכו' הוא יקבל יותר מהבן אדם שלא מתפלל יענו מהבן אדם שאיננו "עבד " "דוס" , לכן המסקנה שלדוגמה פיין קילר הוא בסך הכל תחמן קטן שרוצה לקחת את מה שיש לאחר היא דוגמה ללאופן ההיסתכלות הסטיגמטית ( יעני דעה קדומה ) שיש לעמי העולם על היהודים .

לסיכום :

אלוהים מתקזז 50% 50% על דברים טובים ועל דברים רעים ( נקרא הרמוניה , או תורת אל באנדי )

הדתיים חושבים שאם הם "יעשו" מה ש"אלוהים" אומר להם , הם יקבלו דברים טובים יותר מהאחר .

כלומר הדוסים רוצים לשנות את הסטטיסטיקה לטובתם

השונאים של לא אוהבים את הרעיון ^ ^ ^ כי הם מרגישים שהטוב נלקח מהם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נראה,

לפי דבריך היהודים צריכים להודות על השואה, רוב תושבי אפריקה על הרעב, המחלות ומלחמות האזרחים, חולי סרטן על איכות החיים הגבוהה שנותרה להם וכו'.

אם אלוהים כזה אכן קיים, צריך להרוג אותו ולא להודות לו.

pain_killer12, שקול טיפול תרופתי.

וחוץ מזה, ביטויים כגון "הכל לטובה" נראים כאילו נלקחו מהNEWSPEAK של ארוול: אם כלום לא קורה "לרעה", לקחתם בזאת מהאנשים את האפשרות להתלונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היהדות האורטודוקסית משתמשת בטכניקות פסיכולוגיות חברתיות מוכרות שקיימות בהרבה מקומות אחרים בשילוב כזה או אחר.

הצביעות שלהם היא גדולה כי הם יסכימו על קיומם של דברים והשליליות שבהם כל עוד שזה לא שייך להם, עד שתפנה את האצבע אליהם ותראה שגם אצלם הדברים קיימים.

ברגע שמחברים לזה תירוצים דתיים פתאום הכל מוצדק, טוב, רע, שטיפת מוח, ניצול, פשע, וכו...

השיטה היא להחדיר פונקציה שמעלימה השכל בפני בעלי השררה שמחתימים את אלוהים על כל מילה שיוצאת מפיהם.

ובדיוק כמו בתרגיל הפירמידה ברגע שאדם קנה את זה הוא ימשיך לשכנע אחרים לקנות את אותו דבר כדי להצדיק את טעותו ולצאת מורווח בפרמידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה לפתוח פה תיבת פנדורה אני רק מביא את טענת היהדות ליסורים הגדולים שרואים בעולם

לכאורה ללא סיבה מוצדקת -----> גילגולים של נשמות שחטאו בעבר לכן סובלים עכשיו .

חוץ מזה על פי היהדות גם אם זה גלגול ראשון לפי היהדות עדיין יעבור על האדם בעולם הזה יסורים גדולים כי "אין ארץ ואין עולם הבא נקנים אלא ביסורים " חז"ל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה לפתוח פה תיבת פנדורה אני רק מביא את טענת היהדות ליסורים הגדולים שרואים בעולם

חוץ מזה על פי היהדות גם אם זה גלגול ראשון לפי היהדות עדיין יעבור על האדם בעולם הזה יסורים גדולים כי "אין ארץ ואין עולם הבא נקנים אלא ביסורים " חז"ל .

הטענה הזאת מוכרת - השאלה היא איפה הסימוכין שלה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטיעון הזה נופל מבחינה מתמטית (גם קצת אכזרי להעניש מישהו על משהוא שהוא בכלל לא זוכר...) - כמות האנשים החיים היום גדולה לאין ערוך מזו שחייה בעבר. בהנחה ואכן נשמות מתגלגלות , חלקן הולך לגן עדן ולגיהנום, על אלוהים לספק דרך קבע נשמות חדשות.

כמות האנשים שחיים ב"ייסורים גדולים" אף היא גדולה אבסולוטית מכל כמות האנשים שחיו בעבר, לכן בהכרח לחלקם הנשמה חדשה דנדשה והסבל אותו הם חווים הוא לא כתוצאה מחטא קדמון של נשמתם. :silly:

לו רק הדוסים היו לומדים חשבון בסיסי, היו מבינים עד כמה הטיעון הזה מגוחך. (כמובן שהוא מגוחך מבחינות רבות נוספות, אך די קשה להוכיח לפנאט דתי שאין קנקן תה הסובב סביב מאדים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וחוץ מזה, ביטויים כגון "הכל לטובה" נראים כאילו נלקחו מהNEWSPEAK של ארוול: אם כלום לא קורה "לרעה", לקחתם בזאת מהאנשים את האפשרות להתלונן.

לא הבנתי. ובכל אופן, אם נוח לך להתלונן אתה מוזמן להתלונן אף אחד לא אומר לך לא.

אתה חושב שדבר כלשהו נעשה לרעתך, זכותך. אני חושב ההפך, זכותי.

תמתינו עם התגובות, painkiller12 הלך אל הרב שלו כדי להביא טיעונים חדשים אחרי שהקודמים קיבלו קטילות

מה שאפילו יותר מגניב, שאין לי רב. ומעבר לזה - אני לא דתי. אז לטיפולך לתגובות הבאות שלך.

היהדות האורטודוקסית משתמשת בטכניקות פסיכולוגיות חברתיות מוכרות שקיימות בהרבה מקומות אחרים בשילוב כזה או אחר.

הצביעות שלהם היא גדולה כי הם יסכימו על קיומם של דברים והשליליות שבהם כל עוד שזה לא שייך להם, עד שתפנה את האצבע אליהם ותראה שגם אצלם הדברים קיימים.

ברגע שמחברים לזה תירוצים דתיים פתאום הכל מוצדק, טוב, רע, שטיפת מוח, ניצול, פשע, וכו...

השיטה היא להחדיר פונקציה שמעלימה השכל בפני בעלי השררה שמחתימים את אלוהים על כל מילה שיוצאת מפיהם.

ובדיוק כמו בתרגיל הפירמידה ברגע שאדם קנה את זה הוא ימשיך לשכנע אחרים לקנות את אותו דבר כדי להצדיק את טעותו ולצאת מורווח בפרמידה.

אם הבנתי חלק ממה שאמרת (ואני מודה שלא הבנתי את הכל), אני לא חושב שיש דתי שיוצא ומחפש להחזיר אנשים בתשובה.

כל אלה שעומדים בקניון ומבקשים להניח תפילין או לברך על ארבעת המינים לא נחשבים.

לכן, אין הצדקה לטיעון שלך של "האיש מנסה להחזיר בתשובה כדי להצדיק את עצמו בפני עצמו".

לגבי המשפט השני שלך, תן דוגמא.

הטיעון הזה נופל מבחינה מתמטית (גם קצת אכזרי להעניש מישהו על משהוא שהוא בכלל לא זוכר...) - כמות האנשים החיים היום גדולה לאין ערוך מזו שחייה בעבר. בהנחה ואכן נשמות מתגלגלות , חלקן הולך לגן עדן ולגיהנום, על אלוהים לספק דרך קבע נשמות חדשות.

כמות האנשים שחיים ב"ייסורים גדולים" אף היא גדולה אבסולוטית מכל כמות האנשים שחיו בעבר, לכן בהכרח לחלקם הנשמה חדשה דנדשה והסבל אותו הם חווים הוא לא כתוצאה מחטא קדמון של נשמתם. :silly:

לו רק הדוסים היו לומדים חשבון בסיסי, היו מבינים עד כמה הטיעון הזה מגוחך. (כמובן שהוא מגוחך מבחינות רבות נוספות, אך די קשה להוכיח לפנאט דתי שאין קנקן תה הסובב סביב מאדים).

אני לא יודע למה אתה מגיב אם אינך יודע מה מקור הנשמות ואיך מתבצע ה"גלגול".

אשמח להרחיב אם תרצה בפרטי, אך פה זה סתם לטחון מים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

pain_killer12:

עצה לי אלייך - לעולם אל תתווכח עם מי שמזלזל בדעתך ואינו מוכן להתייחס לטענותיך ברצינות.

בדיוק בגלל זה לא כתבתי יותר משתי שורות בכל תגובה.

ולתגובה אחת בכלל לא עניתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

pain_killer12:

עצה לי אלייך - לעולם אל תתווכח עם מי שמזלזל בדעתך ואינו מוכן להתייחס לטענותיך ברצינות.

בקיצור אתה מחפש ילדים, מי שלא יודע להציג לך טיעון מחוכם או יבלע כל מה שאתה מספר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...