עזרה עם המשך OC ל-Q6600 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה עם המשך OC ל-Q6600

Animor

Recommended Posts

שלום לכולם!

ראשית, אציין שקראתי את המדריכים בנושא OC.

המפרט שלי מצוין בצד ימין. המטרה שלי היא OC ל-Q6600 על גבי לוח אם P5Q.

הבעיה היא שב- יש המון אפשרויות, ואני לא כל כך יודע מה לעשות איתן.

מה עשיתי עד עכשיו:

1. ביטלתי C1E ו-EIST.

2. העליתי את ה-FSB bus ל-333MHz במקום ה-266Mhz המקורי. את כל השאר השארתי על Auto.

3. שמתי לב שה-P5Q העלה לי אוטומטית את ה-VCore ל-1.35v, אז הורדתי אותו ידנית ל-1.25v, משום שזה היה המתח המקורי.

4. הרצתי prime95 על Small FFTs למשך כ-6 שעות. הכול עבר. טמפרטורה מקסימלית: 58C.

5. שמתי לב שהזכרונות שלי ב-OC, למרות שלא תכננתי. אני חושד שה-P5Q שינה לי גם את המתחים שלהם ואת ה-LAT.

מצורפים קבצים עם הנתונים מ-realtemp ו-cpuz.

השאלות להמשך:

1. האם C1E ו-EIST יצטרכו להיות תמיד ב-disable? הרי סה"כ הם עוזרים לחסוך הספק כשהמעבד אינו פעיל, אז למה שיהיה הבדל בין מצב של OC ומצב stock?

2. למה לוח האם העלה לי ידנית את המתח, אם זה יכול לעבוד היטב גם בלי זה? מה עוד אני אמור לקנפג ידני בכל האפשרויות שם?

3. האם הבדיקה שערכתי ב-prime95 מספיקה על מנת לקבוע שהכול בסדר?

4. מה אני עושה עם הזכרונות שלי? איפה בכלל כתוב מה הפרמטרים שלהם (מתח, latency, וכו'). אני לא רוצה לעשות גם להם OC בשלב זה.

5. מה אומרות האופציות הבאות ב-, מה אני אמור לעשות אתן:

FSB strap to NB

DRAM timing control - 1st, 2bd, 3rd information - למה זה מכוון על CAS=5, אם קניתי של 4?

DRAM static read control

DRAM read training

MEM. OC charger

AI clock twister

AI transaction booster

CPU PLL voltage - איך אני יודע מה המקורי?

FSB termination voltage - איך אני יודע מה המקורי?

DRAM voltage - כנ"ל

NB voltage - כנ"ל

SB voltage - כנ"ל

PCIE SATA voltage - כנ"ל

Load-line calibraion

CPU spread spectrum

PCIE spread spectrum

אני יודע שהפלתי כאן הרבה שאלות... אשמח מאוד לתשובות!

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה אני אמור לשנות ל-2.4?

השארתי את realtemp כפי שהוא, עם TJMAX = 95. אם אני משנה ל-100, זה מוסיף לי עוד 5 מעלות. זה כבר נהיה 63 בעומס... גם ככה זה רק המספר לתצוגה, הרי הפרמטר האמיתי שמשנה הוא המרחק מ-Tjmax.

למה לוח האם לא זיהה את הזכרונות כ-4-4-4-12, אלא כ-5-5-5-15? זה קורה גם בלי OC וגם עם OC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתמונה שהבאת אני רואה אופציות לתדר הזיכרון (667, 800, 835 וכו'). לא הבנתי איפה בדיוק יש שם 2.5 או 2.4.

ניסיתי לשנות ידנית את ערכי ה-timing של הזכרונות, אבל המחשב לא עבד כמו שצריך. החשד שלי הוא שזה קשור למתח, הזכרונות שלי דורשים 2.0-2.1V בשביל 4-4-4-12, אולי פה הבעיה. יש איזו תוכנה שמראה את המתח של הזכרונות? לא ראיתי משהו כזה ב-CPUZ או ב-HWMonitor.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי לשנות ידנית את ערכי ה-timing של הזכרונות' date=' אבל המחשב לא עבד כמו שצריך. החשד שלי הוא שזה קשור למתח, הזכרונות שלי דורשים 2.0-2.1V בשביל 4-4-4-12, אולי פה הבעיה. יש איזו תוכנה שמראה את המתח של הזכרונות? לא ראיתי משהו כזה ב-CPUZ או ב-HWMonitor.

[/quote']

אם המתח לזכרונות בביוס מוגדר לAuto, הזכרונות יקבלו 1.8V שכן זהו המתח הרשמי לDDR2.

במצב כזה, הזכרונות יעבדו כמו שמפורט בJEDEC#2, בלשונית הMemory בCPUZ.

כדי שהזכרונות יעבדו בקונפיגורציה המקורית שלהם, יש לשנות את התיזמונים בביוס לאלה המצויינים בEPP#1 בCPUZ.

ובנוסף לכך, לשנות את המתח שלהם מAuto ל2.1V.

לגבי השאלות בהודעה הראשית:

1. אין צורך לבטל את הC1E והEIST כל עוד אתה לא עובד בתדרי באס גבוהים, קרי מעל 450MHz.

2. במצב של מתח Auto, המעבד יקבל מתח ברמה די מוגזמת על מנת לאפשר לו עבודה תקינה. ולכן, כאשר מתעסקים עם OC, קובעים ידנית את המתחים.

3. תשתמש בOCCT על מנת לבדוק את יציבות המערכת. לא פעם קרה שPRIME לא מצאה שגיאות במשך שעות, בעוד שOCCT מצאה אותם תוך מספר דקות.

4. עיין לעיל :P

5. סטראפ - התיזמונים הפנימיים של ערכת השבבים, ככל שהתדר גבוהה יותר, התיזמונים משוחררים יותר (בדיוק כמו בתיזמוני זכרונות).

למידע נוסף, עיין בתוגבה של taotao, ובתגובה שלי: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=347986.msg3011038#msg3011038

על הDRAM כתבתי כבר.

- מהדק/משחרר תיזמונים פנימיים.

CPU PLL (Phase-locked loop) Voltage - אחראי על שינוי התדרים במעבד, ערך הסטוק הוא 1.5V

NB/SB Voltage- 1.2V~ (הערך המקורי אמור להופיע בירוק)

PCIE Voltage - קבע ערך של 100MHz.

Load-line Calibration - תבטל.

PCIE/CPU Spread Spectrum - תבטל.

למידע נוסף: http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3172&p=9

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iMMoRTaL|TY,

תודה על ההסבר המפורט!

הבנתי את נושא הזכרונות (גם חרשתי את האינטרנט בנושא...). הצלחתי להפעיל אותם אתמול עם ה-latency הקטנים יותר כאשר קנפגתי להם מתח של 2.0v. אבל החזרתי את זה בסוף ל-JEDEC#2, עם מתח ידני של 1.8 (אני כבר לא סומך על ה-AUTO).

עוד שתי שאלות:

1. מה הבעיה עם C1E ו-EIST כאשר מעלים את ה-FSB (למרות שאני ממש לא מתכנן להגיע לתדרים כאלה...)?

2. למה לבטל את Load-line Calibration? זה אמור להוריד את Vdroop, שזה משהו טוב, לא?

עדכון לגבי ההתקדמות:

נכון לעכשיו אני עובד עם FSB=356, כלומר 3200MHz (במקום ה-2400Mhz המקוריים), אני מאוד מרוצה!

מכיוון שנוכחתי לדעת שה- עושה overvolting, קנפגתי את כל המתחים על המינימום באופן ידני, חוץ מאת CPU vcore. מניסוי וטעייה עולה שהמתח המינימלי בו prime95 עובד ללא תקלות עם FSB=356MHz הנו 1.275v.

את ה-spread spectrum ביטלתי (גם על זה חרשתי באינטרנט, כדי להבין מה זה עושה בדיוק), את C1E ו-EIST אני אחזיר אחרי ריצת OCCT.

בגלל ה-FSB שלא מתחלק בדיוק, יוצא שאני עושה קצת OC לזכרונות (854Mhz). אבל נראה שהם עדיין עובדים היטב גם עם 1.8v.

הטמפרטורה המקסימלית בזמן small FFT של prime95 היא 63C/68C (כלומר, המרחק מ-Tjmax הוא 32C). קצת גבוה לטעמי, במיוחד שהמתח נמוך יחסית למה שאחרים שמים (ראיתי שאחרים מגיעים ל-vcore=1.4v).

והמארז שלי עוד פתוח, אני חושש ממה שיקרה כאשר אסגור אותו. האם לדעתכם הטמפרטורה חריגה? אני אציין ששמתי משחה תרמית איכותית רק לפני כמה ימים, כשקיבלתי את הלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ברגע שנגיע לתדרי באס גבוהים, צריכת המתח של המעבד תהיה גבוהה גם אם הוא יעבוד על מכפלת מינימום.

לדוגמא: מעבד עם מכפלה 9 שעובד על תדר באס של 500MHz. גם בזמן מנוחה (כשהמכפלה תרד ל6) הוא עדיין יעבוד על תדר גבוה יחסית של

3GHz, מה שיביא לחוסר יציבות אם הלוח יפחית את המתח.

2. לגבי הLoadline Calibration, לאחר בדיקות שנעשו בעניין, המסקנה היא שאמנם הוא מפחית את הVdrop, אך לא הכל מושלם:

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/Intel/showdoc.aspx?i=3184&p=6

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה שוב על התשובה!

קראתי בעיון את הכתבה/מדריך בלינק שנתת, כתוב היטב ואינפורמטיבי מאוד:

1. Vdroop למעשה חשוב ליציבות המעבד, לבטל אותו זו טעות.

2. גם אצלי התרחשה התופעה הבלתי מוסברת שהם תיארו בכתבה: המתח בעומס שאני יכול להגיע אליו כאשר Vdroop מבוטל גבוה יותר מאשר במצב בו Vdroop מאופשר! זה אומר שכאשר Vdroop מאופשר, אני יכול לעבוד במתח נמוך יותר בעומס ולהגיע לטמפרטורות נמוכות יותר. ההבדל אצלי במתח היה 0.016v, שהתבטא בכ-3 מעלות צ'. בקיצור, הפיצ'ר הזה של רק מקלקל וכדאי מאוד לבטל אותו ולעבוד עם Vdroop.

שאלה לגבי הזכרונות:

כרגע הם פועלים ב-5-5-5-15 ב-855Mhz ו-1.8v. האם כדאי להעלות את המתח ל-2.0 ולעבוד ב-4-4-4-12?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VDrop אינו פיצ'ר או פונקציה בביוס.. זו באופן מילולי Voltage Drop- אתה קובע מתח מסוים ואתה מקבל פחות מזה, ובמאמץ אתה מקבל אפילו פחות מבמנוחה. יש VMOD (מוד, כולל התעסקות אלקטרונית- תהליך שמבטל אחריות) ללוחות שמפחית או מונע את התרחיש, אבל בד"כ מסתדרים בלי זה. פשוט עובדים עם ה-VDrop ולא נלחמים בו.

לגבי הזכרונות, זה לא יתן לך יותר מידי. תדאג קודם למעבד אחר כך תוכל לשחק עם הזכרונות, להריץ בנצ'מארקים ולראות האם יש לך תוספת ביצועים. זה ידוע שלא תהיה תוספת משמעותית, אבל רק בשביל שתראה את זה בעיניים שלך, אני מציע שתעשה זאת. שוב, אחרי הOC למעבד. :)

ובהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשרשמתי פיצ'ר, התכוונתי לאפשרות ש- הוסיפו ב- שלהם לבטל את Vdroop.

מהמאמר שניתן קודם לכן עולה בבירור ש-vdroop דווקא תורם ליציבות ושלא כדאי לבטל אותו.

לגבי הזכרונות, התחושה שלי הייתה שזה לא יוסיף לי הרבה לביצועים. חבל לי על המתח והטמפרטורה הנוספת, כשגם ככה הכול לוהט אצלי בפנים. אולי 3 מאווררים ל-CM690 לא מספיקים... אני נמצא ב-70c על 3.2Ghz, ליותר מזה אני לא רוצה להגיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...