האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום? - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום?

harbinger

האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום? (שלום קר)   

479 הצבעות

1. 1. האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום? (שלום קר)

Recommended Posts

קו המחשבה שלך הוא שלעולם לא יהיו פתרון

קו המחשבה שלי הוא שזה יקח עוד הרבה זמן אבל בסוף זה יקרה

אדם לא שפוי הוא אדם שעושה את אותה הפעולה שוב ושוב, ובכל פעם הוא מצפה לקבל תוצאה אחרת. :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 245
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא מבין למה צריך להיות בכלל שאלה על הגולן. אם הסורים לא תקפו אותנו אחרי הפגיעה בגרעין הם כנראה לא יתקפו אותנו בשנים הקרובות. כרגע אנחנו מחזיקים אותם בבייצים עם הגולן. אין להם יותר מידי אופציות. במקום לתת להם להתחנן אנחנו צריכים להתרפס לעברם בנוגע לשלום? כרגע הגזרה הסורית היא הכי בטוחה. במקרה של תקיפה סורית להם יש הרבה יותר מה להפסיד. אנחנו במקרה הכי גרוע נפסיד את הגולן אסד במקרה הגרוע מבחינתו יכול להפסיד מדינה ולקבל שלטון פרו אמריקאי במקומו(האמריקאים חמים על הסורים ובמקרה של מלחמה לא מן הנמנע שהם בעצמם יכנסו בסורים ויחליפו את השלטון כמו במקרה עירק).

לגבי הפלסטינים, עם חיות אדם כאלה לא יהיה שלום. אנשים שרוצחים אחד את השני, הורים ששולחים בנים שלהם להתאבד או לרצוח תינוקות. לעשות איתם שלום אמיתי זה כמו לעשות עם היטלר שלום. אין הבדל בינהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לוקח את דברי למקום קיצוני

אני לא אומר לתת לסוריה את הגולן ואז לקוות שיהיה בסדר

מן הסתם ההסכם יכלול תנאים מסויימים, גם צבאיים

ואם הם יעברו עליהם (הזזת כוחות לשטח המפורז או בניית כור למטרות צבאיות) אז כמובן שההסכם שלום לא שווה את הנייר שעליו הוא כתוב

מה שאני טוען הוא שבדיוק כמו מצרים, יהיה להם אינטרס לשמור על ההסכם הזה.

אני רוצה לראות אותם מסכימים לזה- וגם עומדים בזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר היו סכסוכים בעולם שנפתרו למרות שהיו אנשים סקפטים שחשבו שלעולם לא יהיה פתרון.

בחייאת... אתה מוסר שטחים - יש טרור. אתה מוסר עוד שטחים - יש יותר טרור. אתה מוסר עוד שטחים - יש עוד יותר טרור...

אתה משחרר טרוריסטים - יש טרור. אתה משחרר עוד טרוריסטים - יש יותר טרור. אתה משחרר עוד יותר טרוריסטים - יש עוד יותר טרור...

כמה נאיבי (או מנותק מהמציאות = לא שפוי) בנאדם יכול להיות להיות כדי לחשוב שבסופו של דבר, אם הוא ימסור מספיק שטחים וישחרר מספיק טרוריסטים, אז הוא יקבל תוצאה הפוכה, ופתאום יהיה שלום? :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לראות אותם מסכימים לזה- וגם עומדים בזה...

לא יסכימו לתנאים בסיסיים, לא יהיה על מה לדבר (מראש כתבתי שזה יקרה רק בתנאים ובזמן מתאימים)

אחרי שהם יסכימו יהיה להם אינטרס לשמור עליהם (למשל בגלל מענקים ותמיכה מהאמריקאים כמו שמצרים מקבלת)

זה מהלך שיוביל בסופו של דבר לניתוק של סוריה מאיראן ורוסיה והתקרבות למערב.

3D7:

אין לי שום כוונה או רצון להכנס לדיון עם אנשים כמוך

מצטער.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3D7:

מצטער.

אתה מתכוון לאנשים הגיוניים שמדברים נכוחה, ולא מנהלים דיון אקדמי בנוסח של "מה אם לסבתא היו גלגלים"? :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יסכימו לתנאים בסיסיים, לא יהיה על מה לדבר (מראש כתבתי שזה יקרה רק בתנאים ובזמן מתאימים)

אחרי שהם יסכימו יהיה להם אינטרס לשמור עליהם (למשל בגלל מענקים ותמיכה מהאמריקאים כמו שמצרים מקבלת)

זה מהלך שיוביל בסופו של דבר לניתוק של סוריה מאיראן ורוסיה והתקרבות למערב.

3D7:

מצטער.

יסכימו זה לא הבעייה... הם יכולים להסכים להכול כל עוד אנחנו נפנה שטחים והם יוכלו לתקוף אותנו מעמדה טובה יותר...

לפלסטינאים פינינו שטחים, פתחנו מעברים וירדנו להרים את הסבון מתוקף ההסכמים שחתמנו עליהם- והם רק ניצלו את זה לפיגועים והתחמשות... אתה רוצה לעשות את זה מול מדינה עם כימי וטילים בליסטיים?

ועד שהם יסכימו ואשכרה יעשו- הגיהנום יקפא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אני מדבר על אנשים טפשים עם תרבות דיון שהם רכשו בשכונה (או בבית ההרוס שלהם).

אני טיפש? :screwy:

אולי יועיל מכובדי המלומד להאיר את עיניי ולהסביר לי למה הוא סבור שאם הוא יעשה 1+1 אלף פעם, אז בפעם האלף ואחת הוא יקבל את התוצאה 3?

אני מניח שהתיאורייה שלך מבוססת על משאלת לב, ותו לא. אני גם הייתי רוצה שיהיה שלום, והכל יהיה יופי טופי. מה לעשות שאלה לא החיים?

אני יודע שזה קשה להתפכח ולהכיר במציאות, אבל אני חושב שכבר הגיע הזמן, לא?

יש הבדל בין משהו חד צדדי ("ההתנתקות") עם ישות לא מוגדרת להסכם שלום עם מדינה ריבונית (כמו עם מצרים)

זה עבד בעבר ונשאר עד היום, למה שלא יעבוד עם סוריה?

יש הבדל גדול מאוד בין סאדאת לאסד.

יש הבדל גדול מאוד בין מספר השנים בו חצי האי סיני היה בידינו לבין מספר השנים בו הגולן בידינו.

חוץ מזה הסכם ה"שלום" הנוכחי שיש לנו עם סוריה עדיף על הסכם השלום שיש לנו עם מצרים.

למה לעזאזל לתת לסורים את הגולן תמורת שום-כלום? הרי במקרה הטוב, המצב ישאר כפי שהוא עכשיו, רק שלא יהיה לנו את הגולן. במקרה הגרוע, נשאר בלי הגולן ובמצב הרבה יותר גרוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול.. אבל בקצת יותר קטן, ויתור על השטח הזה בסופו של דבר יעלה הרבה יותר חיים מאשר להחזיק בו.

דיין אמר בתחילת שנות ה-70, כשסירבנו לדבר עם המיצרים על שלום, ש"מוטב שארם א-שייך בלי שלום, מאשר שלום בלי שארם א-שייך".

אז בהקבלה ל-2008, אתה טוען שטוב רמת הגולן בלי שלום, מאשר שלום בלי רמת הגולן.

חבל רק שכמה שנים אחרי שדיין אמר את זה, חצי שכבה של אבא שלי נהרגה בסיני במלחמה מיותרת.

שלום עדיף תמיד על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיון חסר תכלית.

הרי אין באמת סיכוי שאחד הצדדים ישכנע את האחר בצדקת דבריו ולכן כולם מתעלמים מכולם וממשיכים לטעון דברים שלעולם לא באמת ייקראו או ייטמעו אצל הצד השני. :-\

ידוע שהישראלי יודע הכי טוב מכולם מה טוב בשבילו ובשביל המדינה. חוסר פתיחות, חוסר כבוד לאחר, חוסר הקשבה, זלזול בוטה

בכל מי שלא מסכים עם דעותיך(לא כולם, אך יותר מדי)- לפחות ככה זה נראה מצד. תוסיפו לזה את הבורות המשוועת ששוכנת בהרבה משפחות ובתים בישראל,

תרבות השכונה ו"יהיה בסדר", שטיפת מוח תקשורתית ונהירת ההמון אחריה ותקבלו מדינה שאין סיכוי בעולם שיהיה בה שלום או אפילו קרוב לזה.

אנחנו מדינת עולם שלישי, עם חינוך של עולם שלישי, תרבות של עולם שלישי, נורמות התנהגות של עולם שלישי וכל זה עטוף בעטיפה אשלייתית מתוקה של הבועה המערבית שמטעה את כל האנאלפבתים וגורמת לחשוב ש"הכל בסדר". בשביל שלום צריך שהעם ירצה בכך ואילו כאן נראה כי מחרחרי ריב ומלחמה גברו בצעקותיהם

הרמות על כל אלה שמתנגדים להם. ד"א אינני רוצה להיות סטיגמטיסט אבל רוב בעלי הדעה השמאלנית ובעד פינוי שטחים תמורת שלום הם אנשים משכילים ואינטלגנטיים

ואילו המצב בצד הימני הוא ההיפך.(שוב פעם אמרתי הרוב, לא כולם). סתם נקודה למחשבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין מצרים לסוריה הוא שהגולן שלנו כבר יותר מ-40 שנה (כמעט שני דורות).

במצב הנוכחי, החזרת הגולן לסורים דווקא תגדיל את הסיכויים למלחמה. אני ממש לא רוצה להקריב מאות חיילים ואזרחים (אם לא יותר) בגלל שכמה אנשים חלמו על שלום.

אין לנו שום אינטרס להחזיר לסורים את הגולן תמורת הסכם ריק מתוכן שלא ישנה את המצב הנוכחי, אלא אולי רק ירע אותו.

לפי איך שאני רואה את זה, הסורים הם אלה שצריכים לבקש מאיתנו שלום, ולא להיפך. אני מוכן לתת לסורים שלום תמורת שלום.

בנוסף לכל, החזרת שטחים תגביר את התיאבון של גורמים אחרים לנגוס עוד ועוד בשטחי ארץ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...