האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום?

harbinger

האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום? (שלום קר)   

479 הצבעות

1. 1. האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום? (שלום קר)

Recommended Posts

אני באמת לא מבין איך עדיין יש בארץ הזאת אנשים שמאמינים שוויתור על אדמת שלא לדבר על מקום אסטרטגי כמו הגולן\ירושלים יביא לשלום.

תסתכלו מסביבכם קצת,

איראן מכחישה את השואה,סוריה ניסתה גם לפתח כור גרעני והיא עדיין ממשיכה להזמין מדענים קוריאנים כדי לייעץ לה על תכנית המשך,רוסיה מהצד זורקת לכול הערבים נשק,ידע,עזרה בהקמת כורים גרעיניים ותפעולם,ועוד המון סיוע צבאי.

איך אתם בתור אנשים שגרים במדינה הזאת לרגע יכולים אשכרה לפנטז על "שלום"

"אוי כן נוותר על הגליל וירושלים ואז אסאד יצא מהארון ביחד עם אחמדינ'גד ושניהם יבואו לצעוד באבן גבירול"

כנראה שאתם בחלום,בכול מקרה כמו שאמרו לפני

שלום זה איננו דבר שצריך לוותר עליו,אבל אסור בשום אופן לוותר על מילימטר אחד ממדינת כול עוד כול החולירות האלה מתכננים וזוממים להשמיד ולפגוע בנו בכול דרך אפשרית.

כולם רוצים שלום זה ברור,גם אני

אני לא רוצה לא פיגועים ולא מלחמה גרעינית עם איראן

להם לא מספיק ה50+ מדינות שלהם וכול הנפט שהם מפליצים כי ה"תנך" שלהם אומר שישראל זאת ארץ הקודש וכולה צריכה להיות שלהם.

אז הם בטירוף שלהם כמו כול ערבי מסריח,ישר הולך לאלימות כמו קופים בגן חיות...

לכאלה אנשים אתם רוצים לתת את המקומות הכי קדושים וחשובים בשביל איזה מין "שלום" שהוא בעצם שקר מוחלט?

עד שהערבים לא יראו באמת סימנים של עם שמעוניין בשלום אסור בשום אופן שהוא לחשוב על זה דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 245
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה שאתה אומר נכון מאוד,ואני לא חושב שצריך לוותר על הגולן ועל ירושלים,אבל לא עדיף למנוע עוד דם יזע ודמעות

שיישפכו,גם במחיר וויתורים קשים?

נהפוך הוא. כל ויתור על שטחים, לא רק שיגרום לפילוג עמוק בעם, הוא יגרום בהכרח לפריצת מלחמה קשה שתסב לנו אבידות הרבה יותר גדולות מאשר המצב הנוכחי - מלחמה שגם אם נשרוד אותה, נצא בשן ועין.

אני לא נביא זעם, אני נביא אמת, וכל מי שמבטיח שלום (אמיתי או קר) בתמורה לויתור על שטחים הינו נביא שקר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פה אנחנו חלוקים

אתה טוען שאין אינטרס להסכם שלום עם סוריה

אני חושב שהסכם שלום זה אינטרס עליון שלנו שיוביל לנורמליזציה של החברה הישראלית

מה נורמליזציה? על מה אתה מדבר? עם הערבים לעולם לא תהייה נורמאליזצייה... לשלטון הירדני לעולם לא היו שאיפות בישראל, ולכן הם ביחסים טובים איתנו (בניגוד לפלסטינאים הירדנים- שהם הרוב במדינה)... המיצרים לעומת זאת מתכוננים למלחמה (כן, גם עכשו).

וזה לא שהערבים מתורבתים מספיק כדי לא לרצוח את כל ההנהגה שלהם (ולהציג את הגופות המרוטשות ברחובות) ולבטל את כל ההסכמים...

אתה משלה את עצמך שהשלטון במדינות ערב יציב- אבל הוא יציב רק כל עוד יש לו מספיק טרוריסטים\ גנראלים כדי לשמור על היציבות. ברגע שלאירגון כלשהו יהייה מספיק כוח, הוא יעשה הפיכה בלי לחשוב פעמיים (ע"ע עליית החמאס אחרי מות עארפת).

ובlong run, כל עוד במדינות ערב לא יהייה שילטון יציב, בלי מיליצות חמושות עם מנהיגים פסיכוטיים, וכל עוד לא תהייה הכרה בישראל ובשלטון הציוני, לא יהייה שלום- אבל אם נעשה שלום בלי זה ונחזיר שטחים, יש סיכוי גבוה מאוד שלפני אותה נורמליזציה (אגב, שבעיניי המוסלמים זה מצב שבו הם עושים לנו טובה ולא מנסים להרוג את כולנו) ימותו פה הרבה מאוד ישראלים (ע"ע שיגור קסאמים משטחי הישובים היהודים שפונו מרצועת עזה).

אגב, כל מה שכתבתי בפיסקה הזו שווה ערך ל"כל עוד יש מוסלמים וערבים לא תהייה נורמליזציה כמו שאתה ואני מתארים לעצמנו"...

ולעניין של השירשור הזה- מכיוון שלפי דעתי החזרת השטחים לא תביא לשלום אמיתי (לא ימנעו פיגועים ותהייה מתיחות תמידית בדיוק כמו עכשו) אין טעם להחזיר את השטחים הנ"ל.... אפשר ורצוי להחזיר אותם בתמורה לשטחים שהערבים יפנו בקרבת התנחלויות כמו עפולה ראש העין, אריאל וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא נעשה כלום בנידון, נשב ונחכה זה פשוט לא יקרה.

אני לא אומר שכעת זה הזמן להחזרת שטחים, אני מדבר על רעיון כללי

כשהזמן יתאים ובתנאים מסויימים אני בעד החזרת שטחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נשב ונחכה- דבר ראשון, צריך לעשות פעולות שימגרו את הטרור (כולל הסברה, פעולות צבאיות וכל מה שאפשר...)

אחרי זה צריך לשכנע ולהטמיע את הרעיון שישראל זו מדינה ציונית ותשאר כזו

ואחרי זה הנינים שלנו אולי יחשבו על משהו חדש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שיש לבצע פעולות נגד הטרור,

אין בזה סתירה לכך שאנחנו צריכים לעשות שלום עם סוריה ובסופו של דבר אם נרצה או לא המחיר יהיה רמת הגולן.

זה לא אומר שבאותו הרגע הכל יהיה טוב, אבל עם הזמן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שיש לבצע פעולות נגד הטרור,

אין בזה סתירה לכך שאנחנו צריכים לעשות שלום עם סוריה ובסופו של דבר אם נרצה או לא המחיר יהיה רמת הגולן.

זה לא אומר שבאותו הרגע הכל יהיה טוב, אבל עם הזמן...

אתה מתכוון לעשות פעולות נגד טרור במדינה שיש לך הסכם שלום איתה? ::)

ושוב- אין טעם להחזיר שטחים בתמורה ל"שלום", וכשX שנים אחרי זה למנהיג יכנס ג'וק לראש והוא יחליט שלא בא לו על שלום, הוא יוכל לתקוף מאותם שטחים שהחזרנו, ושוב מאות חיילים יצתרכו למות כדי לכבוש מחדש את השטחים האלה, וכל הסיפור יתחיל מההתחלה.

אם עושים שלום, זה צריך להיות פעם אחת ולתמיד- ואז אפשר לתת שטחים (עם כל הכבוד, הגולן הוא שלנו, וזה לא שאנחנו מחזיריםאותו- אנחנו נותנים אותו לסורים כי הם מציבית את זה כתנאי... לא כי אנחנו חייבים). לא לפני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם היום אנחנו לא עושים פעולות נגד טרור בסוריה...

אם וכאשר נחזיר את רמת הגולן, הוא יהיה שטח מפורז כמו סיני

ברגע שתהיה תזוזת כוחות, מן הסתם כבר לא יהיה שלום (וכמובן נדע את זה הרבה לפני שיהיו שם כוחות)

אבל כמו שלמצרים יש אינטרס לשמור על השלום ולא להזיז כוחות לסיני, כך לסוריה יהיה אינטרס לשמור על השלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לוקח את דברי למקום קיצוני

אני לא אומר לתת לסוריה את הגולן ואז לקוות שיהיה בסדר

מן הסתם ההסכם יכלול תנאים מסויימים, גם צבאיים

ואם הם יעברו עליהם (הזזת כוחות לשטח המפורז או בניית כור למטרות צבאיות) אז כמובן שההסכם שלום לא שווה את הנייר שעליו הוא כתוב

מה שאני טוען הוא שבדיוק כמו מצרים, יהיה להם אינטרס לשמור על ההסכם הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...