האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום?

harbinger

האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום? (שלום קר)   

479 הצבעות

1. 1. האם הייתם מוכנים לוותר על הגולן ועל חצי ירושלים תמורת שלום? (שלום קר)

Recommended Posts

אני לא טענתי שיש בעיה במצב הנוכחי בגולן

אמרתי שאני מוכן לוותר על הגולן בשביל שלום עם הסורים

הגולן לא יעזור לנו (אסטרטגית) עוד X שנים (יכול להיות 10 יכול להיות 50) שלכל המדינות הסובבות אותנו יהיה גרעין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 245
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא טענתי שיש בעיה במצב הנוכחי בגולן

אמרתי שאני מוכן לוותר על הגולן בשביל שלום עם הסורים

הגולן לא יעזור לנו (אסטרטגית) עוד X שנים (יכול להיות 10 יכול להיות 50) שלכל המדינות הסובבות אותנו יהיה גרעין

בוודאי תסכים איתי שאין שום אינטרס לישראל לחתום על הסכם היום מול מדינה שבה מיעוט (עלווים) שולט, וברגע שהשלטון יפול (והוא בהחלט יפול) הדרוזים, העלווים, הסונים, השיעים, והכורדים יתחילו להלחם אחד בשני, כמו שבטח שמת לב לפיגוע בדמשק השבוע.

וגם אם למדינות מסוימות יהיה גרעין, זה לא אומר שכל עימות יהיה גרעיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היו פורומים בשנת 1978 בטח היו כאלה שהיו כותבים אותו דבר על האחים המוסלמים ומצרים :P

המצב הקיים (לאנשים יש נטייה להתייחס לתרחישים בתור מציאות ולהתעלם מהמציאות) בסוריה היא שהעלווים שולטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במצריים התרחיש של הפיכה מצד אחים המוסלמים היה מאוד קרוב להתממש (סאדאת נרצח ומובאראק ניצל בנס)

ומה גם שהמשא ומתן היה 6 שנים אחרי מלחמה מרובת אבדות. ולא כמו במקרה שלנו אחרי 34 שנים של שקט יחסי.

לישראל אין כיום אינטרס להסכם כזה.

כל אלה שהצביעו "לא" - מתי בפעם האחרונה ביקרתם ברמת הגולן? במזרח ירושלים?

[בלי קשר לדעתי, סתם מעניין אותי]

מזרח ירושלים = 2007, רמה"ג = 2004

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה עם שלום כזה כמו עם מצרים הוא שהוא לא באמת

מוריד ממך את הצורך ליהיות מוכן תמיד למלחמה, ולא מוריד את כמות המשאבים שאתה משקיע בצבא.

כי זה לא שלום שאתה סומך עליו. וכמו שהיום צה"ל מוכן למלחמה עם מצרים בדיוק באותה

צורה בה הוא מוכן למלחמה עם סוריה. ככה זה ימשיך ליהיות עם יהיה שלום עם סוריה.

ככה שאין באמת הבדל גדול בין שלום לבין מה שקורה עכשיו, מבחינת הנטל על המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אלה שהצביעו "לא" - מתי בפעם האחרונה ביקרתם ברמת הגולן? במזרח ירושלים?

[בלי קשר לדעתי, סתם מעניין אותי]

בירושלים: 2006 - אין לי מה לחפש שם, מספיק לי שהיא קיימת ושהיא שלנו.

בגולן: לפני שלושה שבועות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסור בשום פנים ואופן להסכים לזה אין מילה כזאת אצל הערבים "שלום" הכל סתם חרטה ברטה. כשהם יקבלו את שלהם הם יבקשו עוד ועוד וזה לא יגמר ובסוף כבר לא תיהיה רק פלסטינה ופשוט אסור שזה יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גילה זה דרום ירושלים(ואגב לא כל גילה זו התנחלות), והר-חומה די נושקת לגילה. הרובע היהודי זו בעיה, ולפי הסכם המדף האחרון שלנו עם הפלסטינים גושי ההתישבות הגדולים כמו מעלה אדומים, אריאל, וגוש עציון נשארים בידנו.

חוץ מזה, מזרח ירושלים באמת כבר ממזמן לא שלנו, שכונות כמו ג'אבל מוכאבר, שועפאת ומה שלא יהיה הן ממש לא ירושלים, ורק גורות נזק כשהן בשליטתנו (משלמים שם לכולם ביטוח לאומי, צריך לדאוג להם, והם סתם כאב ראש בכלליות).

אם כמו שנשאל בתחילת התראד בטוח שיהיה שלום קר אם נחזיר את האדמות - אז כן, זה שווה. אם אפשר להבטיח שאף אזרח, ואף חייל לא יצטרך יותר למות או לפחד מכך שאיזה ערבי יהרוג אותו, אז זה הרבה יותר שווה מחתיכת אדמה שקוראים לה הגולן, ועוד חתיכה פיצית שקוראים לה מזרח ירושלים (ואני אומר את זה כירושלמי), שימשיכו למות עליהן.

לא יודע מה איתכם, אבל חיי אדם שווים מבחינתי הרבה יותר מחתיכות אדמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה לעזעזל אתה מדבר?

בדיוק מה שכתבתי

במקום שנהיה חברה שהמרכז שלה הוא הבטחון (וההשקעות בהתאם) נהיה חברה מערבית נורמלית שמשקיעה ברווחה ובחינוך

במקום שעל סדר היום יעמדו ענייני בטחון יעמדו עניינים חברתיים

זה לא יקרה ביום, גם לא בעשור, אבל זה בטח לא יקרה אם לא יהיה שלום

מה עם גילה והר חומה? והרובע היהודי? ומעלה אדומים?

דרור כבר כתב מה שרציתי להגיד אז מיותר לחזור על זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...