רוצה לרכוש ביום ראשון את הפנטקס K200D | עזרה - עמוד 6 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה לרכוש ביום ראשון את הפנטקס K200D | עזרה

J0n1

Recommended Posts

בינתיים אני הולך לקנות רק את העדשת קיט עם המייצב, אבל כאשר בעתיד אני ארצה עוד עדשות, זה מעצבן שהן סתם יקרות.

הקטע שאני בן אדם שמתבאס מכל דבר, לא משנה איזו אני אקח מבין השניים, אני אתבאס על השניה ;D אז אני צריך להחליט טוב טוב איזו אני לוקח.

ואשמח אם תשכנעו אותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 140
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חכה שנה וקנה את ה-K300, או מה שלא יהיה עד אז..

שם אני מאמין שיהיה LV :P

אני יודע שהמצלמה הבאה שלי ככל הנראה תהיה K30..

אבל המלצה רצינית - תעשה אנ-דנ-דינו. זה כנראה מה שאני הייתי עושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מצב שזה יפתר בעדכון גירסה מתישהוא?

אין מצב. LV דורש חיישן מתאים.

מישהו שיש לו את המצלמה יכול להביא ח"ד על צילומי מאקרו עם המצלמה?

היכולת לקבל צילומי מקרו טובים תלויה לחלוטין בצלם, לא בקיום LV. שכחת שעד לאחרונה לא היה LV בכלל במצלמות DSLR?

אני אוהב לצלם הרבה מאקרו, כל מיני פרחים בפוזות מוזרות, ובלי מסך זה פשוט לנחש איך התמונה תצא.

אתה גם אוהב לצלם עם חצובה? כי אם לא אז תשכח לקבל צילומי מקרו נורמליים עם ה-LV של ה-450D. גם עם עינית זה לא פשוט לצלם נושאים מאוד מקרוב וללא חצובה, אבל לפחות זה אפשרי כי לפוקוס המהיר (במצב מתמשך) יש סיכוי כלשהו לפצות על השינויים במרחק בינך לבין הנושא. ב-LV מהסוג של הקנון הפוקוס איטי מאוד והופך את הנושא הזה לבלתי אפשרי. תצטרך להשתמש בחצובה (מומלץ), או בעינית.

בימים האחרונים שיחקתי עם ה5700 שלי והEOS, והשתמשתי רק בעינית, וזה לא נוח לי, שאני מוציא את העין היא מגרדת ואני רואה מטושטש, שלא לדבר על זה שיש לי ריסים יחסית ארוכים ;D

אתה רואה מטושטש כי לא כיוונת את הדיופטר של העינית.

הריסים הארוכים זה קשקוש.

זה גם די מבאס שאתה מביא למישהו את המצלמה שיצלם, והוא לא רגיל לצלם עם העינית.. זה מציק.

תסתכל על זה אחרת, מי שלא מסוגל להתמודד עם עינית לא ראוי לגעת במצלמה שלך ;)

ה-ISO נעצר ב-1600 (כנ"ל)

תעשה פוש. במצבים A, S ו-P אם תכוון 1.0- תקבל ISO 3200, ואם תכוון 2.0- תקבל ISO 6400. ממילא מצלמות לא מבצעות הגברה אנלוגית ברגישויות כאלה, ולכן התוצאה בפועל מקבילה למצלמות עם חיישן זהה שבהן כן יש לך אפשרות לבחור ב-ISO גבוה יותר. חשוב רק שתקפיד לצלם ב-RAW במקרים כאלה, כי היכולת של תוכנת ההמרה לבצע תיקון חשיפה (שדרוש לאחר פוש במצלמה) הרבה יותר טובה מאשר כל תיקון שתעשה על ה-JPEG.

הבעיה בקנון שהיא כבר די חורגת לי מהתקציב, ובורן אמר שכל עדשה עולה הרבה יותר בגלל המייצב

לא כל עדשה. חלק יקרות בהרבה (למשל 70-300 מיוצבות), בחלק ההבדלים פחות גדולים, ורבות אחרות בכלל לא קיימות בקנון וניקון בגרסאות מיוצבות (וזה בעיני חיסרון לא פחות משמעותי מהמחיר). במקרה של קנון יש עדשת 55-250 מיוצבת שעולה "רק" 500 ש"ח יותר מהטמרון 70-300. הטווח של הקנון אמנם קצר ב-50 מ"מ, אבל היא לפחות נותנת תמורה יותר הגיונית למחיר. מה שכן, אין לה את המקרו של הטמרון והיא בנויה כמו צעצוע (ביונט פלסטיק וכו').

boren , מה יותר טוב? A300 או 450D?

ה-450D יותר משוכללת, אבל לפי תיאור ההעדפות שלך עד כה ה-A300 כנראה תתאים לך יותר. לפחות מבחינת תכונות.

הקטע שאני בן אדם שמתבאס מכל דבר, לא משנה איזו אני אקח מבין השניים, אני אתבאס על השניה ;D אז אני צריך להחליט טוב טוב איזו אני לוקח.

ואשמח אם תשכנעו אותי

ההיפך. אם אתה מאלה שמתבאסים מכל דבר, אז הבאסה שלך תהיה כפולה כשאנשים מסביב ייצחקו עליך שלא קנית קנון או ניקון. לך על ה-450D.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נתחיל מהסוף להתחלה.

לא, זה שאנשים באים ואומרים לי "אבל למה לא קנית ככה וככה? זה הכי חדש היום, דוד שלי קנה כזה" זה מצחיק אותי, האנשים שיגעו לי במצלמה יודעים להעריך, ואלו שלא, שיוציאו את הפלאפון שלהם ויצלמו ;D

מה שהתכוונתי הוא שאני תמיד מתבאס שלא לקחתי את הדבר השני, זה תקף מחולצות, משחקים, ועד פסק זמן או כיפכף...

אבל אם אתה אומר שהLV בקנון הוא איטי ולא נוח.

אז K200D, here i come ;)

אה, ואיך מכוונים את העינית? בEOS888 ובS5700...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דורון, אנשים צילמו נהדר עם עינית בלבד מאז ראשית ימי ה-SLR (למעשה עוד לפני כן, עם מצלמות כוונת ו-rangefinder), כולל מאקרו ומזוויות מטורפות (צילמו "על עיוור" או בעזרת מתאם 90 מעלות). גם עד לפני פחות מעשור שהבאת למישהו אחר את המצלמה, הוא השתמש בעינית, פשוט כי לא היו מצלמות דיגיטליות עם מסכים... מכוונים את המצלמה מראש, נותנים הסבר של מספר שניות ומקווים לטוב.

אני גם חושב שכצלם מתלמד, מאוד חשוב להקפיד לצלם עם העינית, זה מכריח אותך להשתמש במצלמה "בהקלדה עיוורת" (כמו שצריך), מאלץ אותך לאחיזה נכונה ויציבה וגם בסופו של דבר מלמד אותך (בדרך הקשה) לשער באופן מדויק את מצב הצילום המתאים לכל מצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם אתה אומר שהLV בקנון הוא איטי ולא נוח.

LV מהסוג הזה דווקא יכול להיות מהנה לשימוש עבור נושאים מסויימים, אבל רק כשמתקיימים התנאים הבאים:

- המצלמה על חצובה

- הנושא סטאטי

- אין אור חזק שמאיר על המסך

אה, ואיך מכוונים את העינית? בEOS888 ובS5700...

ב-S5700 אין כיוון דיופטר.

ב-EOS888 אין כיוון דיופטר פנימי, אבל ניתן היה בעבר לקנות עדשות דיופטר קטנות שהיו מתלבשות על העינית. קשה לי להאמין שתוכל למצוא עדשות כאלה כיום.

ברוב מצלמות ה-DSLR יש כיוון דיופטר מובנה. בד"כ מדובר במתג או בגלגל שנמצא באיזור העינית (לפעמים מתחת לגומי שמסביב לעינית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני לא מקיים אף אחת מהדרישות להנות מהLV

ובקשר למצלמות שלי... לא נורא :]

אני תוהה אם למכור את ה888, אין לי שימוש בה, השאלה כמה היא שווה (מצב מצוין, עדשת 38-76 של קנון + פילטר MATIN)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מההה

ולפני שנה הציעו לי עליה 1000 שקל :o :o :o

ואבא שלי לא רצה למכור.

איזה באסה

יש לי מסרטה משנות ה60 של קנון שלא שווה כלום, אז עד שזאת תהיה שווה משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת מצלמה שמצאנו, וכל הזמן ניסינו לחפש את הבעלים ולא מצאנו, פיתחנו את התמונות, תלינו אותן באזור שמצאנו... כלום

אז שנה שעברה פירסמתי אותה למכירה, ואחת הציעה לי 1000 שקל, והוא עדיין לא רצה למכור את זה[br]פורסם בתאריך: 8.09.2008 בשעה 07:24:57

טוב...

אז עוד מעט אני מקבל משכורת.. ואני ישר קונה (כבר כ"כ בא לי, אתם לא מבינים, אני כל היום רואה סיקורים ביוטיוב ;D)

אני אנסה את ה"מכירה אישית" בוואלה!, אני משער שהם שוקלים ברצינות רק את ההצעה האחרונה, אז אני אתחיל מאיזה 1800, עד 2400

אם זה לא יעבוד, אני אקח מP1000 עם תיק וכ.ז

השאלה אם התיק שווה משהו, ואיזה כ.ז אני מקבל.

קיצר השאלה שאני רוצה לשאול, זה איזה כרטיס זיכרון לקנות? חשובה המהירות? איך זה?

http://zap.co.il/model.aspx?modelid=695538

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אוקיי!

אז המצלמה הגיעה עכשיו :D

פתחתי הכל.. הרכבתי, הסתכלתי...

התרשמות ראשונית ממצלמת הDSLR הראשונה שלי:

1. היא נורא כבדה! קראתי שהיא יחסית כבדה אך לא האמנתי שהיא כזאת כבדה, זה משהו שצריך להתרגל אליו, בנוסף אני רגיל לקחת את המצלמה שלי לטיולים בנחלים ואני לא יודע אם היא תתאים לכך

2. איכות בניה מצוינת, מסך איכותי, כפתורים נוחים.

3. הכפתור של המפתח (אני עוד לא יודע מה עושה כל דבר, יקח זמן עד שאני אלמד) מפריע ששמים את האצבע והוא נלחץ לי

4. מתרגלים די מהר לעדשה, עוד לא הצלחתי לכייל אותה, אני לא מצליח לקרוא אם זה על RAW או JPG לדוגמא, אבל אני אצליח עם הזמן

קניתי מקרט, 2800 שקל, בחרתי באיסוף עצמי ולכן זה חיכה לי יום לאחר הרכישה, אך רק היום היה לי זמן לקחת את זה.

קיבלתי עם זה כרטיס של 4GB רגיל (לא מהיר, חבל...) ותיק באיכות די נמוכה של silver line

אני צריך לקנות בהקדם האפשרי מגן מסך, משום שמדביקים את הפנים למצלמה כאשר מסתכלים על העדשה ואז יש סימנים ;D

תמונות של התיק:

אני מנסה להקטין את התמונות ולא מצליח להקטין לרזולוציה של 600*800 ולא מבין למה ;D

imgp0019mr5.jpg

imgp0020hw3.jpg

imgp0018oy4.jpg

(צולם עם... ;D)

אז עד שאני אלמד מה כל כפתור עושה יקח קצת זמן, השתשמתי ישר בסוללות שקיבלתי משום שאני אשחק איתה הרבה עד שאני אלמד, ואני לא רוצה להחליף כל רגע , אני בכל מקרה מתכנן להזמין עוד 8 כאלו מאיביי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...