רוצה לרכוש ביום ראשון את הפנטקס K200D | עזרה - עמוד 9 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה לרכוש ביום ראשון את הפנטקס K200D | עזרה

J0n1

Recommended Posts

• תגובות 140
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טוב ירדתי וצילמתי 2 , ועדיין זה יוצא לי מעפן, אני לא יודע למה.

האפקט שיצא פשוט נראה כמו במצלמה של פלאפון גרוע... :nixweiss:

97855829ze1.jpg

80010842sn4.jpg

אשמח אם תוכל להוריד את התמונות (כיווצתי אותן) וליצור טוב, שאני אראה בכלל איך זה אמור לצאת... תודה :)

1

2

3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HDR יוצר מלאכותיות, והצידוק היחידי שלו הוא כשהסצנה כוללת טווח דינמי גדול יותר מזה שהחיישן מסוכל לקלוט. גם בתמונות שלך בחוץ זה לא המצב. אם אתה רוצה להבין את הנושא הזה לעומק אתה צריך לקרוא קודם, ולצלם אח"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מתאמים שמאפשרים לחבר עדשה הפוכה לעדשה שמחוברת למצלמה. זה מאפשר לקבל מקרו עם הגדלה גבוהה מאוד ובאיכות טובה, אבל יש מעט נושאים שדורשים צילום בהגדלה כזו, וההתמודדות עם עומק שדה ופוקוס הופכת את הנושא לבעייתי מאוד.

בקיצור, עזוב שטוית. תתחיל מחצובה ומשיפור הטכניקה שלך. קנייה של ציוד נוסף תשאיר לשלב מאוחר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין צריך לראות מה עובר על העינית, אין הרבה מה לכוון עם הדיופטר (ככה קוראים לזה?) כי ימין זה בפוקוס ושמאל זה לא, אבל עדיין אני לא ממש רואה את כל הכתוב למטה כל הזמן, אולי זאת פשוט בעיה בעיניים שלי.

הנה עוד נסיון קטן של מאקרו, לא שמתי לב לעלים למטה שגנבו את הפוקוס.

אבל יש לי בעיה, אני מצליח להתמקד רק ממרחק די גדול, ולא ממרחק כמעט אפס כמו בדמוי DSLR שהיה לי, במצב סופר מאקרו, מדוע?

imgp0224nv3.jpg

בעיה נוספת שנתקלתי בה כשהגיעו האחיינים שלי, כשאני מנסה לצלם תמונה ללא תחת תאורה ביתית, התמונות יוצאות די מטושטשות, כאילו עם אפקט blur, גם כשהתריס נסגר מהר ואני מחזיק את המצלמה יציב.

מה עדיף במצב כזה - לפתוח את התריס או את החיישן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי יש צורך במרחק מסוים מהחיישן.

ולכן יש את טבעות הארכה שלמעשה מתחברות לגוף המצלמה ולעדשה - מה שגורם לקצה העדשה להיות יותר רחוק מהחיישן ובכך לצלם 'יותר מאקרו'.

תקרא באתר של גליץ, ניכר כי אתה לא עושה את שיעורי הבית :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחייאת, תקרא קצת ותלמד קודם כל מושגים בסיסיים בצילום, זה הורג לי את העיניים לראות כל הזמן את השגיאות המצחיקות שלך (לפתוח חיישן, לכייל עדשה, מוריד את העין מהעדשה, וכו'...) :-X

אבל יש לי בעיה, אני מצליח להתמקד רק ממרחק די גדול, ולא ממרחק כמעט אפס כמו בדמוי DSLR שהיה לי, במצב סופר מאקרו, מדוע?

כי לעדשת קיט שלך יש מרחק פוקוס מינימלי של 25 ס"מ.

http://www.pentaxslr.com/lenses/lens_18_55_II

בעיה נוספת שנתקלתי בה כשהגיעו האחיינים שלי, כשאני מנסה לצלם תמונה ללא תחת תאורה ביתית, התמונות יוצאות די מטושטשות, כאילו עם אפקט blur, גם כשהתריס נסגר מהר ואני מחזיק את המצלמה יציב.

מה עדיף במצב כזה - לפתוח את התריס או את החיישן?

אתה מתכוון תריס או צמצם.

תפתח צמצם עד הסוף (במילא הכי פתוח שלך זה 3.5 ב-18mm) ותראה איזו מהירות תריס מד-האור ממליץ לך (אם ע"י מצב Av ואם ע"י הכפתור הירוק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחייאת, תקרא קצת ותלמד קודם כל מושגים בסיסיים בצילום, זה הורג לי את העיניים לראות כל הזמן את השגיאות המצחיקות שלך (לפתוח חיישן, לכייל עדשה, מוריד

את העין מהעדשה, וכו'...)

מה אני מתבלבל במילים ;D אבל העיקר שאתם מבינים למה אני מתכוון..

ואני קורא... אני קורא כל יום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוב, עדכון קל (חבל לפתוח אשכול חדש בשביל זה)

אני נתקל במקרים בתוך הבית בהם אני צריך חצובה, לא משהו רציני, רק משהו שיחזיק לי את המצלמה בגובה מסוים.

לכן חשבתי לקמבן איזו חצובה מסטנד קיים, בינתיים יש לי פרוז'קטור גדול, שיוכל לשמש בנוסף כמקור תאורה (אומנם ישיר, אבל עדיף מכלום לפעמים)

השאלה שלי היא, מאיפה אני משיג בורג שמתאים למצלמה? שמתי לב שההברזה היא שונה מזאת של ברגים רגילים, ואני לא רוצה לדפוק אותה.

יש מצב להשיג את זה בחנויות צילום מקצועיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...