רוצה לרכוש ביום ראשון את הפנטקס K200D | עזרה - עמוד 5 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה לרכוש ביום ראשון את הפנטקס K200D | עזרה

J0n1

Recommended Posts

• תגובות 140
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ה-K200D וה-450D הן מצלמות טובות מאוד. פשוט אין להן את שתי התכונות. בקנון אתה יכול בהרבה מקרים לקנות עדשות מיוצבות, אבל המחירים שלהן לא תמיד תחרותיים.

מה הייתה הסיבה שפסלת את הסוני A300? יש לה LV מהיר ומייצב מובנה. שילוב קרוב מאוד למה שאתה מחפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אמרת שהיא הרבה פחות איכותית מהפנטקס

אז לא נראה לי חכם לשלם יותר על משהו פחות טוב

איכות הבניה שלה דומה ל-450D. איכות התמונה שלה טובה מאוד, ונופלת מהפנטקס ומהקנון בעיקר ב-ISO גבוה (וגם אז מדובר בעיקר בהבדל שניתן להבחין בו בהגדלה של 100%, ולא בהדפסות). הסוני חסרה תכונות שימושיות אך לא קריטיות שאופיינית למצלמות יקרות יותר, כגון כפתור DOF ונעילת מראה (קיימים בפנטקס ובקנון), ואפשרות לפלאש ללא משדר (קיים בפנטקס). העינית שלה קטנה יותר, אבל ה-LV שלה מהיר בהרבה מזה של הקנון, ובמקרה שלך זה דבר שיכול להיות לך יותר משמעותי מאשר ההבדלים האחרים (אם אני מבין נכון, LV חשוב לך מאוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בוא נפשט את החסרונות.

1. ISO גבוה - כלומר בעיה בתנאי תאורה חשוכים?

2. Depth of Field, זה לא חשוב לצילומי מאקרו?

3. נעילת מראה - למה זה משמש?

4. פלאש , לא הולך להשתמש בזה

5. עינית קטנה - זאת בעיה, אני מניח שזה משפיע על החשיפה הממושכת, ועל אפשרות לתפוס תמונה רחבה.. זה חשוב

LV חשוב לי מאוד, אבל אני גם לא רוצה להתפשר על דברים אחרים.

תקן אותי אם אני טועה, אבל זה כאילו שהפנטקס היא בדרגה מעל כל המצלמות האחרות בתקציב שלה, והחסרון היחיד שלה בהשוואה למצלמות האלו זה חוסר בLV

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ISO גבוה - כלומר בעיה בתנאי תאורה חשוכים?

בעיה תאורתית. בפועל (הדפסות, תצוגה בגודל מלא) ההבדל לא מאוד משמעותי.

2. Depth of Field, זה לא חשוב לצילומי מאקרו?

כפתור DOF שימושי בעיקר ככלי ללימוד. באופן מעשי החיווי שמקבלים לעומק השדה בעינית לא מאוד מדוייק בגלל מגבלות של מסך המיקוד. מעבר לכך, בצמצמים סגורים הוא התצוגה מאוד חשוכה וקשה לראות פרטים. רוב האנשים לא משתמשים בפיצ'ר הזה, אבל נחמד לשחק איתו כשלומדים צילום.

3. נעילת מראה - למה זה משמש?

לבטל את הרעידות שיוצרת המראה. שימושי אך ורק כשכל התנאים הבאים מתקיימים:

- המצלמה על חצובה

- אורך המוקד גבוה או שמדובר בצילום מקרו בהגדלה גבוהה

- מהירות התריס נמצאת בתחום של 1/2 עד 1/15.

5. עינית קטנה - זאת בעיה, אני מניח שזה משפיע על החשיפה הממושכת, ועל אפשרות לתפוס תמונה רחבה.. זה חשוב

אין לעינית הקטנה שום השפעה על אורך החשיפה או על רוחב התמונה. ההשפעה העקרית שלה היא על היכולת לדייק בפוקוס ידני. כמו כן, עינית גדולה זה מהנה יותר לשימוש.

תקן אותי אם אני טועה, אבל זה כאילו שהפנטקס היא בדרגה מעל כל המצלמות האחרות בתקציב שלה, והחסרון היחיד שלה בהשוואה למצלמות האלו זה חוסר בLV

אתה לא טועה. ואם תחזיק ביד K200D ותשווה אותה למצלמות האחרות בתקציב זה ירגיש לך כמו שתי רמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוף, זה כאילו היא המצלמה המושלמת בשבילי, במחיר, בקיט, בצורה, בפיצ'רים, הכל

רק הקטע המעצבן הזה עם הLV

למה הם לא עשו את זה למה :\

יש מצב שזה יפתר בעדכון גירסה מתישהוא?

מישהו שיש לו את המצלמה יכול להביא ח"ד על צילומי מאקרו עם המצלמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד לפני שנה לא היה ניתן למצוא LV כמעט באף מצלמת DSLR. אז לא צילמו לדעתך? לא ברור לי על מה התמיהה.

אני בהחלט לא מצליח להבין את ההיסטריה שלך לגבי ה-LV, אני מוצא את זה (כתחושה סובייקטיבית לחלוטין כמובן) כאופציה חובבנית.

זה פשוט נותן לי אסוציאציה של קומפקטית, ומישהו (בד"כ אדם מבוגר) שמחזיק אותה ומצלם את הנכדים שלו.. מצטער, כזה אני :P

אם אתה קונה DSLR, אני מניח (ותקן אותי אם אני טועה) שהמטרה שלך היא לפחות לשאוף לרמה קצת יותר רצינית ופחות חובבנית (אחרת, כל מצלמת P&S אמורה להספיק לך מעל ומעבר) ולכן באמת שאני לא מבין את ההיסטריה המוחלטת שלך לגבי LV, ושבמילא עד לפני כמה חודשים לא היה קיים בכלל - למיטב ידיעתי - גם לא במצלמות של 10,000 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל לדעתי זה די טיפשי לוותר על כזאת פונקציה משום שזה "חובבני"

אני אוהב לצלם הרבה מאקרו, כל מיני פרחים בפוזות מוזרות, ובלי מסך זה פשוט לנחש איך התמונה תצא.

בימים האחרונים שיחקתי עם ה5700 שלי והEOS, והשתמשתי רק בעינית, וזה לא נוח לי, שאני מוציא את העין היא מגרדת ואני רואה מטושטש, שלא לדבר על זה שיש לי ריסים יחסית ארוכים ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קנית את המצלמה על "עיוור"? או שהלכת לחנות ובדקת אותה?

אני חושב שאני אבדוק אותה קודם.

זה גם די מבאס שאתה מביא למישהו את המצלמה שיצלם, והוא לא רגיל לצלם עם העינית.. זה מציק.

בכל מקרה זה חיסרון, על זה אין על מה לדבר, וכיום אני מניח שיצאו מצלמות רק עם LV, אז השאלה אם אני מוכן לספוג את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר הרבה מקומות שאתה יכול לבדוק בהן מצלמות של פנטקס בארץ.

אין בזה שום דבר מבאס, להיפך - זה יתרון. או שאולי אני סתם רכושני וקנאי לפני שלי ;D

שמע, ברור שזה "חיסרון" מבחינה מילולית - תמיד עדיף שתהיה אפשרות למשהו מאשר שלא יהיה בכלל. אבל חיסרון אמיתי - לדעתי זה לא.

אני יודע שגם אם היה לי LV, פשוט לא הייתי משתמש בו.

יש דברים אחרים שמפריעים לי ב-K200, ושלא קיימים למשל בדגם היקר יותר K20.

למשל שהמסך העליון לא מואר (אבל אצל המתחרים של פנטקס באותו מחיר - הוא בכלל לא קיים), או שה-ISO נעצר ב-1600 (כנ"ל), והכי מציק - שבמצב M אתה יכול לשלוט על הצמצם ומהירות התריס - אבל פיצוי החשיפה נקבע אוטומטית.

היעדר ה-LV זה באמת הדבר האחרון שמפריע לי...

אבל אם זה עד כדי כך חשוב לך, קח את הקנון וזהו.

כמה אתה כבר יכול לטעות בהליכה עם העדר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה בקנון שהיא כבר די חורגת לי מהתקציב, ובורן אמר שכל עדשה עולה הרבה יותר בגלל המייצב

אולי אני אלך על הA300, היא באותו מחיר, אבל לפחות המייצב נמצא במצלמה.

boren , מה יותר טוב? A300 או 450D?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...