רוצה לרכוש ביום ראשון את הפנטקס K200D | עזרה - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה לרכוש ביום ראשון את הפנטקס K200D | עזרה

J0n1

Recommended Posts

אחרי שאספתי את הכסף והחלטתי שמה שאני רוצה זאת נורמלית, החלטתי לרכוש את הפנטקס.

קרובים טסים ביום ראשון לחו"ל, וחשבתי לרכוש את המצלמה בדיוטיפרי, אך יש לי כמה שאלות לפני הרכישה, אשמח אם תעזרו לי:

1. אילו מומלצות? מותאמות למצלמה (אם יש) או נטענות (2700)?

2. האם כדאי לרכוש את המצלמה דרך הדיוטי פרי?

וכמה שאלות לגבי עדשות, משום שזאת הפעם הראשונה שאני אשתמש בDSLR

אני ארכוש את ערכת הקיט, ובעתיד הקרוב אוסיף לה עדשות.

הצרכים שלי מהמצלמה הן:

1. מאקרו

2. צילומי חשיפה/HDR (כבישים/מקומות חשוכים וכדומה)

3. צילום הלוח בכיתה (אפשר לקרוא לזה צילום מסמכים)

4. צילום בטיולים

5. וכמובן, צילום אנשים.

אני מניח שעדשת הקיט תעשה עבודה טובה ב2,4,5 (כמובן שלחשיפה אפשר לרכוש עדשה מיוחדת, אך אין צורך)

הבעיה היא עם המאקרו, וצילום הלוח:

במידה ואני ארכוש עדשת מאקרו, ניתן לצלם איתה גם אנשים ונופים? משום שלא בא לי להחליף עדשה בכל תמונה (לא ממש יודע איך זה הולך)

והאם אפשר לצלם את הלוח עם עדשה רגילה (צריך עדשה רחבה, ולא יודע אילו עוד פרמטרים) או שיש צורך באחד מיוחדת? מה לגבי פלאש? זה לוח טושים מבריק ולכן אני חושב שפלאש פנימי יגרום להחזרי אור שימחקו את התוכן.

אשמח לעזרה... ואם אפשר במהרה (כי אני צריך לסגור את זה)

(מי שלא מבין איך אני שואל על DSLR ועל קומפקטית באותו הזמן, פשוט זאת לי, והקומפקטית לאחי.. :))

תודה,

דורון ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 140
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קרובים טסים ביום ראשון לחו"ל, וחשבתי לרכוש את המצלמה בדיוטיפרי

מחירי המצלמות בדיוטי-פרי כמעט תמיד גבוהים יותר מאשר בארץ, במקרים רבים בעשרות אחוזים.

1. אילו סוללות מומלצות? מותאמות למצלמה (אם יש) או נטענות (2700)?

סוללות AA ניקל-מטאל נטענות עם פריקה עצמית נמוכה - סאניו Eneloop או GP ReCyko.‏

המצלמה מגיעה עם סוללות AA ליתיום חד-פעמיות שמספיקות ליותר מ-1000 צילומים.

2. האם כדאי לרכוש את המצלמה דרך הדיוטי פרי?

אלא אם במקרה יש להם עליה (סיכוי אפסי), התשובה היא שלא.

וכמה שאלות לגבי עדשות, משום שזאת הפעם הראשונה שאני אשתמש בDSLR

אני ארכוש את ערכת הקיט, ובעתיד הקרוב אוסיף לה עדשות.

הצרכים שלי מהמצלמה הן:

1. מאקרו

2. צילומי חשיפה/HDR (כבישים/מקומות חשוכים וכדומה)

3. צילום הלוח בכיתה (אפשר לקרוא לזה צילום מסמכים)

4. צילום בטיולים

5. וכמובן, צילום אנשים.

אני מניח שעדשת הקיט תעשה עבודה טובה ב2,4,5 (כמובן שלחשיפה אפשר לרכוש עדשה מיוחדת, אך אין צורך)

הבעיה היא עם המאקרו, וצילום הלוח:

האתגר העקרי הוא המקרו. בשלב ראשון תוכל להסתדר עם פילטר קלוז-אפ שמורכב על העדשה. אם תראה שאתה צריך יותר תוכל תמיד להוסיף עדשת מקרו ייעודית.

צילום הלוח לא צריך להוות אתגר, כי המטרה שלך (אני מניח) היא בסה"כ שהתמונה תהיה מספיק חדה כדי שתוכל לקרוא את הטקסט. אפילו אם הכיתה חשוכה, לא צריכה להיות לך בעיה לקבל תמונה חדה מספיק ועם טקסט קריא בשילוב של ISO גבוה, צמצם פתוח (3.5 בצד הרחב) וכמובן המייצב. האור בכיתות לימוד בדרך כלל מספיק חזק כדי שלא תדרש ל-ISO ממש גבוה (לא שזה משנה למטרה הזו).

במידה ואני ארכוש עדשת מאקרו, ניתן לצלם איתה גם אנשים ונופים? משום שלא בא לי להחליף עדשה בכל תמונה (לא ממש יודע איך זה הולך)

עדשות מקרו ברובן אינן עדשות רחבות, ולכן הן לא מתאימות לצילום נופים. לצילום פורטרטים, לעומת זאת, הן די מוצלחות.

והאם אפשר לצלם את הלוח עם עדשה רגילה (צריך עדשה רחבה, ולא יודע אילו עוד פרמטרים) או שיש צורך באחד מיוחדת? מה לגבי פלאש? זה לוח טושים מבריק ולכן אני חושב שפלאש פנימי יגרום להחזרי אור שימחקו את התוכן.

אתה יכול לנסות לצלם עם הפלאש, אבל להערכתי לא תהיה לך שום בעיה לקבל תוצאה שימושית גם ללא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי... תודה!

לגבי הלוח, פשוט התחלנו ללמוד מודליים חישוביים ואני מתעצל להעתיק את כל העיגולים, אז מה יותר טוב מלצלם? :)

עוד כמה שאלות:

מאיפה אז כדאי לרכוש בארץ (אילו חנויות)? או בחו"ל? (עכשיו הקרובים יהיו בדרום אמריקה, אני לא רוצה לרכוש משם, אך בדצמבר יש לי קרוב בפלורידה)

המצלמה מגיעה עם כבל AV? (חשמל)

ולא ממש הבנתי לגבי הסוללות, אתה אומר שעדיף AA ניקל-מטאל נטענות? אי אפשר להשיג כמו שמקבלים עם המצלמה? 1000 זה המון.

תודה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה אז כדאי לרכוש בארץ (אילו חנויות)?

אם אתה לא רוצה לוותר על האחריות, עדיף לקנות בארץ. אין לי המלצה לחנות ספציפית. תסתכל בזאפ ותגגל בשביל ביקורות קונים.

המצלמה מגיעה עם כבל AV? (חשמל)

כמו כל מצלמה, היא מגיעה עם כבל USB וכבל ווידאו שמאפשר לחבר אותה לטלוויזיה.

ולא ממש הבנתי לגבי הסוללות, אתה אומר שעדיף סוללות AA ניקל-מטאל נטענות? אי אפשר להשיג סוללות כמו שמקבלים עם המצלמה? 1000 תמונות זה המון.

מבחינת איכות הסביבה ועלות פר-צילום סוללות נטענות עדיפות על חד-פעמיות. מבחינת נוחות אני לא בטוח. יש הרבה חנויות ב-eBay שמוכרות כאלה סוללות (למשל כאן), אבל אני לא יודע היכן ניתן לקנות אותן בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאין אחרוית בינלאומית.

יש אפשרות לרכוש אחריות של MACK שמכובדת בארץ ע"י מעבדות ארליך.

לכמה צילומים מספיקות סוללות 2700mמ"א?

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=342423.msg2964385#msg2964385

רק עכשיו גיליתי שאין וידיאו בDSLR. איזו באסה ;D

ניקון הכריזו לפני שבוע על ה-D90, מצלמת DSLR שכן מצלמת ווידאו. המחיר שלה צפוי להיות קרוב לכפול מה-K200D.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה כן את האשכול הזה כבר ראיתי ;D שכחתי מזה.

הסתכלתי בB&H וראיתי שההפרש למחירים בארץ הוא סה"כ כ400 שקלים, נראה לי אני ארכוש את המצלמה כבר פה.

ראיתי בזאפ שאומרים "גוף בלבד"

זה כולל עדשת קיט?

מה לגבי ארסנל העדשות של פנטקס, האם יש מספיק עדשות לכל שימוש? האם עדיין מיוצרות עדשות למצלמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסתכלתי בB&H וראיתי שההפרש למחירים בארץ הוא סה"כ כ400 שקלים, נראה לי אני ארכוש את המצלמה כבר פה.

ראיתי בזאפ שאומרים "גוף בלבד"

זה כולל עדשת קיט?

לא כולל. בגלל זה כתוב "גוף בלבד" ::)

מה לגבי ארסנל העדשות של פנטקס, האם יש מספיק עדשות לכל שימוש? האם עדיין מיוצרות עדשות למצלמה?

בהחלט כן. פנטקס מייצרים 23 עדשות, ויצרני צד שלישי (כגון סיגמה, טמרון ואפילו צייס) מייצרים עוד כמה עשרות. מעשית, לא חסר שום דבר, ובזכות המייצב הפנימי מבחר העדשות המיוצבות גדול בהרבה משל יצרנים גדולים כמו קנון וניקון. כמו כן, יש עדשות שעולות חצי ופחות מאשר המקבילות הכי זולות אצל שתי הגדולות. מה שכן, הרבה עדשות לא קיימות בארץ במלאי וצריך להמתין מספר שבועות עד שמגיע משלוח מחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז באמת יש ב2800, וב2100 בערך בB&H

אני חושב שאני ארכוש משם, ואברר לגבי האחריות.

הסתכלתי עם מה המצלמה מגיעה, וכתוב בין השאר

Hot shoe Cover FK

Body Mount Cover

Finder Cap

למה הכוונה?

ותודה על הכל!

אני אעדכן לאחר הרכישה (אני מקווה שתהיה בקרוב, למרות שבשביל לרכוש בB&H אני אצטרך לחכות לקריסמס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...