עזרה בפיתוח הגוף... - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בפיתוח הגוף...

Skeleton

Recommended Posts

השיפוע בהחלט משפיע על רמת הקושי, יותר דרך=יותר מאמץ בנוסף גם כוח המשיכה פועל חזק יותר מפני

שהזוית גדלה מה שאתה לא יודע אל תגיד.

אגב אני מודע לעניין ששתי הפעולות לא ייתכנו במקביל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קודם כל לא בונים תוכנית לא אימון ולא תזונה בפורום

זה לא מקצועי בעליל

שנית מי שאומר שלא יכולים לעלות במסת השריר ולהוריד אחוזי שומן הוא בור לגמרי בתחום

ולוקח ידע ממקורות מפוקפקים

גם מניסיון כמדריך חדר שגרם למתאמנים לעשות את זה וגם על עצמי בטח שזה אפשרי

השריר עצמו רובו בנוי מחלבון

שומנים לאדם ממוצא קיימים הרבה מעבר לצורך

בשילוב של תזונה נכונה ואימון נכון שכולל אירובי ואימוני כוח

מתאמן מתחיל ממוצא יראה שיפור משמעותי גם במסת השריר וגם באחוזי שומן תוך כמה חודשים

נכון זה לא אימון לפיתוח גוף ומדובר על מתאמן מתחיל שהשינוי בו הכי קל והכי פשוט

אבל זה בהחלט אפשרי גם תאורטית וגם מעשית

בנוגע להורמונים ומה שקורה בגוף בכל רגע נתון

זה כל כך מורכב ומסובך שחוץ משנים של לימודים המדע עצמו לא מצה הסברים לכל מה שקורה

ונכון באימון הגוף מפרק שריר ואז במנוחה בונה מחדש ומפצה על זה וככה מעלים נפח

אבל זה בכלל לא אומר שלא יכולים להוציא יותר קלוריות ממה שמכניסים כדי להוריד אחוזי שומן

לגוף גם ככה יש רזרבות גדולות של שומן

ואם תוכנית תזונה נכונה שתכניס לגוף רק שהוא באמת צריך אפשר לעשות ועושים את זה בפועל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי להוריד אחוזי שומן לא צריך בהכרח להכניס פחות שומנים ממה שמוצאים אפשר לעלות במסה הכוללת, על ידי שריר.

עברתי בדיקות רפואיות בהם הייתי עם 11% אחוז שומן, לאחר מכן עליתי 5 קילו והייתי עם 9% שומן, אבל מסת השומן הכללית בגוף שלי השתמרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי בנה תוכנית אימונים\תזונה בפורום? ציינתי במספר מקרים שמומלץ להעזר באיש מקצוע, או להשקיע את הזמן בקריאה מרובה.

מעבר לאמרה מוסגרת זאת - אוי ואבוי לאדם שאתה מדריך הכושר שלו קרירין.

מתאמן מתחיל יכול לפתח מסת שריר מסויימת תוך כדי ירידה באחוזי שומן, אך מדובר אך ורק במתאמן בתחילת דרכו. לא מדובר בשינוי מורגש כלל וכלל, אלא לכל היותר בזריקת עידוד להמשך הדרך - וממש אין להסתמך על כך.

לגבי ההורמונים ושאר הנושאים - קל לך להגיד שזה מסובך, היות ואתה לא מסוגל(או לא רוצה) להעשיר את הידע שלך. אז אנא ממך, אם אינך מבין בנושא - אל תגיב (בכל אופן לא הבנתי את מה שניסית להגיד. מבלי לפגוע אנו יודעים שלא התברכת ביכולת התבטאות מרשימה).

אגב, במאמר מוסגר נוסף - השריר בנוי ברובו ממים, ולא מחומצות אמינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. האיזון המטבולי בגוף נשמר ע"י הפרשת הורמונים כאלה ואחרים - חלקם הורמוני בנייה וחלקם הורמוני פירוק. ע"י תזונה ואימונים אפשר להוביל את הגוף למצב הורמונלי כללי ספציפי - או של גדילה או של פירוק.

אם תנסה להנות משני העולמות תגיע בסופו של דבר לאיזון, שזה המצב שרוב האנשים נמצאים בו ביום יום, ואז לא תעלה במשקל ולא תרד. במצב כזה כל שינוי במסת השריר\שומן יהיה קטן באופן יחסי.

2. הגוף מפריש הורמונים קטבוליים(מפרקים). הורמונים אלה מפרקים גם שריר, גם מעודדים ליפוליזה(ניוד שומן), וגם מפרקים גליקוגן ומכניסים אותו כגלוקוז(אנרגיה זמינה) למחזור הדם. בין היתר המטרה של הורמונים אלה היא לספק אנרגיה מכל הגורמים הקיימים בגוף. הדרך להתגבר על הפרשת ההורמונים הללו(שמופרשים בצורה מופרזת לאחר אימון ואף בשעות הבוקר לאחר היקיצה), בעיקר קורטיזול, היא לספק לגוף פחמימות שיובילו להפרשת אינסולין שהוא הורמון בנייה שבא בסתירה להורמונים המפרקים.

מעבר להסבר זה תאלץ גם אתה(וגם אני) ללמוד כמה וכמה קורסים בפיזיולוגיה וביו-כימיה, אך זו המציאות.

הקטע של האינסולין שבא בסתירה להורמונים מפרקים הבנתי, תודה על ההסבר

אבל מה שאני לא מבין - לספק אנרגיה מכל הגורמים הקיימים בגוף? אני חשבתי ששרירים זה הדבר האחרון שהגוף מפרק :nixweiss:

אבל בקשר ל1 - אם אתה עושה אימונים אז השרירים גדלים מחדש קצת יותר לא? והגוף משתמש בשומן - האחוזים יורדים, לא? :nixweiss:

כי כמו שמישהו פה אמר הוא ככל הנראה העלה מסת שריר והוריד שומן

(אלא אם כן ה5 קילו האלה הם מזה שהוא גבה, בכל מקרה שמעתי קצת שהבדיקה של אחוזי שומן לא אמינה במיוחד, אבל לך תדע :nixweiss:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח איזה שאלה

בן כמה אתה?

שמע העצה הכי חכמה שאפשר לתת לך זה להירשם לחדר כושר

יש שם מדריך מנוסה שיוכל לענות לך בדיוק על כל התשובות

בקשר לישראלבודי אין הרבה מה להגיד עליהם, בקצרה - יש שם אנשים תותחים, באמת שמבינים דברים ממש לעומק ויוכלו להסביר לך כמו שצריך (בדר"כ VIP)

אבל גם יש שם הרבה ילדים שעונים תשובות וצריך לדעת להזהר מהם כי הם יכולים להכניס לך שטויות לראש.

בנוסף לזה חשוב להזהיר אותך גם שלפני שנירשמתי לפורם ההוא לא היו לי שגיאות כתיב ואחרי תקופה לא ארוכה שמתי לב שאני פתאום כותב מילים כמו: טפוך או ווקשה

בקשר למאמרים שיש.. הם נכתבו על ידי מישהו שעושה רושם מאוד מאוד טוב, תמיד מוכן לענות ולעזור לאנשים, הרבה זמן בעסק, הרבה אנשים מובילים בתחום מייצגים את החברה שלו , אם אתה חושב ללכת לתחום הבאדיבילדינג התחרותי/המקצועי מומלץ שתהיה בקשר עם הבן אדם הזה

אבל מצד שני התואר שלו הוא רק תואר דרך האינטרנט כמה שאני זוכר ויש שם דברים שיכול להיות שלא הוא רשם או הייתה בעיה אחרת שם אבל לא יודע אם זה מצחיק או עצוב לקרוא אותם

לדוגמא תחפש שם את ההגדרה לקלוריה ותבין על מה אני מדבר

או מאמר שמדבר למה זה לא משנה אם תאכל ארוחת בוקר או לא (למרות מה שכל הרופאים אומרים)

ובקשר לקוביות אתה צריך אחוז שומן נמוך (נדמה לי באזור ה-11%) ואני ממליץ לך לעבוד על מכשיר שעושים איתו כפיפות בטן (שהדרגת קושי עולה כל פעם במשקל ולא לפי מספר החזרות שאתה עושה), מה שאתה לא עושה קודם כל תדבר עם המאמן שלך

ונושא נוסף מאוד חשוב - סימני מתיחה

אם אתה מתאמן בשביל להראות טוב (שתדע שלא צריך להתאמן בשביל זה הרבה, צריך בעיקר אחוז שומן נמוך) אני ממליץ לך מאוד ללמוד את הנושא של סימני מתיחה (בעיקר אם אתה בהיר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתאמן מתחיל יכול לפתח מסת שריר מסויימת תוך כדי ירידה באחוזי שומן, אך מדובר אך ורק במתאמן בתחילת דרכו. לא מדובר בשינוי מורגש כלל וכלל, אלא לכל היותר בזריקת עידוד להמשך הדרך - וממש אין להסתמך על כך.

אתה בעצם מסכים איתי ואז אומר לי שאני גרוע :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

וזה כן שינוי מורגש

הוא לא יהיה שוורצנגר בשיאו

אבל השינוי למתחיל מגיע בקצב הרבה הרבה יותר מהיר מספורטאי

מי שרוצה להיות בדי בילדינג או ספורטאי בתחום אחר

פונה לאימון מותאם לספורט שלו ולמצבו

בגלל זה יש חלוקה ל-מתחיל\מאומן\ספורטאי

ובעניין ההורמונים יש הרבה ידע אבל גם הרבה חוסר בידע

אתה יכול להגיד הרבה דברים אבל זה עובדה שהנושא עדיין במחקרים

ויש הרבה נעלמים שצריך לפתור

אני לא מתעניין במפתחי גוף והאימונים שלהם

וגם לא בתזונה ותוספים שלהם

אבל פותח הדיון מתחיל ולא מפתח גוף

בעניין המים -הגוף רובו הוא מים -בלה בלה בלה

יופי צודק אבל בהקשר של הנושא זה לא מעניין

אחרי המים זה בעיקר חלבון (בגדול)

רוצה גם לפרט לי איזה חומצות אמינו מרכיבות איזה חלבונים ? -ברור שלא כי זה עמוק מידי

כל העולם מורכב מאטומים רוצה לדבר על זה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין, אני לא אתחיל ויכוח איתך, זה מתחת לרמתי. עם תגובות כאלה, בחייאת רבק - תחזור לגנון.

קל לבור לזלזל במדע. ברגע שתעבור קורס מדעי כלשהו באוניברסיטה - נדבר.

ליבי עם המתאמנים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין, אני לא אתחיל ויכוח איתך, זה מתחת לרמתי. עם תגובות כאלה, בחייאת רבק - תחזור לגנון.

קל לבור לזלזל במדע. ברגע שתעבור קורס מדעי כלשהו באוניברסיטה - נדבר.

ליבי עם המתאמנים שלך.

בדיוק התכוונתי לשאול אותך מאיפה אתה יודע את מה שאתה יודע

עברת קורס מדעי בנושא?

כרגע דיברתי עם אחותי (הידע שלה בנושא בא ממאמן מוסמך ומהרבה ספרים)

היא הסבירה לי ככה - הגוף צריך אנרגיה -> אם יש אינסולין זה אומר שיש פחמימות (סוכרים, אותו דבר למיטב הבנתי) -> הגוף משתמש בפחמימות

אין אינסולין -> אין פחמימות - או שומן או שרירים, בשביל השומן הגוף צריך אנזימים כדי לפרק אותו, אחרת הוא לא נכנס לתאים

יש ויכוחים? P:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע של האינסולין שבא בסתירה להורמונים מפרקים הבנתי, תודה על ההסבר

אבל מה שאני לא מבין - לספק אנרגיה מכל הגורמים הקיימים בגוף? אני חשבתי ששרירים זה הדבר האחרון שהגוף מפרק :nixweiss:

אבל בקשר ל1 - אם אתה עושה אימונים אז השרירים גדלים מחדש קצת יותר לא? והגוף משתמש בשומן - האחוזים יורדים, לא? :nixweiss:

(אלא אם כן ה5 קילו האלה הם מזה שהוא גבה, בכל מקרה שמעתי קצת שהבדיקה של אחוזי שומן לא אמינה במיוחד, אבל לך תדע :nixweiss:)

תשמע, עשיתי כמיטב יכולתי להסביר את הנושא. הגוף מבחינה הורמונלית לא מסוגל לבנות שריר ולשרוף שומן בו זמנית. יוצאים מן הכלל הם אנשים הנוטלים סטרואידים ומתאמנים חדשים. במקרה של החדשים בתחום מדובר בשינוי זניח למדי שתקף רק לחודשיים במקרה הטוב, וצפוייה אכזבה קשה למי שחושב שאפשר להמשיך בדרך זו ולהגיע לתוצאות משמעותיות. איני מדבר כלל וכלל על הישגים של מקצוענים. מי שחושב שמקצת משקולות חופשיות ואבקת חלבון הוא יהפוך לשוורנצגר טועה טעות מרה. זה שקול לאמונה שמביצוע 10 בריכות ביום ושתיית רדבול תהפוך למייקל פלפס הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין

לא משנה מה תגיד

שכח מזה

אי אפשר לעלות במסה ולהוריד אחוזי שומן במקביל מסיבה מאוד מאוד פשוטה

הדרך היחידה לעלות במסה היא להיות במאזן קלורי חיובי, כלומר מכניס יותר ממה שאתה מוציא

והדרך היחידה לרדת באחוזי שומן היא להיות במאזן קלורי שלילי, כלומר מכניס פחות ממה שאתה מוציא

ומן ההגיון הפשוט, אי אפשר לבצע את שניהם

הדרך היחידה להגיע למצב של שריפת שומנים ועליה במסה במקביל זה אם אתה שורף כמות מטורפת של קלוריות ביום,

נגיד מעל 6000,

אבל אז תצטרך לאכול יותר מ6000 קלוריות, כי אחרת לא תעלה במסה

קיצר קרירין, אני מאוד מעריך אותך ואף פעם לא הייתי מהאנשים שיורדים עליך

אבל פה אתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר, ואין פה וויכוח.

זה הגיוני מאד

מה שקרה זה, לצורך הדגמה,

היה לו 10 קילו שומן ו10 קילו שריר,

עכשיו הוא עלה ל15 קילו שריר, ונשאר ב10 קילו שומן

עכשיו השומן מהווה אחוז נמוך יותר מסך משקל גופו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק התכוונתי לשאול אותך מאיפה אתה יודע את מה שאתה יודע

עברת קורס מדעי בנושא?

כרגע דיברתי עם אחותי (הידע שלה בנושא בא ממאמן מוסמך ומהרבה ספרים)

היא הסבירה לי ככה - הגוף צריך אנרגיה -> אם יש אינסולין זה אומר שיש פחמימות (סוכרים, אותו דבר למיטב הבנתי) -> הגוף משתמש בפחמימות

אין אינסולין -> אין פחמימות - או שומן או שרירים, בשביל השומן הגוף צריך אנזימים כדי לפרק אותו, אחרת הוא לא נכנס לתאים

יש ויכוחים? P:

לא ממש הבנתי מה ניסית להגיד, אבל בגדול זה די נכון. על הקשר בין פחמימות לאינסולין כבר דיברתי, ואתה גם יכול להסתפק במה שרשום בוויקיפדיה בעניין. העניין באינסולין שהוא לא רק מוביל סוכרים לתאים אלא גם מוביל לאגירת שומן. זו בדיוק ההגדרה של מצב אנאבולי - בנייה (ולא רק הרחבת תאי השריר אלא גם הרחבת תאי השומן), להבדיל ממצב קטבולי שהוא מצב של פירוק - הן של שומן, והן של שריר.

לגבי הידע שלי - אני לומד מקצוע מדעי אחר שלדעתי הוא קשה בהרבה, אך בכל מקרה, זה וכולם קשורים אחד בשני. מרגיז אותי לראות אנשים שאינם מבינים כלל מהו (או מסוגלים להבין את המורכבות שבעניין) ומחליטים בכל זאת לזלזל בממצאים של מאות ואלפי שנים.

את הידע בנושא הספציפי הזה אני צובר מספרים(עוזר שיש חברה שלומדת לתואר בנושא) ומהאינטרנט. אפשר ללמוד הרבה גם בלי תואר, אך כמובן שאין כמו השכלה פורמלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמן למרות שהמתאמנים שלי הגיעו לתוצאות טובות והיו מרוצים

קשה להרוויח ולהתקדם בארץ בתחום הזה כי השוק מוצף במדריכים

ואני בכלל לא מזלזל במדע עצמו

אני רק אומר שיש דברים מורכבים במדע

המדע בתחום אומר על רגל אחת

שתזונה -אירובי-ואימון כוח נותנים את התוצאות הטובות ביותר מבחינה בריאותית

התזונה עצמה זה לא התחום שלי

אבל מי שמקפיד בזה מקבל אחוזי שומן טובים ומסת שריר נכבדה (לא של מפתח גוף)

והמדע צודק בזה לגמרי מניסיון

אם אתה רוצה לעבור מעל גבול של מאומן לספורטאי

לכל יש את הדברים שלו

זה כמו שמתאמן לריצות קצרות לא מתאמן כמו רץ מרתון

ככה גם בתחום הזה -בדי בילדינג וגם בדי לפתר או איך שכותבים את זה עושים אימונים אחרים ותוכנית תזונה אחרת

ממתחילים ומאומנים

קרירין

לא משנה מה תגיד

שכח מזה

אי אפשר לעלות במסה ולהוריד אחוזי שומן במקביל מסיבה מאוד מאוד פשוטה

הדרך היחידה לעלות במסה היא להיות במאזן קלורי חיובי, כלומר מכניס יותר ממה שאתה מוציא

והדרך היחידה לרדת באחוזי שומן היא להיות במאזן קלורי שלילי, כלומר מכניס פחות ממה שאתה מוציא

ומן ההגיון הפשוט, אי אפשר לבצע את שניהם

הדרך היחידה להגיע למצב של שריפת שומנים ועליה במסה במקביל זה אם אתה שורף כמות מטורפת של קלוריות ביום,

נגיד מעל 6000,

אבל אז תצטרך לאכול יותר מ6000 קלוריות, כי אחרת לא תעלה במסה

קיצר קרירין, אני מאוד מעריך אותך ואף פעם לא הייתי מהאנשים שיורדים עליך

אבל פה אתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר, ואין פה וויכוח.

זה הגיוני מאד

מה שקרה זה, לצורך הדגמה,

עוד פעם מה שאני אומר זה מניסיון

תזכור שמתחיל מתחיל אם איזה 20% שומן או יותר

חודשים ראשונים אפשרי לגמרי לעשות את זה

ואז הגוף במצב מאומן וצריך לבחור לאיזה מקום מתקדמים

אתה יכול להסביר את זה שהשומן נשאר באותו המצב אבל מסת שריר עלתה אז יש פחות אחוזי שומן

או בדרכים אחרות

בפועל אתה בודק אחוזי שומן ועקף שריר ורואה שינוי משמעותי

תבדוק את הנושא לעומק ותמצא לזה הסבר מדעי אם זה מה שאתה רוצה

אני יודע מניסיון שזה אפשרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הגיוני מאד

מה שקרה זה, לצורך הדגמה,

חסרים נתונים וקשה לומר מה בדיוק קרה. ייתכן וזה המצב, ייתכן וגם היו עוד שינויים בדרך שאנחנו לא יודעים עליהם.

מעבר לכך, בדיקת אחוזי שומן בקליפר או במשקל 'מיוחד' היא מאוד לא מדוייקת. טווח השגיאה הוא אדיר ובהחלט ייתכן שביום מסויים המכשיר יציג 10% שומן, וביום למחרת הוא יציג 12% או 8%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש הבנתי מה ניסית להגיד, אבל בגדול זה די נכון. על הקשר בין פחמימות לאינסולין כבר דיברתי, ואתה גם יכול להסתפק במה שרשום בוויקיפדיה בעניין. העניין באינסולין שהוא לא רק מוביל סוכרים לתאים אלא גם מוביל לאגירת שומן. זו בדיוק ההגדרה של מצב אנאבולי - בנייה (ולא רק הרחבת תאי השריר אלא גם הרחבת תאי השומן), להבדיל ממצב קטבולי שהוא מצב של פירוק - הן של שומן, והן של שריר.

לגבי הידע שלי - אני לומד מקצוע מדעי אחר שלדעתי הוא קשה בהרבה, אך בכל מקרה, זה וכולם קשורים אחד בשני. מרגיז אותי לראות אנשים שאינם מבינים כלל מהו (או מסוגלים להבין את המורכבות שבעניין).

את הידע בנושא הספציפי הזה אני צובר מספרים(עוזר שיש חברה שלומדת לתואר בנושא) ומהאינטרנט. אפשר ללמוד הרבה גם בלי תואר, אך כמובן שאין כמו השכלה פורמלית.

אוקי, אז נראה לי שהבנתי אותך - אז הגוף כן יכול להשתמש גם בשומן אבל תכלס הוא גם יאגור עוד ואחוזי השומן יעלו

אבל הוא יצטרך למלא אותם במשהו - ואם לא ניתן לו עוד דברים למלא בהם את תאי השומן, אז הוא ייקח מה שאנחנו מכניסים גם אם הגוף צריך את זה למטרות אחרות?

בקשר לשורה הזו:

"

לגבי הידע שלי - אני לומד מקצוע מדעי אחר שלדעתי הוא קשה בהרבה, אך בכל מקרה, זה מדע וכולם קשורים אחד בשני. מרגיז אותי לראות אנשים שאינם מבינים כלל מהו מדע (או מסוגלים להבין את המורכבות שבעניין)."

רק לי זה נשמע כמו "אני לא סובל אנשים שפחות חכמים ממני"? :lol:

זה מזכיר לי את אחת הטראומות הכי קשות שלי בחיים - ניסיתי להסביר למישהו שלמד איתי ב5 יחידות מתמטיקה את ההגיון של החלוקה של האיברים במכנה ובמונה כדי למצוא אסימפטוטה אופקית, והוא לא הבין

(בניגוד לידידה שלי ב4 יחידות שכן הבינה, תודה לאל)

אגב, גיא, מכיר שיטות אחרות למדוד את אחוזי השומן בגוף?

אם במקרה אתה מדבר על השיטה של לבדוק את המוליכות של הגוף (עם המשקל המיוחד הזה^^) אז גם לי זה לא נשמע אמין במיוחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...