עזרה בפיתוח הגוף... - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בפיתוח הגוף...

Skeleton

Recommended Posts

יש כמה שיטות מדידה

המדויקות ביותר נמצאות במקומות כמו ווינגט

בעיקרון יש שיטת חישוב שהכי פחות מדויקת

כי היא לפי ממוצא

יש את המוליכים שבחדרי הכושר שלא לגמרי מדויקים

ויש מכשור רציני במקומות מיועדים

אבל אז בדרך כלל בודקים עוד דברים בנוסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קצת לא קשור, אבל אני מרים משקולות כבר די הרבה זמן, והשרירים שלי בידיים ממש התנפחו והם גם מאוד חזקים וקשים במגע. השאלה שלי היא איזה תרגילים אני צריך לעשות עם משקולות (או בלי משקולות) כדי לחזק ולנפח גם את השריר בצד האחורי של היד (ושרירים נוספים בידיים, אם יש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, אז נראה לי שהבנתי אותך - אז הגוף כן יכול להשתמש גם בשומן אבל תכלס הוא גם יאגור עוד ואחוזי השומן יעלו

אבל הוא יצטרך למלא אותם במשהו - ואם לא ניתן לו עוד דברים למלא בהם את תאי השומן, אז הוא ייקח מה שאנחנו מכניסים גם אם הגוף צריך את זה למטרות אחרות?

לא ממש הבנתי את הכוונה שלך. כאשר אתה אוכל יותר ממה שאתה מכניס הגוף נמצא במצב אנאבולי - של בנייה, ואז תהיה במצב שמתאים לבניית שריר, אך גם לאגירת עודפי המזון כשומן. בגלל זה צריך תזונה מאוזנת על מנת להקטין עד כמה שניתן את העלייה במסת השומן בגוף. גם הגנטיקה משחקת תפקיד חשוב בעניין

בקשר לשורה הזו:

"

לגבי הידע שלי - אני לומד מקצוע מדעי אחר שלדעתי הוא קשה בהרבה, אך בכל מקרה, זה וכולם קשורים אחד בשני. מרגיז אותי לראות אנשים שאינם מבינים כלל מהו (או מסוגלים להבין את המורכבות שבעניין)."

רק לי זה נשמע כמו "אני לא סובל אנשים שפחות חכמים ממני"? :lol:

טעות טעות טעות. מבלי לשים לב לא השלמתי את המשפט. הכוונה הייתה שמרגיז אותי שאנשים חסרי הבנה בנושאים מדעיים פולטים שטויות ללא כל ביסוס.

זה מזכיר לי את אחת הטראומות הכי קשות שלי בחיים - ניסיתי להסביר למישהו שלמד איתי ב5 יחידות מתמטיקה את ההגיון של החלוקה של האיברים במכנה ובמונה כדי למצוא אסימפטוטה אופקית, והוא לא הבין

(בניגוד לידידה שלי ב4 יחידות שכן הבינה, תודה לאל)

אגב, גיא, מכיר שיטות אחרות למדוד את אחוזי השומן בגוף?

אם במקרה אתה מדבר על השיטה של לבדוק את המוליכות של הגוף (עם המשקל המיוחד הזה^^) אז גם לי זה לא נשמע אמין במיוחד

השיטות הנפוצות ביותר הן ע"י קליפר או משקל שפועל על מוליכות חשמלית. אלה באמת שיטות ממש לא מדוייקות. ישנם מכשירים מיוחדים כגון שקילה תת מימית. למיטב ידיעתי באמת המקום היחידי לבצע בדיקות מדוייקות הוא בוינגייט כפי שקרירין אמר, אך מעולם לא חקרתי את הנושא לעומק.

[br]פורסם בתאריך: 10.08.2008 בשעה 23:50:52

קצת לא קשור, אבל אני מרים משקולות כבר די הרבה זמן, והשרירים שלי בידיים ממש התנפחו והם גם מאוד חזקים וקשים במגע. השאלה שלי היא איזה תרגילים אני צריך לעשות עם משקולות (או בלי משקולות) כדי לחזק ולנפח גם את השריר בצד האחורי של היד (ושרירים נוספים בידיים, אם יש).

עדיף שתתייעץ עם מדריך, זה צריך לבוא בהתאם לתוכנית מסודרת. בכל מקרה הנה תרגילים לדוגמא ליד האחורית:

http://www.exrx.net/WeightExercises/Triceps/BBLyingTriExtSC.html

http://www.exrx.net/WeightExercises/Triceps/DBTriExt.html

http://www.exrx.net/WeightExercises/Triceps/CBPushdown.html

http://www.exrx.net/WeightExercises/Triceps/WtTriDip.html

ממליץ לשלב יחד עם היד הקדמית תרגיל שעובד חזק על הברכיאליס(שריר שנמצא במרכז היד, בין היד הקדמית ליד האחורית)

http://www.exrx.net/WeightExercises/Brachioradialis/DBHammerCurl.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס,

אבל באמת,

זה להתאמן הרבה, להמדד הרבה, להיות בכל מני מצבים,

ומשם ללמוד לאמוד את אחוזי השומן שלך,

לא בא להתלהב, אבל אני בחודשים האחרונים, תמיד אמדתי את אחוזי השומן שלי, ותמיד שעשיתי את הבדיקות במכשיר ובקליפר, האומדן שלי היה בערך הממוצע שלהם.

אבל האמת שזה לא כזה אמור לשנות לך,

אם אתה בהיפרטרופיה כל מה שצריך לעניין אותך זה לאכול כמו שצריך ומספיק

אם אתה בחיטוב כל מה שצריך לעניין אותך זה לאכול ולהגיע לגרעון שלילי תוך שמירה על חלבון.

בסופו של דבר מה שחשוב זה מה שהעין רואה,

כי לא נראה לי שמישהו פה הולך להתחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לקטע שלא הבנת את הכוונה שלי - אני פשוט לא מוצא דרך טובה לנסח את השאלה, חשבתי על זה הרבה... אני אוותר עליה

בכל מקרה, "כשאתה אוכל יותר ממה שאתה מכניס"?

מה זאת אומרת?

אתה אומר שכשאוכלים הרבה אז הגוף במצב יותר מתאים גם לבנות שריר?

זה יהיה דיי ברור שכשאוכלים מעט מדי הגוף יעדיף לפרק P:

בכל מקרה, חבל שאתה לא מתעניין בקטע של מדידת אחוזי שומן - אני אצטרך לברר בעצמי :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מהשרירים ביד הקדמית

יש שרירים ביד האחורית שמנוגדים להם

אפשר לעשות מקבילים ומגוון תרגילים אחרים

אבל תבין שהם לא יקבלו נפח גדול כמו שרירי היד הקדמית

חוץ מזה יש שרירים אחרים ביד שעושים תנועות אחרות

גם אותם אפשר לחזק אם אתה באמת רוצה להקפיד

על רגל אחת אתה צריך לתת התנגדות לתנועת השריר כדי לחזק אותו

בגלל המאמץ השריר ניזוק ואז במנוחה מפצה+

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לקטע שלא הבנת את הכוונה שלי - אני פשוט לא מוצא דרך טובה לנסח את השאלה, חשבתי על זה הרבה... אני אוותר עליה

בכל מקרה, "כשאתה אוכל יותר ממה שאתה מכניס"?

מה זאת אומרת?

זאת אומרת שהגוף שלך במצב של עודף אנרגיה והוא צריך לאגור אותה

הרי כל התהליכים שלך בגוף צורכים אנרגיה, במיוחד פעילות גופנית, במיוחד אירובית

נגיד ביום אתה שורף 2000 קלוריות, אז זה אומר לאכול יותר מ2000

אתה אומר שכשאוכלים הרבה אז הגוף במצב יותר מתאים גם לבנות שריר?

זה יהיה דיי ברור שכשאוכלים מעט מדי הגוף יעדיף לפרק P:

זה לא שהוא במצב יותר מתאים :xyxthumbs:

זה המצב היחיד שהוא יכול :P

בכל מקרה, חבל שאתה לא מתעניין בקטע של מדידת אחוזי שומן - אני אצטרך לברר בעצמי :

מצטער, גם הלוואי ולי הייתה שיטה פשוטה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[br]פורסם בתאריך: 10.08.2008 בשעה 23:50:52

עדיף שתתייעץ עם מדריך, זה צריך לבוא בהתאם לתוכנית מסודרת. בכל מקרה הנה תרגילים לדוגמא ליד האחורית:

http://www.exrx.net/WeightExercises/Triceps/BBLyingTriExtSC.html

http://www.exrx.net/WeightExercises/Triceps/DBTriExt.html

http://www.exrx.net/WeightExercises/Triceps/CBPushdown.html

http://www.exrx.net/WeightExercises/Triceps/WtTriDip.html

ממליץ לשלב יחד עם היד הקדמית תרגיל שעובד חזק על הברכיאליס(שריר שנמצא במרכז היד, בין היד הקדמית ליד האחורית)

http://www.exrx.net/WeightExercises/Brachioradialis/DBHammerCurl.html

תודה! :xyxthumbs:

ניסיתי את התרגיל של להרים את המשקולות כשכף היד מופנית לצד הגוף (לא קדימה בצורה המסורתית), ואת התרגיל של להרים את המשקולת עם שני ידיים מאחורי הראש. בשני התרגילים האלה מרגישים את השרירים.

אפשר לעשות מקבילים ומגוון תרגילים אחרים

אבל תבין שהם לא יקבלו נפח גדול כמו שרירי היד הקדמית

יש לי הרבה כוח בידיים ובאצבעות, והשריר הקדמי מנופח בצורה יפה. אני לא יודע מה המטרה של השריר האחורי (כנראה עוד כוח), אבל הוא צריך להיות קשה (לא בהכרח מנופח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי הרבה כוח בידיים ובאצבעות, והשריר הקדמי מנופח בצורה יפה. אני לא יודע מה המטרה של השריר האחורי (כנראה עוד כוח), אבל הוא צריך להיות קשה (לא בהכרח מנופח).

שמדובר על אימון שרירים נותנים לך יכולת תנועה

בשביל זה יש לך שרירים מנוגדים

לדוגמה יש את שרירי הבטן ולהם זוקפי גב שמנוגדים להם

שעושים תנועה הפוכה

שרירי היד האחורית פשוט מנוגדים לשרירי היד הקדמית

אם ביד הקדמית אתה מקרב את היד לכתף

ביד האחורית אתה מרחיק מהכתף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אם ביד הקדמית אתה מקרב את היד לכתף

ביד האחורית אתה מרחיק מהכתף "

בדיוק.

שריר אחורי חשוב לאגרוף, וניתן לפתח אותו באמצעות שכיבות שמיכה. (ככל שהוא יותר מפותח, האגרוף שלך יהיה יותר חזק כביכול בגלל שיש לך יותר כוח פיזי בשביל להניע את היד קדימה)

עזבו אתכם ממשקולות, רצפה זה הדבר הכי טוב והכי חשוב שיש. ניתן לעשות עליה כמעט כל תרגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעניין מדידת אחוזי השומן - אני לא מתעמק בזה היות וגם אני, בדומה ל-Maskar לומד להעריך את אחוז השומן בהתאם למראה בלבד.

מראה עיניים של אדם מנוסה הוא מדוייק הרבה יותר ממדידת מכשיר פשוט כזה או אחר. אין כמו שקילה תת מימית, או בדיקה מקיפה, אך מי באמת עושה זאת? אולי מתחרים ברמה עולמית, וגם הם כבר מכירים את גופם כל כך טוב שהם יודעים לומר בדיוק על איזה אחוז שומן הם נמצאים.

לגבי העניין של יד קדמית ויד אחורית - בשל אופי התנועה(פשיטת המרפק ביד אחורית, כפיפת המרפק ביד הקדמית - מדובר בשרירים מנוגדים כמו שקרירין אמר) שרירים אלו עובדים מאוד חזק בתרגילים מורכבים של חזה וגב. כאשר עובדים על חזה(בעיקר דחיקות, שהיא פעולה דומה לשכיבות שמיכה) שרירי היד האחורית והכתף הקדמית עובדים חזק מאוד גם כן. בתרגילי גב כגון מתח, חתירה בהטייה וכו' היד הקדמית בהחלט מסייעת לתנועה.

לגבי הפרופורציה בין היד הקדמית לאחורית - זה ממש לא נכון שהיד האחורית צריכה להראות פחות מפותחת. אני יכול להעיד אצלי שאם כבר הפרופורציה נוטה מעט לטובת היד האחורית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GGuyZ יצא לי לחשוב היום יותר לעמוק למה בפועל בתוכנית אימונים רגילה שכוללת תזונה נכונה אירובי וכוח

מסת השריר עולה ואחוזי השומן יורדים -וזה לא מתנגש בכלל בכל הקשור להורמונים

תזכור את זה ככה אחוזי שומן הם אחוזים ולא מספר או משקל מסוים

מאוד יכול להיות כמו שכבר אמרו

שהשומן מבחינה מספרית יעלה בגוף אבל מבחינת אחוזים ירד

פשוט כי מסת השריר תעלה יותר בהתאמה

אין פה אף שלילה בין הדברים שאני למדתי לדברים שאתה

מבחינת בדיקות אחוזי שומן ומבחינת מראה התוצאות בפועל יצביעו על זה

כן תהייה עליה במשקל ועוד לא נתקלתי בתוכנית אימון שמעלה מסה ומורידה משקל

אבל מבחינת אחוזי שומן הם ירדו

יצא לי אפילו להכיר מדריכה שאהבה להוריד אחוזי שומן בעיקר על ידי תרגילי כוח

וזה פעל

אני לא אוהב תוכניות כאלו ובדרך כלל מעדיף להמליץ על תזונה+אירובי+כוח

כמו שהמדע ממליץ

אבל עובדה שזה גם פועל

בן אדם עולה במסת השריר ועולה אבל פחות בשומן

אין פה ירידה מבחינת קילו או ליטר או איך שלא תגדיר את המשקל של שומן

כן יש ירידה באחוזים

בקשר לצורת היד האחורית מול הקדמית

קודם כל זה גנטי

באופן כללי היד האחורית מאוד חזקה אבל פחות בולטת אם נגדיר את זה ככה מהפוטנציאל של היד הקדמית

במקרה שלי שתיהן מאוד מפותחות

היד הקדמית בגלל הצורה פשוט בולטת יותר

גם את היד הקדמית וגם את האחורית אפשר לפתח מספיק כדי להרים משקל מעבר למשקל הגוף

אבל הצורה שלהן במאמץ שונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי נושא היד הקדמית והאחורית אני נוטה להסכים. מבנה השריר שונה וגם משתנה בהחלט לפי הגנטיקה מאדם לאדם(בייספס 'קצר' או 'ארוך' וכן הלאה).

לגבי מה שאמרת על תזונה ואחוזי שומן - מעולם לא טענתי אחרת, ואם לא הסברתי את עצמי טוב אז הכוונה היא כמובן שלא ניתן לרדת במסת השומן בזמן עלייה במסת השריר(אני מדבר שוב בסך הכל, ולא על החודשיים הראשונים של האימונים או על אנשים אשר לוקחים חומרים אסורים ומסוכנים).

אבל, דווקא גישה כזאת היא מורכבת בהרבה. ראשית, אגירת שומן תלויה בעיקר בגנטיקה(בין היתר בכמות הסופית של תאי השומן בגוף). מלבד זאת, אגירת השומן תלוייה בפרמטרים רבים שהגוף נמצא בהם(כולל יחס השריר-שומן הנוכחית) באותו שלב. אדם שינסה לבצע עלייה נקייה במסה יזדקק לתזונה מדוקדקת להפליא, אף יותר מאדם שמוכן לספוג עלייה מסויימת באחוזי השומן. אלה שיצליחו במשימה הם בין כה וכה אותם אנשים שישקיעו המון בתהליך, או אנשים רזים במיוחד(בעיקר 'אקטומורפים' למיניהם) שאין להם נטייה לאגירת שומן.

בקיצור, מי שיבחר ללכת בדרך שציינת זה רק מי שלא זקוק לה. מי שמתחיל עם 'כרסונת' קטנה, סביר להניח שיצבור מסת שומן כזאת או אחרת במהלך התהליך, ויאלץ לחטב לאחר שיפתח את מסת השריר שבה הוא מעוניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...