תגובתה הרשמית של ATI בנוגע לחום של ה HD4850 - אפשר להרגע. - עמוד 4 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תגובתה הרשמית של ATI בנוגע לחום של ה HD4850 - אפשר להרגע.

jacko_il

Recommended Posts

אויי נו פשוט נמאס לשמוע שטויות.

זה לא משנה למארז אם הכרטיס מסך חם או קר - זה משנה לכרטיס בלבד.

את האנרגייה הנפלטת למארז אתה יכול לחשב לפי ההספק החשמלי שהכרטיס צורך. האנרגייה הזו יוצרת חום שנפלט למארז.. בין אם הקירור טוב ומשאיר את הכרטיס קריר ובין אם הקירור שלו לא משהו והכרטיס עצמו חם - נפלטת אותה כמות אנרגייה.

ושמישהו כבר יפנים את זה.

תלמדו תרמודינמיקה , אחר כך תדברו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הכרטיס הוא מכשיר חשמלי שגם מייצר חום בכמות ידועה ולא משתנה.

אם החום של הכרטיס נפלט לתוך המארז

ולמארז איוורור חלש

האויר במארז יתחמם

והכל

והמאווררים במארז יעבדו מהר ומרעיש יותר.

אם התחממות הכרטיס היא בעיה של איוורורו / קירורו

אז רצוי שיסופק לו אויר קר

ו/או שיפור הקרור עם משחה טרמית טובה

אם הכרטיס מפיק חום ברמה רגילה

אז התחממות המארז בגללו רגילה

ואם לא

אז צריך לייעל את קרור המארז

קפיש ?

או בפשטות, תניחו שהכרטיס מומהר מהמפעל ומה שקורה קורה בכל מערכת עם כרטיס מסך מומהר .

ATI לא תספר לצרכן רגיל אם יש בעיה. יש לזה השלכות רחבות ויקרות מאד.

יש אחריות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמעו החום שנפלט למארז נפלט ככה או ככה

אתם סתם בלחץ אם יוצ 110 w הוא יצא למארז כך או כך השאלה אם מהר או לאט מהכרטיס

זאת אומרת שהחום יצא אך אם הקירור יהיה מהיר יותר החום יצא יותר במהירות מהכרטיס אבל יצא אותו חום (110w ) למארז

זה לא משנה אם הקירור הוא סופר דופר או לא

רק בקירור מים או גז אז הטמפרטורה עוברת בצורה אחרת כי המים והגז משפיעים אליה

וקירור אוויר זה רק דרך לפיזור החום ולא לקירור שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת אומרת שהחום יצא אך אם הקירור יהיה מהיר יותר החום יצא יותר במהירות מהכרטיס אבל יצא אותו חום (110w ) למארז

זה לא משנה אם הקירור הוא סופר דופר או לא

רק בקירור מים או גז אז הטמפרטורה עוברת בצורה אחרת כי המים והגז משפיעים אליה

או. סוף סוף אדם שמבין עקרונות בסיסיים בפיסיקה. נחמד לראות שיש כאן גם כאלה.. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עוד משהו קטן

שאנשים פשוט לא מבינים

שבונים כרטיס מסך כזה מגיעים איתו לטמפרטורות שאתם אפילו לא חולמים עליהם כן אפילו מעל 200 מעלות

ובודקים את הגבול וחושבים על מדינות הרבה יותר חמות מישראל

אז מה הוא פולט קצת חום תתמודדו עם זה אתם לא תמותו מזה וגםלא המחשב וכיום שהוא נחשב הכי טוב למחירו ועם ההתמוטטות של נווידיה שכל יום יש לה בעיות פעם עם ופעם עם ערכת שבבים 790 ועוד דברים

אז לא היתי כל כך בטוח לנות כרטיס של נווידיה מה גם שהכרטיסים של נווידיה כאשר שמים את ה260/280 על אותו מהירות מאורר עם הhd4850/4870 יותר חמים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאורטית זה נכון.

בפועל יכול להיות (במיוחד במארזים ללא סירקולציה טובה/חזקה) מוקדי חום מצטבר.

למרות שכמות מסוימת של אוויר קר נכנס וכמות מסויימת של אוויר חם יוצא, יש גם עניין של יעילות הפינוי.

אם יעילות הפינוי היא 100% אז לא יצטבר חום מיותר.

אם יעילות הפינוי היא 50% או 70% אז חום המארז באיזור הכרטיס הגראפי יכול להיות ממוחזר ולגרום לעליה אל מעבר לפוטנציאל הקירור של הכרטיס.

בהתחשב בטמפרטורות גבוהות של קיץ במדינות חמות (כמו או יותר) ובהתחשה שלא לכל מארז יש סירקולציה מדהימה,

יהיה חכם מצד יצרני חומרה לקחת מרווח ביטחון, ולא למכור ציוד שנוגע בקצה היכולת.[br]פורסם בתאריך: 4.08.2008 בשעה 20:36:07

יש עוד משהו קטן

שאנשים פשוט לא מבינים

שבונים כרטיס מסך כזה מגיעים איתו לטמפרטורות שאתם אפילו לא חולמים עליהם כן אפילו מעל 200 מעלות

אז מה הוא פולט קצת חום תתמודדו עם זה אתם לא תמותו מזה וגםלא המחשב וכיום שהוא נחשב הכי טוב למחירו ועם ההתמוטטות של נווידיה שכל יום יש לה בעיות פעם עם ופעם עם ערכת שבבים 790 ועוד דברים

אז לא היתי כל כך בטוח לנות כרטיס של נווידיה מה גם שהכרטיסים של נווידיה כאשר שמים את ה260/280 על אותו מהירות מאורר עם הhd4850/4870 יותר חמים

אני לא כל כך בטוח שיצרני חומרה באמת לוקחים את כל זה בחשבון בכל דגם שהם משווקים.

כבר היו מקרים של חברות מובילות שהוציאו ציוד עם לא מספיק שגרם לתקלות.

יש גם שיקולים ואילוצים שלפעמים גורמים לחברה לבחור באופציה שאחר כך מתגלה כטעות.

מחירים, ציוד עודף, זמני יעד.

ואת כל מה שאמרתי בשני התגובות האלה אני אומר באופן כללי לגבי ציוד, ולא בהכרח לגבי סדרת ה4000 של ATI.

האם הקירור על הכרטיסים החדשים של ATI מספיקים או לא לכל מצב, זה אני משאיר לכם לברר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו , ש 90 מעלות זה לא קצה היכולת של הכרטיס.. הגבול הוא הרבה מעבר לכך.. בניגוד ל שהטמפ' המקסימלית שלהם נמוכה בהרבה..

ואם אין לך סירקולצייה טובה במארז אתה בבעיה גם עם כרטיס עם קירור מעולה. כי לאן בדיוק ייזרום האויר החם שהוא פולט ?

שלא תבינו אותי לא נכון - אני לא חושב שכרטיסי גרועים או משהו.. ממש לא. הם טובים מאד לפי דעתי. ואני גם מסכים איתכם לגבי זה שהקירור שלהם טוב יותר ויעיל יותר..

אבל שוב , מבחינת פליטת החום למארז - נפלט אותו חום.

בהחלט הייתי מעדיף לקבל את הכרטיס עם שנניח פולט את האויר החם החוצה.. כמו ב HD4870.. היה הרבה יותר נעים למארז שלי.. אבל לא כך המצב וגם ככה אני חי, נושם וחורש משחקים.. בכל מקרה אני נהנה.

הדבר היחיד בו אני באמת מקווה שATI עשו שיעורי בית זה השפעת החום הגבוה הזה על הכרטיס לאורך זמן תוך התחשבות בתופעת עייפות החומר וחימום וקירור הכרטיס בתדירות גבוהה.. את זה רק הזמן יגיד.. ובשביל זה בדיוק יש לי אחריות לשלוש שנים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו , ש 90 מעלות זה לא קצה היכולת של הכרטיס.. הגבול הוא הרבה מעבר לכך.. בניגוד ל שהטמפ' המקסימלית שלהם נמוכה בהרבה..

ואם אין לך סירקולצייה טובה במארז אתה בבעיה גם עם כרטיס עם קירור מעולה. כי לאן בדיוק ייזרום האויר החם שהוא פולט ?

שלא תבינו אותי לא נכון - אני לא חושב שכרטיסי גרועים או משהו.. ממש לא. הם טובים מאד לפי דעתי. ואני גם מסכים איתכם לגבי זה שהקירור שלהם טוב יותר ויעיל יותר..

אבל שוב , מבחינת פליטת החום למארז - נפלט אותו חום.

צריך לראות ולבדוק את זה בהקשר למצבי עבודה קיימים, ולא רק בתנאי מעבדה עם התיחסות לכרטיס עצמו בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עוד משהו קטן

שאנשים פשוט לא מבינים

ב200 מעלות תחת מתח יש כבר שינויים בסיליקון שמשפיעים על פעולת השערים (העלת טמפ' בממתח היא שיטה לבדוק סימומים של הסיליקון - כלומר יש השפעה נמדדת על גרף הC-V).

עריכה : ואם זה לא היה ברור השינויים האלה הם קבועים (אם כי הפיכים בחימום תחת ממתח הפוך). כלומר שאם הכרטיס מגיע ל200 מעלות הוא כנראה הרוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Hi guys!

Sorry to go a bit off topic here, but has nVidia kidnapped urib and replaced him with one of their own???

Last time I was around the forum (admittedly 18 months ago), you got the sense that the guy slept with an processor under his pillow while hugging an ATI graphics card…

What happened???

Mate, being a fanatical fan of any computer product is silly. But moving from one end of the map to the other with the same fervor that’s just a joke!

Don’t get me wrong, as an Hapoel Haifa fan I truly understand the urge to move to the green team, but that’s just wrong!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסבר קטן על תדר, טמפרטורה, מתח ומה שביניהם:

בעיקרון, בעולם ה-semiconductor, מתכננים צ'יפים לפי corners. ישנם שלושה corners ראשיים:

worst case, typical case, best case. לכל אחד מהם יש 3 מדדים.

הקורנר שמעניין את כל מי שעושה OC זה ה-worst case ו-3 המדדים שלו הנם:

1. slow process (זמן התפשטות סיגנל גדול בסיליקון).

2. מתח נמוך (בדר"כ 10% פחות מהטיפיקלי, נניח 1.08V במקום 1.2V).

3. טמפרטורה גבוהה (בדרך כלל 125C).

כל אחד משלושת התנאים האלה גורם ל-delay גדול בהתפשטות הסיגנלים בלוגיקה קומבינטורית - Path שעובר בין שני Flip Flops, שביניהם ישנם שעריים לוגיים, adders, מוקסים וכו'. כל מסלול (path) כזה חייב לעמוד בתדר. כלומר: סיגנל יוצא מ-FF בפולס שעון מסוים צריך להידגם ב-FF הבא בפולס השעון העוקב. אם זמן התפשטות הסיגנל בין שני ה-FF גדול מזמן מחזור השעון, הרי שהמסלול אינו עומד בתדר וה-FF עלול לדגום ערך לא נכון, או אפילו להיכנס למצב metastabily.

כאשר יצרן צ'יפים מפרסם תדר עבודה, זה יהיה התדר הכי טוב שהוא הגיע אליו ב-worst case corner. תמיד מוסיפים אי וודאות מסוימת שנקראת On-Chip Variation, או בקיצור OCV. משמעות ה-OCV היא הבדלים ברמת האילוח בסיליקון, שגורמים לכך שה-delay משתנה לפי המיקום הפיזי בצ'יפ. ה-OCV יכול להגיע ל-10% מהתדר.

לאחר ייצור הצ'יפ, הוא עובר בדיקות שונות, בין היתר בדיקות שאמורות לסנן צ'יפים שלא עומדים בתדר (או מקסימום למכור אותם בתדר נמוך יותר), בדיקות שאמורות לסנן צ'יפים בעלי זמן חיים קצר (חימום הצ'יפ ב-LOAD בתהליך שנקרא burn-in), בדיקות שאמורות לסנן צ'יפים בעלי פגמים בייצור וכו'.

200 מעלות זה מספר מאוד גבוה, אני לא חושב שצ'יפים יעבדו כמו שצריך אם יגיעו לטמפרטורה כזו. אבל למרבית הצ'יפים בתעשייה אין בעיה להגיע ל-120 מעלות ולהמשיך לעבוד.

לגבי ה-OC: כפי שאתם יודעים, תדר מגיע על חשבון טמפרטורה ומתח. אם מורידים טמפרטורה ומעלים מתח, אפשר להקטין זמני התפשטות ולהגיע לתדרים גבוהים יותר. כמו כן, תדר גבוה יותר משמעו גם switching או toggling מהיר יותר של הלוגיקה בסיליקון, דבר שיגביר את צריכת ההספק וכפועל יוצא את החום הנוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...