תגובתה הרשמית של ATI בנוגע לחום של ה HD4850 - אפשר להרגע. - עמוד 6 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תגובתה הרשמית של ATI בנוגע לחום של ה HD4850 - אפשר להרגע.

jacko_il

Recommended Posts

פרסמתי את זה גם בפוסט אחר שפתחתי אבל אני חושב שגם כאן זה המקום מאחר והרבה משתמשים נכנסים לדיון הזה וקוראים את התגובות..

אז ככה, רציתי רק ליידע את כל אלו שעורכים פרופילים למאוורר שהדרייבר עושה את זה לבד גם ככה. בלי שום תוכנת עזר או עריכת פרופיל.

עריכת הפרופיל עוזרת בהורדת טמפ' במקרים שאתם מגדירים מהירות מאוורר מאזור ה 50% והלאה..

אז כל אלו שהגדירו פרופיל של 40% , תעשו לעצמכם טובה ובטלו אותו או שתגדירו פשוט פרופיל של 50% לפחות.. ב 40% ידנית אתם יותר מפריעים לכרטיס מאשר מועילים..

צרפתי שני צילומי מסך מ GPU-Z.. אחד במצב מנוחה ואחד במצב "מאמץ" (אני עדיין מחפש מאמץ אגרסיבי יותר - אז אם למישהו יש רעיון שיגיד לי..)..

הבדיקה נעשתה במארז סגור ופשוט בעל מאוורר 120מ"מ אחורי ו 80מ"מ קדמי ובצד המארז כאשר טמפ' החדר היא 29 מעלות (ללא מזגן..) וכמובן שללא שום פרופיל ו/או תוכנת עזר שמשנה מהירות מאוורר..

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם לי זה היה מוזר:

כל מיני אנשים שמשתמשים בפרופיל ידני של 40%... אז נכון שב-IDLE הכרטיס יהיה קר יותר, אבל בעומס, הוא עלול להיות חם יותר!

יכול להיות שהפרופיל האוטומטי היה מעלה ל-50-60% ואילו אצל אותם האנשים זה תקוע על 40%.

לדעתי, שימוש בפרופיל ידני הוא מסוכן. גם אצל אנשים שמשתמשים בפרופילים שונים לגלישה באינטרנט ולמשחקים. הרי מספיקה פעם אחת בה תשחקו CRYSIS ותשכחו להחליף את הפרופיל, והכרטיס שלכם ינזק או יזיק למי שמסביבו.

צריך למצוא דרך יותר מתוחכמת לשלוט במאוורר - למשל, לקבוע טמפרטורת יעד רצויה ולתת לדרייבר להחליט בכמה RPM להפעיל את המאוורר.

או אולי להשאיר על מוד אוטומטי, אבל להוסיף +10% לכל ערך שמתקבל מהחישוב האוטומטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא משאיר קבוע על 40%.

מגדירים פרופילים שמתאימים לכל טמפ'.. למשל, מעל 65 מעלות המאורר יסתובב ב 55%.

מתחת, ב 40%.

חוץ מזה, אפילו אם מישוה כן משתמש בפרופיל קבוע על 40%, הכרטיס לא ינזק במאמץ.

הכרטיס מתוכנן לעבוד בטמפ' גבוהות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי זה היה מוזר:

כל מיני אנשים שמשתמשים בפרופיל ידני של 40%... אז נכון שב-IDLE הכרטיס יהיה קר יותר, אבל בעומס, הוא עלול להיות חם יותר!

יכול להיות שהפרופיל האוטומטי היה מעלה ל-50-60% ואילו אצל אותם האנשים זה תקוע על 40%.

לדעתי, שימוש בפרופיל ידני הוא מסוכן. גם אצל אנשים שמשתמשים בפרופילים שונים לגלישה באינטרנט ולמשחקים. הרי מספיקה פעם אחת בה תשחקו CRYSIS ותשכחו להחליף את הפרופיל, והכרטיס שלכם ינזק או יזיק למי שמסביבו.

צריך למצוא דרך יותר מתוחכמת לשלוט במאוורר - למשל, לקבוע טמפרטורת יעד רצויה ולתת לדרייבר להחליט בכמה RPM להפעיל את המאוורר.

או אולי להשאיר על מוד אוטומטי, אבל להוסיף +10% לכל ערך שמתקבל מהחישוב האוטומטי.

מסתבר שזה אפשרי, אבל לא בכל הכרטיסים משום מה...

אצלי למשל אני גיליתי שאפשר להשאיר את הפרופיל במצב אוטו' למהירות המאוורר, אבל לשנות את המהירות המינימלית מ- 23% לכמה שאני רוצה (אצלי זה 30%), אחרי בדיקה בפורומים שונים, מסתבר שחלק יכולים לעשות את זה בצורה כזאת, וחלק לא עובד להם כשהפרופיל נשאר על אוטו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס מתוכנן לעבוד בטמפ' גבוהות!

תלוי כמה גבוהות... אם תעבור את ה-150C, ישנו סיכוי לנזק לצ'יפ או לכרטיס.

איך מגדירים אחוז לכל מהירות או מהירות מינימלית?

בשרשור שקראתי היה הסבר רק להפוך automatic ל-manual, ולשים אחוז קבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהיה נחמד אם מישהו ייגלה איך משנים את המשוואה לפיה הדרייבר מכוון את המהירות של המאוורר במקום פשוט לערוך את זה ל MANUAL..

פשוט להוסיף לו שם עוד איזה 10% מהירות מאוורר לכל ערך שרשום שם או משהו בסגנון..

ניסיתי לעבוד עם ה SMARTDOCTOR מאחר ויש לי כרטיס אבל התוכנה תקולה. ברגע שהטמפ' עוברת את ה 75 מעלות היא מקפיצה את מהירות המאוורר ל 100% בלי קשר להגדרות שקבעתי לה.. מוזר ומעצבן כאחד. (אשמח לשמוע אם מישהו אחר מצליח לעבוד איתה בצורה תקינה עם הכרטיס הזה..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הפעולה של הכרטיס, בינתיים אחוזי ההחזרות שלו לא גבוהים משל כרטיסים אחרים (למעשה, הם נמוכים בדי הרבה משל ה 8800GT ביחס לאותה תקופה, של חודש וחצי אחרי היציאה, מה תגיד על זה?) אז די עם השטויות.

מאיפה המידע הנ"ל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהיה נחמד אם מישהו ייגלה איך משנים את המשוואה לפיה הדרייבר מכוון את המהירות של המאוורר במקום פשוט לערוך את זה ל MANUAL..

פשוט להוסיף לו שם עוד איזה 10%.............

• 1) ATI TOOL - שמירת ה הנוכחי לקובץ BIN / ROM (ביצוע dump).
  • 2) Rabit v2.2 - עריכת ה ושינוי Fan Control (פעולה פשוטה).
  • Flashrom16p - צריבת הביוס מחדש לכרטיס במצב DOS. (סיכויי שיחזור גבוהיים מאוד אם יש תקלה במהלך העדכון).
    פקודת עדכון:

Flashrom.exe -p 0 -f newbios.bin

אם מישהו מפחד, אשמח לערוך בשבילכם את הביוס, מנוסה :xyxthumbs:

יש גם כלי ידידותי שבניתי שמאפשר Flashing בשניות.

* אם קורה משהו לכרטיס באמצע תהליך צריבת הביוס, איך צורך בפאניקה (:P) שיחזור כרטיס כושל הוא קל מאוד, מכניסים כרטיס PCI, מחברים אליו את המסך, משאירים את הכרטיס הכושל ב PCIE ועושים flashing שנית על הכרטיס השני. תהליך פשוט. *

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...שיחזור כרטיס כושל הוא קל מאוד, מכניסים כרטיס PCI... תהליך פשוט. *

א. הכלים נחמדים ושימושיים מאוד...

ב. שחזור כרטיס כושל פשוט מאוד בפרט שלכל אחד ואחד יש כרטיס גרפי PCI באמתחתו.

אני די בטוח שרוב חברי הפורום אינם מכירים/זוכרים כרטיס גרפי בתקן PCI... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם שכל, וביצוע נכון של הוראות אפשר בכלל למנוע את זה מההתחלה ;)

(אפשר גם להשתמש בכרטיס PCIE נוסף שעובד, למי שיש לוח או לוח עם dual pcie,

פשוט שמים את הכרטיס שעובד [זה יכול להיות כל כרטיס, אפילו 6200TC] בסלוט הראשי, ואת הכרטיס הכושל בסלוט המשני, עושים boot מהכרטיס הראשי ואז עושים reflash לכרטיס המשני.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצעות יפות וטובות, אבל אני מעדיף להמנע ממשחקים כאלו בשלב זה. לא בגלל שאני מפחד מההתעסקות, פשוט מעדיף לשמור אותו במצבו המקורי כדי לא לאבד אחריות.. כבר למדתי לקחים שעלו לי כסף. יש לי אפילו ZALMAN VF900 שיושב בארון ואני לא מתקין אותו.. פשוט לא שווה את ההתעסקות לפי דעתי..

מה שכן זה יהיה רעיון טוב אם ATI בעצמם יעשו שינוי לביוס בכרטיסים שיוצאים ו/או עדכון השליטה הזו באמצעות הדרייבר או משהו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אחוזי המשתמשים פה שצורבים ללוח אם?

אחוז גבוהה, עכשיו תחשבו שזה ב-ד-י-ו-ק אותו הדבר, רק עם אחוזי שיחזור גבוהים.

אם קורה משהו לכרטיס וצריך לממש אחריות, צורבים את הביוס הקודם (ה default) לכרטיס, וזהו, אי אפשר לדעת.

חוץ מזה שישנם יצרני כרטיסים שמ"עודיים" צריבת ביוס, ככה שאין פה משהו לא חוקי / מבטל אחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שנים מאוחר יותר...

שים לב! דיון זה לא היה פעיל במשך 7 ימים או יותר.

אלא אם אתה בטוח שאתה מעוניין להגיב בנושא זה, אנא פתח נושא חדש.

אמת. אז למה בכלל פתחתי מחדש את הדיון ? בכל זאת, עברו 3 שנים.. בדיוק בגלל זה.

אין לי מושג איך נזכרתי בכלל שפעם פתחתי את הדיון הזה. זה היה דיון לוהט בכל מובן המילה..

אז בגדול, בלי להתברבר יותר מידי - הכרטיס עדיין חי ונושם אחרי עשרות רבות (אם לא מאות) של משחקים.

כן, אותו כרטיס שעובד כבר 3 שנים על 80 מעלות צלזיוס במנוחה ומטפס בקלות למעל 90 במשחקים.

היו פה פשוט הרבה סקפטים שהעלו תיאוריות מוזרות שזה גורם לנזק לכרטיס ואם לא לכרטיס אז לרכיבים אחרים במארז.

אז ככה, עדיין אותם רכיבים ואותו מחשב בדיוק ששירת אותי נאמנה לאורך כל לימודי התואר שלי.

הקניה הכי טובה שעשיתי בכרטיסי מסך עד היום.

3 שנים של משחקים באחלה הגדרות שאפילו איכשהו העביר איתי את CRYSIS 2 בכבוד.

וזהו, סתם רציתי לשתף. אפשר לפחות ללמוד מזה משהו ולהפיק לקחים..

תעשו חיים ושיהיה שבוע טוב.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...