Dual Core Vs. Quad Core for gaming - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Dual Core Vs. Quad Core for gaming

gman_il

Recommended Posts

אני מבין שאת הלינק שהבאתי לא פתחת... :kopfpatsch:

בכל אופן..אני רואה לאן הדיון הזה מוביל כבר..את התשובות קבלתם כבר..אם אתם מתעקשים..אני בטוח שאחרים יעזרו לכם.. :smile1:

למען הסר ספק, כאשר אמרת שההבדל בביצועים יהיה מקסימום 5% בין כפול למרובע, לאיזה מרובע התכוונת, והאם הנחת שיבוצע לו OC או לא ?

תודה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 143
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אמרתי שבגדול זה ההפרש..ואין דגמים ספציפים..כמובן שברוב ההשוואות נוהגים להציג מעבדים שהם +- קרובים..

שכן אתה לא תערוך השוואה בין מעבד אקסטרים מרובעליבה..לכפולה מדגמי הE2XXX הנחותים..אז ההשוואה לא מש משקיפה על הביצועים...

ומין הסתם שאם לא ציינתי את הOC..אז הכוונה הייתה ללא..

וכמוש תא היכול לראות מהביקורת גם כאשר הביאו את הכפול לאותו הדתר של המרובע ..ההפרש מזערי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי שבגדול זה ההפרש..ואין דגמים ספציפים..כמובן שברוב ההשוואות נוהגים להציג מעבדים שהם +- קרובים..

שכן אתה לא תערוך השוואה בין מעבד אקסטרים מרובעליבה..לכפולה מדגמי הE2XXX הנחותים..אז ההשוואה לא מש משקיפה על הביצועים...

ומין הסתם שאם לא ציינתי את הOC..אז הכוונה הייתה ללא..

וכמוש תא היכול לראות מהביקורת גם כאשר הביאו את הכפול לאותו הדתר של המרובע ..ההפרש מזערי...

ההשוואה הרלוונטית היא בין מעבד מרובע הליבות שהיית קונה, לבין מעבד כפול הליבות שהיית קונה,

שניהם ללא OC, ואז לבצע את ההשוואה.

בשורה התחתונה אני מבין שההבדל הוא זניח, כמה אחוזים בודדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שבזמן שגם משחקים ותוכנות Mainstream (יענו, "רגילות", לא כאלה שמיועדות לעריכת וכאלה) ינצלו את כל הכוח של זוג ליבות, המעבדים של היום כבר לא יהיו רלוונטיים, ולכן עדיף לקנות היום את מה שהכי מהיר, ובעוד 5 שנים לקנות מערכת חדשה לגמרי. אולי אפילו כבר עם 6 ליבות או יותר.

למי ששאל מה הקשר לחנות - כל חנות מוכרת במחיר אחר, ולכן יש חנויות שתמצא בהן את ה-Q6600 במחיר קרוב לזה של ה-E8400, ויש חנויות שבהן תמצא את ה-Q6700 במחיר של ה-E8400 - תלוי איפה אתה קונה את המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שבזמן שגם משחקים ותוכנות Mainstream (יענו, "רגילות", לא כאלה שמיועדות לעריכת וכאלה) ינצלו את כל הכוח של זוג ליבות, המעבדים של היום כבר לא יהיו רלוונטיים, ולכן עדיף לקנות היום את מה שהכי מהיר, ובעוד 5 שנים לקנות מערכת חדשה לגמרי. אולי אפילו כבר עם 6 ליבות או יותר.

למי ששאל מה הקשר לחנות - כל חנות מוכרת במחיר אחר, ולכן יש חנויות שתמצא בהן את ה-Q6600 במחיר קרוב לזה של ה-E8400, ויש חנויות שבהן תמצא את ה-Q6700 במחיר של ה-E8400 - תלוי איפה אתה קונה את המחשב.

ההבדל במחיר בין כפול ומרובע הוא לא מאוד משמעותי.

5 שנים - נסחפת.

בכל מקרה, אמרת שההבדל המקסימלי בביצועים הוא 5%,

במידה והנ"ל נכון - ההפרש במחיר הוא שיקול של פותח האשכול,

במידה והנ"ל לא נכון - אשמח לדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכנות שני נימי קוד במקום נים אחד זה יותר קשה ממה שזה נראה, שלא לדבר על 4, ולכן אני חושב שהזמן שבו זה יגיע עוד רחוק.

ההבדל בין ה-2.66 של ה-Q6700 לבין ה-3GHz של ה-E8400 באמת לא רציני, אבל ההבדל בין ה-2.4GHz של ה-Q6600 לבין ה-3GHz של ה-E8400 כן רציני, ולכן במקרה הזה הייתי לוקח E8400, אבל כמו שאמרתי קודם - בתלות בחנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכנות שני נימי קוד במקום נים אחד זה יותר קשה ממה שזה נראה, שלא לדבר על 4, ולכן אני חושב שהזמן שבו זה יגיע עוד רחוק.

ההבדל בין ה-2.66 של ה-Q6700 לבין ה-3GHz של ה-E8400 באמת לא רציני, אבל ההבדל בין ה-2.4GHz של ה-Q6600 לבין ה-3GHz של ה-E8400 כן רציני, ולכן במקרה הזה הייתי לוקח E8400, אבל כמו שאמרתי קודם - בתלות בחנות.

תודה, אבל אחרי כל האשכול הארוך הזה, אין עדיין תשובה ברורה.

אני מציע את התהליך הבא ע"מ לפחות לרכז את הנתונים בצורה ברורה:

מעבד כפול מעבד מרובע ביצועים לטובת הכפול פער מחירים ממוצע לטובת המרובע

---------- ------------- --------------------- ----------------------------------------

Q6700 E8400 אחוז אחד, זניח המרובע יקר יותר בארבע מאות וחמישים ש"ח

Q6600 E8400 חמישה אחוז המרובע יקר יותר בשבעים ש"ח

אם יש השוואות רלוונטיות נוספות, ו/או תיקונים לטבלה הנ"ל, אשמח לדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר היחיד שהטבלה לא מראה זה - אם אתה עושה , קח את המרובע ותגיע איתו ל-3.2GHz. משם הוא כבר יותר חזק מהכפולים.

שוב, הנחת העבודה היא ללא OC.

כלומר, אשמח לראות את הטבלה מלאה (אם יש מה להוסיף) ומתוקנת (אם אין מה לתקן).

אם מישהו רוצה, הוא מוזמן להוסיף גם את פרמטר ה OC, לי לפחות (וגם לפותח האשכול), הנושא לא חשוב, ולכן ההשוואה היא ללא OC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נציין כמה עובדות.

לוינדוס תוכנות ומשחקים היתרון מהתדר הגבוה יותר של הDUAL הוא ממש קטן אם בכלל.

לעומת זאת כשיש ל QUAD יתרון בתוכנות או משחקים אז היתרון הוא הרבה יותר גדול.

זאת אומרת שהיתרונות של ה DUAL הם קטנים מהיתרונות של ה QUAD.

האם יש תוכנות שיהנו מ QUAD ? כן יש כמה שאפילו משתמש ממוצע עובד איתם מדי פעם.

האם יש משחקים שיהנו מביצועים מוגברים ב QUAD ? כן יש כבר כמה כאלה.

האם יהיו עוד משחקים שינצלו QUAD יותר טוב מDUAL ? ללא ספק הולכים לצאת בקרוב עוד ובהמשך אפילו יותר.

עכשיו תחליטו, מה אתם מעדיפים.

לדעת שהחיסרון עם הQUAD שלכם הוא קטן מאוד יחסית ל DUAL ?

או לדעת שלDUAL שלכם יש חיסרון גדול אל מול הQUAD ?

2-5% הפרש בביצועים במשחקים שלא מנצלים QUAD הם לא ממש עניין, כשבעזרת שידרוג כרטיס גראפי כשיגיע הזמן תקפצו פי שתיים בכול מקרה.

אבל 25-40% הפרש בביצועים במשחקים שכן מנצלים QUAD זה לא כל כך פשוט להעלים בעזרת כרטיס גראפי חדש.

ולהחליף מעבד עוד שנה זה סיפור של לוח ואולי גם זיכרון ובשביל מה ? הרי זה לא ישתלם כמו להחליף כרטיס גראפי, ואלו לא הולכים לשנות בשנים הקרובות. (תקנו אותי אם אני טועה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נציין כמה עובדות.

לוינדוס תוכנות ומשחקים היתרון מהתדר הגבוה יותר של הDUAL הוא ממש קטן אם בכלל.

לעומת זאת כשיש ל QUAD יתרון בתוכנות או משחקים אז היתרון הוא הרבה יותר גדול.

זאת אומרת שהיתרונות של ה DUAL הם קטנים מהיתרונות של ה QUAD.

האם יש תוכנות שיהנו מ QUAD ? כן יש כמה שאפילו משתמש ממוצע עובד איתם מדי פעם.

האם יש משחקים שיהנו מביצועים מוגברים ב QUAD ? כן יש כבר כמה כאלה.

האם יהיו עוד משחקים שינצלו QUAD יותר טוב מDUAL ? ללא ספק הולכים לצאת בקרוב עוד ובהמשך אפילו יותר.

עכשיו תחליטו, מה אתם מעדיפים.

לדעת שהחיסרון עם הQUAD שלכם הוא קטן מאוד יחסית ל DUAL ?

או לדעת שלDUAL שלכם יש חיסרון גדול אל מול הQUAD ?

2-5% הפרש בביצועים במשחקים שלא מנצלים QUAD הם לא ממש עניין, כשבעזרת שידרוג כרטיס גראפי כשיגיע הזמן תקפצו פי שתיים בכול מקרה.

אבל 25-40% הפרש בביצועים במשחקים שכן מנצלים QUAD זה לא כל כך פשוט להעלים בעזרת כרטיס גראפי חדש.

ולהחליף מעבד עוד שנה זה סיפור של לוח ואולי גם זיכרון ובשביל מה ? הרי זה לא ישתלם כמו להחליף כרטיס גראפי, ואלו לא הולכים לשנות בשנים הקרובות. (תקנו אותי אם אני טועה).

אם תוכל להשלים את הטבלה, זה יהיה הרבה יותר ברור..

אולי כדאי גם להוסיף עמודה של "מטרה" (קרי, משחקים, עבודה רגילה) ואז להציב סדר גודל של אחוזים.

מכיוון שכל המלל שכולם כותבים לא ממש מקרב אותנו למסקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תוכל להשלים את הטבלה, זה יהיה הרבה יותר ברור..

אולי כדאי גם להוסיף עמודה של "מטרה" (קרי, משחקים, עבודה רגילה) ואז להציב סדר גודל של אחוזים.

מכיוון שכל המלל שכולם כותבים לא ממש מקרב אותנו למסקנה.

אתה מחפש לאסוף מספרים וליצור איזה תשובה מתמטית.

מה זה משחק הקלפים מלחמה ?

9 אוכל את 6, 4 אוכל את 3, מלך אוכל את 8, ניצחתי יש לי יותר קלפים ?

מה זה בכלל קלפים ? משחקים ישנים שלא תשחק בהם גם נכנסים לחשבון ?

השאלה היא שאלה של הגיון מעל מספרים, עובדות, והשלכה לעתיד הקרוב.

עם אתה מחפש עוד עובדות או רוצה לבסס עובדות מתוך מספרים אז רק תשאל את השאלות הנכונות ומישהו כאן כבר יגיע עם המספרים.

או לחילופין, חפש בדיונים דומים באתר שבהם כבר ענו על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...