Dual Core Vs. Quad Core for gaming - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Dual Core Vs. Quad Core for gaming

gman_il

Recommended Posts

אני זוכר שקראתי פה בעבר שלא שווה להשקיע במעבד מרובע עבור משחקים.

האם זה עדיין רלוונטי? זה נכון שמעבד מרובע הוא לא טוב עבור משחקים (גם אם רוצים להתסכל לעתיד הקרוב)?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 143
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני ממש לא מומחה, אבל לדעתי :

1. ההשוואה צריכה להיות בין דגם ספציפי של כפול , לבין דגם ספציפי של מרובע ליבות

2. אשמח לקרוא איזה מעבד כפול מומלץ היום (E8400 ?) ואיזה מרובע ? (הבנתי שה Q6600 כבר לא המומלץ ביותר)

3. בכל מקרה, כאשר משווים את 2 המעבדים מהסעיף הקודם, להערכתי יש עדיפות לכפול הליבה עבור ביצועי משחקים,

אשמח לדעת בכמה אחוז בערך / סדר גודל, כפול הליבה עדיף יותר לעומת מרובע הליבה.

4. לדעתי, במידה והתשובה לסעיף 3 אינה מאוד גדולה, הייתי רוכש מרובע ליבות, לתמיכה בעתיד הקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד..למשחקים נטו..אין שום סיבה לא להסתפק בכפול ..שכן לרוב הוא מציג קצת יותר ביצועים במשחקים..בגלל התמיכה...

אבל כמובן שגם אם תקנה מרובע ..אתה תהנה מאותו טווח ביצועים...ככה שהשיקול כאן הוא כספי בעיקר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד..למשחקים נטו..אין שום סיבה לא להסתפק בכפול ..שכן לרוב הוא מציג קצת יותר ביצועים במשחקים..בגלל התמיכה...

אבל כמובן שגם אם תקנה מרובע ..אתה תהנה מאותו טווח ביצועים...ככה שהשיקול כאן הוא כספי בעיקר..

מה זה "קצת יותר ביצועים" ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש....מחיר....או חוסר צורך במרובע .... ;D

לדעתי ההבל במחיר הוא לא משעותי (100-200 ש"ח, תקן אותי אם אני טועה),

בעתיד הקרוב התוכנות ידעו לנצל את ריבוי הליבות, ולכן כדאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא מומחה, אבל לדעתי :

1. ההשוואה צריכה להיות בין דגם ספציפי של כפול ליבה, לבין דגם ספציפי של מרובע ליבות

נכון. בדרך כלל זה יהיה בין Q6600\6700 לבין E8400.

2. אשמח לקרוא איזה מעבד כפול ליבה מומלץ היום (E8400 ?) ואיזה מרובע ? (הבנתי שה Q6600 כבר לא המומלץ ביותר)

תלוי בחנות ממנה אתה קונה את המפרט כולו.

3. בכל מקרה, כאשר משווים את 2 המעבדים מהסעיף הקודם, להערכתי יש עדיפות לכפול הליבה עבור ביצועי משחקים,

אשמח לדעת בכמה אחוז בערך / סדר גודל, כפול הליבה עדיף יותר לעומת מרובע הליבה.

למשחקים של היום, עדיף כפול ליבה מהיר על מרובע ליבה איטי אבל בעל יותר ליבות. למשחקים של עוד 4-5 שנים עדיף מרובע ליבה.

4. לדעתי, במידה והתשובה לסעיף 3 אינה מאוד גדולה, הייתי רוכש מרובע ליבות, לתמיכה בעתיד הקרוב.

קנה מרובע ליבה למשחקים רק אם אתה עושה ומסוגל להביא אותו ל-3.1-2GHz, שם יש למרובע ייתרון בגלל כמות הליבות הגדולה יותר, כשהיתרון בזיכרון המטמון מצטמצם ל-0 בגלל הקלוק הגבוה ורוחב הפס הגבוה בין המעבד-לוח-זיכרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* מרבית הישומים המתקדמים לעיבוד ווידיאו (אולי גם אודיו, לא בטוח) או קידוד סרט וידיאו ל Divx למשל

יודעים להשתמש ומשתמשים בכל המעבדים/ליבות הקיימים במערכת - דבר הבא לידי ביטוי בחיסכון זמן עיבוד משמעותי.

* גם המשחקים העתידיים ישתמשו במעבדים הנוספים או הליבות הנוספות כדי לייעל ולהאיץ את עיבוד הביצועים.

לכן לדעתי, מי שחושב על רכישת מערכת חדשה אין לו כל סיבה שהיא שלא לקנות מעבד מרובע ליבות (בפרט במחירים כיום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שהדעות די חלוקות פה...

מישהו יכול אולי להפנות ל-REVIEW מקצועיים בנושא מעבדי כפול / מרובע בהקשר של משחקים?

אלא אם כן אנחנו יכולים להגיע לעמק השווה פה.

:kopfpatsch:

חלוקות ? אמרו לך שבגדול אין הבדל..ואם יש לך תקציב אז הQUAD ישתלם בעתיד..זהו...

והנה לך ביקורת מבין הרבות שיש..לפני שנגיע לעמק השווה... :kopfpatsch:

http://www.cpu3d.com/index.php?option=com_content&task=view&id=4210&Itemid=16&limit=1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Screw_Master , חברך לצוות החדשות , אומר שאין שום סיבה לקנות מרובע ליבות , אז הייתי אמור שהדעות די חלוקות , ללא קשר למחיר.

כרגע המחיר הוא לא הפמרטר המרכזי.

ציטוט מהלינק שלך:

As we all know, these new processors aren't all that powerful when run at stock speeds. It is only when you start overclocking them does it unleash their full potential

זה רק מחזק את מה שחברך שוב אמר , שוב , הדעות חלוקות.

עמק השווה נראה יותר רחוק מאשר אי פעם ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* מרבית הישומים המתקדמים לעיבוד ווידיאו (אולי גם אודיו, לא בטוח) או קידוד סרט וידיאו ל Divx למשל

יודעים להשתמש ומשתמשים בכל המעבדים/ליבות הקיימים במערכת - דבר הבא לידי ביטוי בחיסכון זמן עיבוד משמעותי.

* גם המשחקים העתידיים ישתמשו במעבדים הנוספים או הליבות הנוספות כדי לייעל ולהאיץ את עיבוד הביצועים.

לכן לדעתי, מי שחושב על רכישת מערכת חדשה אין לו כל סיבה שהיא שלא לקנות מעבד מרובע ליבות (בפרט במחירים כיום).

מסכים, אין סיבה לרכוש כפול , אלא אם מישהו יטען שההבדל בביצועים הוא גדול, אני בספק.[br]פורסם בתאריך: 27.07.2008 בשעה 12:17:30

2. מה הקשר של החנות... ?

3. הייתי אומר שנסחפת עם ה 4-5 שנים, ובכל מקרה : אמרת שיש עדיפות לכפול הליבה,

בכמה אחוז ביצועים בערך העדיפות באה לידי ביטוי ?[br]פורסם בתאריך: 27.07.2008 בשעה 12:20:07

Screw_Master , חברך לצוות החדשות , אומר שאין שום סיבה לקנות מרובע ליבות , אז הייתי אמור שהדעות די חלוקות , ללא קשר למחיר.

כרגע המחיר הוא לא הפמרטר המרכזי.

ציטוט מהלינק שלך:

As we all know, these new processors aren't all that powerful when run at stock speeds. It is only when you start overclocking them does it unleash their full potential

זה רק מחזק את מה שחברך שוב אמר , שוב , הדעות חלוקות.

עמק השווה נראה יותר רחוק מאשר אי פעם ....

בהנחה ואתה לא מתכוון לבצע OC, השאלה היחידה הרלוונטית היא בכמה אחוז שיפור ביצועים בא לידי ביטוי כפול לעומת מרובע ליבות.

נזרק כאן לאוויר מספר של 1%-5%, אין לי מושג אם זה נכון, אבל אם כן, תקנה מרובע ליבות.

אם למישהו יש תשובה מלומדת לשאלה הנ"ל, זה יקדם אותנו מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה ואתה לא מתכוון לבצע OC, השאלה היחידה הרלוונטית היא בכמה אחוז שיפור ביצועים בא לידי ביטוי כפול לעומת מרובע ליבות.

נזרק כאן לאוויר מספר של 1%-5%, אין לי מושג אם זה נכון, אבל אם כן, תקנה מרובע ליבות.

אם למישהו יש תשובה מלומדת לשאלה הנ"ל, זה יקדם אותנו מאוד.

אני מבין שאת הלינק שהבאתי לא פתחת... :kopfpatsch:

בכל אופן..אני רואה לאן הדיון הזה מוביל כבר..את התשובות קבלתם כבר..אם אתם מתעקשים..אני בטוח שאחרים יעזרו לכם.. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...