אוניברסיטה, מכללה, מה ההבדל לעזאזל? - עמוד 10 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוניברסיטה, מכללה, מה ההבדל לעזאזל?

מישהו שלא מצליח להיכנס

Recommended Posts

בזבוז כסף מוחלט.

כל מה שלמדים במכינה הזאת תלמד בתיכון ב5 יח' מת' ו5 יח' פיז'.

באיזה ציון יש לעבור את המכינה בכדי להתקבל ללימודים לתור בטכניון?[כולל פסיכו'].

לא נכון

לידיעתך, המורה שלי לשעבר לפיסיקה מלמד בטכניון, הייתי בקבוצת פיסיקה מואץ/מועשר/איך שבא לך לקרוא לזה

עשינו תרגילים מהחוברת מבחנים של המכינה, למעשה עדיין יש לי אותה בבית אני חושב

במכינה לא מורידים מה שיורד במיקוד

בנוסף, התרגילים שם ברמה גבוהה מהתרגילים שנותנים בבית הספר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 173
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

מבחינת החומר הנלמד התכוונתי.

ברור שלגבי הרמה אין לי מושג כי רק קראתי בלינק מה לומדים ולא איך.

בכל אופן לדעתי זה בזבוז כסף.מה שירד במיקוד תשלים בחופש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בזבוז לאנשים כמוני - בעלי ציונים מביכים במקצועות ההומאנים כאשר מנגד יש להם ציונים טובים במקצועות הריאליים [מתמטיקה-פיזיקה]

לעזאזל אני לא צריך את החרא הזה - המכינה היא כרטיס הכניסה שלי לטכניון :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת החומר הנלמד התכוונתי.

ברור שלגבי הרמה אין לי מושג כי רק קראתי בלינק מה לומדים ולא איך.

בכל אופן לדעתי זה בזבוז כסף.מה שירד במיקוד תשלים בחופש.

לא יודע, לדעתי למידה מספר לא יכולה להשתוות מלמידה מבן אדם שיודע על מה הוא מדבר ואפשר לשאול אותו שאלות אם לא מבינים משהו

חוץ מזה, הזדמנות טובה לחזור על החומר ועוד ברמה יותר גבוהה, יהיה יותר קל בלימודים עצמם אם תתעסק בפיסיקה[br]פורסם בתאריך: 19.07.2008 בשעה 22:37:58

אני יש לי בגרות מלאה אבל בציונים לא ממש גבוהים, האם המכינה הזאת זה סיכוי טוב להתקבל לטכניון(וגם אשכרה להצליח שם)?

אם תשקיע, ותוציא ציונים מספיק טובים, אז כן, בהחלט
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בהשוואה לשיפור בגרויות+פסיכומטרי או אפיק מעבר מהפתוחה שחשבתי לנסות(לעזוב את העבודה ורק ללמוד בכדי לנסות להוציא את הציונים הנדרשים בקורסים הנדרשים, שגם אז יהיה לי מאוד קשה להצליח בזה) מכינה עדיפה לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע, לדעתי למידה מספר לא יכולה להשתוות מלמידה מבן אדם שיודע על מה הוא מדבר ואפשר לשאול אותו שאלות אם לא מבינים משהו

חוץ מזה, הזדמנות טובה לחזור על החומר ועוד ברמה יותר גבוהה, יהיה יותר קל בלימודים עצמם אם תתעסק בפיסיקה[br]פורסם בתאריך: 19.07.2008 בשעה 22:37:58

דעתי היא בדיוק הפוכה.

אני למדתי את כל ה5 יח' מתמטיקה+מכניקה בלימוד עצמי מספרים ומווקיפדיה בלבד.

המילים של המורה לעולם לא יגיעו לדרגת ההגדרות המופשטות כפי שהן מוצגות בספרים וכך לעולם לא ניתן יהיה להגיע לבלבול\שיגאה בהבנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפיק מעבר זה מאוד קשה

להוציא ציונים גבוהים באו"פ בקורסים כמו ליניארית ואינפי זה קשה

אז בהשוואה לשיפור בגרויות+פסיכומטרי או אפיק מעבר מהפתוחה שחשבתי לנסות(לעזוב את העבודה ורק ללמוד בכדי לנסות להוציא את הציונים הנדרשים בקורסים הנדרשים, שגם אז יהיה לי מאוד קשה להצליח בזה) מכינה עדיפה לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפיק מעבר זה מאוד קשה

להוציא ציונים גבוהים באו"פ בקורסים כמו ליניארית ואינפי זה קשה

כן אני מודע לזה, רק חשבתי על זה בתור אופציה קיימת יותר מאשר אופציה ריאלית ...

בכל מקרה בקשר למכינה, אם אני מתקבל ועובר את המכינה אני מתקבל לטכניון או שחוץ מזה צריך עוד משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני מודע לזה, רק חשבתי על זה בתור אופציה קיימת יותר מאשר אופציה ריאלית ...

בכל מקרה בקשר למכינה, אם אני מתקבל ועובר את המכינה אני מתקבל לטכניון או שחוץ מזה צריך עוד משהו?

כרגע שאלתי את אבא שלי, הוא אומר שזה תלוי לאיזו פקולטה אתה רוצה להתקבל, לכל אחת יש את הדרישות שלה

כדאי על פני שיפור בגרויות ופסיכומטרי? מבחינה כלכלית, אני מניח שלא

אבל אם אין לך בעיות כלכליות, אני מניח שכן

דעתי היא בדיוק הפוכה.

אני למדתי את כל ה5 יח' מתמטיקה+מכניקה בלימוד עצמי מספרים ומווקיפדיה בלבד.

המילים של המורה לעולם לא יגיעו לדרגת ההגדרות המופשטות כפי שהן מוצגות בספרים וכך לעולם לא ניתן יהיה להגיע לבלבול\שיגאה בהבנה.

אני לא מסכים איתך

דבר ראשון, אולי המורים אצלך גרועים

דבר שני, הגדרות מופשטות זה מעולה, אבל בהחלט אפשר להגיע לבלבול או שגיאה בהבנה

זה מזכיר לי סיפור ששמעתי:

המרצה (ותיק מאוד) מסביר דרך לפיתרון תרגיל.

תלמיד: "אבל בספר של בן ציון קון כתוב..."

המרצה קוטע אותו: "בן ציון קון קיבל אצלי 70!"

אינפי 2, הנדסת חשמל, בר אילן

אל תסמוך על ספרים, אם בן אדם מומחה בתחום מסויים, לדעתי הוא יהיה יותר אמין מספר

מה גם שהרצאות + תרגולים דיי עוזרים למנוע טעויות, אם המרצה טעה אפשר לשאול את המתרגל

היה לי מקרה כזה באוניברסיטה של אי הסכמה בהגדרה של סדרה מתבדרת, ולהרבה אנשים ירדו נקודות בתרגילי בית בגלל שהבודק לא הסכים עם ההגדרה של המתרגל, והמתרגל לא הסכים עם ההגדרה של המרצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע שאלתי את אבא שלי, הוא אומר שזה תלוי לאיזו פקולטה אתה רוצה להתקבל, לכל אחת יש את הדרישות שלה

כדאי על פני שיפור בגרויות ופסיכומטרי? מבחינה כלכלית, אני מניח שלא

אבל אם אין לך בעיות כלכליות, אני מניח שכן

אני רוצה ללמוד מדעי המחשב ובוא נניח שכסף זה לא בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה ללמוד מדעי המחשב ובוא נניח שכסף זה לא בעיה.

לצערי בזה אני לא יכול לעזור, אבא שלי בפקולטה להנדסת חשמל

אני מניח שתוכל למצוא את המידע באתר של הטכניון, בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע,אני בטוח שאין שום בעיות\חוסר דיוק בההגדרות\הוכחות של וויקיפדיה,ואם יש הן מעטות מאוד ולא רלוונטיות.

לדעתי גם ההבנה הכללית שתרכוש תהיה חזקה יותר אם תלמד מספר כי בדרך כלל מי שכתב את הספר יודע את החומר הרבה יותר לעומק מאשר המרצה שהאינטרס היחיד שלו בהוראת הקורס היא לקבל תקציב למחקר.

והמקרה שהיה לך באונ' פשוט בזיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע,אני בטוח שאין שום בעיות\חוסר דיוק בההגדרות\הוכחות של וויקיפדיה,ואם יש הן מעטות מאוד ולא רלוונטיות.

לדעתי גם ההבנה הכללית שתרכוש תהיה חזקה יותר אם תלמד מספר כי בדרך כלל מי שכתב את הספר יודע את החומר הרבה יותר לעומק מאשר המרצה שהאינטרס היחיד שלו בהוראת הקורס היא לקבל תקציב למחקר.

והמקרה שהיה לך באונ' פשוט בזיון.

אני מסכים לגבי הקטע של , לגבי השאר לא

1. אתה מגזים, אל תשכח שאפשר להתלונן על מרצה ולפעמים בסוף קורס כותבים חוות דעת עליו, אם הוא ילמד בצורה כל כך נוראה, אני בספק אם הוא יקבל תקציב כלשהו

2. נגיד והוא לא אוהב ללמד, זה לא מונע ממנו ללמד את החומר נכון, אני לא רואה שום הגיון מאחורי לימוד לא נכון של החומר בגלל שלא אוהבים ללמד

3. מי שכתב את הספר יודע את החומר יותר לעומק מאשר המרצה? לדעתי ההיפך הוא הנכון, במקרה של מרצה, אתה יכול להיות בטוח לגמרי שהוא מתעסק בחומר הרבה, כי הוא צריך ללמד אותו, לא חושב שזה ככה לגבי מי שכותב ספר...

4. המקרה שהיה לי באוניברסיטה הוא לא בהכרח בזיון, קורה שמכופפים את החוקים, ואז לך תדע את מי להאשים - את המרצה, או את מי שלימד את המרצה/מתרגל לא נכון, בכל מקרה זה לא כזה נדיר שמכופים דברים

בכל מקרה, אני לא מבין מה יש לך נגד המרצים, אתה נותן לי הרגשה שאתה חושב שהמרצים הם ברברים מטורפים שמתים להרוג את התלמידים שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי בזה אני לא יכול לעזור, אבא שלי בפקולטה להנדסת חשמל

אני מניח שתוכל למצוא את המידע באתר של הטכניון, בהצלחה :xyxthumbs:

טוב אחי תודה. אני באמת אתחיל לחשוב על האפשרות הזאת של המכינה.

רק עוד 2 שאלות:

1)עשיתי פסיכומטרי לפני 6 שנים בסוף כיתה יא וקיבלתי 505(לא השקעתי אז בלימודים ..), עכשיו אין לי מושג איפה הטופס עם הציון. מאיפה אני יכול לקבל עותק שמוכיח את הציון(שאני אוכל להתקבל אם אני ארצה ללכת על זה)?

2) אני אצטרך לעשות פסיכומטרי חוזר(ולהשקיע ..), זה משתלב ביחד עם הלימודים במכינה או שאני צריך לעשות את זה לפני המכינה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...