אוניברסיטה, מכללה, מה ההבדל לעזאזל? - עמוד 9 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוניברסיטה, מכללה, מה ההבדל לעזאזל?

מישהו שלא מצליח להיכנס

Recommended Posts

אם אתה מתכנן לעבור מבחנים באוניברסיטה אז הפסיכומטרי קטן עליך.

מה הקשר? אני בסוף התואר שלי עם ציונים מעולים ועדיין הייתי יורה בעצמי אם הייתי צריך לעשות פסיכומטרי שוב...[br]פורסם בתאריך: 17.07.2008 בשעה 22:39:48

כמה שטויות נשפכו פה בעמוד האחרון!

פסיכומטרי ובגרות צריך רק במקומות מסויימים בשביל להתקבל ללימוד במסגרת תואר.

יש מקומות [העברית לדוגמא] שמאפשרים להתקבל רק עם בגרות.

יש מקומות[גם כן העברית] שמאפשרים להתקבל רק עם פסיכומטרי.

ויש את האונ' הפתוחה שבה אתה יכול לרשום את ספתא שלך בת ה93 והיא תתקבל בחדווה.

אם התקבלת ללימודים וזה לא משנה איך בכדי לקבל את התואר אתה צריך אך ורק לעבור את הדרישות האקדמאיות השונות שמוטלות עליך.

אני גם כן מתחיל בסמסטר הקרוב בע"ה ללמוד בעברית הנדסת מחשבים במסגרת תוכנית לתלמידי תיכון, החובה היחידה שמוטלת עלי היא זכאות לתעודת בגרות וכמובן לעבור את הקורסים.

לא בדיוק נכון... קבלה רק על סמך אחד מה-2 (בגרות או פסיכומטרי) לא אומר שלא צריך את השני אלה רק שלא מענין הציון שלו...

יש מקצועות (לא הרבא) שאפשר להתקבל לפי ציון פסיכומטרי אבל צריך עדיין להיות בעלי תעודת בגרות...

ואם אתה רוצה רק לפי בגרות אתה עדיין צריך פסיכומטרי \ מבחן אמיר בשביל האנגלית..

אבל שוב יש מעט מאוד מקצועות שאפשר להתקבל אלייהם ככה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 173
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

להתרחק ממה כמו מאש?

ואיך אתה יודע שאם אני לא זכאי לתעודת בגרות אני גם לא זכאי לתואר? הנחה שלך או שזה איזה חוק?

אני מדבר על המסלולים של תואר לפני צבא\בזמן תיכון.

זאת לא הנחה שלי, זה נכון לגבי המסלול שלי - וקשה לי להאמין שלא לכל מסלול אחר דומה(ראה הנ"ל..)

לא מבין מה יש לך לפחד עד כדי כך מהבגרות? אתה לא הראשון ולא האחרון (האמנם?...) שיעשה אותה ולמרות מה שהרבה אנשים יקשקשו לך היא מאוד חשובה ותורמת המון (אלא אם כן בא לך להגיע בור אח"כ לאוניברסיטה ולהתחיל לסרוג עם כל הדתיות במכינות כאלו ואחרות)

אני ממליץ לך בתור אחד עם ראייה לאחור *לא* ללכת למסלול כזה וללמוד כמו כולם תיכון--אוניברסיטה, זה מאוד מפתה כשאתה מחוצ'קן בכיתה ט'...זה חרטא ברטא אחרי שנתיים-שלוש.

אם אתה מחפש בסיס מחקרי או סתם סקרן תעשה לעצמך טובה ותלמד ותחקור לבד מספרים ואינטרנט, תעשה בגרות כמה שיותר רחבה ומעניינת, תעשה בנות, תעשה שירות צבאי כמו בנאדם ותשאיר אבק אח"כ לכל הסטודנטים בפקולטה שתבחר(ושאתה כ"כ בקיא בה, אחרי כל הספרים שגמאת כמו מים)

אתה תחסוך לעצמך הרבה מאוד כסף, יצורים מגעילים וזמן (חוץ מזה שתוכל להתקדם במהירות כי זה אתה מול עצמך, לא יהיו לך עבודות ופרוייקטים שיורים עליך כמו צרורות ובאופן כללי לא יהיה לך באסה מתמשכת)

בהצלחה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגרות ופסיכומטרי הם לא תנאים לקבלת תואר.

לרוב צריך אותם רק בכדי להתקבל לאוניברסיטה, אם אתה כבר לומד באוניברסיטה אף אחד לא יתעניין בבגרות שלך או בפסיכומטרי שלך.

לקבלת תואר יש לך תנאים אקדמים מסוימים (משתנים ממוסד למוסד ומסלול למסלול) שאתה צריך לקיים. לדוגמה בטכניון בחשמל אתה צריך לקבל 156 נק' שמתוכם יש X נק' של קורסי חובה Y נק' קורסי Z נק קורסי בחירה פקולטיים וכו'

ברגע שצברת את מספר הנק' הנדרש לפחות (כלומר שאפשר לעבור את המינימום הנדרש אם אתה רוצה אבל זה לא חובה) אתה זכאי לקבל את התואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על המסלולים של תואר לפני צבא\בזמן תיכון.

זאת לא הנחה שלי, זה נכון לגבי המסלול שלי - וקשה לי להאמין שלא לכל מסלול אחר דומה(ראה הנ"ל..)

לא מבין מה יש לך לפחד עד כדי כך מהבגרות? אתה לא הראשון ולא האחרון (האמנם?...) שיעשה אותה ולמרות מה שהרבה אנשים יקשקשו לך היא מאוד חשובה ותורמת המון (אלא אם כן בא לך להגיע בור אח"כ לאוניברסיטה ולהתחיל לסרוג עם כל הדתיות במכינות כאלו ואחרות)

אני ממליץ לך בתור אחד עם ראייה לאחור *לא* ללכת למסלול כזה וללמוד כמו כולם תיכון--אוניברסיטה, זה מאוד מפתה כשאתה מחוצ'קן בכיתה ט'...זה חרטא ברטא אחרי שנתיים-שלוש.

אם אתה מחפש בסיס מחקרי או סתם סקרן תעשה לעצמך טובה ותלמד ותחקור לבד מספרים ואינטרנט, תעשה בגרות כמה שיותר רחבה ומעניינת, תעשה בנות, תעשה שירות צבאי כמו בנאדם ותשאיר אבק אח"כ לכל הסטודנטים בפקולטה שתבחר(ושאתה כ"כ בקיא בה, אחרי כל הספרים שגמאת כמו מים)

אתה תחסוך לעצמך הרבה מאוד כסף, יצורים מגעילים וזמן (חוץ מזה שתוכל להתקדם במהירות כי זה אתה מול עצמך, לא יהיו לך עבודות ופרוייקטים שיורים עליך כמו צרורות ובאופן כללי לא יהיה לך באסה מתמשכת)

בהצלחה..

כבר מאוחר מדי, אני כבר שם מכיתה י'

דווקא מאוד נהנה, זה מעניין אותי וזה קל לי

ולדעתי זה עדיף לי, אני רואה הבדל בין תואר עכשיו לתואר עוד כמה שנים :nixweiss:

המטרה שלי היא לצבור נסיון בתחום בזמן השירות הצבאי

אני לא מסוגל ללמוד מהאינטרנט (לשבת על היום על התחת מול המחשב דיי משגע אותי) וחבל לי לבזבז כסף על ספרים כשאני יודע שאני אקרא אולי חצי ואז אתייאש ואחשוב לעצמי שממילא אני אלמד את זה באוניברסיטה ואין טעם

ואיזה כסף זה חוסך בדיוק?

בכל מקרה, נראה לי שאלה ששנה מעליי דיי מסתדרים (הם לומדים כבר 3 שנים)

ואין מצב לתעודת בגרות, היסטוריה דופק לי הכל, נכשלתי בבגרות אחת ואני לא חושב שאת הבגרות הבאה יש לי סיכוי לעבור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לקבל תעודת בגרות עם נכשל אחד כל עוד התלמיד לא נכשל באחד המקצועות הבאים: מתמטיקה, אנגלית, לשון.

בטוח? O_O נכשלתי בהיסטוריה, זה גם חובה לא?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם רציניים?!

אפשר לקבל תעודת בגרות ללא אחד מן המקצועות:תנ"ך,ספרות,הסטוריה??

האם מכך נובע שאני לא צריך לבוא לשיעורי ספרות?[אני עולה לי"א]ולא לעשות במקצוע הזה בגרות ובכל זאת לקבל תעודת בגרות כשרה כהלכתה?

אם כן הפכתם אותי לאדם מאושר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אל תשכח שהציון בסוף נכנס לסכם באונ' :-X

טוב שיש מכינה שמתעסקת עם מתמטיקה-פיזיקה-אנגלית-כתיבה מדעית בלבד :D

[רק חבל שזה יקר - נורא יקר - 15,000 ש"ח אבל מה לא עושים בשביל להתחמק מהומאני ;D ]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם רציניים?!

אפשר לקבל תעודת בגרות ללא אחד מן המקצועות:תנ"ך,ספרות,הסטוריה??

האם מכך נובע שאני לא צריך לבוא לשיעורי ספרות?[אני עולה לי"א]ולא לעשות במקצוע הזה בגרות ובכל זאת לקבל תעודת בגרות כשרה כהלכתה?

אם כן הפכתם אותי לאדם מאושר.

וואלה, הלוואי עליי, אבל יש לי כבר נכשל אחד, ננסה להוציא עובר :D

[רק חבל שזה יקר - נורא יקר - 15,000 ש"ח אבל מה לא עושים בשביל להתחמק מהומאני ;D ]

כשאבא עובד בטכניון, חצי מחיר יורד :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה הטעם לעשות בגרות? תעזוב את התיכון, לך לעבוד ואחרי הצבא תעשה מכינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזבוז כסף מוחלט.

כל מה שלמדים במכינה הזאת תלמד בתיכון ב5 יח' מת' ו5 יח' פיז'.

באיזה ציון יש לעבור את המכינה בכדי להתקבל ללימודים לתור בטכניון?[כולל פסיכו'].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...