מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 58 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שלום לכולם,

ראשית ברכה על כמות התגובות בשרשור - בהחלט השכלתי.

כבר מספר ימים שאני בוחן מהו הUMPC שכדאי לי לרכוש, בגדול לאחר קריאה וצפייה בתגובות וסרטונים הגעתי למסקנה ששני המובילים מבחינת תמורה למחיר הם: msi wind, aspire one.

כרגע ההבדל העיקרי ביניהם מבחינתי זהו גודל המסך (אני לא חושש מקניה באיבורי).

המחיר של aspire one היום הוא זול בכמה מאות שקלים.

בwallashops מציעים אותו החל מ1000 ש"ח כך שאני מאמין שב1800 אפשר להוציא אותו.

המחיר של הwind הוא 2400 - די משמעותי.

לכן שאלותי הן:

1. האם 1.1 אינצ' באמת קריטיים?

2. האם "המחיר מדבר" בעקבות עדכון המחיר של הaspire באמת הוא כדאי יותר?

תודה לעונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבי, נשמע כאילו אין בידך מספיק מידע. בוא ואחדד לך מספר נקודות.

בעת בחירת UMPC שמתאים לך עליך להחליט מהם הדרישות שלך. האם אתה מעדיף מחשב קטן יותר או שמא אתה מעדיף מחשב עם מסך "מרווח" יותר (10') ומקלדת מרווחת יותר. מהו המחיר שאתה מוכן לשלם. האם זמן הוא דבר שחשוב לך מאוד, או שזה לא ממש משנה לך.

והכי חשוב, אין טוב ממראה עיניים. קודם כל תלך תראה את הASPIRE ONE, לדעתי הUMPC הכי מכוער שיש בשוק כיום. תראה גם את הWIND, שדווקא יחסית לUMPC הוא מאוד גדול. ותראה את הASUS EEE שכולם חוץ מה1000 כמעט באותו הגודל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה, הרגע הלכתי לבדוק את הEEE 901 והדבר הזה בלתי אפשרי. זה קטן מדי, במיוחד בשבילי (191 ו100 קילו) .. בקיצור אי אפשר לכתוב על זה וגם לא מתרגלים.

האפשרויות הבאות זה ONE (ורק בגלל המחיר) וWIND.

שניהם זולים ונחמדים ויריצו פיירפוקס, מסנג'ר וזהו בעקרון. יש לי עכשיו 2500 עם חצי ג'יגה וזה סבבה לי, אם המחשב הוא זול, נראה טוב, עמיד , ומספק ביצועים כמו של מה שיש לי עכשיו זה יהיה טוב לי.

מה אומרים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע שאתה מחפש ולא UMPC... לדעתי כדאי לך לקחת את הWIND, בשל הגודל המתקרב לנייד 12' רגיל.

ACER זה מחשב עלוב, הוא פשוט מגעיל.תסתכל עליו... (במציאות) הוא פשוט זול.

והעכבר שלו שים לב, כפתור ימין בצד ימין וכפתור שמאל בצד שמאל.

בתמונות אגב, הוא נראה הרבה יותר צר מהמציאות, במציאות הוא פשוט פלטה.

Acer-Aspire-One-Laptop.jpg

**עריכה**

נ.ב

הביצועים אגב, לא מגיעים לחצי מהביצועים שבמחשב שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, הם עד כדי כך איטיים ? המחשב שלי עתיק !! :bash:

נשמע שהMSI באמת יתאים, אם הוא נורמלי לBROWSING...

אני פשוט אצטרך לראות אותם

למישהו יש כאן את אחד המחשבים ומוכן להריץ PCMARK ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבי, נשמע כאילו אין בידך מספיק מידע. בוא ואחדד לך מספר נקודות.

בעת בחירת UMPC שמתאים לך עליך להחליט מהם הדרישות שלך. האם אתה מעדיף מחשב קטן יותר או שמא אתה מעדיף מחשב עם מסך "מרווח" יותר (10') ומקלדת מרווחת יותר. מהו המחיר שאתה מוכן לשלם. האם זמן הוא דבר שחשוב לך מאוד, או שזה לא ממש משנה לך.

והכי חשוב, אין טוב ממראה עיניים. קודם כל תלך תראה את הASPIRE ONE, לדעתי הUMPC הכי מכוער שיש בשוק כיום. תראה גם את הWIND, שדווקא יחסית לUMPC הוא מאוד גדול. ותראה את הASUS EEE שכולם חוץ מה1000 כמעט באותו הגודל.

תודה על העצה - באמת אני אלך לראות את הדגמים.

אם יתברר כי קוסמטיקה זה הדבר היחיד שמפריד בין הwind לבין הaspire, אז 600 ש"ח זה מעבר לגבול..

עדכונים בהמשך.. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבי,

כמו שאני רואה את זה הACER הוא סובארו ג'אסטי והWIND יותר כמו לקסוס.... בקיצר יש הבדלים עצומים, זה לא סתם קוסמטיקה... וחוץ מזה אני מתקשה להאמין שתצליח להשיג ASPIRE ONE ב1800 שקל, המינימום שתצליח לדעתי זה 1900-2000 וגם זה בספק... ככה שלא צריך להתלהב יותר מדי "600 שקל"...

תלך תראה את המוצר, מחר החנויות הגדולות פתוחות (אלו עם התצוגות לדברים הללו, המלצה לאופיס דיפו) תלך תתרשם ותחזור לכאן עם דעה מגובשת יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל wind אין גלילה?

יש לזה פתרון?

ורוצה להצטרף לכל המודים לכותבים בפורום.

יידעתי את מכרי על קיום הפורום.

הגדרתי אותו כ "פורום שחובה לבקר בו,

לפני קבלת החלטה על רכישת מחשב".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמחזיק ב-Wind.

roni50 יש לו גלילה ואין לי משטח של Synaptic, אני פשוט נותן נגיעה באחת הפינות מצד ימין של המשטח ומתחיל לגלול.

עוד כמה הערות.

1. ה-Aspite one שמוכרים במחירי מציאה הוא בגרסה הזולה שלו לדעתי (כלומר 512 מגבייט, 8 ג'יגבייט קשיח) וגם ידוע שאיכות בניה והמקלדת פחות טובה מאשר במוצאים אחרים.

2. Mj, בפעם המיליון... המחשב לא איטי, לא טרנטה, והוא יכול הרבה יותר מ-Browsing ו-, אני מפעיל עליו סרטים בצורה של "Streaming" ויצא לי להדליק עליו 720p שרצו בצורה חלקה, 1080p אני עוד אבדוק אם יהיה לי. ניתן להריץ עליו משחקי תלת מימד פשוטים והוא מסתדר איתם נהדר, מדובר במחשב לכל דבר פשוט עם כרטיס מסך מובנה ולכן המחשקים ה"כבדים" לא ירוצו עליו טוב.

3. Mj, אתה יכול לקנות מחשב עם 12" אם זה לא מספיק לך והוא עדיין מספיק נייד, ראיתי גם במחירים די זולים.

4. מי ששוקל להתקין 2 ג'יגבייט זיכרון פנימי במחשב שלו, שישקול זאת שוב כי יש לזה 2 חסרונות, מדובר בתוספת די מיותרת - היה לי מחשב פנטיום4 שהיה לו 1 ג'יגבייט פנימי, הוספתי עוד 2 ולא הרגשתי הבדל בשום דבר ולא במשחקים, נחסבתי עם המחשב ההוא עד שהיה קרייסיס והרצתי אותו אבל העפתי את הזכרונות וגם הריץ אותו באותה צורה בדיוק (שוב תלוי במצב, כמו שכתבו מקודם, למי שיש הוא עלול לקבל תוספת בביצועים), החסרון השני שהצריכה עולה, בהספק של מחשב נייח מדובר בכ-10 וואט, בנייד לדעתי מדובר במשהו דומה וזה גורם משפיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבי,

כמו שאני רואה את זה הACER הוא סובארו ג'אסטי והWIND יותר כמו לקסוס.... בקיצר יש הבדלים עצומים, זה לא סתם קוסמטיקה... וחוץ מזה אני מתקשה להאמין שתצליח להשיג ASPIRE ONE ב1800 שקל, המינימום שתצליח לדעתי זה 1900-2000 וגם זה בספק... ככה שלא צריך להתלהב יותר מדי "600 שקל"...

תלך תראה את המוצר, מחר החנויות הגדולות פתוחות (אלו עם התצוגות לדברים הללו, המלצה לאופיס דיפו) תלך תתרשם ותחזור לכאן עם דעה מגובשת יותר.

מישהו מכיר חנות עם תצוגה של שניהם באיזור יבנה? (רחובות \ אשדוד וכולי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4. מי ששוקל להתקין 2 ג'יגבייט זיכרון פנימי במחשב שלו, שישקול זאת שוב כי יש לזה 2 חסרונות, מדובר בתוספת די מיותרת - היה לי מחשב פנטיום4 שהיה לו 1 ג'יגבייט פנימי, הוספתי עוד 2 ולא הרגשתי הבדל בשום דבר ולא במשחקים, נחסבתי עם המחשב ההוא עד שהיה קרייסיס והרצתי אותו אבל העפתי את הזכרונות וגם הריץ אותו באותה צורה בדיוק (שוב תלוי במצב, כמו שכתבו מקודם, למי שיש הוא עלול לקבל תוספת בביצועים), החסרון השני שהצריכה עולה, בהספק של מחשב נייח מדובר בכ-10 וואט, בנייד לדעתי מדובר במשהו דומה וזה גורם משפיע.

אמנם עוד אין לי ווינד אבל:

-קשה לי להאמין שבהחלפת סטיק לסטיק גדול יותר הצריכה עולה בכזה שיעור מהותי של 10W, תבדוק שוב את העובדות שלך...

-לדעתי יש שיפור בהוספת שכן המערכת לא צריכה לגשת אל הזיכרון הוירטואלי רוב הזמן דבר שפוגם בביצועים וגם מעלה קצת את צריכת החשמל כי יש יותר

שימוש בדיסק הקשיח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

morpheus211 אני לא בטוח שאפשר להחליף את הסטיק. לדעתי יש אחד מובנה ואחד שאפשר להוסיף (צריך לבדוק האיטנרנט אם פירקו ולראות מה הולך שם).

וכן, במחשב נייח מדובר בערך ב-10W, בנייד אולי פחות אבל לא בהרבה.

מניסיון שלי בפנטיום 4 פרסקוט 3Ghz, לא היה שום הבדל בין 1 ג'יגבייט ל-3.

המעבד הוא לא חזק יותר מהמעבד שציינתי, לכן ההחלטה שלי הייתה לא לקנות את התוספת כי לא אוכל להנות ממנו.

כאילו מה אתה מתכנן להדליק שיצרוך יותר מ-1 ג'גבייט זיכרון במחשב הזה? אפילו כמה תוכנות... הדלקתי Photoshop cs3 (בלי לערוך משהו), ICQ 6, ועוד פיירפוקס עם כמה טאבים פתוחים, השימוש לא הגיע ל-512 אפילו.

אתה יכול לקנות מה שאתה רוצה, רק אומר מהניסיון שלי שחבל על הכסף, עדיף קשיח גדול יותר. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...