TN - למה לא מתאים לעבודות טקסט ממושכות ? - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

TN - למה לא מתאים לעבודות טקסט ממושכות ?

quantoM

Recommended Posts

טוב

היה מליון שרשורים (וגם יש עוד ברשת) לגבי LCD לעומת CRT.

בוא נגיד, שבסופו של דבר המסר הוא ש LCD עדיפים (לומרות שיש להם כמה חסרונות רצינים כמו זוית צפיה וזמני תגובה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

EAD - אני איתך ! (ובינתיים הספקת לרשום עוד תגובה אנבל אני מתייחס לקודמת) אתה צודק במה שאתה אומר וגם אני אישית מעדיף להשקיע יותר במוצרים כאלו (אם מתאפשר כמובן) ויציע לכל אחד להכיר את האלטרנטיבות בשוק בצורה אוביקטיבית, וכשהוא קונה - לשקול ולבדוק את האופציות השונות כשמתאפשר.

אבל את ההמלצות כשאני נותן אני תמיד משתדל להפריד ממה שאני חושב ומרגיש אישית למה שנכון יותר בראייה כוללת אוביקטיבית. מה שנכון לגבי (ואני נוהג להיות מאוד קיצוני בדברים הללו) לא יהיה נכון לגבי אחרים.

לגבי עניין הרמקולים שהוא נושא מעניין בפני עצמו, הכוונה היא שאני אישית תמיד נהנה ולפעמים אף רוכש (או מתכנן לפחות) ציוד די איכותי (אך תקציבי). לאחרונה לדוגמא אני בחיפוש אחרי זוג רמקולים מדפיים והדברים היחידים שנהנתי מהם מתחילים מ 3500 ש"ח להכי זול (והכסף הוא רק לפרופורציה - המחיר פה לא קובע איכות), רמקולים פחותים מזה ששמעתי רובם פשוט עשו לי רע וחוסר הנאה מוחלט (והיו רמקולים תקציביים שזכו בפרסים שפשוט נשמעו לי סתומים) - הרגשה שאם אני אקנה את זה זה לא שווה את הכסף, בכל רמקול היה חסר משהו. והקשר לנושא - כשבניתי מערכת לאבי, נזהרתי מאוד מההרגשות שלי לגבי , אני מכיר אותו ומעבר למשהו מסויים הוא ממש לא יתלהב מהאיכות או בכלל ירגיש. ואחרי שלקחתי אותו לשמוע את מה שמצאתי לקחנו מה שמתאים, בדיקה של הרמקולים אצלי פשוט העלת לי זוועה לאוזניים אבל בשבילו זה היה די והותר והוא יצא מאוד מרוצה (ואני מסכים שיש גבול תחתון מסויים שהוא רע כמעט לכל אחד, גבול שבלתי אפשרי לקבוע אותו במדויק). אתה מבין - אין שום סיבה שזה יהיה נכון רק לרמקולים ולא לכל דבר שקשור לאיכות.

לגבי העניין של כאבי אזניים וציפצופי אוזניים - בעוד בסיסיים לא מדהימים אותי, מעולם לא היתה לי בעייה של חוסר נוחות בשימוש בהם. אבל כמה מפתיע - מאז שהתחילו כל הפורומים של האודיופילים והיתי קורא שם הרבה, בין היתר על הכאבים הללו - התחלתי לחפש אותם ולשים לב אליהם : פשוט התחלתי להרגיש הרגשה רעה באוזן שלוותה בחוסר נעימות מציקה - זה פשוט היה שם, משהו שבחיים לא הרגשתי לפני זה למרות שאני מאוד פיקי לגבי איכות. היום אני משתדל בכוח להתעלם מיזה כי אני לא רוצה להיות מושפע מדברים פסיכולוגיים כאלו, ואני די מצליח אבל עדיין לא הצלחתי להעלים את זה לגמריי.

ולגבי מסכים עם פאנל TN, גרוע זו מילה יחסית, ומה שבאתי להגיד מקודם ניסה להדגיש זאת בצורה מעניינת. הרי אם הם גרויים אז גם פאנלי S_PVA וחבריהם גרועים - רק פחות. אי אפשר להיימר להיות אוביקטיבי וולהגיד שהראשון גרוע אבל השני לא, לפי גישה זו שניהם גרועים - ומה שאני יוצא נגדו זו הצגה שפאנל אחד הוא ממש גרוע והשני הוא טוב, שבאחד קורים דברים בלתי מתקבלים על הדעת ובשני לא. כל דבר הוא יחסי וצריך להיזהר מאוד מהמילה גרוע. יש הבדל בין "אני לא מסתדר עם..." לבין " יותר טוב לי עם.....".

מה שאני אומר הוא שאני ממש לא מבין ואף מתנגד מהגישה המוצגת כאן, מההמלצות של "להימנע מTN " כאילו מדובר באיזו מחלה או סכנה בריאותית או נפשית. צריך להגיד שהפאנלים הטובים יותר היום הם יותר מומלצים לקנייה אבל לא לקטול את הTN בצורה הזו עם כל מיני דברים מופרזים, סה"כ בממוצע ההבדלים בצורה יחסית בקנייה הם כמו ההבדל בין מזדה 3 להונדה אקורד, לא צריך לקטול קנייה של מזדה 3 רק כי להונדה אקורד יש מערכות יותר טובות (בינהם גם מערכות בטיחות).

ד"א - תודה על התגובה על מה שכתבתי, אני מעריך את זה. באמת השקעתי בזה קצת, סה"כ לא כל יום יוצא לכתוב\לקרוא משהו בצורה שונה ומשעשעת ששמורה לרוב לכותבים בטור אישי בעיתונים. נהנתי לכתוב וגם לקרוא את תגובותיך :xyxthumbs: (נחזור לפה בסוף 2019 לראות אם באמת גליונות תצוגה אורגנים ענקיים שפורסים על הקיר או שולחן או כל דבר אחר - יהיו חלק מהמציאות :) ).

*ואני רואה שנוספו עוד תגובות - אני אישית ממש לא אוהב ואף פעם לא אהבתי את הLCD. אני ממש מתבאס שהטלווזיה הבאה שלי הולכת להיות LCD (וזה מה שיהיה). שלקחה אותנו אפילו אחורה במספר לא קטן של נושאים. אמנם ההישג הוא אדיר אבל התוצאה מבאסת אותי אישית, אני מקווה שיעילו על איזו מהפכה שתשפר אותה רבות. אך מה שכן - אני אישית מעדיף אותם ממסכי הCRT המסורבלים (לפחות כשמדובר במסך מחשב). בסופו של דבר עם כמה צעדים שלקחו אחורה באיכות גם כמה הלכו קדימה, זה הדבר היחידי ששובר את המחסום הפסיכולוגי שלי בהעדפה הזו (ותאמת זה נכון רק למסכי HIGH END, טלווזיות הם כנראה כלכך יקרות יחסית שכל הדברים במחיר שפוי פשוט נראים ממש לא משהו לדעתי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קורא את הדיון הזה ופשוט נפעם כל פעם מחדש, כמה גיבובי שטויות יש פה! נתחיל עם העובדות.

כיום מסכים עם פנל TN התקדמו פלאים, איכות תמונה, חדות וקונטראסט ואפילו כיסוי כמעט מלא של פרופיל sRGB.

אני גרפיקאי ומתמחה בעיבודי תמונה/תיקון צבע והטמעת פרופיל כבר למעלה מ-20 שנה, עבדתי עם מסכי ברקו בזמנו(מסכי שפורפרת ללא תחרות),

מסכי LCD של איזו, אפל, NEC, VIEWSONIC כולם עם פנל , PVA.

מסכי TN לא נופלים היום באיכות התצוגה שלהם למעט זוויות ותמיכה מלאה בעומק צבע של 8 ביט לערוץ, מעבר לזה מי שלא מתעסק בגראפיקה וצילום לפרנסתו, הולך לזרוק כסף סתם ללא תועלת.

וחברה, כל הפנאלים מעייפים את העיניים ללא יוצא מהכלל, הפיתרון מנורת עבודה 20-40W מכסימום מאחורי המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ice2k :

ממש תגובה יפה רשמת שמתארת לפרטי פרטים מה שאני חושב :xyxthumbs:

סחטיין על התגובה!

אז

זה לא שרשור על רמוקלים ולכן לא אכנס לזה, אבל די להכחיש שTN וPVA או זה אותו הדבר, ומקסימום PVA קצת יותר טוב.

אני אמרתי כבר, שבלי קטע של "רגשות" וכו', תשב 5 דקות מול TN (הכי טוב שיש בשוק מצידי) ואז תשב מול , ותגיד לי אם אין הבדל?

תאמין לי שנסיתי לשכנע את עצמי אחרת, הרי מה איכפת לי להוציא חצי מחיר, אבל זה לא קורה!

יש הבדל והבדל די רציני.

מה שצחיק במסכים האלו, שדווקא קורה תהליך דומה למה שקורה לפעמים ברמקולים לגבי תדרים וכו'.

בדיוק כמו שפה זורקים מספרים כמו "ניגודיות של 1:5000" וכו'.

גם ברמקולים, יש כאלו שעולים 1000 וכאלו שעולים 10000 ועדיין מבחינת מספרים נראה שיש לאלו ב1000 טווחים הרבה יותר טובים, אבל משמיעה של 5 דקות ברור מי ישמע לך יותר טוב.

אני אומר ככה, ברור שכסף מהווה שיקול!

אבל

כשאני רואה אנשים שפשוט ניגשים לחנות כמו סופר (כן מוכרים כיום מסכי LCD בסופר) וקונים אותם סתם לפי הגודל, כמו איזה משקל של עגבניות, זה פשוט טיפשי לחלוטין!!!

הם קונים לך איזה מסך בלי שם, של TN, שאיכותו פשוט זבל,אבל מה בדיוק בא לו מסך 20 אינץ, ולקנות אותו ב800 שקל נראה לו נחמד מאוד :kopfpatsch:

מה שמפליא פה עוד יותר, שהרבה פעמים אנשים (אני מכיר כאלו) שיש להם כסף לקנות מכונית כמו מרצדס, או משהו כזה, רק בגלל חוסר הבנה וכו' קונים לך מסך כזה ובטוחים שהוא אותו הדבר כמו כל מסך אחר.

הם בטוחים שהדבר היחידי שמשנה זה הגודל.

זה מזכיר לי שרק התחילו מסכי SVGA בתקופתו והייתי ילד קטן ולא היה לי מושג, אז רק רציתי מסך כזה ולא היה לי מושג מה זה מה וכו', מבחינתי היה רק לקנות הכי זול (כי תמיד רוצים לקנות בזול, לא?!).

לאחרונה נוצרה תופעה שאנשים "מבינים" (במרחאות כפולות) בנתונים כמו ניגודיות ודברים כאלו, אז המוכר אומר להם, "כן בטח מסך מעולה, יש לו ניגודיות גבוהה מאוד 1:5000"

מבין להיכן אני חותר?

מנסיון חיים שלי וידע של השוק, אנשים לא קונים זבל בגלל שהם רוצים זבל וגם לא בגלל שאין להם כסף (תתפלא אבל בשביל רוב האנשים במקום להוציא 1000 שקל על מסך TN גרוע, להוציא 1800 עבור PVA, זה לא כזה סוף העולם), אלא יותר מחוסר הבנה והעובדה שפשוט "קונים חתול בשק".

אני בטוח שאם אנשים היו מכירים דברים כמו PVA וIPS וממש היו מסבירים להם (נניח באיזו תוכנית כמו אודטה) מה ההבדלים וכו', רובם לא היו קונים TN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות ויכול להיות שלא, ואני מבין לאן אתה חותר - זה בסדר. אבל פשוט בכל נושא יש את הדירוג הזה וקשה לי להאמין שאפילו אתה בוחר בכל דבר את הסקלה הגבוה או ידודע להעריך את ההבדלים שלה (כי לא כל דבר אמור לגעת אליך ולעניין אותך). למשל במאוררים שלך אתה תמיד קונה מאוררים עם מיסבי בירינג או אנלובל? או שיש לך גם מאוררים עם מיסבי סליב רגילים ? ויכול להיות שבכלל אין לך מושג על מה דיברתי אבל אם כן יהיה האם זה ישנה משהו ביכולות וההנאה בשימוש במאוררים? ויכול להיות שמעכשיו תתחיל לחפש ולבדוק איזה מיסבים יש בכל מאורר שלך וכשתיתקל במאורר סליב תתחיל באמת לשים לב שתוך זמן קצר יותר המיסבים שלו מתחילים להתקלקל ולעשות רעש מעצבן ושגם האיכות שלו באמת קצת פחות טובה וכו'... אבל האם כשלא ידעת מזה זה שינה משהו ? בדיוק כמו שהמאוררים זה נושא קצת מגוכך שישמע פרטני ופלצני מדי לחלק מהאנשים פה אז ככה איכות התצוגה תיראה לחלק אחר. נכון - אני יודע שקשה להבין את זה אבל צריך.

טוב בלי שום קשר שים לב - שבכל תגובותי אני לא רושם מה יותר טוב ומה פחות טוב ומה עדיף על מה (מבחינת פאנלי LCD), אלא רק על איך לגשת לדברים כי זו הנקודה שחשוב לי להבהיר (ולא מה פחות טוב או יותר טוב וכמה). ואתה לא צריך לשכנע אותי על ההבדל: אם נישאל - אז כן, כמובן שאני רואה את ההבדל ואני מסוגל להגיע לפרטי פרטים גם שאנשים לא מסוגלים לשים לב, וכמובן יצא לי לעבוד על המון סוגים של מסכים ורק תראה את שלי (בחתימה) - בדיוק כמו המקרה שתיארת שאנשים מחפשים מה הכי זול ואותו קונים, אז אצלי זה בדיוק כך רק ההיפך - חיפשתי בזמנו מה היה הכי יקר ואותו קניתי (טוב זה קצת בציניות אבל הוא באמת היה הכי יקר לגודלו ואז לא היה ממש גם מבחר של גודל). וד"א - רק בגלל שטכנולוגית LCD היא עם כלכך הרבה חסרונות - זו דווקא עוד סיבה למה לא להשקיע במסך לשנים ארוכות (למרות שזו סיבה אוביקטיבית ולא ממש דעתי האישית שקצת שונה). אז אני אמנם רכשתי מסך מאוד איכותי ב3500 ש"ח (במונחי אינפלציה זה 4000 ומשהו) - זה היה שווה ? לי אישית אולי כן, אבל אני בטוח ש70 אחוז מהאחרים היו מחליפים אותו כי היום הוא מיושן (רק 12 MS). אז אמנם זה היה אז נראה מטורף שמסכים איכותיים ירדו ל 5MS (בפועל ההבדל הרבה יותר גדול) אבל עובדה שזה קרה, ואם הדבר הבא שיקרא הוא זוויות צפייה מושלמות ? אז פתאום הDELL 2407 הוא כבר לא כזה מושלם ואפילו די נחות. כמו שאמרתי - הכל דבר יחסי וצריך להישאר בפרופורציה כל עוד יש הבדל במחירים.

ואם נחזור אחורה העניין הוא שאותם הבדלים שעליהם אתה מדבר, אני ואתה רואים בצורה אחרת והם משפיעים עלינו בצורה אחרת וכך גם על כל בן אדם אחר. אותו הבדל הוא לא משהו מכריע בין "אפשרי ללא אפשרי" , "ניסבל לבלתי ניסבל" - הוא פשוט הבדל, שיכול להיות קריטי לאנשים מסויימים, פחות קריטי לאחרים, ובכלל לא קריטי ל"אחרים אחרים" :), ואת זה צריך לכבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

תשובה מעולה :xyxthumbs:

סתם לצורך העניין לגבי מאוררים, אני קונה גם כאלו זולים שהם סלייב, ויודע מראש שהם די זבל, אבל אם אני קונה כאלו של 120 ב30 שקל במקום 100 עבור טובים, ויודע שגם ככה עוד חצי שנה זורק אותם לזבל (30 כפול שניים כאלו פעם בחצי שנה זה משהו שכספית אני יכול לסבול ;D), אז אין בעיה.

ולגבי המסכים - שוב אני באותה הגישה כמוך, מי שרוצה שיקנה TN, זכותו המלאה ואין לי בעיה, אבל אי אפשר לטעון שהאיכות היא זהה או שאין הבדל, או "שהשגתי משהו טוב בחצי מחיר".

אתה מקבל מה שאתה משלם עבורו, ושאתה משלם עבור מסך 4 אלף, ועבור מסך TN רק 1500, אז אולי ההבדל הוא אכן לא פי 3 בערך באיכות, אבל כן יש הבדל! ,בכלל הנושא של מחיר לעומת תועלת בדברים כמו מסך או רמוקלים זה מאוד אישי, אתה באמת יכול להגיד שיש שפי שתיים יותר טוב מרמקול אחר?!

אולי רק אם תקח ממש זבל לעומת סופר יקר, אבל ברוב המקרים ההבדלים הם לא משהו שניתן לעמוד אותו מספרית (בשונה ממחיר או דברים כמו יחס ניגודיות דינמית שמוכרים לנו)

נהנתי (ועדיין נהנה) מן התשובות פה בשרשור,אני חושב שאני ואתה ice2k חולקים את אותן הדעות לגבי הנושא :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן דיון מעניין ולימד אותי כמה דברים.

אך אני חסר נסיון עם מסכי CRT.

ומה שאני שואל זה: האם לדעתכם מסך מבוסס S- שווה לי 700 ש''ח יותר ממסך TN שגם גדול ממנו ב2 אינץ'.

לפי מה שאני קורא כאן, אני חושב שזה שווה לי.

סה''כ הולך להיות הרבה מכל דבר:עבודת טקסט, גלישה באינטרנט, , משחקים ואפילו טיפה בתור תחביב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חובב איכות ויש לך נטייה להיצמד לאיכות גבוה וגם כסף מספיק - אז כן,כנראה שווה לך. אבל זו תשובה על קצה המזלג כי יש עוד אלף משתנים שונים ובעיקר כשמשווים בין שני מסכים בגודל שונה (ועוד מזכירים שימוש מגוון וגם מולטימידיה בתוכו).

סה"כ הגישה האישית שלי היא שיש פחות התאמה בין סוג הפאנל לשימוש (כלומר בהחלט יש סוג של התאמה אבל לא סופר קריטית) אלא יותר התאמה בין סוג הפאנל לדרישה לאיכות של הקונה. יש אנשים למשל שסרטים רואים נהדר על מסך TN ולא מתלוננים, ולא רק זה - אלא שהם מורידים גירסת CAM שצולמה במצלמת בקולנוע ועוד נידחסה שוב עם תירגום לעיברית, ולמה ? כי הם רוצים את הסרט ישר כשהם שומעים עליו ואין להם כוח לחפש ולהתאים תירגומים למרות שהובהר להם שכדאי לפחות לחכות שהסרט יצא בDVD (ריפ) וגם אז הכי טוב להתאים כתוביות ולא לקחת משהו שנידחס מחדש לגודל של CD בודד. אז למה הם מעדיפים את זה אפילו שהובהרה להם והודגמה להם האלטרנטיבה ? כי יש אנשים שאהאיכות פחלות מזיזה להם ולא כלכך חשובה להם - העיקר שיראו תמונה נורמאלית (ולמי שלא הבין מדובר בי בנסיונות כושלים לדוג לצפייה איכותית מינימלית לאנשים קרובים).

נו - אז יש אנשים שמעדיפים לראות סרט שצולם בCAM ועוד נידחס פעמיים ולא אכפת להם אז תבואו ותגידו להם שממש לא כדאי להם לקנות TN אלא משהו מתקדם יותר ? :), פשוט צריל להבין שהחסרונות של TNמול פאנלים אחרים הם לא משהו שמזיז לכל בן אדם וזה ממש לא קשור אם ידעו אותו על האלטרנטיבות או לא.

ככה שהתשובה - בעיקר תלוייה בך. אולי משחקים יהנו יותר מפאנל TN מהיר וסרטים יהנו יותר מפאנל איכותי באמת, אבל בממוצע הכל תלוי מה הגישה שלך לאיכות ופונקציונליות של התצוגה (למשל זוויות צפייה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תמיד מחכה שיצא DVDRIP ולעיתים אפילו PROPER וAC3.

ההבדלים פשוט עצומים.

כנראה שבאמת יש אנשים שבשבילם איכות זה לא משהו שחשוב, יותר מזיז להם מחיר זול או לקבל את זה מהר.

אני אישית תמיד מעדיף להשקיע יותר זמן או כסף, אבל לא להתפשר על איכות (בהתחשב במה שיש בשוק - אני לא אבקש להשיג באיכויות שבכלל לא קיים וכנל לגבי מסכי LCD וכל המגרעות שלהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קורא את הדיון הזה ופשוט נפעם כל פעם מחדש, כמה גיבובי שטויות יש פה! נתחיל עם העובדות.

כיום מסכים עם פנל TN התקדמו פלאים, איכות תמונה, חדות וקונטראסט ואפילו כיסוי כמעט מלא של פרופיל sRGB.

אני גרפיקאי ומתמחה בעיבודי תמונה/תיקון צבע והטמעת פרופיל כבר למעלה מ-20 שנה, עבדתי עם מסכי ברקו בזמנו(מסכי שפורפרת ללא תחרות),

מסכי LCD של איזו, אפל, NEC, VIEWSONIC כולם עם פנל , PVA.

מסכי TN לא נופלים היום באיכות התצוגה שלהם למעט זוויות ותמיכה מלאה בעומק צבע של 8 ביט לערוץ, מעבר לזה מי שלא מתעסק בגראפיקה וצילום לפרנסתו, הולך לזרוק כסף סתם ללא תועלת.

וחברה, כל הפנאלים מעייפים את העיניים ללא יוצא מהכלל, הפיתרון מנורת עבודה 20-40W מכסימום מאחורי המסך.

התגובה הכי בוגרת כאן....

אם אתה יותר מ 20 שנה בתחום אתה קרוב לגיל שלי נראה לי :lol:

אני מציע לכולם לקרוא את התגובה שלו שוב ואכן איכות מסכי ה TN השתפרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ אני ממש לא מסכים איתך. אני עובד עם המחשב רק עם טקסט ומשחקים, ומתבאס

חופשי ממסכי ה-TN שאני עובד איתם. יש לי בבית מחשב אחד עם מסך TN ואחד עם CRT, ואני

מעדיף בהרבה לעבוד על ה-CRT הענתיקה מאשר על ה-TN ביישומי טקסט. (במשחקים אין שום הבדל).

לפני הקניה של הLCD הנוכחי(Benq fp93gx) עבדתי עליו בחנות והוא נראה לי סבבה

לגמרי, וגם העדפתי לחסוך כמה מאות שקלים, לכן קניתי אותו. אבל בעבודה ממושכת, יום יומית, ממש מבאס אותי

לעבוד עליו לאורך זמן עם טקסט.

בתור אחד שקנה כמה עשרות פריטי חומרה בחיים, זה בוודאות אחת הקניות הכי מבאסות שלי.

חשוב להדגיש שהבעיות שאני מתאר ממש לא ייחודיות למסך הזה, עבדתי כבר עם הרבה מסכי TN ממוצעים

ובכולם איכות הטקסט היא פשוט לא טובה.

לעומת זאת יצא לי מספר פעמים לעבוד עם 2007FP ובו הרמה של הטקסט זהה לפי ראות עיני למסך

ה-CRT שיש לי.

אולי מרבית האנשים שמכירים רק TN לא יבחינו בבעיות הללו, כי הם רגילים לאיכות די גרועה,

או שזו בעיה יותר סוביקטיבית, אבל לדעתי השדרוג מפנל TN לפנל טוב יותר זה אחד השדרוגים המוצדקים.

אם הייתי צריך לדרג זאת מספרית הייתי נותן לפנלים מסוג IPS/VA ציון 9 ול-TN ציון 6.5 ושכל אחד

יעשה את השיקול שלו, כמה הוא מוכן לשלם עוד בשביל תוספת האיכות הזו.

ד"א למרות כל זאת, בד"כ כאשר אני ממליץ על קניית מסך לחברים שלי, שלא מבינים יותר מדי במחשבים

אני ממליץ על קניית מסך עם פנל TN, כי לאדם הפשוט קשה מדי להוציא את התוספת הכספית הזו בשביל

סיבה עלומה מעין זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי כדעת shimon23. כמו שזה מוגזם להגיד שמסכי TN כ"כ גרועים שאסור לקנות אותם, כך זה מוגזם להגיד שעבור כל מי שלא גרפיקאי השקעה בפאנל איכותי הינה זריקת כסף לאויר. ההבדל מורגש ויש אנשים (אני ביניהם) ששמחים להשקיע בשביל נחת לעיניים (כמו שיש כאלה ששמחים להשקיע במארז איכותי או במעבד שלא מצדיק אפילו חצי ממחירו אם מסתכלים בביצועים נטו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי כדעת shimon23. כמו שזה מוגזם להגיד שמסכי TN כ"כ גרועים שאסור לקנות אותם, כך זה מוגזם להגיד שעבור כל מי שלא גרפיקאי השקעה בפאנל איכותי הינה זריקת כסף לאויר. ההבדל מורגש ויש אנשים (אני ביניהם) ששמחים להשקיע בשביל נחת לעיניים (כמו שיש כאלה ששמחים להשקיע במארז איכותי או במעבד שלא מצדיק אפילו חצי ממחירו אם מסתכלים בביצועים נטו).

את דעתי אני חושב שלא צריך להציג... :P

אבל בניגוד גמור למקרה של השקעה במעבד אקסטרים, מסך איכותי כמעט ולא מתיישן טכנולוגית בימי חייו ולכן הם ארוכים בהרבה. ראה כאן למשל...

המקרה של מארז/ספק איכותיים מתאים בהרבה ולדעתי גם אז שווה להשקיע לטווח ארוך - אבל זה כבר דיון אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדעה שלכם מתקבלת אני חושב שמה רצינו להגיד שגם במסכי TN קיימות רמות שונות. יש הבדל בין לקנות מסך מחברה איכותית לסתם חברת מדבקה.

מה שמפריע לי זה שאנשים מתייחסים למסכי TN כמו איזה קללה או הגורם מספר אחת לעיוורון אצל שחקני מחשב :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדעה שלכם מתקבלת אני חושב שמה רצינו להגיד שגם במסכי TN קיימות רמות שונות. יש הבדל בין לקנות מסך מחברה איכותית לסתם חברת מדבקה.

מה שמפריע לי זה שאנשים מתייחסים למסכי TN כמו איזה קללה או הגורם מספר אחת לעיוורון אצל שחקני מחשב :lol:

ממש ממש לא! אם תעקוב אחרי הפוסטים שלי בנושא תראה שלמרות שאני מראשוני ה"פוסלים" מסכי TN לשימושי טקסט ממושכים/גרפיקה, אני כמעט תמיד ממליץ עליהם ל-90% שימוש בסרטים/משחקים בצפיה ישירה + שימוש מזדמן בלבד בטקסט בתקציב מוגבל. עדיין, חשוב להסביר לאנשים את היתרונות והחסרונות שבבחירה כזו ולא להגיד אמירות סתמיות כמו "אין שום הבדל - חבל על הכסף" או "לבן-דוד שלי יש כזה - תאמינו לי פ33ה של מסך, איכות מושלמת, סווווווף".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...