TN - למה לא מתאים לעבודות טקסט ממושכות ? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

TN - למה לא מתאים לעבודות טקסט ממושכות ?

quantoM

Recommended Posts

תמיד אומרים שמסך בעל פאנל TN אינו מתאים לעבודות טקסט ממושכות ? מה שאני שואל היא למה ? ואיך זה מפריע ?

ועוד שאלה:האם התכתבות במסנ עם חברים[יכול להיות שיחה של 3 שעות נגיד]ושוטטות בפורום נחשבות עבודות טקטס ממושכות ? או הכוונה היא לכתיבת מסמכים רבי דפים בWORD ?

בתודה, Quantom.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש שתי בעיות עיקריות בהצגת הטקסט במסכי TN. הבעיה הראשונה היא אחידות התאורה שעליה בד"כ היצרן לא מקפיד כשמדובר במסכים כאלה. חוץ מזה זוויות הצפייה הצרות (בעיקר האנכיות) גורמות לכך שכל הזזה של הראש עלולה לשנות משמעותית את התצוגה.

גם הבהירות הגבוהה שמסכים (לא בהכרח TN) מגיעים איתה היא בעייתית, אבל אותה אפשר לשנות יותר בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חיפוש בפורום, לא?

הנה למה: http://tinyurl.com/27clct

וגם:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=330182.msg2859403#msg2859403

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=246397.msg2171811#msg2171811

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=254471.msg2245791#msg2245791

ועוד שאלה:האם התכתבות במסנ עם חברים[יכול להיות שיחה של 3 שעות נגיד]ושוטטות בפורום נחשבות עבודות טקטס ממושכות ? או הכוונה היא לכתיבת מסמכים רבי דפים בWORD ?

3 שעות ברצף מול טקסט זה כבר גבולי לדעתי.

זה כמו בימי ה-CRT ששאלו אם יש טעם לקנות מסך שתומך בתדר ריענון של מעל 75HZ או מסך שטוח באמת (זוכרים את הטריניטרון של סוני?) והיה יקר משמעותית. אפשר לסבול את זה לשימושים מזדמנים אבל מסך שטוח עם תדר ריענון של 85HZ ומעלה (אז בימי ה-CRT) נתן תמונה יציבה, עדיפה בהרבה ומעייפת הרבה פחות לאורך זמן.

הלכה למעשה, מסך כזה (תקין) נותן גם כיום איכות תמונה וטקסט עדיפים על כל מסך LCD בשוק :lol: :lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בפורום נטייה להגזמה קיצונית בכל הקשור ל-TN.

א. הגזמה מספר א' - בעיה בזוויות צפייה. ל-TN אומנם קיימת בעיה בזוויות צפייה, אבל מדובר רק מצפייה בזווית קיצונית. תראה לי אדם שפוי אחד שעובד עם טקסט/משחק/רואה סרט בצורה כזאת.

ב. חוסר אחידות בתאורה - רואים את הבעיה רק על גבי רקע שחור לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בפורום נטייה להגזמה קיצונית בכל הקשור ל-TN.

א. הגזמה מספר א' - בעיה בזוויות צפייה. ל-TN אומנם קיימת בעיה בזוויות צפייה, אבל מדובר רק מצפייה בזווית קיצונית. תראה לי אדם שפוי אחד שעובד עם טקסט/משחק/רואה סרט בצורה כזאת.

ב. חוסר אחידות בתאורה - רואים את הבעיה רק על גבי רקע שחור לחלוטין.

רואים בבירור שלא טרחת לקרוא בלינקים שנתתי - ציינתי הרבה יותר משתי בעיות וממש לא אלה שציינת.[br]פורסם בתאריך: 11.07.2008 בשעה 16:57:32

תודה רבה tmpusr, כל פוסט שלך :yelclap:

ואגב 3 שעות זה היה רק בתור דוגמא, בכיף זה יכול לקפוץ ל-8 ומעלה.

אז לטעמי - אין שאלה בכלל! אל תתקרב למסך מבוסס TN אלא אם ממש אין ברירה (וגם אז, כפי שציינתי, מסך CRT איכותי יהיה עדיף בכל פרמטר אפשרי מלבד הפאדיחה והגודל... אם תמצא אחד איכותי במחיר סביר כמו זה : http://tinyurl.com/5agn3p למשל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא צריך להיות קיצוני. הרבה מסכים מציגים הבדלים גדולים גם כשאתה יושב מולם ומשנה תנוחה.

נ.ב. אין הבדל באיכות הטקסט בין מסכי LCD מאותו הגודל (גם אם מדובר בפאנל שונה). מה גם שאני לא מבין כל כך את ההמלצות על ה-CRT שהם מטושטשים וחשוכים (ומרצדים גם ב-10,000Hz, גם אם אתה לא תמיד תשים לב, ככה הם עובדים). אבל לא בא לי להתחיל פה ויכוח של כמה עמודים לגבי הדברים הללו, אז אני לא מתכוון להמשיך להגיב לגביהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד מול TN בגודל 19" מהזן הנחות ביותר שעלה 1,300 ש"ח לפני שנתיים. בזוויות קציניות יש שינוי באיכות תמונה, אני לא אומר שלא, אבל בקו ישר אין בעיה, אין שום שינוי בצבעים בהזזת הראש, אז חאלס. אתם מדברים כאילו כל פעם שהגוף זז בנשימה הצבעים מתעוותים. ייתכן בגדלים גודלים יותר (22+) יש עיוותים בכל תזוזה. מאחר ולא עבדתי מול מסך TN גדול אין לי מושג, אבל בכל מקרה כל עוד קיים הפרש של אלפי שקלים בין מסך TN 22 למסך SPVA 22 פאנל איכותי הוא אפילו לא שיקול עבורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא צריך להיות קיצוני. הרבה מסכים מציגים הבדלים גדולים גם כשאתה יושב מולם ומשנה תנוחה.

נ.ב. אין הבדל באיכות הטקסט בין מסכי LCD מאותו הגודל (גם אם מדובר בפאנל שונה). מה גם שאני לא מבין כל כך את ההמלצות על ה-CRT שהם מטושטשים וחשוכים (ומרצדים גם ב-10,000Hz, גם אם אתה לא תמיד תשים לב, ככה הם עובדים). אבל לא בא לי להתחיל פה ויכוח של כמה עמודים לגבי הדברים הללו, אז אני לא מתכוון להמשיך להגיב לגביהם.

:lol::xyxthumbs:

* לגבי ה-CRT יש הסבר מ-א-ו-ד מפורט בלינקים שנתתי ובאמת אין טעם לפתוח פה דיון נוסף בעניין. רק דע שיש לי מסך 21' שטוח של (CRT) שנותן איכות טקסט/תמונה/גיימינג עדיפים בהרבה על המסכים שלי (ראה מפרט). לצערי הוא כבר בן 5 או 6 ובשלבי גסיסה מתקדמים... והוא ממש ע-נ-ק.

* מניסיוני בהחלט יש הבדל באיכות הטקסט בין מסכים בגודל זהה. אני רואה זאת בבירור למשל בין ה-VP930 המצויין וה-VA916 ובאופן בולט בהרבה בין ה- 2007FP לבין ה-204B העלוב למשל של . לא הכל מסתכם ב-dot pitch. כפי שאפשר לראות בדיון שלי עם ארז (בגירה), גם ההגדרה של "איכות טקסט" שונה בין אדם לאדם ויותר מזה, גם אחידות הרקע ושטיפת הגוונים משפיעה מאוד בעבודה עם טקסט - גורמים הקשורים לפאנל ולא לגודל המסך כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבדתי עם מסכי TN די איכותיים ועם מסכים כמו PVA או .

TN הם פשוט זבל, אני לא יודע איך אנשים משתמשים בהם.

חוסר אחידות צבעים נוראי.

בהירות מזעזעת.

צבעים "עקומים"

זויות צפייה פשוט אפסית.

ועוד מלא דברים.

במיוחד בטקסט ובגרפיקה שמים לב לזה.

כאשר מדובר במשחקי מחשב, יחסית פחות נוראי.

לדעתי אם יש אפשרות לקחת מסך שאיננו TN, אז עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבדתי עם מסכי TN די איכותיים ועם מסכים כמו PVA או .

TN הם פשוט זבל, אני לא יודע איך אנשים משתמשים בהם.

חוסר אחידות צבעים נוראי.

בהירות מזעזעת.

צבעים "עקומים"

זויות צפייה פשוט אפסית.

נכון, שכחתי, כל פעם שאני מפליץ הראש זז בשתי מעלות ויותר לא רואים כלום.

הפכתם TN לרוצחי עיניים, לדבר הכי גרוע שקרה לעולם אחרי היטלר או איידס. די, מספיק. אני עובד עם TN. נכון, לבן לא בדיוק לבן, השחור לא בדיוק שחור והתמונה מתעוותת בזוויות חדות, אבל מכאן ועד לתיאורים שלכם יש דרך ארוכה.

לדעתי אם יש אפשרות לקחת מסך שאיננו TN, אז עדיף.

אם היה הפרש של 300 - 400 ש"ח בין מסך TN למסך IPS/PVA מילא. אבל כשמדובר על הפרש של אלפי שקלים אני אמשיך "לסבול" עם TN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד עם TN כבר 2.5 בבית ו 3 שניים בעבודה ...זה מסך ...בסדר ..לעבודה ...אני לא רואה בעיות חרפות לטקסט ...אני מתקשה להבין למה אנשים חושבים שזה קטסטרופה ..?..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הופך לדיון חסר טעם לחלוטין! :nono:

בלינקים שנתתי יש פירוט מדוקדק מאוד של הטיעונים בעד ונגד אז בבקשה מספיק אם ההיתממות "אני לא מבין למה?!?!" או הפרזות בסיגנון "הדבר הכי גרוע שקרה לעולם אחרי היטלר או איידס." מה קורה לכם?

כבר היו 100000 דיונים בנושא, רובם עניניים, מקצועיים ואינפורמטיביים, חלקם סתמיים והשאר סתם ביזבוז של זמן-מסך.

אנא עשו חיפוש ואם אין לכם משהו ענייני/אינפורמטיבי לתרום... אל "תתרמו". אם יש - אנא החכימו אותנו... בשמחה!

אם היה הפרש של 300 - 400 ש"ח בין מסך TN למסך IPS/PVA מילא. אבל כשמדובר על הפרש של אלפי שקלים אני אמשיך "לסבול" עם TN.

חסרים פה אנשים שקונים מסכי 19' מבוססי TN ב~1200-1300 ש"ח כמו ה-LG/SAMSUNG למיניהם? בסביבות 1600 ש"ח יש את ה-971P המצויין למשל - ממש לא "אלפי שקלים". כשמדובר בשימושי טקסט אינטנסיביים, איכות הפאנל והארגונומיה המצויינת מצדיקיםאת תוספת המחיר לדעתי, במיוחד מכיון שמדובר בפריט שכמעט לא מתיישן (בניגוד לכרטיסי מסך/מעבדים למשל) ומשקלו בחווית השימוש במחשב גדולה מאוד במקרה זה.

אנשים כאן משקיעים מאות שקלים על כרטיס מסך שיתן להם 100FPS במקום 90FPS (לא מורגשים בעליל) שיתיישן תוך חצי-שנה או מעבד שיעשה ZIP בשתי שניות יותר מהר אבל לא מוכנים להשקיע על מסך איכותי (או על מארז/ספק/עכבר/מקלדת באותה נשימה). לא מבין...

מצד שני - אני מסכים בהחלט שמצב המסכים האיכותיים בכי רע ועוד הולך ומתדרדר - המבחר יורד והמחירים עולים (חוץ מה-DELL2408WFP המדהים שכבר עולה כ-2800 ש"ח בלבד לעומת 4700 ש"ח לפני כשנה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr בדיוק בגלל זה אני מתפשר על HD4850 ולוקח מסך איכותי.

שקניתי מחשב לפני 3 שנים קניתי מחשב חזק ביותר לאותה תקופה ומסך דיי פשוט ולא ממש איכותי.

אחרי שנה-שנתיים כל המשחקים צלעו לי על המחשב, והמסך נשאר קטנטן ולא ממש איכותי.

בגלל זה אני מתפשר בכ.מסך, וקונה מסך טוב, כי אני לא הארד-קור וזה שווה לי את זה מאשר את ה-500 שקל האלו על כ.מסך.

בתודה, Quantom.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...