TN - למה לא מתאים לעבודות טקסט ממושכות ? - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

TN - למה לא מתאים לעבודות טקסט ממושכות ?

quantoM

Recommended Posts

זה בגלל שאין שום בעייה איתו שקשורה לעולם המציאות.

ההבדלים שצויינו אכן קיימים, וגם ההבדלים שצויינו לא ממש קריטים אלא אם כן תחפש אותם בכוח ותחליט שהם מפריעים לך (זה פסיכולוגי, ומזה סובלים רוב אנשי הפורום בלי שום קשר למסכים) או שפשוט אתה כמו האודיופילים רק של עולם איכות התמונה. בדיוק כמו שהאודיופילים לא מבינים איך אנשים קונים רמקולים בפחות מ 2000 ש"ח והם באמת מרגישים בהבדלים העצומים בצורה קריטית, ובאמת בפחות מזה עושה להם כאב ראש וצורם באוזניים (ואני לא ציני פה) אז ככה גם בעולם איכות התמונה של המסכים יש אנשים כאלו שקורים להם דברים שלא קורים לשאר רוב רובם של האנשים (וגם פה אני לא ציני). חבל שיש נסיון אצל חלק מהמיעוט הזה (ואני לא אכחיש - גם אני קשור אליו) לקבוע לאחרים דברים שהם לאו דווקא בפרופורצייה שקשורה למציאות של רוב האנשים. זה בערך כמו שנצפה מבן אדם קנדי לכאוב כמו שכואב לנו כשישראלי נהרג בפיגוע, מן הסתם לנו זה יכאב הרבה יותר מאשר לו.

מה שבטוח הוא שיש דברים שהוכחו מדעית ויש דברים שלא, זו כנראה הדרך הכי טובה לדעת. נתון מפתיע לגבי מסכים - עוד לא הוכח שמסך LCD מזיק (בריאותית) פחות לעיניים ממסך CRT למרות שיש (או לפחות היתה) אגדה אורבנית כזו שנקבעה באופן נחרץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב

להיות רציינים לרגע, לא מסך TN לא יהרוס את העיינים יותר מכל מסך LCD אחר (לא ראיתי מחקר אחד שמוכיח אחרת)

אבל כן, אף אחד לא יכחיש (אלא אם הוא סתם מנסה לסדר אותך או ששתה משהו טוב באותו היום), שמכל סוגי מסכי הLCD שיש, מסכי TN הם המסכים הרעים ביותר.

האם זה הופך אותם לבלתי שימושים?

אני לא חושב.

הם פשוט פחות טובים, זה הכול!

לדעתי אם יש את הכסף אז שווה להשקיע במסך טוב.

עובדה שכל פעם שאני רואה מסכי TN ואז חוזר ורואה את המסך שלי, ישר שם לב להבדל.

וכנל לגבי חברים שלי (שהם לא כאלו מבינים גדולים בכלל), שבאים אליי ורואים את המסך שלי וישר מתלהבים.

זה בדיוק כמו שיש אנשים שיגידו לך שאין הבדל בין חיבור DVI לחיבור אנלוגי, ועובדה שחיברתי כמה מסכים בעבודה (זהים לחלוטין!) עם חיבור אנלוגי, ומסך אחד עם DVI, וכולם התלהבו מההוא שמחובר בDVI ושאלו אותי איך שזה שרואים בו כול כך טוב. (לא היה להם מושג שמחובר בDVI, וגם אם כן אין לרובם מושג מה זה הוא מה ההבדל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הופך לדיון חסר טעם לחלוטין! :nono:

בלינקים שנתתי יש פירוט מדוקדק מאוד של הטיעונים בעד ונגד אז בבקשה מספיק אם ההיתממות "אני לא מבין למה?!?!" או הפרזות בסיגנון "הדבר הכי גרוע שקרה לעולם אחרי היטלר או איידס." מה קורה לכם?

כן, זה הפאנל הכי נחות. כן, זה הפאנל הכי זול. לרגע לא הכחשתי את הבעיות של TN. מה שכן צחקתי על ההגזמות המטורפות שלכם.

[br]פורסם בתאריך: 12.07.2008 בשעה 09:40:13

כבר היו 100000 דיונים בנושא, רובם עניניים, מקצועיים ואינפורמטיביים, חלקם סתמיים והשאר סתם ביזבוז של זמן-מסך.

אנא עשו חיפוש ואם אין לכם משהו ענייני/אינפורמטיבי לתרום... אל "תתרמו". אם יש - אנא החכימו אותנו... בשמחה!

חסרים פה אנשים שקונים מסכי 19' מבוססי TN ב~1200-1300 ש"ח כמו ה-LG/SAMSUNG למיניהם? בסביבות 1600 ש"ח יש את ה-971P המצויין למשל - ממש לא "אלפי שקלים". כשמדובר בשימושי טקסט אינטנסיביים, איכות הפאנל והארגונומיה המצויינת מצדיקיםאת תוספת המחיר לדעתי, במיוחד מכיון שמדובר בפריט שכמעט לא מתיישן (בניגוד לכרטיסי מסך/מעבדים למשל) ומשקלו בחווית השימוש במחשב גדולה מאוד במקרה זה.

אנשים כאן משקיעים מאות שקלים על כרטיס מסך שיתן להם 100FPS במקום 90FPS (לא מורגשים בעליל) שיתיישן תוך חצי-שנה או מעבד שיעשה ZIP בשתי שניות יותר מהר אבל לא מוכנים להשקיע על מסך איכותי (או על מארז/ספק/עכבר/מקלדת באותה נשימה). לא מבין...

מצד שני - אני מסכים בהחלט שמצב המסכים האיכותיים בכי רע ועוד הולך ומתדרדר - המבחר יורד והמחירים עולים (חוץ מה-DELL2408WFP המדהים שכבר עולה כ-2800 ש"ח בלבד לעומת 4700 ש"ח לפני כשנה).

ב-19", למזלנו, המצב עוד סביר. אני מדבר על מסכים בגודל 22/24. בקטגוריה הזאת הפרש בין TN לפאנל איכותי יותר עומד על אלף שקלים לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה רק לציין עוד משהו.

שדווקא בגדלים יותר קטנים כמו 17 או 19 פחות שמים לב להבדל (יחסית, אם כי עדיין כן שמים לב) מאשר במסכים גדולים.

קח מסך 22 או 24 שהוא TN לעומת PVA, וכו', ואתה עוד יותר תשים לב להבדל.

אבל ברור לי שהכל עניין של תקציב, אישית לדעתי עדיף לקנות מסך 19 איכותי, מאשר מסך 22 TN.

אבל זה רק הדעה שלי כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי בשימושים של המסך. אם מדובר במסך לעבודה משרדית הייתי הולך על 19" עם פאנל איכותי. כאשר מדובר במסך למשחקים/סרטים הגודל משחק תפקיד יותר משמעותי. כל עוד אין אלטרנטיבה שפוייה בשוק למסך 22/24 (בעיקר 22) פאנל איכותי לא בא בחשבון. בתקווה אחת החברות היותר "עממיות" (לא EIZO) יוציאו מסך 22 SPVA/IPS. כל עוד ההפרש לא יעלה על 500-400 שקלים בהשוואה למסך TN, אלך על המסך האיכותי יותר בלי לחשוב פעמיים בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מסכי 24 איכותיים דווקא (יחסית) עם PVA וכו'.

לדוגמא הDELL

או דגמים של ACER

או של וכו'

כמובן זה לא מחיר של 2000 שקל, אלא יותר לכיוון ה3+, אבל מדובר בחתיכת גודל, והבדלי איכות די רציינים.

לדעתי מסך זה השקעה לטווח רחוק, גם אם אתה לא תשמש בו המון שנים, אז מישהו אחר במשפחה (נניח יש לך עוד מחשב) ישמח לקבל אותו ולהמשיך להשתמש בו.

לדעתי שווה להשקיע במסך טוב, זה החלק שתשב מולו ותהנה ממנו הכי הרבה כל היום בשימוש שלך במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה משנת 2019:

1920 על 1200 ? איך אפשר לשבת בכלל מול מסך כזה , ועוד בטכנולוגית LCD הזוועתית ? איך אפשר בכלל לשבת במשרד ולקרוא טקסט על מסך כזה לאורך זמן (ועוד 2408 זוועתי ועתיק משנת 2008) צריך לשבת על כיסא ולשים את הראש מול מסך המחשב הקטנטן הזה לאורך זמן, זה יוצר קרס ענקית וכאבי מפרקים ועיניים,צוואר, כאבי ראש, אימוץ עיניים ומה לא.... פשוט טכנולוגית הLCD הזו היא זוועתית, עם תמונה לא טבעית (בייחוד של פונטים) ופיקסלים בעיתיים שלא משתלבים אחד עם השני בצורה טבעית. אני לא מבין איך אנשים יושבים מול מסך כזה יותר מ 10 דקות בלי להוריד מהחיים שלהם לפחות שנה שלמה עקב החיסרון הבריאותי הברור, אחרי 5 דקות שניסיתי לסדר עליו דברים כבר שרפו לי וכאבו לי העיניים. - המסכים האלו פשוט בלתי אפשרי לעבוד איתם ואת זה אומר כל בן אדם רגיל היום שניתקל באיזה מסך עתיק משנת 2011 בלת ברירה (שלא תחשבו שזה מה שאני אישית חושב).

וזה עוד יותר לא ברור כשהיום יש במחירים של פחות מ 2000 ש"ח גיליון תצוגה אורגאני לקיר בעל "פיקסלים וירטואלים" בגדול נקודה של 0.12 וטכנולוגיית "רזולוצייה דינמית טבעית" שמשנה גודל של כל אוביקט על התצוגה לפי טעמי המשתמש בצורה טבעית לחלוטין (ולחשוב שפעם אנשים סבלו מהפיקסלים החדים והנוראיים האלו של הLCD שהגבילו אותם לרזולוציות מסוימות :P ). הראיתי היום לחבר שלי את המסך הזה שמצאתי במשרד (DELL 2408 משהו..) אל מול גליון התצוגה האורגנית החדש של פיליפס שקניתי ואחרי חצי דקה הוא כבר אמר שכואב לו הראש מהDELL הזה ואנשים לפני 10 שנים היו לא שפויים אם הם הישתמשו בזה (הוא היה ילד קטן - הוא לא זוכר ;) ).

בקיצור - אמנם זה עולה קצת כסף אבל אין שום סיבה שפוייה להשתמש במסך גרוע ועתיק מלפני 10 שנים שהוא סכנה לבריאות ולא נוח לעבודה בעליל, באמת לא ברור איך אנשים עבדו עם מסכים כאלו לפני 10 שנים ולא התלוננו עד כמה קשה לשבת מולם או שישבו עליהם יותר מ 10 דקות בלי להשתגע. החיפושים שעשיתי בפורום על המסך שמצאתי במשרד הביאו דיונים מלפני 11 שנים בו אנשים אומרים שהמסך הזה הכי טוב לכל סוג של עבודה ואין איתו בעיות של חוסר נוחות או או מאמץ לעומת מסכים אחרים - פשוט לא שפויים האנשים היו אז, המסך הזה הוא סכנה בריאותית ולא מאפשר ישיבה של יותר מ 10 דקות (לא יודע מה היו קורה אם לא היו מפתחים את גליון התצוגה האורגני).

לשימושים זניחים אני עוד יכול להבין, אבל אם זה עבודה במשרד - חובה לקנות גליון תצוגה ולא להשתמש בטכנולוגייה הישנה הזו שתפריע לכם מאוד בעבודה השוטפת ביום יום, המסכים הישנים האלו הם קטנים, בעיתיים ומאוד מציקים עם כאבים אחרי זמן קצר. שווה להשקיע עוד קצת כסף ולקנות תצוגה שבאמת מאפשרת לעבוד עליה ואל להשתמש במשהו מאוד לא נוח ששולח אנשים לרופא אחרי חצי שעה.

יום טוב,

(WIN32USER - מנהל פורום תצוגה, 16.11.2019 .

*ובחזרה להווה, - תמיד יש יחסים בין דברים, תמיד יש יותר טוב ופחות טוב אבל החוסר פרופורציות מקומן לא במציאות. מה שהיום אתם מציגים כאפשרי, עוד 8 שנים יהיה בלתי אפשרים על ידי המחליפים שלכם. הטענות פה פשוט משוללות כל פרופורצייה.

וכדי לנער ולהחזיר למציאות - המסכים המומלצים כיום לדעתי האישית ולדעת רבים זו טכנולוגייה גרועה מראש ומאוד בעיתית, אסור למצוא נחמה במסכים האיכותיים יותר כאילו הם נטולים מהבעיות שהוזכרו בפאנלים נחותים יותר. הכל עניין שבכל מסך (או סוג פאנל) הבעיות האלו מופיעות בצורה יותר חזקה ופחות חזקה - מה מומלץ ומה כדאי זה כבר תלוי בבן אדם. בן אדם שהדברים האלו לא מפריעים לו כמעט בכלל יהנה יותר משימוש יומיומי כשיש לו מסך TN זול מאשר בן אדם שהדברים האלו מאוד מפריעים לו ויש לו את המסך הכי איכותי בשוק. אין שום סיבה להגיד שלבן אדם הראשון מאדו כדאי מסך עם פאנל מאוד איכותי, סה"כ הוא נהנה מהשימוש יותר מאשר אותו אחד שכן מפריעים לו הדברים הללו (שאופיניים לכל המסכים) והוא עם מסך HIGH END.

בבקשה תחזרו לפרופורציה, הטענות שלכם אפילו לא קרובות ללהיות מוכחות מדעית ולא צריכות להדאיג את ציבור הקוראים המסכן שמדמיין כאבי ראש שלא קיימים כל פעם כשהוא משתמש בTN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי לדעת מה תכתוב, תראה מה כתבתי לפני 2 עמודים:

הלכה למעשה, מסך כזה (תקין) נותן גם כיום איכות תמונה וטקסט עדיפים על כל מסך LCD בשוק :lol: :lol: :lol:

כפי שאתה רואה, אני לא ממש "מסתדר" עם התרחיש היצירתי שלך אך בהחלט טכנולוגית ה-LCD רחוקה מלהיות מושלמת ועדיין לא מגיעה לרמות של CRT איכותי באמת באף פרמטר של איכות תמונה/טקסט או מהירות תגובה... לא משנה כמה תשלם.

ובוא לא ניכנס לנושא ה"קרינה" בבקשה... טחנו את זה עד דק לפחות בשנים או שלושה ת'רדים נפרדים שלדעתי מופיעים בקישורים שנתתי בפוסט הראשון פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ice2k - אחת מן התגובות הקורעות והמשעשעות שקראתי לאחרונה, פשוט מעולה :xyxthumbs:

(צריך לשים את זה בכלל בנעוץ לדעתי, מצחיק)

אבל

אני לא לגמרי מסכים.

זה כמו שעכשו מישהו ירצה לקנות , ואז אתה תגיד לו, במקום לקנות שעולים 10 אלף, תקנה ב200 שקל, במילא שניהים אותה עוצמה ואותו הגודל, אז מה אם אילו ב10 אלף יותר איכותים, גם ככה לא תרגיש את זה וגם אם כן, גם ככה עוד 15 שנה יהיה שלידם הרמקולים האלו שעולים 10 ישמעו כמו חתיכת פח שתקעו בו איזה אבן ומנערים אותו (גרוע בקיצור).

זאתי גישה לא נכונה לדעתי לציוד היקפי.

בסופו של דבר, איך שלא תראה את זה, אצלי כל מסך מחשב שהיה עד היום, במיוחד אם מדובר במשהו איכותי, החזיק כמה שנים טובות.

מחשבים החזיקו פחות, וגם אם החזיקו אז זה תחת שדרוגים כבדים כל הזמן.

הדבר שהכי תשים לב אליו במחשב זה המסך!

ועוד היום בשונה מבעבר שיש לך דברים כמו חיבור PS3 למסך, לראות , גלישה ברשת וכו', כול כך הרבה פעולות שבעבר לא היו, החשיבות מסך רק הולכת וגדלה.

(פעם לא היה צריך יותר מ4 צבעים שכל מה שעשית היה להציג טקסט נניח)

ומה שאמרת לגבי כך שTN לא יפריע לרוב המשתמשים - לגמרי לא מסכים!!

ראיתי מסכי TN מלא, ומאז שהטכנו' התחילה ועד היום, חוץ מכך שאם בעבר היה רשום ניגודיות של 1:300 והיום רשום 1:3000 (וגם זה דינמי וגם יש כבר 1:8000 ויותר), שום דבר לא השתנה!

האיכות נשארה גרועה בדיוק כמו שהייתה בהתחלה!

לדעתי אם יש את הכסף והאפשרות, הייתי מעדיף לקנות כרטיס מסך פחות טוב או מעבד פחות חזק, אבל לא להתפשר בשום פנים ואופן על המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שחושב שמסך lcd עם פאנל איכותי (כן ,כן גם אותו 24 שמרבים כאן לשבח ) מתקרב לאיכות התצוגה שנותן מסך crt איכותי כמו למשל 454 פרו של iiyama (מבוסס שפורפרת diamondtron של מיצובישי )

זקוק בדחיפות לעבור:

1.בדיקה אצל רופא עיניים מוסמך .

ואם הכול בסדר אז לרוץ בדחיפות לבדיקה הבאה :

2.בדיקה אצל פסיכיאטר מדופלם שמתמחה בבעיות כרוניות של אשליות והזיות ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...