TN - למה לא מתאים לעבודות טקסט ממושכות ? - עמוד 4 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

TN - למה לא מתאים לעבודות טקסט ממושכות ?

quantoM

Recommended Posts

tmpusr

אני קורא אותך תמיד, לא התייחסתי אל מישהו ספציפי. :yelclap:

אני גם חושב שמסך טוב נשאר איתך הרבה זמן ושווה להשקיע בו.

גם אני לא מסכים שלקנות מסך איכותי יותר זה לזרוק כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תרשו לי להצטרף לדיון.

היו לי מסכים רבים, לפני כ7-8 שנים, רציתי לקנות מסך חדש, 17" למחשב הגרוטאה שהיה לי אז כשעוד גרתי אצל ההורים.

חשבתי לקנות איזשהוא מאג "כאילו שטוח", ואז נתקלתי במכרז באינטרנט של EIZO T561 "17. לא היה לי מושג מה זה EIZO, בדקתי כמה דקות באינטרנט, וחצי שעה אחרי זה הייתי הזוכה המאושר של EIZO במחיר זהה למחיר שהיה עולה הMAG העלוב (אפילו בלי מסך טריניטרון).

מאותו רגע, חווית המחשב שלי השתנתה. היה לי קשה לשבת מול מסכים אחרים, כי הם לא היו שטוחים לגמרי והצבעים שלהם פשוט לא היו יפים.

לפני מספר חודשים, אחותי הביאה לבית ההורים את המסך הישן שלה, כי הוא הרבה יותר חדש מהמסך של EIZO. אז זה MAG 786pf או משהו כזה.

לא שטוח כמו הEIZO, ובעיקר - פשוט אי אפשר להגיע איתו לצבעים כמו של הEIZO וישבתי שעה ושיחקתי עם הטמפ' של הצבע והרוויה של כל צבע. פשוט לא הצלחתי להגיע לאותה איכות, למרות שבEIZO יש התקלפות של הציפוי בחלק התחתון, עקב ניקוי חזק מדי ואולי הזמן לא תרם לזה.

אותו EIZO שירת 3 מחשבים... סוף חפירה... :kopfpatsch:

כשבאתי עכשיו לקנות מסך LCD, עבדתי במשך השנים האחרונות עם הרבה מסכים, בעבודה, בלימודים וגם אצל חברים.

הצבעים בכולם נראו לי הרבה פחות טובים מאשר בEIZO הקשיש אצל ההורים שלי.

מתוך כל המסכי TN שראיתי, רק ב-1-2 היה לי נוח ונעים לאורך זמן בעבודה עם טקסט, WORD PDF וכו'.

אז רכשתי מסך DELL2007FP לא רחב, ואני בהחלט מרוצה. למה לא מרוצה לגמרי? כי יש לו הילה סגולה די ניכרת בקצוות.

אבל הבנתי שבדגם דומה של בתופעה פחות ניכרת.

אבל עדיין - הצבעים בו נראים מעולה, הטקסט ברור וממש נעים לי איתו במשך שעות.

ידידה שלי קנתה מסך 19" חדש, ועברתי על כל המסכים בתצוגה של דיפו, כיוונתי לכולם את ההגדרות, תיקנתי את ההגדרות של המחשב, ועדיין,

רק הSAMSUNG 971 הציג מבחינתי תמונה מתקבלת על הדעת.

בכל מקרה, מומלץ לעשות הפסקות, כי לא בריא לעבוד כשהעיניים במשך שעות על אותו מרחק פוקוס, וזה נוגע לכל מסך שהוא, ספר או לוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוצים אני אגיד לכם באמת איפה הבעיה?

הבעיה בראש שלכם לפני הכל ולפני כל הבעיות עם הפאנלים והLCD והCRT וכל השטויות האלה

כל עוד לא מדובר בגרפיקאי שבאמת מחפש איכות, כל בן אדם נורמלי יסתדר עם כל מסך TN שתביאו לו

הבעיה היא שחלקכם מודעים לכך שקיימת אפשרות טובה יותר מTN אז הכנסתם לכם לראש שזה או הכי טוב או כלום

ואפילו אם ראיתם סרט ויש אצלכם חברים שרואים מהצד במסך 22" והם רואים את הצבעים אחרת.. כל עוד הם באמת מצליחים לראות את הסרט אז לא תהיה להם בעיה בכלל. זה לא שהם עכשיו יתחילו להעיר לכם על זה שהצבע של החולצה של ההוא בצבע אפור ולא בצבע לבן

יש פה אנשים עם יותר מדי שריטה לטכנולוגיה וכמה שיותר שלמות

אז עדיין לא הגענו לשיא הטכנולוגיה, מה שבטוח זה שעדיף להסתדר עם המסך הכי משתלם במחיר הכי זול ולא לקנות את היקר יותר כדי שתוכל להגיד לחברים שלך "אצלי במסך אפשר לראות גם מהצד"

עדיף לשמור את הכסף ולהיות חכמים ולבזבז את הכסף על דברים יותר שימושיים כמו מכונית איזה שברולט קמרו אתם יודעים לא משהו רציני :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שבטוח זה שעדיף להסתדר עם המסך הכי משתלם במחיר הכי זול ולא לקנות את היקר יותר כדי שתוכל להגיד לחברים שלך "אצלי במסך אפשר לראות גם מהצד"

עדיף לשמור את הכסף ולהיות חכמים ולבזבז את הכסף על דברים יותר שימושיים כמו מכונית איזה שברולט קמרו אתם יודעים לא משהו רציני :)

:screwy:
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח כן המשפט האחרון קצת נוגד את עצמו ^_^

אבל השורה התחתונה היא שעל מחשב לא כדאי להשקיע את הכי הרבה כי תוך זמן דיי קצר הוא כבר מתיישן מאוד :]

כי באמת היה פה אחד אפילו שאמר שעוד 10 שנים יסתכלו על המסכים שלכם שחשבתם שהם הכי טובים ויצחקו עליכם

לא שאני אומר שכדאי לקנות את הכי זול תמיד

פשוט לא כולם פה נולדו עם אבא שמנהל את ולדעתי לא חכם להוציא את כל הכסף שיש לכם על מחשב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בתור מישהו שיושב לפחות עשר שעות ביום מול המחשב שלו (עובד מהבית) אני יכול להעיד על כך ההשקעה במסכים הייתה אחת המוצלחות שביצעתי.

2. אני עובד על שני מסכי אפל 20" ואני רק רוצה לחדד שלכל מי שמתכנן לעבוד על שני מסכים ובייחוד שני מסכים רחבים, פאנל TN הוא אופציה נחותה משמעותית.

3. מעבר לכך, , כל פעם שאני מוצא את עצמי מול מסך של חבר, אני שם לב להבדל בתמונה, ללא מאמץ מיוחד.

4. TEMPUSR צודק במיליון אחוז, מעבד ה E6600 שלי כבר לא מרשים אף אחד, אבל אני בטוח שחלק גדול מהפורום ישמחו להחליף איתי מסך, למרות ששני המסכים שלי בני יותר משנה.

5. אני חושב שההשוואה הכי טובה כשמדברים על מסכים תהיה אל מוצרי צריכה שמחוץ לתעשיית המחשבים, מאחר וקצב ההתיישנות של מוצרים האחרים בתעשייה הוא כל כך מהיר, ומסכים שורדים הרבה יותר זמן.

ושוב, מסכי TN הם אופציה ראויה לשימושים מסויימים, אני לחלוטין לא פוסל את יתרונות הגודל ועלות שלהם, אבל מסכי S- MVA וכו' הם פשוט מסכים טובים יותר, בדיוק כמו ששווה להשקיע בכיסא נוח אם אתה הולך לשבת עליו עשר שעות ביום, שווה להשקיע במסך טוב אם אתה הולך לשבת מולו עשר שעות ביום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל השורה התחתונה היא שעל מחשב לא כדאי להשקיע את הכי הרבה כי תוך זמן דיי קצר הוא כבר מתיישן מאוד :]

נכון אבל מסך אינו מתיישן כל כך מהר ובדרך כלל מחזיק מעמד הרבה יותר זמן מאשר המחשב שאליו הוא מחובר.

ובנוסף, חלק גדול מחוית השימוש במחשב במיוחד בסרטים נובעת מהמסך.

אם הגוונים בסרטים לא היו חשובים אז למה בהרבה בתים שרואים סרט עם TN יש מריבות על מי ישב באמצע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי TN זה פשוט זבל, תגידו מה שרוצים וכמה שרוצים.

אני מוכן להשקיע עוד כסף, העיקר להנות מן המסך שלי, מבחינתי אם המחשב קצת יותר איטי זה הרבה פחות נורא מאשר אם אני יושב מול המסך וסובל מתצוגה פחות איכותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[br]פורסם בתאריך: 14.07.2008 בשעה 12:37:54

אם תעקוב אחרי הפוסטים שלי בנושא תראה שלמרות שאני מראשוני ה"פוסלים" מסכי TN לשימושי טקסט ממושכים/גרפיקה, אני כמעט תמיד ממליץ עליהם ל-90% שימוש בסרטים/משחקים בצפיה ישירה + שימוש מזדמן בלבד בטקסט בתקציב מוגבל.

ולראיה... אם בארזים נפלה שלהבת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשחקים כמעט אין משמעות לסוג הפאנל לדעתי.. אבל למשל במירק שהרקע שחור המסך מהבהב. אבל כמה אתרים כבר יש להם רקע שחור? כמה יישומים הם בעלי רקע שחור?

ואם יש הרבה תוכן בדף השחור אז ההבהוב לא מפריע.

אם אתה מאלה שחשוב להם הגוונים האמיתיים של השחור והאפור והאפרורי בסרט, אז בזה הוא נופל... אבל למי אכפת? אני לא יושב וסוקר תגוונים של הסרט...

זה מעולם לא הפריע לי להנות מסרט.

אם אתה סתם יושב באינטרנט ובאיסיקיו גם לא תשים לב....

אני כבר 5 שנים עם מסך TN, ואני לא חושב שמסך הבא אני אקנה משו שונה אם יעלה כפול... אף אחד לא בא ואמר לי "יואו אחי איזה שחור יפה רואים אצלך!!"

בנות עוד לא גמרו מזה.. אז למה? למה להשקיע כפול כסף. חוץ מהחולים לדבר שאני מבין אותם כל אחד והסטיות שלו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוצים אני אגיד לכם באמת איפה הבעיה?

הבעיה בראש שלכם לפני הכל ולפני כל הבעיות עם הפאנלים והLCD והCRT וכל השטויות האלה

כל עוד לא מדובר בגרפיקאי שבאמת מחפש איכות, כל בן אדם נורמלי יסתדר עם כל מסך TN שתביאו לו

הבעיה היא שחלקכם מודעים לכך שקיימת אפשרות טובה יותר מTN אז הכנסתם לכם לראש שזה או הכי טוב או כלום

ואפילו אם ראיתם סרט ויש אצלכם חברים שרואים מהצד במסך 22" והם רואים את הצבעים אחרת.. כל עוד הם באמת מצליחים לראות את הסרט אז לא תהיה להם בעיה בכלל. זה לא שהם עכשיו יתחילו להעיר לכם על זה שהצבע של החולצה של ההוא בצבע אפור ולא בצבע לבן

יש פה אנשים עם יותר מדי שריטה לטכנולוגיה וכמה שיותר שלמות

אז עדיין לא הגענו לשיא הטכנולוגיה, מה שבטוח זה שעדיף להסתדר עם המסך הכי משתלם במחיר הכי זול ולא לקנות את היקר יותר כדי שתוכל להגיד לחברים שלך "אצלי במסך אפשר לראות גם מהצד"

עדיף לשמור את הכסף ולהיות חכמים ולבזבז את הכסף על דברים יותר שימושיים כמו מכונית איזה שברולט קמרו אתם יודעים לא משהו רציני

ומה רע בזה שאתה נהנה בעצם העובדה שיש לך מסך איכותי ? זה גם חלק מהחוויה כאן, והרי זו בדיו רותה סיבה שאתה קונה את הקאמארו שהזכרת (שתשרת אותך בדיוק כמו סקודה). אבל בעיקרון אתה צודק, יש כאן הגזמה לגבי הקביעה של מה שימושי ומה לא, מה ניסבל ומה לא. מה שבילתי שמיש או בלתי ניסבל לשימוש לעולם לא הצליח ולעולם לא צבר תאוצה. יש יותר טוב, יש פחות טוב, ולכל אחד זה נוגע ברמה אחרת (ככה שאי אפשר בכלל לקבוע) ויש כאלו שזה בכלל לא נוגע להם. הרי גם אם היה מסך שמרחף באוויר וזז איתך לאן שהראש שלך זז אז היה אפשר להגיד שמסך רגיל (מציאותי) זה דבר לא נוח ולא שימושי - ועובדה שזה לא נכון (כי זה לא יכול להיות לא נכון ואחרי זה נכון מבחינה לוגית). ככה שלא צריך להגזים ורק להכיר את האופציות, היתרונות ,חסרונות ומחיר. וכל אחד יבחר מה שמתאים לו.

ובגלל זה באותה דעה רק לכיוון אחר לגמריי - אם מישהו קונה מסך טוב (שמם הסתם גם יכלול פאנל טוב) כי הוא חובב ונהנה לרכוש ולהיות בעלים של מסך כזה ? מה רע בזה ? זה גם חלק מההנאה בדיוק כמו שמי שקונה קאמארו נהנה מאוד להיות בעלים של אחת כזו ולאו דווקא הסכים לשלם כל כך הרבה הפרש רק בשביל אוטו שנוסע טוב יותר ונוח יותר בכל מובן (דרך אגב היתה לי כזו במשך שלושה שבועות - וזה לא מספיק, אני רוצה עוד :) ).

ככה שתמיד נמשיך לראות דעות שונות על דברים סבילים ושמישים (לא נראה לי שמישהו היה מסוגל לראות את התמונות מהדיגיטלית שלו או על מסך שמציג 2 צבעים) הבנה שלכל אחד תפיסה אחרת לגבי ההבדלים - תגרום להעלמות דיונים ארוכים מסוג זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף לשמור את הכסף ולהיות חכמים ולבזבז את הכסף על דברים יותר שימושיים כמו מכונית איזה שברולט קמרו אתם יודעים לא משהו רציני

חחח. הבנו כבר שאתה חולה הגה. אני מניח שאתה הבנת גם שאתה לא החולה הגה היחיד פה.

אמנם כבר הסבירו לך:

בדיוק כמו ששווה להשקיע בכיסא נוח אם אתה הולך לשבת עליו עשר שעות ביום, שווה להשקיע במסך טוב אם אתה הולך לשבת מולו עשר שעות ביום.

אבל אתן לך דוגמא מעולם הרכב, כאפנוען מזה 12 שנה (בפועל!) ובעל אוטו מזה 4 שנים - כי זה בטח ידבר אליך יותר מכיסא משרדי:

צמיגים! אני מניח שהקמארי שלך(?) מאוד בטיחותית ונוחה, אבל בו נגיד את האמת - מה שמחבר בינה לבין הכביש זה אך ורק דבר אחד - צמיגים!

אם תקנה סינים באלף שקל, נגמר הסיפור! לא נוחה (רעידות ורעש מעכשיו והלאה) ולא בטוחה (פנצ'רים, החלקות, פיצוצים, התיבשות וביצתיות!).

מצד שני, אם תכפיל את המחיר, ותקנה אירופאים (מישלין זה העדפתי האישית) תקבל את הנוחות והבטיחות שלך בחזרה ובאופן משעשע גם הצמיגים יחיו בממוצע פי 2...

במסכים המצב דומה מאוד - אם הינך צופה במסך מעל שעתיים בממוצע ליום, דע לך שאיכות המסך תקבע את מידת הנזק לעינך - או כמו שאמרו חכמים:

תקנה בזול, תשלם ביוקר!!!!

אגב, אני יודע שזה מטריד לחשוב על זה, אבל גם לכיסא המשרדי משמעות אדירה, אני לא יודע ממה אני רוצה להימנע יותר - בעיות עיניים או בעיות גב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום הצדקה או מחקר מדעי שמוכיח קשר בין מסך איכותי יותר לפחות פגיעה בעיניים, מסך טוב יותר לא ישנה מאומה לגבי מה שדיברת. אפילו אין הוכחה מדעית שCRT מודרני מזיק יותר לעיניים מLCD. מהטעיות לא מבוססות כאלו אנו חוששים בפורום - מדובר בכסף ובצרכים שונים של אנשים, אין מה ליצור פאניקה מזוייפית ואין מה להביא דוגמאות מהעולם הפיזיקלי המכאני כשעוסקים בעולם הפיזיקלי של גלים וקרינה.

בתור אופנוען וותיק אתה אמור לדעת שקסדה יקרה וטובה יותר (נגיד שואי ב 1800 שקל) לא שומרת על הראש טוב יותר מקסדה סינית זולה שעברה את כל תווי התקן הנידרשים בחוק בארץ (למשל MHR סינית ב400 שקל). כך גם בעולם המסכים - מחיר ואיכות לא תמיד קשורים לבריאות/בטיחות (כמובן שבמסך שאתה לא יודע מי אבא או מי אמא שלו אתה יכול להתחיל לפתח חששות, אבל בינתיים אין שום דיווח על בעיות בתחום הזה).

זה כמובן לא סותר את העובדה שחשיבות הצמיגים ותחזוקה נכונה שלהם היא עילאית, חשוב מאוד לבטיחות וליציבות. משפיע רבות על הביצועים והדובדבן שבקצפת - על החוויה ועל הנהיגה עצמה.

וד"א - קאמארו - לא קמארי, מדובר באוטו מכובד בעל ערכים סנטימנטלים שכרגע יושב מושבת ומעלה אבק כי המצבר שלו ניתרם למכונית אחרת שימושית יותר שעולה עשירית ממנו, אז נא להתחשב ;).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...