זקוק להמלצה על מסך רחב לסרטים בלבד בתקציב מוגבל (~1200 ש"ח). עד 720P מקסימום. - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק להמלצה על מסך רחב לסרטים בלבד בתקציב מוגבל (~1200 ש"ח). עד 720P מקסימום.

tmpusr

Recommended Posts

אני מעוניין לקנות מסך רחב ולא יקר שישמש לצפיה בסרטים בלבד בחדר אורחים קטן יחסית (3X2 מ').

תכנים: סרטים וסדרות באיכות משתנה - מ-XVID סטנדרטי ועד X264 ב-720P לכל היותר.

מקור: מחשב מדיה עם כרטיס ASUS HD3450 ללא HDMI

שימושים: צפיה בסרטים ממרחק של כ-2 מ' (מהספה שממול).

תקציב: נמוך ככל האפשר אך לא במידה ומדובר בפשרה משמעותית באיכות התמונה. שאר הפיצ'רים חשובים פחות.

אם יש מסך מתאים בסביבות 1100-1200 ש"ח (או פחות) יהיה מצויין. אם יש הצדקה משמעותית אפשר לחרוג במעט.

העדפות: חיבור DVI/HDMI, עדיפות לרמקולים מובנים סבירים - לא הכרחי.

כרגע הכיוון הוא מסך 22' רחב בשל יחס העלות/תמורה הגבוהה שהוא מציע. למרות שמדובר במסך TN, בטווח המחירים הזה אין ממש אלטרנטיבה וגודלו מפצה על חסרונות הפאנל בצפיה בסרטים. המסך הזול ביותר שנותן איכות תמונה עדיפה הוא מסך כדוגמת ה-DELL2007WFP שעולה כפול ונותן שטח צפיה פיזי קטן משמעותית.

אשמח להמלצות על מסך מומלץ בתנאים הנ"ל. כרגע על הכוונת:

1. ה- ASUS VK222H בסביבות 1300 ש"ח: http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=4179

2. ה- CHIMEI 222H שמעט יקר ממנו: http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=39_2643&products_id=20926

אם יש מסך זול יותר שעדיין מומלץ או חלופה מתאימה יותר - אשמח לשמוע.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה.

הבדל אחד בולט הוא היעדר כניסה דיגיטלית בדגם הנ"ל.

מכיוון שאין לך (ולי) מידע מהימן על הדגם הנ"ל אי אפשר לשקלל פה יתרונות מול חסרונות ביחס למחיר, נכון?

אם יש לך מידע כזה (או כל מידע רלוונטי אחר) - אשמח לשמוע. אני אחפש ברשת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד חלופה אפשרית ומעניינת (למרות פירמת המדבקה): DANTAX HQL-220 מכאן:

http://olsale.co.il/olsale/heb/itemdetails.aspx?auction_id=22899742

20080709160558mb9.png

לפי הנתונים נראה שמדובר בפאנל VA או אבל זה הרי לא סביר בעליל במחיר ובגודל הזה...

נראה שהדגם הזה מוצע כמעט בכל חור אפשרי במחירים פחות או יותר דומים ונקנה ע"י רבים - למישהו יש מידע אמין ו/או ממקור ראשון לגביו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי יותר סביר שמדובר בפאנל TN ב-Dantax לפי המחיר. גם זוויות צפייה של 176/176 לא מספרות הרבה, אם לא מצויין לידן באיזה CR נמדדו. אם היו מציינים CR>10 , אז היה אפשר לקבוע שמדובר בפאנל לא-TN. למסך יש קומפוזיט, D-Sub, S-Video ו-Scart אבל אין לו DVI/HDMI. אחד הדברים המעניינים זה עד כמה המהפך שלו מספיק גמיש/איכותי להוריד את הבהירות מ-550 ניטים המוצהרים לנמוכים מספיק לשימושי טקסט קצרים.

http://www.ktl.co.il/arena.asp?auctionid=124795&CatCode=

במידה והתקציב לא מאפשר לרכוש מסך עם פאנל , הצ'אי מאי יהיה בחירה טובה יותר מהדגמים שאתה מתלבט ביניהם בגלל הארגונומיה העדיפה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה והתקציב לא מאפשר לרכוש מסך עם פאנל , הצ'אי מאי יהיה בחירה טובה יותר מהדגמים שאתה מתלבט ביניהם בגלל הארגונומיה העדיפה שלו.

רב תודות!

אתה מכוון לדגם היקר (222H) או הזול (228D)? בהנחה שהפרמטר היחיד שמעניין אותי הוא איכות תמונה בסרטים, אמור להיות ביניהם איזשהו הבדל מורגש לדעתך שמצדיק כ-350 ש"ח הפרש במחיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדלים במכלול צבעים המורחב זניחים גם ב-222H וגם ב-228D. איני חושב שאתה תראה שוני גדול ביניהם באיכות התמונה. ההבדל מתבטא בנוכחות קורא כרטיסים, חיבורים נוספים וארגונומיה עשירה ב-222H.

לעומת זאת 221D, שיש לו מכלול צבעים סטנדרטי, יהיה עדיף באיכות תמונה, כי מכלול צבעים מורחב אינו בהכרח בחירה טובה לשימושים רגילים - גם לא במסכים עם פאנלים איכותיים.

הבעיה עם 221D היא שיש מספר זעום ביותר של חנויות המציעות אותו למכירה. אין בו HDCP ב-DVI, מה שנותן ה-VK222U ואשר לפי האתר של אין כל סימן מובהק לכך שיש לו מכלול צבעים מורחב, ולכן הוא יהיה בחירה טובה מה-222H/228D מבחינת סיכוי להפחתת עיוות הצבעים, כך שיהיו פחות סטיות המתבטאות ברווייה מוגזמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק עכשיו ראיתי את התגובה... רב תודות על ההסבר המפורט!

אז תחת ההנחה שהשימוש הוא 99% סרטים בצפיה ישירה, ההמלצה שלך במקרה שלי היא ה- VK222U ? מעניין אותי בעיקר ההבדל בתמונה בסצנות חשוכות (נקודת תורפה ידועה של TN), כשרוב הצפיה היא בלילה כך שאין בעיה להתאים את רמת התאורה בחדר אם יש לזה השפעה ממשית.

הארגונומיה והחיבוריות הם בונוסים אך לא הכרחיים.

שוב תודה,

גונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אם ישנה מגבלה תקציבית ה- VK222U או VK222H (עם HDMI) נמנים בין מסכי ה-TN בעלי מכלול צבעים סטנדרטי (לפחות לפי מה שיכולתי לנתח מההצהרות של אסוס באתריה) במחיר שאינו מוגדר כיותר מדי יקר. העלאה בתקציב מעבר להם למסכי 22" TN אחרים לא תיתן שיפור גדול מבחינת ביצועים באיכות תמונה וניגודיות.

באשר לשאלה לגבי טיב הניגודיות בסצינות חשוכות: ה-VK222U (או 22" TN אחרים) לא יוכל לתת עומק שחור זהה לזה של ה-2408WFP לדוגמה, וצריך לקחת בחשבון את דליפות האור שקיימות בפאנלי TN. אני נמנה על אלו המחשיבים את פאנלי S-PVA כחסרי מתחרים עדיפים או מקבילים מבחינת מצויינותם לתת עם מינימום של דליפות אור עומק תמונה מרשים מאוד לצפייה עיקרית בסרטים (במיוחד כשזה נוגע לסצינות חשוכות) בין אם מדובר בחווייה של צופה יחיד או שני צופים. צבע שחור עמוק יותר תמיד נותן חווייה רבת רושם בסרטים, ולכן עבור השימוש העיקרי בסרטים פאנל הוא הפאנל הכדאי יותר, במידה ויש יכולת פיננסית לכך.

זה אמנם נכון שכתבתי לעיתים רחוקות, כי ה-2407WFP A04 טיפה מאכזב בנוגע לניגודיות שלו - וזה רק הרושם שלי, בגלל שראיתי שה-S1931 מציג לעומתו בחושך שחור עמוק יותר משמעותית בסרטים, אז זה מעט הפריע לי בהתחלה, אך התרגלתי לכך לאחר תקופה. היורש של ה-2407WFP, ה-2408WFP, מציג שיפור מורגש בתחום של יחס ניגודיות סטטי מהקופסא והמחיר הנמוך שלו בכלל מעולה יחסית לזה של קודמיו לפני שנה - אשר עלו אז 800 שקלים יותר לפי מיטב זיכרוני. מכלול הצבעים המורחב של ה-2408WFP חסר משמעות למי שאינו עוסק בעריכת ולא ממש יהווה פרמטר כה מפריע לצפייה בסרטים, היות ויש פיצוי המתבטא בניגודיות מעולה וזווית צפייה אנכית הרבה פחות מוגבלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, תודה... בתור הבעלים הגאה של 2407WFP אני מסכים עם כל מילה :xyxthumbs:

המסך שאני מעוניין לקנות ישמש בחדר אורחים לצפיה מזדמנת בלבד ולכן אין לי כוונה להשקיע בו יותר מדי.

הדילמה שלי היתה אם לחסוך 300 ש"ח ולקחת את ה-CHIMEI 228D כשהפרמטר הכמעט יחיד בהחלטה הוא איכות התמונה בדגש על סצנות חשוכות, בו יש פעמים רבות איבוד פרטים מוגזם במסכי TN תקציביים. כיוון שבנוסף לעניין מרחב הצבעים (שאני לא ממש מכיר לעומק), ל-228D יש רק כניסת VGA, אני מניח שהוא אמור להיות בעייתי במיוחד בתחום זה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרות נוספת שעלתה: מסך 22' של MAG במחיר של 1080 ש"ח עם קופון שמקבלים במייל:

20080716165010ww1.png]

ללא רמקולים (אם אפשר לקרוא להם כך) אך כולל DVI ועם 3 שנים אחריות של היבואן הרשמי. המבצע עד סוף השבוע... מדובר בחיסכון של 200 ש"ח בהשוואה למסכי ה- שבאים עם שנה אחריות (אם כי אין לי מושג איך השירות של היבואן של MAG בארץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...