עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות? - עמוד 34 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות?

rikus

Recommended Posts

כל שינוי חיצוני בדירה דורש אישור של ועדת תכנון ובנייה עירונית המפקחת על הרשות המקומית בה רשומה הדירה. באופן תיאורטי ניתן לקבל אישור לפיצול דירה (וכמובן תהיה חייב במס שבח), אולם תוואי הבנייה בכל אזור מוכתב על ידי תוכנית מתאר ערים, אשר קובעת את סוג הבניה המותר בכל אזור. לכן הסיכוי לקבל אישור הוא לא גבוה. מעבר לכך, גם אם אשרו לך את השינוי, ואתה מגיש תוכנית למהנדס העיר, זכות השכנים שלך בבניין להתנגד לשינוי שאתה מבצע בטענה שהוא מכביד על משאבי המבנה שלא תוכנן למספר רב יותר של דיירים.

שינויים שכן מותר לבצע בדירה ללא היתר הם שינויים פנימיים בלבד, אשר אינם נוגעים בקירות חיצוניים ותומכים. כאשר אתה מחלק דירה לשתיים, אתה בעצם יוצר בפועל שתי דירות מדירה אחת, ולמעשה ביצעת שינוי הדורש היתר בנייה. היה מישהו שלקח את זה עד בית המשפט העליון.

אתה יכול לקרוא את הפסיקה של בית המשפט העליון כאן:

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles/article.asp?forum=579&a=92937&c=3855&sc=449&ssc=0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 561
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קודם כל, אתה יוצא מתוך הנחה ששכירת דירה הרבה יותר זולה מהחזר של משכנתא, שזה לא תמיד נכון. בדירות קטנות ההחזר של המשכנתא (90% מערך הנכס) יותר נמוך מדמי שכירות.

לא בהכרח רלוונטי.

שנית, אנשים לא שוכרים דירה כדי לחסוך כסף, אלא מכיוון שהם לא יכולים להרשות לעצמם לקנות דירה. משמע - אין להם כסף מיותר לחסוך כי כל הכסף הפנוי שיש להם הולך על שכ"ד.

זו לא השאלה. השאלה היא מה עדיף למי שכן יש לו כסף, לשכור או לקנות. ברור שמי שיש לו מספיק כסף בשביל לשכור אבל לא בשביל לקנות יוכל רק לשכור, זה נובע מההגדרה ;). כשהישראלי הממוצע שחסך קצת כסף צריך להחליט האם לקנות או לשכור, הוא בד"כ לא לוקח בחשבון שאם הוא ישכור, הכסף שחסך יצבור ריבית. זה לא אומר שתמיד כדאי לשכור, זה כן אומר שצריך לבדוק כי לפעמים עדיף לשכור.

כמו-כן, בשכירות אתה מוכן להתפשר על הרבה דברים שלא היית מתפשר עליהם כשאתה קונה דירה (בין השאר מיקום הדירה והמפרט שלה).

אתה מתפשר בגלל המחיר וחוסר הסבלנות שלך. אם אתה מוכן להוציא יותר ויכול להמתין עוד קצת, תוכל למצוא דירה שמתאימה לך יותר. מצד שני, גם בקניה אתה נאלץ להתפשר. מה אם בבניין שרצית כבר קנו את כל הדירות לכיוון שהעדפת, או שהקבלן רוצה עליהן יותר ממנה שאתה מוכן להוציא?

בנוסף לכך, אף אחד לא ישכיר לך דירה ל-30 שנה, וכשאתה קונה דירה אתה בעצם בעל הבית. אין מישהו שאתה צריך לתת לו דין וחשבון.

למה לחיות 30 שנים באותה דירה? התחתנת, אתה לא רוצה לעבור לדירה גדולה יותר? נולד לך הילד השני, לא תרצה דירה גדולה יותר? הילדים עברו לדירות משלהם, לא תרצה לחזור לדירה קטנה יותר? קל יותר לעבור כשאתה משלם שכירות ולא כשאתה תקוע עם משכנתה שעוד לא גמרת לשלם.

ולדין וחשבון יש גם צד נגדי, שכבר ציינתי: כשמתפוצץ לך צינור או יש דליפת מים מהגג, בדירה שלך אתה צריך להזמין את בעל המקצוע ולשלם לו (או לשלם את הביטוח שיכסה את זה). בדירה שכורה זו בעיה של בעל הבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שקראתי, בית המשפט העליון החליט שלא להחליט. הוא לא דחה את הערעור, אלא את הרשות להגיש ערעור.

בכל מקרה 6,000 ש"ח זה קנס מאוד נמוך (תלוי כמה זמן הדירה כבר הושכרה).

מה זה צו התאמה להיתר?

אם אתה מגיש תוכנית לעירייה (התוכנית כוללת את השרטוט החדש של הדירה?) והשכנים לא מתנגדים, אז יאשרו לך? כמה יוצא מס שבח? איך מחשבים אותו?

לא בהכרח רלוונטי.

למה לא רלוונטי? לא רלוונטי לך או לא רלוונטי לי?

זו לא השאלה. השאלה היא מה עדיף למי שכן יש לו כסף, לשכור או לקנות. ברור שמי שיש לו מספיק כסף בשביל לשכור אבל לא בשביל לקנות יוכל רק לשכור, זה נובע מההגדרה ;). כשהישראלי הממוצע שחסך קצת כסף צריך להחליט האם לקנות או לשכור, הוא בד"כ לא לוקח בחשבון שאם הוא ישכור, הכסף שחסך יצבור ריבית. זה לא אומר שתמיד כדאי לשכור, זה כן אומר שצריך לבדוק כי לפעמים עדיף לשכור.

השאלה היא לא מי שכן יש לו כסף, אלא מי שאין לו כסף ונאלץ לבחור בין שכירות למשכנתא.

אתה מתפשר בגלל המחיר וחוסר הסבלנות שלך. אם אתה מוכן להוציא יותר ויכול להמתין עוד קצת, תוכל למצוא דירה שמתאימה לך יותר. מצד שני, גם בקניה אתה נאלץ להתפשר. מה אם בבניין שרצית כבר קנו את כל הדירות לכיוון שהעדפת, או שהקבלן רוצה עליהן יותר ממנה שאתה מוכן להוציא?

אני מתפשר מכיוון שזאת דירה זמנית שאני לא אגור בה 20 שנה.

אם אני מוכן להוציא יותר כסף, אז זה אומר שאני לא אחסוך כסף מההפרש בין משכנתא לשכירות.

בקניה אני מתפשר על הרבה פחות. בדוגמה שציינת אתה מתפשר על כיוון אוויר, בעוד שבשכירות אתה נאלץ להתפשר על דירה שקיימת באיזור המועדף עליך.

למה לחיות 30 שנים באותה דירה? התחתנת, אתה לא רוצה לעבור לדירה גדולה יותר? נולד לך הילד השני, לא תרצה דירה גדולה יותר? הילדים עברו לדירות משלהם, לא תרצה לחזור לדירה קטנה יותר? קל יותר לעבור כשאתה משלם שכירות ולא כשאתה תקוע עם משכנתה שעוד לא גמרת לשלם.

אתה יכול למכור את הדירה שלך ולקנות דירה חדשה, או לחילופין לקנות דירה חדשה ולהשכיר את הדירה שלך.

ולדין וחשבון יש גם צד נגדי, שכבר ציינתי: כשמתפוצץ לך צינור או יש דליפת מים מהגג, בדירה שלך אתה צריך להזמין את בעל המקצוע ולשלם לו (או לשלם את הביטוח שיכסה את זה). בדירה שכורה זו בעיה של בעל הבית.

בדירה שלך אתה מתקן מה שצריך בלי להיות תלוי במישהו אחר שיבוא לראות מה הבעיה ויחליט אם איך ומתי לתקן.

בדירה שכורה בעל הבית יכול לומר לך שהוא לא מתקן ואם אתה רוצה אז אתה יכול לתקן בעצמך או לעבור דירה. מה תעשה, תתבע אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא היית אידיוט בזמן החתימה על החוזה, יש בו סעיף לפיו אם בעל הדירה לא מתקן את הטעון תיקון בזמן סביר, מותר לך לתקן בעצמך ולקזז את העלות מתשלומי השכירות. כך יש לבעל הבית אינטרס לתקן בעצמו ומהר ככל האפשר. ואם הוא לא, זה עדיין יוצא על חשבונו.

אף אחד לא אמר ששכירות תמיד טובה יותר מקניה. רק שההיפך, שקניה תמיד טובה משכירות, גם לא נכון.

ואתה סותר את עצמך: אם זו דירה שאתה מתכנן לגור בה 30 שנים, אתה לא מחליף אותה אחרי כמה שנים כי מתאימה לך דירה אחרת. אגב, זה לא כיף לגרור משכנתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קשור לאידיוט או לא אידיוט, אלא ליכולת מיקוח, ובמצב הנוכחי של השוק לשוכר אין יכולת מיקוח מול המשכיר. אם אתה מבטל צ'ק אז אתה נחשב למפר חוזה.

אני לא סותר את עצמי. אפשר לקחת משכנתא על דירה ל-18 שנה ולגור בה 10 שנים או יותר (בניגוד לשנה עד שלוש שנים בדירה שכורה), ואז למכור אותה או להשכיר אותה ולעבור לדירה אחרת.

דרך אגב, מישהו יודע האם יש חוק שקובע שבמידה ולא כתוב אחרת בחוזה, בדירה שכורה המשכיר (בעל הדירה) צריך לשלם תשלומים הקשורים לדירה כגון: נזקים למבנה (שלא באשמת השוכר), תקלות בחשמל ואינסטלציה וכו'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שקראתי, בית המשפט העליון החליט שלא להחליט. הוא לא דחה את הערעור, אלא את הרשות להגיש ערעור.

בכל מקרה 6,000 ש"ח זה קנס מאוד נמוך (תלוי כמה זמן הדירה כבר הושכרה).

מה זה צו התאמה להיתר?

אם אתה מגיש תוכנית לעירייה (התוכנית כוללת את השרטוט החדש של הדירה?) והשכנים לא מתנגדים, אז יאשרו לך? כמה יוצא מס שבח? איך מחשבים אותו?

בית המשפט דחה את הערעור מטעם שלא מצא פגם כלשהו בהליך שבוצע בבתי המשפט הקודמים בין היתר.

אם תשים לב, בסוף ההחלטה כותב השופט כי הוא גם מסכים עם החלת בית הדין לעניינים מקומיים.

הקנס אמנם נמוך, אולם הצו מורה לנתבע להחזיר את דירתו למצב בה תתאים להיתר הבנייה המקורי - כלומר דירה אחת ולא שתיים.

אם אתה מגיש את התוכנית לעירייה, אף אחד לא מבטיח לך שהעירייה תאשר אותה - ויש סבירות שהיא לא תאשר אותה כיוון שהתבע לרוב אינו מתאים.

את מס השבח קובע שמאי מטעם העירייה והוא מהווה חלק מעליית שווי ערך הנכס בעקבות תוספת זכויות הבנייה. אם אינך מסכים עם קביעת השמאי, אתה רשאי להביא שמאי מטעמך שיתן חוות דעת נוספת. אם חוות הדעת שונות במידה רבה מתבצע איזשהו הליך בוררות מול שמאי שלישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תכנס לבורסה, באותה מידה אתה יכול ללכת לקזינו ולשחק בלאק ג'ק, רק שבבלאק ג'ק יש לך סיכוי טוב יותר להרויח.

אם אין לך הון עצמי גבוה (300 אלף ומעלה) הדבר היחיד שיהיה טוב ובטוח לך אלו תוכניות חיסכון, דבר עם הבנק שלך.

:funnypost:

זה BULLSHIT.

מאיפה הבאת את ה-300,000? מה לעזאזל הקשר? מה אתה מבין בכלל?

אין קשר בין בורסה לבין הימורים. להורים של כולכם יש עשרות או מאות אלפי שקלים בבורסה (דרך השקעה בקופת גמל). הדבר הכי חכם שבנאדם צעיר יכול לעשות עם הכסף שלו זה להשקיע אותו בבורסה. הדבר הכי טיפשי וחסר אחריות שאפשר לעשות (וזה לא משנה אם אתה בן 20 או 80) זה להשקיע בתוכנית חסכון בבנק (כי אם כבר, אז רק להשקיע באג"ח של הבנק, אותו סיכון ותקבל ריבית הרבה יותר גבוהה). אם יש לך סכום כסף שחסכת ואתה מתכוון להוציא אותו בוודאות ב-5 השנים הקרובות, אל תשקיע בבורסה (וגם לא בתוכניות חסכון. תשקיע באג"ח). אם רוצה לחסוך את הכסף ולא להוציא אותו בתקופה הקרובה - תשקיע אותו בבורסה. ככל שאתה בטוח יותר שאין סיבה שתוציא אותו וככל שפרק הזמן ארוך יותר - כך תגדיל את ההשקעה במניות. ואני לא אומר שבורסה זה לא אפיק מסוכן - זה כן. אבל זה תלוי. לטווח ארוך לא להשקיע בבורסה זה הרבה יותר מסוכן, ההפסד הפוטנציאלי הוא אסטרונומי.

וכלכלה והשקעות זה נושא רציני עם השפעה מכרעת על העתיד. לא יכול להיות שאנשים חסרי אחריות יתנו עצות לאנשים אחרים שאין להם מושג ירוק בתחום. זה די מכעיס לראות פה אנשים שנותנים עצות על נושאים כל כך חשובים שהחלטה נכונה או שגויה בהם שווה מליוני שקלים בלי להבין מהחיים שלהם. לעצות כאלו יש פוטנציאל רק לגרום נזק והן יותר גרועות מלתת עצה של "קח את כל החסכונות שלך וטוס ללאס וגאס". עצות טובות בתחום ההשקעות אל תחפשו בפורומי מחשבים ובטח לא מיועצים בבנק. במיוחד לא מיועצים בבנק. Moon-Mage, הייתי שם את ההודעה שלך בחתימה, אבל בגלל שזה לא פורום כלכלה או השקעות כמעט אף אחד לא יבין למה מה שאמרת כ"כ טיפשי ומגוחך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:funnypost:

זה BULLSHIT.

מאיפה הבאת את ה-300,000? מה לעזאזל הקשר? מה אתה מבין בכלל?

אין קשר בין בורסה לבין הימורים. להורים של כולכם יש עשרות או מאות אלפי שקלים בבורסה (דרך השקעה בקופת גמל). הדבר הכי חכם שבנאדם צעיר יכול לעשות עם הכסף שלו זה להשקיע אותו בבורסה. הדבר הכי טיפשי וחסר אחריות שאפשר לעשות (וזה לא משנה אם אתה בן 20 או 80) זה להשקיע בתוכנית חסכון בבנק (כי אם כבר, אז רק להשקיע באג"ח של הבנק, אותו סיכון ותקבל ריבית הרבה יותר גבוהה). אם יש לך סכום כסף שחסכת ואתה מתכוון להוציא אותו בוודאות ב-5 השנים הקרובות, אל תשקיע בבורסה (וגם לא בתוכניות חסכון. תשקיע באג"ח). אם רוצה לחסוך את הכסף ולא להוציא אותו בתקופה הקרובה - תשקיע אותו בבורסה. ככל שאתה בטוח יותר שאין סיבה שתוציא אותו וככל שפרק הזמן ארוך יותר - כך תגדיל את ההשקעה במניות. ואני לא אומר שבורסה זה לא אפיק מסוכן - זה כן. אבל זה תלוי. לטווח ארוך לא להשקיע בבורסה זה הרבה יותר מסוכן, ההפסד הפוטנציאלי הוא אסטרונומי.

וכלכלה והשקעות זה נושא רציני עם השפעה מכרעת על העתיד. לא יכול להיות שאנשים חסרי אחריות יתנו עצות לאנשים אחרים שאין להם מושג ירוק בתחום. זה די מכעיס לראות פה אנשים שנותנים עצות על נושאים כל כך חשובים שהחלטה נכונה או שגויה בהם שווה מליוני שקלים בלי להבין מהחיים שלהם. לעצות כאלו יש פוטנציאל רק לגרום נזק והן יותר גרועות מלתת עצה של "קח את כל החסכונות שלך וטוס ללאס וגאס". עצות טובות בתחום ההשקעות אל תחפשו בפורומי מחשבים ובטח לא מיועצים בבנק. במיוחד לא מיועצים בבנק. Moon-Mage, הייתי שם את ההודעה שלך בחתימה, אבל בגלל שזה לא פורום כלכלה או השקעות כמעט אף אחד לא יבין למה מה שאמרת כ"כ טיפשי ומגוחך.

השוק נמצא במיתון כרגע ולכן לבן-אדם שלא מבין מספיק בבורסה אין שום סיבה בעולם להכנס לשם כרגע.

לצורך העניין ההון העצמי משנה שאתה רוצה ללכת לחברה שתנהל אותו עבורך(כדי לא ללכת ל"יועצים" בבנק) ולהם בדרך כלל יש יותר ידע ויכולים להציע לך תשואה גבוהה עם פחות סיכון, אבל הם דורשים השקעה ראשונית מאד מאד גבוהה.

וצורך העניין אני ממש ממש לא מבין למה אתה כל כך ממליץ על הבורסה, הרוב המכריע של המניות ירד דיי הרבה השנה(יש יוצאי דופן כמו כי"ל למשל) ובראייה לטווח ארוך גם מניות "עממיות" כמו טבע לאורך זמן לא מביאות תשואה גבוהה בכלל.

יכול להיות שיהיה לך מזל ותיפול על מניהה שתיתן תשואה גבוהה מאד, אבל באותה מידה אתה יכול ליפול על מנייה שתרד 50% ותמחק לך כמה שנים של עבודה.

וכן, יכול להיות שהשקעה בתוכנית חיסכון זה לא הכי טוב ויכול להיות שהשקעה באג"ח יכולה להניב תשואה גבוהה יותר, אבל להשקעות בבורסה, בניגוד למה שאתה אומר, יש סיכוי גדול מאד לרדת בערך.

ואם אתה עד כדי כך יותר טוב איך זה שאתה לא מיליארדר כרגע? גם כל האנשים שלומדים כלכלה לא יכולים לחזות איך השוק יתנהג והשקעה בבורסה תמיד באה עם סיכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שהשוק נמצא במיתון, זה זמן טוב להכנס. גרף קלאסי של בורסה עולה ויורד בצורת גלים, כאשר המגמה הכללית (קו המגמה) היא עלייה. עדיף להכנס בשפל מאשר להכנס בשיא, מסיבות ברורות (כי עדיף לקנות בזול ולמכור ביוקר, ולהכנס בשפל זה לקנות בזול). אני לא יודע אם עכשיו זה שפל, אבל זה בטח לא השיא (שהיה מסתבר 1,238 בת"א 25).

הפתרון הכי טוב הוא ללמוד קצת את הנושא ולהשקיע באחריות ובזהירות. כמו שלומדים לנהוג, ולמרות שיש פוטנציאל למי שמקבל רישיון גם להרוג את עצמו וגם להרוג אחרים - הנהגים (רובם) יודעים להיות זהירים. לא צריך ללמוד הרבה בשביל לדעת איך להשקיע באופן כללי. גם אם הולכים ליועצים בבנק - קודם כל לוודא שהם יועצים ולא משווקים (פשוט לשאול אותם אם יש להם תעודת יועץ או משווק), ולמשווק לא להקשיב כי הוא פחות אוביקטיבי. לעולם גם לא להקשיב ליועץ שאומר להשקיע בתוכניות חסכון של הבנק. עם שתי האזהרות האלו הרבה יותר בטוח, אם אין הרבה ברירות אחרות, להקשיב ליועצים. וביחס להשקעה לבד, אני לא מתכוון להבין איך לחשב ריבית על אג"ח ולהעריך את המצב הכלכלי של אסם או סלקום ולהחליט אם לקנות את המניות שלהם. אפשר לקנות גם תעודות סל וקרנות נאמנות, מה שדורש רק בחינה עצמית בנוגע לשאלות (שגם היועצים שואלים אותן) - בשביל מה הכסף, מהו טווח ההשקעה ומה רמת הסיכון שמוכנים לקחת (ככל שהיא עולה התשואה עולה).

אני ממליץ כ"כ על הבורסה כי מאז 1992, שבו מדד ת"א 100 החל להתפרסם, למרות בועת ההיי-טק ומשבר הסאב-פריים, הבורסה עשתה בממוצע 14% בשנה. זה קיצוני אבל, התשואה הממוצעת של הבורסה לשנה, מבחינה היסטורית, לאורך זמן, היא כ-10%. ומאחר שקצת קשה לחזות את העתיד, מה שקרה בהיסטוריה זאת האידקציה כנראה הכי טובה למה שצפוי לקרות בעתיד (יכול להיות שיתברר עוד 100 שנה בדיעבד שהבורסה עלתה 20% לשנה או 2% לשנה, וגם יכול להיות שיבואו חייזרים ושמדינת לא תתקיים עוד, שום דבר לא וודאי). ואני לא אומר להשקיע הכל על הבורסה, זה חכם לפזר את הכסף גם על אג"ח ממשלתי ואג"ח חברות.

לשים את כל הכסף על מניה אחת, שתי מניות, 5 מניות - זה די להמר. ככל שהפיזור גדול יותר כך הסיכון קטן. השקעה על מדד ת"א 100 בטוחה יותר מכל השקעה אחרת במניה בודדת (ולא משנה מהי).

השקעה באג"ח טובה מאוד לפרקי זמן קצרים-בינוניים ובטוחה יותר מהבורסה, אבל אם תהיה לך קופת גמל שתפריש לה כספים מגיל 25 עד גיל הפרישה, אני ממליץ לך להשקיע בהתחלה את מרבית הכסף בבורסה (70-80% נגיד) ולרדת בהדרגה עד גיל הפרישה (בגיל הפרישה להיות נגיד ב-20-30%).

אני לא מיליארדר כי אמרתי שהשקעה בבורסה מניבה תוחלת תשואה גבוהה יותר לאורך זמן. כך מדד ת"א 100 היה בינואר 1992 100 נקודות, וכעת הוא 938. בשום מקום אחר לא היית משיג תשואה כזאת, וכלולים בתוכה כאמור שני המשברים הגדולים של שנות ה-2000 - בועת ההיי-טק והסאב-פריים. אם הממוצע בבורסה יהיה 10% לשנה ובאג"ח הוא יהיה 5%, אז לא תראה אנשים בשנות ה-20, ה-30 או ה-40 לחייהם שהתעשרו מהבורסה. אם אני ואתה שאני בני 25 נשים 50,000 שקל, אני בבורסה ואתה באג"ח, ונוציא אותם בגיל 65 (וזה הכסף לפנסיה שלנו, חוץ מזה נגיד לא נחסוך יותר לעולם כלום לפרישה), אז לי יהיו 2,263,000 ש"ח בגיל 65, ולך יהיו 352,000 - אתה מבין את ההבדל? למה מדובר בהחלטה של מליונים?

דוגמה אחרת - אני ואתה משקיעים מגיל 25 עד גיל 65, כל חודש 700 ש"ח מהברוטו לפנסיה (נגיד דרך קופת הגמל, וזה כל מה שאנחנו שמים). אני שם 100% מניות ואתה שם 100% אג"ח, אני מקבל בממוצע לאורך זמן 10% לשנה ואתה 5% באג"ח. בסוף התקופה אני אקבל 3,916,000 ש"ח ואתה תקבל 1,042,000 ש"ח. כמעט 3 מיליון הבדל.

אם נשים 1,500 בחודש (כי נרוויח טוב מאוד בהווה ונרצה לא לרדת ברמת החיים בגיל הפרישה), אני אקבל 8,392,000 ש"ח ואתה תקבל 2,233,000 ש"ח (יותר ממיליון וחצי פחות מאם אני אשקיע 700 ואתה תשקיע 1,500 - כל חודש - למשך 40 שנה). זה כוחה של הריבית דריבית. ניקח את הדוגמה האחרונה - 8.392 מיליון מול 2.233. עכשיו שאנחנו בני 65 (ונחיה עד גיל 100 בבריאות טובה, הודות לרפואה העתידית והעלאת תוחלת החיים), מה שאנחנו רוצים נגיד זה לחיות רק מהריבית מבלי לגעת בכסף. שנינו נשקיע הכל באג"ח כי טווח ההשקעה מאוד קצר (רוצים תשואה מובטחת חודשית). נקבל נטו 0.25% בחודש - אתה תקבל קצבה של 5,583 ש"ח ואני אקבל 20,980 - כאשר שנינו לא נוגעים בכסף שיש לנו. אם נרצה להשתמש בכסף שיש לנו תוך 40 שנה ולמות עם 0 ש"ח בגיל 100 (נגיד), אתה תוכל למשוך כל חודש 7,974 ש"ח ואני אוכל למשוך כל חודש 29,967 ש"ח.

לא מדובר פה על התעשרות ברגע, וזה לא עניין להימורים. ההבדל במיליונים ניכר כעבור עשרות שנים. גם אם ניקח תקופה קצרה יחסית של 15 שנה ונניח בה 5% מול 10%, שהבתחלת התקופה משקיעים 50,000 ש"ח מבלי להשקיע יותר - אז בסוף התקופה הסכומים יהיו 209,000 אל מול 104,000. ההבדל ניכר יותר ככל שעובר יותר זמן, והסיכוי שהתשואה בבורסה תהיה כ-10% שואפת יותר ל-100% ככל שמדובר על תקופות זמן ארוכות יותר (נסיגה לממוצע מה שנקרא). לכן לטווח ארוך בטוח יותר וחכם יותר להשקיע בבורסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובות פה, כמו כל ויכוח תאורתי, הן אובר יהירות והרבה פעמים לא קוראים את הצד השני ולא עונים לו...

אבל למתבונן מהצד - דיון מאוד מעניין. אם שומרים על ראש פתוח - הדעות פה מאוד מעניינות.

חבל שעמרי יצא לחופש של חודש ולא יענה פה - OH WELL...

אני הייתי רוצה לשמוע גם תגובה חדשה של OMRIJ, אבל נראה שהוא נעלם מהדיון הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו... ישבתי וקראתי עכשיו 20 עמודים שנוספו מלפני הסופש מתי שהייתי ליד המחשב.

אתה רוצה שאני אכניס לך בקטנות כדי שתגיב? אתה הרי עובד רק כדי שיהיה לך מספיק כסף לדירה שתגמור לך את כל הממון... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת בעיה להגיב, אני חוזר מהעבודה ויש עוד 15 דפים חדשים, לך תגיב על כזה דבר :)

הנה הגבת! :)

מישהו יודע האם קיים חוק שקובע שהמשכיר (בעל הבית) צריך לתקן תקלות בדירה שלא נגרמו באשמת השוכר (נזק במבנה, חשמל, אינסטלציה, וכו'), במידה ולא קיים בחוזה השכירות התייחסות לנושא, או האם השוכר רשאי לתקן את הטעון תיקון על חשבונו ולקזז את עלות התיקון מהשכ"ד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין חוק כזה, אולם זה בד"כ כתוב בחוזה.

אם זה אינו כתוב בחוזה, הנוהל הוא שבעל הדירה משכיר לך נכס הראוי למגורים. מעבר לכך, כתוב בד"כ בחוזה כי הנכס מושכר לך כמות שהוא, ומפורטת רשימת הציוד בדירה. הפרשנות הסטנדרטית היא כי בעל הבית אחראי לדאוג לתקינות הציוד המפורט בחוזה, אלא אם כן רשום אחרת.

מעבר לכך, כאשר מדובר בתקלות צנרת (ביוב ומים) או חשמל, בעל הדירה צריך לדאוג לתקן את הבר תיקון, אחרת למעשה הדירה אינה ראויה למגורים.

לגבי תיקון בעצמך וקיזוז מהשכ"ד - אתה יכול לעשות זאת אלא אם כן רשום במפורש שזה אסור.

אל תבצע דבר כזה בלי לבקש מספר הצעות מחיר לתיקון, ולשמור את הצעות המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...