עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות? - עמוד 32 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות?

rikus

Recommended Posts

שים לב שבארץ (בניגוד לארצות אחרות) מדד המחירים לצרכן מכיל סעיף של דיור

אם השכ"ד צמוד למדד והמדד עולה, אז גם השכ"ד עולה, וכתוצאה מכך גם המדד עולה.

לא יגורו במרכז. במילא אני בספק שעם 2 משכורות מינימום אפשר לקנות משהו שראוי למחייה אדם במרכז.

כלומר, במרכז לא יגורו אנשים שמרוויחים משכורת מינימום, גם לא בדירות הפשוטות ביותר? אם כך, תצטרך להרוויח משכורת די מכובדת כדי לכשור במרכז איזשהו חור.

לא דווקא היו בעלי דירות שפויים לחלוטין. עניין של מזל כנראה. אני גם מתרחק מתל-אביב כמו ממגיפה, ומעדיף לגור בפ"ת (כמו קודם) או בהוד השרון למשל כמו עכשיו.

יש לך מזל. אני גם לא גר בתל אביב, אלא בערי הלוויין שלה, אבל המצב שם לא שונה בהרבה מהמצב בתל אביב.

לא נכנס בסיבוב אחד של מכונית סטיישן. נסה 5-6 סיבובים.הנפח שווה בערך למשאית קטנה. כמו שאמרתי - קורע את התחת סוף שבוע אחד, אבל בזה זה נגמר.

אני מניח שבסטיישן של אבא שלך אין מקום למיטה זוגית, ארון, מקרר, תנור, מכונת כביסה וכיו"ב.

הראה דוגמאות מהלוחות :)

מאיפה אני אביא לך דוגמאות מלפני שנתיים? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 561
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש בעיה במדד התגובות בדיון הזה- לחצים הגב וכבר 10 אנשים הגיבו לפניך...

הקישור הזה של המדד לא משהו, זה לא נתונים הסטורים של מדד המחירים לצרכן...

לגבי מחיר הדירות, היום הוא באמת משתנה כדי להתאים בין שקל דולר ועליית מחירים, אבל פעם המחיר היה די יציב בדולרים והשתנה בהתאם לשער הדולר. היות שהדולר טיפס באיטיות, המליצו הכלכלנים את עצת אחיתופל שלהם.

בקשר למחירי הדירות בכל הארץ, הכי פשוט זה לשאול את ההורים על מחירי קניה מכירה כדי לקבל שפע אינפורמציה.

מכר שלי קנה בחולון לפני 9 חודש דירת 4 חדרים שמכירה עמד במשך שנים על 100,000$ +- 10%. הוא שילם 750,000 ש"ח. אם נחשב לפי שער דולר של 5, המחיר הוא 150,000. זה מראה שמי שקנה את הדירה בתחילת שנות ה 90 הרוויח את עליית הדולר (50%) + 50% עלייה במחיר 150 אלף במקום 100. כיום על דירת 3 חדרים סמוכה מבקשים 840000 ש"ח. כנראה שהם לא יקבלו, אבל זה 3 חדרים. מחיר 4 חדרים הוא 950,000 ש"ח. אז נכון המכר הרוויח במקרה כי היה במקום הנכון בזמן הנכון, אבל מי שהחזיק את הדירה בכל התקופה הרוויח פי 3.

ואני לא מדבר על מי שקנה בתחילת שנות ה 80 דירה בכמה לירות מסכנות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר, במרכז לא יגורו אנשים שמרוויחים משכורת מינימום, גם לא בדירות הפשוטות ביותר? אם כך, תצטרך להרוויח משכורת די מכובדת כדי לכשור במרכז איזשהו חור.

עניין של ביקוש והיצע כפי שאמרתי. אם המחירים יהיו גבוהים מדי, אז או שאנשים לא ישכרו, והמחירים ירדו, או שהמשכורות יעלו כי לא יהיו מספיק עובדים שיהיו מוכנים לעבוד במשכורות נמוכות במרכז כי הדיור יקר מדי. לבסוף יכול להיות שיעברו לערי פריפריה זולות יותר (נתניה למשל) ויסעו לעבודה.

המצב דומה בכל העולם, ואנחנו לא חריגים בשום צורה. בהמון גושי מטרופולין גדולים בעולם אנשים נוסעים שעה וחצי לעבודה לכל כיוון.

השוק יתקן את עצמו בהתאם.

אני מניח שבסטיישן של אבא שלך אין מקום למיטה זוגית, ארון, מקרר, תנור, מכונת כביסה וכיו"ב.

בהחלט יש. הובלתי בה גם מיטה זוגית (ענקית - 1.90 ולא סטנדרטית), מקרר תנור וכל מה שהזכרת.

צריך לעשות כמה סיבובים, אבל בהחלט בר עשייה.

בזמנו גם החלפתי את הפוקוס שלי בקנגו עם מישהו מהעבודה, אבל בסטיישן פשוט יש יותר מקום לאורך.

תזכיר לי ואני אזמין אותך לצפות במעבר הדירה הבא שלי. :smile1:

מאיפה אני אביא לך דוגמאות מלפני שנתיים? :nixweiss:

למה מלפני שנתיים, מה לגבי היום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכוונה ענית בצבע בתוך הציטוט כדי שאני לא אוכל להגיב לך, נכון? ;)

הסטיישן של אבא שלך נראית ככה?

Volkswagen_Passat_Station_Wagon.JPG

איפה בדיוק נכנסת שם מיטה זוגית? על הגג?

אני אתפוס אותך במילה. תרשום לך תזכיר להזמין אותי לפעם הבאה. :)

נראה לי שאני אצטרך לעשות איזה 20 סיבובים לפחות עם כזה.

אין לי ממש כוח לחפש עכשיו באינטרנט, אבל הדירה שאני גר בה כיום שווה כ-500,000 ש"ח (לפני החלוקה והשיפוץ). השכ"ד המקובל באיזור לדירה כזאת הוא 3,000-3,500 ש"ח, אבל זאת דירה מחולקת. אני משלם 3,000 ש"ח, והבחור שגר בחלק השני של הדירה משלם 2,500 ש"ח (הדירה השניה קצת יותר קטנה) - סה"כ 5,500 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה מציק להעתיק את הפוסט 50 פעם כדי לענות על כל חלק, אז התעצלתי. :smile1:

X549JAR.jpg

זאת הסטיישן של אבא שלי. את המיטה מסדרים צ'יק צ'ק. מברג ו-15 דקות, והיא נכנסת לקסרה יופי טופי. יש עוד מקום לאיזה שולחן, ואולי גם המכונת כביסה נכנסת. :smile1:

אין ספק שדירות מחולקות מביאות תשואה גבוהה יותר, אבל הן לא חוקיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת הסטיישן של אבא שלי. את המיטה מסדרים צ'יק צ'ק. מברג ו-15 דקות, והיא נכנסת לקסרה יופי טופי. יש עוד מקום לאיזה שולחן, ואולי גם המכונת כביסה נכנסת. :smile1:

אני נאלץ להאמין לך, למרות שממש קשה להאמין שמיטה זוגית (אפילו מפורקת) נכנסת לסטיישן, ועוד ביחד עם שולחן ומכונת כביסה...

מה שבטוח זה שמקרר SBS בטוח לא נכנס אליה (לא הייתי קושר אותו על הגג).

אין ספק שדירות מחולקות מביאות תשואה גבוהה יותר, אבל הן לא חוקיות.

לא חוקיות, לא חוקיות... אבל, בפעם האחרונה שבדקתי 3 מתוך כל 4 דירות שהתקשרתי אליהן היו דירות מחולקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדירה שאני גר בה כיום שווה כ-500,000 ש"ח (לפני החלוקה והשיפוץ). השכ"ד המקובל באיזור לדירה כזאת הוא 3,000-3,500 ש"ח, אבל זאת דירה מחולקת. אני משלם 3,000 ש"ח, והבחור שגר בחלק השני של הדירה משלם 2,500 ש"ח (הדירה השניה קצת יותר קטנה) - סה"כ 5,500 ש"ח.

כלומר 66,000 בשנה נטו על דירה ששווה 500,000, רווח של 13.2% (ואם בחוזה השכירות מוצמדת למדד אז 13.2% ריאלי נטו). מדהים. הרבה יותר טוב מכל אלטרנטיבה אחרת, כולל השקעה בבורסה. רק חבל שזה לא חוקי. אבל גם שכר הדירה הוא 3,500 - זה משקף תשואה של 8.4% לשנה. מה שאומר שאו שאתה לא גר בגוש דן, או שהדירה שווה יותר מ-500,000 (או שבועת השכירות בת"א, "בזכות" אנשים כמוך שמוכנים לשלם על חלק מדירה ששווה חצי מיליון דמי שכירות כ"כ גבוהים). אני חושב שהדירה הזאת שווה הרבה יותר מ-500,000, כי אם היא שווה רק 500,000 אנשים היו מוכנים לקנות ממנו את הדירה גם ב-32% אחוז יותר, או ב-660,000 ש"ח, כי תשואה של 10% (66 מתוך 660) נטו זה עדיין מצוין בצורה חריגה. אז לדעתי היא לא שווה 500,000 ש"ח, או ש-13.2% נטו לשנה לא קורצים לאף אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי את המפלצת

http://www1.cbs.gov.il/reader/shnaton/templ_shnaton.html?num_tab=st13_03&CYear=2007

שימו לב ש מ 1980 עד סוף 1984 המדד עולה 5560% פי 550 !!!!! המשמעות שלמי שהיה כסף בבנק, יכול לעשות חרקירי

עד 1986 עליה של 225%

עד שנת 88 עליה של 177%

...

...

...

האנשים בפניקה ומשקיעים בנדלן

בין 1999 לסוף 2006 המדד נרגע והכלכלנים מסבירים לנו שחבל על המשכנתא ועדיף לשכור ולחסוך כי הבורסה טובה (אכן הייתה) וחבל על הכסף...

ואז בום בום עליית מחירים נוספת...

נכון, זה אולי לא הזמן הנכון ליקנות (ואולי כן), אבל עדיף בית ביד מאשר שורת מספרים שמופיעה על צג המחשב כשאתם גולשים לאתר הבנק שלכם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נאלץ להאמין לך, למרות שממש קשה להאמין שמיטה זוגית (אפילו מפורקת) נכנסת לסטיישן, ועוד ביחד עם שולחן ומכונת כביסה...

מה שבטוח זה שמקרר SBS בטוח לא נכנס אליה (לא הייתי קושר אותו על הגג).

לא חוקיות, לא חוקיות... אבל, בפעם האחרונה שבדקתי 3 מתוך כל 4 דירות שהתקשרתי אליהן היו דירות מחולקות.

פעם אחרונה שעברתי היה לי מקרר בינוני.

עכשיו קניתי מקרר חדש בגובה 2 מטר:

liebherr_cnes_50560__cnes_5056.mp.jpg

אבל אם המיטה שהקורות שלה באורך 2 מטר נכנסה, אני מאמין שגם המקרר יכנס.

דרך אגב כשניסו לשכנע אותי לקנות דירה לחלוקה, התשואה נעה בסביבות ה-8% לשנה.

לא מכיר דירה לחלוקה שנמכרת במחירים כאלה. גם לא לפני שנה כשבדקתי. בסוף ויתרתי מפאת אי החוקיות של העיניין, ובגלל העובדה שאני לא מסוגל מוסרית לדחוס אנשים לגור בכוכים של מטר על מטר. אל תשכח גם שצריך להוסיף את עלות החלוקה (שעלולה להיות רצינית ביותר) לחשבון.

מעבר לכך, מלבד בת"א עצמה לא ראיתי הרבה דירות מחולקות בלוחות. :nixweiss:[br]פורסם בתאריך: 2.08.2008 בשעה 22:54:49

מצאתי את המפלצת

http://www1.cbs.gov.il/reader/shnaton/templ_shnaton.html?num_tab=st13_03&CYear=2007

שימו לב ש מ 1980 עד סוף 1984 המדד עולה 5560% פי 550 !!!!! המשמעות שלמי שהיה כסף בבנק, יכול לעשות חרקירי

עד 1986 עליה של 225%

עד שנת 88 עליה של 177%

...

...

...

האנשים בפניקה ומשקיעים בנדלן

בין 1999 לסוף 2006 המדד נרגע והכלכלנים מסבירים לנו שחבל על המשכנתא ועדיף לשכור ולחסוך כי הבורסה טובה (אכן הייתה) וחבל על הכסף...

ואז בום בום עליית מחירים נוספת...

נכון, זה אולי לא הזמן הנכון ליקנות (ואולי כן), אבל עדיף בית ביד מאשר שורת מספרים שמופיעה על צג המחשב כשאתם גולשים לאתר הבנק שלכם...

1. צודק, בדקתי נתוני מדד לא נכונים, והמדד אכן עלה פי 4 מ-88 ועד היום (ולפני 85 בכלל היתה השתוללות).

2. ניתן להגן על הכסף גם בפני השתוללות המדד.

3. אם המדד עלה פי 10, גם החזר המשכנתא שלך עלה פי 10. כלומר אם התחלת לשלם 8,000 ש"ח בחודש משכנתא בריבית קבועה צמודה (המסלול הנפוץ ביותר), לאחר עלייה של פי -10, תשלם 80,000 ש"ח בחודש ויהיה לך חוב מפלצתי לבנק. אני לא חושב שזה עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל יש המון מסלולי משכנתא, אבל נניח שאתה לא עומד במשכנתא כי המחיר עולה, תמכור ולא הפסדת כלום. אלה אם כן קנית בועה כפי שאולי קורה היום, אבל לא בטוח שיש היום בועה, כי מדד תשומות הבניה עולה ולא בגלל עבודה שמתיקרת, אלה בגלל מחיר המלט והברזל...

(הכוונה באתה, זה הרבה פעמים לאדם אחר ולא למישהו ספציפי)

-------------------------------------------------------------------------

וחוץ מזה, תומכי קניית הדירה ניסו להגיד, שאם כבר הצלחתם לקנות דירה (ואפילו הפסדתם 15% בדרך), כשתיגמרו עם זה, הדירה שלכם, ואז אתם בצד שרק מחכה לעליות המחירים של הדיור וההשכרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מסלול החשיפה והסיכונים שלו. מסלול הריבית הקבועה צמוד המדד הוא המסלול הבטוח ביותר יחסית.

איך תמכור ותחזיר את הכסף?

אם המדד עלה ב-1000%, ולקחת משכנתא של חצי מיליון שקל, אתה עכשיו חייב לבנק 5 מיליון שקל.

מה תעשה עכשיו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גר בגוש דן, אבל לא בתל אביב. אני יודע שבעלת הדירה קנתה את הדירה ב-500,000 ש"ח לפני 3 שנים והשקיעה עוד 80,000 ש"ח בחלוקה ובשיפוץ. יכול להיות שיש אנשים שיציעו לה 800,000 ש"ח עבור הדירה, אבל היא לא תמכור כי היא קנתה אותה בשביל להרוויח כסף מהשכירות.

עכשיו קניתי מקרר חדש בגובה 2 מטר:

תתחדש! :)

זה לא יכנס:

43303.jpg

מעבר לכך, מלבד בת"א עצמה לא ראיתי הרבה דירות מחולקות בלוחות.

אתה גם לא תמצא. אנשים לא נוהגים לפרסם באינטרנט שהדירה מחולקת, רק בטלפון יגידו לך שמובר בדירה מחולקת (אם תשאל). קרה לי גם פעם אחת שחשדתי שמדובר בדירה מחולקת, ובשיחה בטלפון שאלתי במפורש האם מדובר בדירה מחולקת, ואמרו לי שלא. כשהגעתי לדירה הסתבר לי שהחשד שלי היה מוצדק, והדירה אכן מחולקת. היתה דירה מחולקת אחת שדווקא היתה לא רעה, אבל לא לקחתי אותה רק בגלל שבעל הבית שיקר לי בטלפון (השאר היו כוכים). הדירה שאני שוכר כיום היא הדירה המחולקת הראשונה שאני שוכר והיא דווקא די סבירה מבחינת הגודל (יש קירות חיצוניים מבלוקים, וכניסה פרטית - לא דלת משותפת בחדר מדרגות). לעומת זאת, את הדירה הסמוכה לא הייתי שוכר מכיוון שהיא ממש קטנה (החלוקה לא שווה - אני הייתי מחלק בצורה יותר טובה ובונה גם מטבח נורמלי).

אם המדד עלה ב-1000%, ולקחת משכנתא של חצי מיליון שקל, אתה עכשיו חייב לבנק 5 מיליון שקל.

מה תעשה עכשיו?

תשדוד את הבנק (הגונב מגנב פטור)! :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן נכנסת הגישה של קרירן שמשום מה מזלזלים בו

הוא טוען שהוא רוצה לחסוך כי פוחד ממשכנא ומסיבות אחרות שהוא מיטיב לפרט...

אם חוסכים וקונים דירה זה הכי טוב שבעולם, השאלה אם זה באמת אפשרי כשאתה מרוויח פחות מ 5 ספרות, ובטח פחות מהשכר הממוצע במשק (ואין לי מושג כמה הוא מרוויח או חוסך בחודש)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גר בגוש דן, אבל לא בתל אביב. אני יודע שבעלת הדירה קנתה את הדירה ב-500,000 ש"ח לפני 3 שנים והשקיעה עוד 80,000 ש"ח בחלוקה ובשיפוץ. יכול להיות שיש אנשים שיציעו לה 800,000 ש"ח עבור הדירה, אבל היא לא תמכור כי היא קנתה אותה בשביל להרוויח כסף מהשכירות.

אני יודע שלפחות בת"א התחילו לשלוח פקחים ולהגיש תביעות כנגד מחלקי דירות. בכל מקרה שיהיה לה לבריאות.

תתחדש! :)

זה לא יכנס:

לא בטוח שזה לא יכנס. שלי מאוד בעייתי כי הוא ארוך יחסית לסטנדרט. ה-SBS בד"כ יותר רחבים, ואני מאמין שפתח ההטענה של הרכב מספיק רחב. מקסימום אפשר לשכור מסחרי ליום אחד.

אתה גם לא תמצא. אנשים לא נוהגים לפרסם באינטרנט שהדירה מחולקת, רק בטלפון יגידו לך שמובר בדירה מחולקת (אם תשאל). קרה לי גם פעם אחת שחשדתי שמדובר בדירה מחולקת, ובשיחה בטלפון שאלתי במפורש האם מדובר בדירה מחולקת, ואמרו לי שלא. כשהגעתי לדירה הסתבר לי שהחשד שלי היה מוצדק, והדירה אכן מחולקת. היתה דירה מחולקת אחת שדווקא היתה לא רעה, אבל לא לקחתי אותה רק בגלל שבעל הבית שיקר לי בטלפון (השאר היו כוכים). הדירה שאני שוכר כיום היא הדירה המחולקת הראשונה שאני שוכר והיא דווקא די סבירה מבחינת הגודל (יש קירות חיצוניים מבלוקים, וכניסה פרטית - לא דלת משותפת בחדר מדרגות). לעומת זאת, את הדירה הסמוכה לא הייתי שוכר מכיוון שהיא ממש קטנה (החלוקה לא שווה - אני הייתי מחלק בצורה יותר טובה ובונה גם מטבח נורמלי).

בד"כ אני מחפש 2.5-3 חדרים. כשחיפשתי לא נתקלתי באף אחת כזו מחולקת בפריפריה. :nixweiss:

תשדוד את הבנק (הגונב מגנב פטור)! :smile1:

לא יכול. אני פשוט ביזיון לעדה הרומנית. הם נידו אותי. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...