עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות? - עמוד 36 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות?

rikus

Recommended Posts

כיוון שלא מדובר בנזק שנגרם על ידך, אלא בבלאי הנגרם מתוך שימוש סביר - המשכיר אחראי לתיקונו.

אם אתה הולך לתקן את המנורה בעצמך, בקש הצעת מחיר בכתב משני חשמלאים, אני לא חושב שהם צריכים לבוא ולראות.

במידה ואתה הולך לבית משפט אתה פשוט צריך להוכיח לשופט שעשית כמיטב יכולתך כדי למזער את הנזק.

הקלט גם שיחה בינך לבין בעל הבית בה אתה מבקש ממנו לתקן, והוא מסרב - ואמור שאם כך אתה נאלץ לתקן בעצמך ולדרוש ממנו אח"כ את התשלום.

לבטל צ'ק, לא מומלץ - וממש אסור אם הוא ניתן להסבה לצד ג'.

אני כמובן לא משפטן, ואני לא יכול לתת לך יעוץ משפטי ודאי - אבל לדעתי החוק יעמוד לצדך במידה ותתבע אותו בסוף החוזה בבית המשפט לתביעות קטנות.

איך אני אביא הצעת מחיר בכתב משני חשמלאים בלי שהם יבואו לראות מה הבעיה? אני בעצמי לא בטוח שאני יודע מה הבעיה. קרוב לוודאי שרק הגוף תאורה נשרף, אבל יתכן שמדובר בבעיה יותר מורכבת.

יש לי הקלטה של שיחת טלפון ביני לבין בעלת הבית (מתוך נסיון עבר, אני מקליט את כל השיחות שלי עם בעלי בתים, נותני שירותים וגורמים רשמיים) בה אני מספר לה על הבעיה בחשמל בלשון תרבותית ומנומסת, ומבקש ממנה לתקן את הבעיה. להלן ציטוט מדוייק של התגובה שלה: "אולי אתה רוצה רוצה שאני אתקן לך גם את התחת?" עכשיו, לא שהייתי לא בסדר או משהו כזה. לא רק שנתתי לה 12 צ'קים מראש, גם נתתי לה תשלום במזומן עבור אחד הצ'קים (תמורת קבלה) לפני הראשון בחודש. פשוט, יש לה בעיה עם איזשהו שוכר אחר שעושה לה בעיות, והיא החליטה להוציא עלי את העצבים שלה. נסיונות נוספים מצידי גם לא העלו פרי.

לגבי הצ'קים שלי, הם כולם למוטב בלבד, כך שלא ניתן להסב אותם (אני לא ממש מעוניין שצ'קים שלי יסתובבו בשוק האפור, או יגיעו לאנשים שאני לא מכיר). אם עלות התיקון היתה בגובה של חודש שכירות, אז אולי הייתי יכול לבטל את הצ'ק, אבל לא אם עלות התיקון מסתכמת בכ-150 ש"ח.

אני מניח שאם היא לא תשלם, אז אני איאלץ להגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות. השאלה היא האם בנוסף להחזר הוצאות משפט (הוצאות המשפט הן בערך חצי מעלות התביעה) אני יכול לתבוע תשלום גם עבור הפסד יום עבודה.

עכשיו, אני מציע לכל אלה שטוענים שזה יותר משתלם לשכור דירה לכל החיים מאשר לקנות דירה להכניס את השיקול הזה למערכת שיקולי הכדאיות שלהם, ואל תגידו לי שמדובר במקרה בודד או נדיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 561
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איתך אני מפחד להתווכח, כי אני יודע שאתה יודע :). אבל מאחר שאני בטוח למדי:

5.45% זאת הריבית הנקובה, מנקודת מבטו של המשלם (שלא ממש מעניינת אותי, זה עניין פנימי שלו). שווי הפארי הוא ברוטו הוא 126.34, שווי האגרת הוא 136, ולכן הריבית ברוטו האמיתית שהמשקיע יקבל תהיה נמוכה יותר מן הסתם, ובמקרה הזה 2.47% ברוטו. נטו מדובר ב-0.48%. כלומר התשואה הריאלית נטו היא פחות מחצי אחוז. הרבה הרבה יותר הגיוני.

אתה כמובן צודק, משום מה לא הסתכלתי על המחיר :-[

חשבתי רק על ערך נקוב, בכל מקרה זאת היתה סתם דוגמה,

לא חסרות חברות של ת"א 100 שיתנו לך תשואה נטו של ~5%

קופת הגמל הזאת מכונה IRA (אין קשר למחתרת האירית), קופת גמל בניהול אישי, שבה כל אחד יכול לנהל לעצמו את קופת הגמל עם מגבלות מסוימות (אי אפשר להשקיע יותר מ-10% בנייר ערך אחד ואסור להשקיע באופציות, נכסים מובנים ונכסים בלתי סחירים). אפשר להשקיע 100% במניות, ואפשר להשקיע בתעודות סל, ולכן 10% תשואה בשנה ברוטו (שהיא נטו, כי אין מס על קופת גמל) יתקבל כתוצאה מהשקעה שווה ב-10 תעודות סל או יותר על מדדי בורסות בארץ ובעולם (וככל שצעירים יותר אחוזים רבים יותר ילכו להשקעה במדינות ה-BRIC ודומותיהן). לפי ניסיון העבר זה יתן 10%. עכשיו תוציא את המחשבון הפיננסי שאפסנת בארון (FC-100), כנס ל-CMPD, שים ב-N את המספר 480 (40 שנים), בריבית קח שורש 12 של 1.1 ושים אותו שם (זה 0.797414%), PV שים 0, PMT שים 1500- וחשב את ה-FV. קיבלת בדיוק 8,391,909.802 ש"ח (אם כבר שאלת. למרות שאני יודע שאתה יודע). זאת קופת הגמל שבהפקדה של 1,500 למשך 40 שנה תניב לך 8.4 מיליון ש"ח (סך ההפקדות הנומינליות, 480 כפול 1,500, זה 720,000 שקל. בערך 7.7 מיליון שקל זאת הריבית לבדה). וזה שהסנדלר הולך יחף זה לא חדש, כמו גם שהתיאוריות הכלכליות לא מושלמות (כסף באמת לא קונה אושר, ואם אתה פרופסור מצליח שמרוויח יפה לכמה מיליונים יש תועלת שולית מאוד פוחתת).

1.המחשבון שהשתמשתי בו בלימודים הןא FC-200V :)

2.עד כמה שידוע לי, אין עדיין קופות IRA בארץ ולכשיהיו התנאים בהם יהיו יותר מגבילים (המפקח אישר, אף קופה לא לקחה את זה על עצמה עדיין)

3.בקופות מהסוג הזה אתה תשלם דמי קנייה ומכירה גבוהים (כי אף אחד לא סומך עליך שתעשה תשואה והם עדיין רוצים דמי ניהול) לעשות 10% ריאלי לשנה זה ממש לא ריאלי :)

4.הלוואי וזה היה המצב

אם המשכנתה תעלה לך 9300 ש"ח בחודש והשכירות לאותה דירה 7600 ש"ח בחודש, לא צריך לחשוב הרבה - השכירות תחסוך לך 1700 ש"ח כל חודש.

תמיד היית חד :)

עכשיו תעשה FV של 1700 ש"ח (כי גם המשכנתא וגם השכ"ד צמודים) בריבית של 5%

ותראה שהגעת לפחות משווי הדירה (המדד לא נכלל בשני החישובים)

אבל מי לעזאזל קונה דירה ששווה 1.75 מיליון ש"ח בלי הון עצמי?

מה זה משנה? זאת היתה דוגמה...

קח את אותה דוגמה עם 500,000 ש"ח הון עצמי, שכירת דירה עדיין פחות משתלמת

אני הייתי בודק את החישוב על דירות זולות יותר (1-1.5 מיליון) עם כמה מאות אלפי ש"ח בהון עצמי. נשמע לי יותר ריאלי.

ואני בהחלט מבין אותך

אבל אני מנסה לתת דוגמה למתי לא בהכרח עדיף לשכור על פני לקנות עם משכנתא :P

[br]פורסם בתאריך: 5.08.2008 בשעה 01:53:53
אגב איסתרא, יכול מאוד להיות שהמקרה שלקחתי הוא ממש לא מייצג

לקחתי את הדירה הראשונה שעלתה כשנכנסתי לדירות בצפון ת"א

אפשר לשחק עם המספרים הרבה, בחלק מהמקרים זה יהיה לכאן ובחלק והמקרים לא (לכאן ולכאן זה לא ביטוי שעובר את מחסום הכתיבה :P)

זה פשוט לא דבר אבסולוטי, לא בדירות יקרות ולא בדירות זולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, זה בדיוק מה שאני אומר: לפעמים עדיף לשכור, לפעמים עדיף לקנות.

בכל מקרה, בדוגמה שלך הסכום שתקבל אחרי 30 שנה (1.4 מיליון, אם אני זוכר משהו ממה שלמדתי לפני 15 שנים) היה נמוך יותר מהשווי המקורי של הדירה. חושב שאחרי 30 שנה תוכל לקבל עליה 1.75 מיליון (מהוון)? גם לדירות יש פחת. מצד שני, התעלמתי ממס רווחי הון, שיקצץ את הסכום הזה. אוף, אני לא צריך לנסות להיזכר בדברים האלו בשתיים בלילה! ובדירה הקנויה צריך להכניס לחישוב גם תיקון תקלות, מצד שני בשכירות יהיו יותר מעברי דירה (וזה לא בהכרח שלילי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חסרות חברות של ת"א 100 שיתנו לך תשואה נטו של ~5%

זהו, שכן. 5% נטו משקף סיכון די גבוהה, אלא אם מדובר על מח"מ של 10 שנים פלוס (שזה גם סיכון גדול בפני עצמו).

מאחר ששוק האג"ח משוכלל, הנה כמה דוגמאות עדכניות לריבית של 5% נטו, עם מח"מ לא קיצוני:

אג"ח של פוקס. מח"מ 4.92 שנים, ריבית 5.24: http://www.bizportal.co.il/shukhahon/bizcompquote.shtml?titleparam=9uno5eggLSDg4iLnIPTl9/Eg4OLnIOAgLSBCaXpwb3J0YWw=&p_id=1097443

אג"ח של אפיק הירדן (אני בספק אם מישהו פה שמע עליהם), מח"מ 6.82, ריבית 5.15: http://www.bizportal.co.il/shukhahon/bizcompquote.shtml?titleparam=9uno5eggLSDg4iLnIOD06fcg5On44+8g4OLnIOAgLSBCaXpwb3J0YWw=&p_id=1098813

אלוני חץ. מח"מ 5.25, ריבית 5.34: http://www.bizportal.co.il/shukhahon/bizcompquote.shtml?titleparam=9uno5eggLSDg4iLnIODs5fDpIOf1IODi5yDiIC0gQml6cG9ydGFs&p_id=3900099

תמצא למשל אג"ח של דיסקונט בריבית של 5.18, אבל עם מח"מ מטורף של 13.41 שנים! סיכון עצום, כל עליה קטנה בריבית מפילה חזק את האג"ח הזה. גם תמצא של מכתשים אגן, ריבית 5.49, מח"מ 28.32 :screwy:. בקיצור, ב-5% ריבית נטו אין דברים בטוחים, ואין אג"חים של חברות בטוחות עם מח"מ קצר. ואני יודע, גם כי הראתי לך פה, וגם כי אם היה תאמין לי שהייתי רץ לקנות.

3.בקופות מהסוג הזה אתה תשלם דמי קנייה ומכירה גבוהים (כי אף אחד לא סומך עליך שתעשה תשואה והם עדיין רוצים דמי ניהול) לעשות 10% ריאלי לשנה זה ממש לא ריאלי :)

מי זה "הם"? אני כיום סוחר בתיק ההשקעות שלי לבד ומשלם 0.1% עמלה בלי מינימום. פה זה יהיה אותו הדבר, והעמלות יגיעו למחירים דומים (חוץ מזה שאתה יכול לקנות תעודת סל פעם אחת ולא למכור אותה שנים).

10% נטו זה לא חוכמה, כי אין מס בקופת גמל. אבל זה בהנחה של 100% מניות, וזה לא יהיה הממוצע לאורך כל התקופה, אז נניח תשואה סבירה יותר של 8.5%. אם נניח אינפלציה ממוצעת של 2.5% לשנה - התוצאה תהיה 6% לשנה נטו ריאלי. כלומר בסוף התקופה 2.87 מיליון ש"ח ריאלי נטו. בתגובה, נהפוך גם את האלטרנטיבה לתשואה ריאלית - כלומר 2.5% ולא 5% - ונקבל בה 1.23 מיליון ריאלי נטו. יותר מפי 2, ויותר ממיליון וחצי ש"ח הבדל. עכשיו התשואות מאוד הגיונית והן נטו וריאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיא, המח"מ לא משחק תפקיד

וגם לא השינויים בריבית, זה אג"ח שאתה מחזיק לפדיון.

לצורך העניין, שיהיה אג"ח שכל הפרעון שלו יהיה עוד 30 שנה לעומת משכנתא ל30 שנה.

בקופת גמל אין מס במשיכה, יש דמי ניהול שאתה משלם.

והם אלו החברות המנהלות של קופות הגמל/פנסיה.

ברור שאני מסכים שעדיף להשקיע לטווח ארוך במניות, פשוט אם על משכורת של 20,000 ש"ח מקבל 8.5 מליון בפרישה,

כולנו היינו מליונרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני אביא הצעת מחיר בכתב משני חשמלאים בלי שהם יבואו לראות מה הבעיה? אני בעצמי לא בטוח שאני יודע מה הבעיה. קרוב לוודאי שרק הגוף תאורה נשרף, אבל יתכן שמדובר בבעיה יותר מורכבת.

יש לי הקלטה של שיחת טלפון ביני לבין בעלת הבית (מתוך נסיון עבר, אני מקליט את כל השיחות שלי עם בעלי בתים, נותני שירותים וגורמים רשמיים) בה אני מספר לה על הבעיה בחשמל בלשון תרבותית ומנומסת, ומבקש ממנה לתקן את הבעיה. להלן ציטוט מדוייק של התגובה שלה: "אולי אתה רוצה רוצה שאני אתקן לך גם את התחת?" עכשיו, לא שהייתי לא בסדר או משהו כזה. לא רק שנתתי לה 12 צ'קים מראש, גם נתתי לה תשלום במזומן עבור אחד הצ'קים (תמורת קבלה) לפני הראשון בחודש. פשוט, יש לה בעיה עם איזשהו שוכר אחר שעושה לה בעיות, והיא החליטה להוציא עלי את העצבים שלה. נסיונות נוספים מצידי גם לא העלו פרי.

לגבי הצ'קים שלי, הם כולם למוטב בלבד, כך שלא ניתן להסב אותם (אני לא ממש מעוניין שצ'קים שלי יסתובבו בשוק האפור, או יגיעו לאנשים שאני לא מכיר). אם עלות התיקון היתה בגובה של חודש שכירות, אז אולי הייתי יכול לבטל את הצ'ק, אבל לא אם עלות התיקון מסתכמת בכ-150 ש"ח.

אני מניח שאם היא לא תשלם, אז אני איאלץ להגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות. השאלה היא האם בנוסף להחזר הוצאות משפט (הוצאות המשפט הן בערך חצי מעלות התביעה) אני יכול לתבוע תשלום גם עבור הפסד יום עבודה.

עכשיו, אני מציע לכל אלה שטוענים שזה יותר משתלם לשכור דירה לכל החיים מאשר לקנות דירה להכניס את השיקול הזה למערכת שיקולי הכדאיות שלהם, ואל תגידו לי שמדובר במקרה בודד או נדיר.

שים לב שלרשום למוטב בלבד על צ'ק לא מספיק כדי להפוך אותו ללא סחיר. צריך גם למחוק את ה-"שולם לפקודת" ולהפוך ל-"שולם ל" גם בעברית וגם באנגלית.

מוטב להזמין מהבנק מראש צ'קים כאלה. יש גם לשרטט קרוס על הצ'ק.

כנראה שנפלת על בעלת בית מחורבנת. פשוט בקש מהחשמלאים הצעת מחיר להחלפת גוף תאורה פשוט, שזאת התקלה שאתה חושב שקרתה. אתה צריך לכסות את עצמך שהשופט לא יחשוב שניסית לזמבר בכוונה את בעלת הבית.

אתה יכול גם לתבוע עלות יום עבודה אם נגרם לך נזק כזה, אתה צריך כמובן להביא למשפט הוכחה כמה שווה יום עבודה שלך.

שים לב רק שבמשפט, גם אם הצדק אתך יש סיכוי כלשהו שיפסקו כנגדך.

גיא, המח"מ לא משחק תפקיד

ברור שאני מסכים שעדיף להשקיע לטווח ארוך במניות, פשוט אם על משכורת של 20,000 ש"ח מקבל 8.5 מליון בפרישה,

על משכורת של 20,000 ש"ח ההפקדה החודשית המקסימלית המקבלת הטבה במס עומדת על כ-5,237 ש"ח לחודש.

כולל כמובן הפקדות לפיצויי פיטורין, וקרן השתלמות.

הסכום הזה אפילו בריבית של 5% נטו נותן קרוב ל-4.5 מיליון לאחר 30 שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, זה בדיוק מה שאני אומר: לפעמים עדיף לשכור, לפעמים עדיף לקנות.

בכל מקרה, בדוגמה שלך הסכום שתקבל אחרי 30 שנה (1.4 מיליון, אם אני זוכר משהו ממה שלמדתי לפני 15 שנים) היה נמוך יותר מהשווי המקורי של הדירה. חושב שאחרי 30 שנה תוכל לקבל עליה 1.75 מיליון (מהוון)? גם לדירות יש פחת. מצד שני, התעלמתי ממס רווחי הון, שיקצץ את הסכום הזה. אוף, אני לא צריך לנסות להיזכר בדברים האלו בשתיים בלילה! ובדירה הקנויה צריך להכניס לחישוב גם תיקון תקלות, מצד שני בשכירות יהיו יותר מעברי דירה (וזה לא בהכרח שלילי).

אני חושב שאף אחד ממכם לא מסתכל על הצד הראלי של החיים

1.כמות הדירות הולכת ויורדת ... אין מקומות חדשים לבניה.

2.כשיש לך ילדים אתה לא תרצה לעבור כל כמה שנים בית.

3.הגיל גם עושה את שלו ומגיל 30 אתה רוצה את הפינה שלך.

4.מעברי דירה הורסים את הרכוש שלך .. לכן אתה לא משקיעה בריהוט ...וזה משפיעה על רמת החיים.

5.אני גם חושב שזאת שטות מוחלטת לקנות דירה מעל מיליון בלי הון עצמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב אני אחזור על השאלה, יש איזשהם ספרים מומלצים שיעזרו לי להתחיל עם עניין ההשקעות?

הספר הנ"ל נראה מעניין: http://magicformulainvesting.com/book/about_book.jsp

קראתי אותו והוא דווקא טוב, אך בכלל שאין לי שום ידע חיצוני אני עדיין מפקפק בכל העסק ורוצה לקבל מבט נוסף מאלה שמבינים בדבר.

( אני יכול לשלוח אותו בפרטי )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיא, המח"מ לא משחק תפקיד

Fine! זה הוגן. המח"מ מסוכן שלעצמו, אבל בהשוואה הוגנת אפשר להתעלם ממנו.

לגבי דמי הניהול - אתה צודק, אבל IRA זה קופת גמל בניהול אישי, כלומר כמו ניהול תיק השקעות בניהול אישי, ובזה אה משלם רק עבור התיווך מול הבורסה, לא עבור הניהול. ואתה מקבל 8.5 מיליון ב-10% ריבית בהשקעה של 1500. רוצה הנחה עוד יותר נמוכה של 7.5%? הרי זה יכול להתקבל ע"י השקעה מאוזנת במניות ובאג"ח לטווחים ארוכים מאוד. שים 3,000 בריבית של 7.5% ותקבל אחרי 40 שנה גם 8.5 מיליון (וממשכורת של 20,000 ניתן להפריש 3,000). ההשקעה הכספית היא 1.44 מיליון והתקבול מהריבית לבד הוא 7.08 מיליון. וכולנו לא מליונרים כי מעטים מאוד מרוויחים 20,000 (הממוצע הוא 8,000 והחציון נמוך ממנו), ומתוכם - כולם משקיעים בקופות גמל שמשקיעות לאורך כל חייהם משהו כמו 15%-35% במניות. כשיהיה אפשר להשקיע לבד בנאדם יוכל להתחיל בהשקעה של 80% במניות ועד הפרישה לרדת ל-20%, וגם לקנות מראש אג"ח ל-30 שנה שייתן לו ריבית ריאלית גבוהה, וכך למקסם את הרווחים שלו. אז כן, על משכורת של 20,000 לא קשה מדי לקבל 8.5 בפרישה (רק צריך אומץ, סבלנות ודחיית סיפוקים בדמות ההחלטה להפקיד עכשיו 3,000). אבל 8.5 זה לא מספר קדוש, אני למשל מניח שאני אסתדר טוב עם כ-3 מיליון, ותכלס אם אני יוצא מנקודת הנחה שאני ואשתי לעתיד נעבוד, אז גם ה-3 האלו יוכלו להתחלק בין שנינו.

ד"א, משהו מעניין מהיום מ-YNET: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3577906,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שלרשום למוטב בלבד על צ'ק לא מספיק כדי להפוך אותו ללא סחיר. צריך גם למחוק את ה-"שולם לפקודת" ולהפוך ל-"שולם ל" גם בעברית וגם באנגלית.

מוטב להזמין מהבנק מראש צ'קים כאלה. יש גם לשרטט קרוס על הצ'ק.

כל הצ'קים שלי מגיעים מהבנק עם כיתוב של "למוטב בלבד" עם קרוס, ולא כתוב עליהם "שלם לפקודת".

כנראה שנפלת על בעלת בית מחורבנת. פשוט בקש מהחשמלאים הצעת מחיר להחלפת גוף תאורה פשוט, שזאת התקלה שאתה חושב שקרתה. אתה צריך לכסות את עצמך שהשופט לא יחשוב שניסית לזמבר בכוונה את בעלת הבית.

אתה יכול גם לתבוע עלות יום עבודה אם נגרם לך נזק כזה, אתה צריך כמובן להביא למשפט הוכחה כמה שווה יום עבודה שלך.

שים לב רק שבמשפט, גם אם הצדק אתך יש סיכוי כלשהו שיפסקו כנגדך.

"כנראה" זה התבטאות עדינה... :-X

אני מניח שהשופטים יודעים שבעל מקצוע הגון שמגיע אליך הביתה לתיקון בעיה פשוטה לוקח לא פחות מ-150 ש"ח. אם הוא יבקש יותר אז אני אבקש ממנו הצעת מחיר בכתב, ואני אצטרך לקבל הצעה מחשמלאי נוסף.

יום עבודה שלי שווה הרבה יותר מ-150 ש"ח (אני יכול להביא לבית משפט צילום של תלוש משכורת). כמובן שאני לא חייב להפסיד יום שלם, ובטח לא יקזזו לי שום דבר מהמשכורת, אבל בית המשפט לא חייב לדעת את זה (אם בעלת הבית משחקת בצורה מלוכלכת, אז אני גם לא חייב לשחק בצורה נקייה).

אם אני צודק אז למה שיפסקו נגדי, כי השופט לא קיבל יום קודם? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על משכורת של 20,000 ש"ח ההפקדה החודשית המקסימלית המקבלת הטבה במס עומדת על כ-5,237 ש"ח לחודש.

כולל כמובן הפקדות לפיצויי פיטורין, וקרן השתלמות.

הסכום הזה אפילו בריבית של 5% נטו נותן קרוב ל-4.5 מיליון לאחר 30 שנה.

4.5M זה לא 8.5M

וגם ריבית של 5% נטו זה לא דבר שיש לזלזל בו,

יש קרנות פנסיה ותיקות (שכבר אי אפשר להכנס אליהן כמובן) שמבטיחות תשואה ריאלית של 5.5%,

רוב האנשים, על טווח של תקופת הפנסיה לא עושים את זה בממוצע.

Fine! זה הוגן. המח"מ מסוכן שלעצמו, אבל בהשוואה הוגנת אפשר להתעלם ממנו.

לגבי דמי הניהול - אתה צודק, אבל IRA זה קופת גמל בניהול אישי, כלומר כמו ניהול תיק השקעות בניהול אישי, ובזה אה משלם רק עבור התיווך מול הבורסה, לא עבור הניהול. ואתה מקבל 8.5 מיליון ב-10% ריבית בהשקעה של 1500. רוצה הנחה עוד יותר נמוכה של 7.5%? הרי זה יכול להתקבל ע"י השקעה מאוזנת במניות ובאג"ח לטווחים ארוכים מאוד. שים 3,000 בריבית של 7.5% ותקבל אחרי 40 שנה גם 8.5 מיליון (וממשכורת של 20,000 ניתן להפריש 3,000). ההשקעה הכספית היא 1.44 מיליון והתקבול מהריבית לבד הוא 7.08 מיליון. וכולנו לא מליונרים כי מעטים מאוד מרוויחים 20,000 (הממוצע הוא 8,000 והחציון נמוך ממנו), ומתוכם - כולם משקיעים בקופות גמל שמשקיעות לאורך כל חייהם משהו כמו 15%-35% במניות. כשיהיה אפשר להשקיע לבד בנאדם יוכל להתחיל בהשקעה של 80% במניות ועד הפרישה לרדת ל-20%, וגם לקנות מראש אג"ח ל-30 שנה שייתן לו ריבית ריאלית גבוהה, וכך למקסם את הרווחים שלו. אז כן, על משכורת של 20,000 לא קשה מדי לקבל 8.5 בפרישה (רק צריך אומץ, סבלנות ודחיית סיפוקים בדמות ההחלטה להפקיד עכשיו 3,000). אבל 8.5 זה לא מספר קדוש, אני למשל מניח שאני אסתדר טוב עם כ-3 מיליון, ותכלס אם אני יוצא מנקודת הנחה שאני ואשתי לעתיד נעבוד, אז גם ה-3 האלו יוכלו להתחלק בין שנינו.

ד"א, משהו מעניין מהיום מ-YNET: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3577906,00.html

אתה צודק וטועה, אתה לא משלם דמי ניהול אבל אתה גם לא משלם עמלות לבורסה, אתה משלם עמלות לחברה המנהלת של קופת הגמל/קרן הפנסיה

שהן כמובן גבוהות הרבה יותר, פה בדיוק הרווח שלה, כי החברה המנהלת משלמת סכומים ממש נמוכים (בד"כ, בארץ-דרך חברה אחות שהיא בעצם בית השקעות והיא חברת בורסה) והיא תיקח עמלות מטורפות מהחוסך, בדיוק מהסיבה שכתבתי בתגובה הקודמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"ראש העיר אישר הקמת צוות מקצועי שיערוך תכנית מפורטת לפרויקט דיור בהישג יד לצעירים בירושלים. בין ההצעות שתבדוק הוועדה ניתן למצוא הצעות כמו חיוב קבלנים למכור אחוז מיחידות הדיור במחירים מוזלים ולזכאים, וכן השכרת דירות במחירים מוזלים."

האם זה בר ביצוע?

איך ניתן למנוע מאדם שקנה בזול, למכור אחרי 5 שנים במחיר מלא?

מי יהיה אחראי על השכרת נכסים בזול? זה נראה שלא יספיק לשוכר לעמוד בקריטריונים, ומי שישלם מתחת לשולחן יקבל זכאות להשכרה מוזלת...

אני מניח שזה אמור להיות כנגד מסלול הרכישה. נניח שבאמת הרוכש לא עומד בהחזר, בהנחה שהוא גר במרכז, הוא יכול למכור את הדירה ולהרויח אפילו 200,000 ש"ח בלי לעשות כלום.

לגבי מסלול ההשכרה

http://finance.walla.co.il/?w=/139/1323614

גם מכאן אין ישועה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...