עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות? - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות?

rikus

Recommended Posts

בפועל הרבה צעירים קונים דירה בפעם הראשונה ויחסית למשכורות מחירי הדירות עלו משמעותית

בזזזזזז... לא נכון.

אין כמעט צעירים שקונים דירה, בטח שלא מהכסף של עצמם.

הצעירים היחידים שקונים/בונים דירה הם כאלה שפשוט עושים את זה מהכסף של ההורים, או כאלה שהתעשרו בגיל מוקדם וקניית דירה זה כסף קטן בשבילם.

כל שאר הצעירים, שאינם לוקים בנפשם (קרי, לא גרים אצל ההורים בגיל 30+ רק כי הם חושבים שזה בזבוז כסף לשכור דירה), פשוט שוכרים דירה עם שותפים, לבד, או עם החבר/ה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 561
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

היו כל מיני גורמים שהעלו את מחירי הדירות :

1-עליה ממקומות מפותחים כמו צרפת\ארצות הברית\דרום אמריקה (עלו משם הרבה אנשים מבוססים) \דרום אפריקה

(כנל)

2-עליה בחומרי הגלם

3-עליה במחירי הקרקעות במרכז

4-אין מספיק בניה יחסית לביקוש כבר שנים

עכשיו אני בעבודתי רוב הזמן בשטח

שבונים היום בניינים באזור כפר סבה\רעננה\הוד השרון\הרצליה

המחיר ההתחלתי בדירות כאלו מאוד גבוה

מחיר של 250 אלף $ לדירה חדשה באזור זה המחיר ההתחלתי

וככה בונים ומשווקים את זה

בזזזזזז... לא נכון.

אין כמעט צעירים שקונים דירה, בטח שלא מהכסף של עצמם.

הצעירים היחידים שקונים/בונים דירה הם כאלה שפשוט עושים את זה מהכסף של ההורים, או כאלה שהתעשרו בגיל מוקדם וקניית דירה זה כסף קטן בשבילם.

כל שאר הצעירים, שאינם לוקים בנפשם (קרי, לא גרים אצל ההורים בגיל 30+ רק כי הם חושבים שזה בזבוז כסף לשכור דירה), פשוט שוכרים דירה עם שותפים, לבד, או עם החבר/ה.

לא לכולם יש את הכסף של ההורים

ובמחירים של היום הכוח של רוב ההורים לעזור קטן משמעותית

תזכור שלא מדובר על ילד אחד ברוב המשפחות

בעניין שכירות -ב4000 שקל לחודש רק על שכירות זה התאבדות כלכלית לרוב הצעירים

צעירים עוברים לחול \לצפון\לטיזינבי

מי שרוצה לקנות לרוב בבעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע שאתה לא חייב להשכיר ווילה או דירה בלב ת"א מעבר לזאת אם אתה בגיל 30 ולא מסוגל להשכיר דירה גם ב4000 שקל(עם שותף\בן זוג) כלומר 2000 שקל לחודש הוצאות לדירה איפשהו פישלת בבחירת הקריירה שלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעניין שכירות -ב4000 שקל לחודש רק על שכירות זה התאבדות כלכלית לרוב הצעירים

צעירים עוברים לחול \לצפון\לטיזינבי

מי שרוצה לקנות לרוב בבעיה

רוב הצעירים גרים עם שותפים, ולא משלמים יותר מ-1500-2000 לחודש. אני אישית משלם 1500 ש"ח בחודש על דירה מצויינת בהרצליה (החסרון היחיד, שלא משנה לי יותר מדי, הוא שהיא בקומה שלישית בלי מעלית) עם שותף אחד, ולפני זה גרתי בווילה במזרח הרצליה ב-1200 ש"ח לחודש עם עוד שלושה שותפים (והווילה הייתה כל כך גדולה שכמעט לא הרגשנו אחד את השני).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה בהנחה שאתה גר במקום שקרוב לתחנת הרכבת. סתם לדוגמה, אני במקור מרמת גן, ורק להגיע לתחנת הרכבת (כשרציתי לנסוע לחיפה) היה לוקח לי חצי שעה באוטובוס.

זה נכון, כמובן שהכוונה שלי הייתה הגעה לתוך תל-אביב.

מה שכן, אני מניח שאתה לא נוסע לחיפה על בסיס קבוע, ככה

שאתה יכול להרשות לעצמך טיול של חצי שעה לרכבת או באותה מידה

פשוט לנסוע ברכב לחיפה.

בגלל זה כמובן שהרעיון של לעשות רכבת קלה באיזור המרכז זה רעיון

מעולה, שמעבר לרכבת הבינ-עירונית, יש תחבורה פנים עירונית

שלא תלוייה בעומסי התנועה שיש על הכבישים.

רוב הצעירים גרים עם שותפים, ולא משלמים יותר מ-1500-2000 לחודש. אני אישית משלם 1500 ש"ח בחודש על דירה מצויינת בהרצליה (החסרון היחיד, שלא משנה לי יותר מדי, הוא שהיא בקומה שלישית בלי מעלית) עם שותף אחד, ולפני זה גרתי בווילה במזרח הרצליה ב-1200 ש"ח לחודש עם עוד שלושה שותפים (והווילה הייתה כל כך גדולה שכמעט לא הרגשנו אחד את השני).

השאלה מה כ"כ ההבדל בגיל 30 בין לחיות עם שותפים לבין לחיות עם ההורים.

שני הפתרונות הנ"ל הם פתרונות זמניים לחברה' צעירים/סטודנטים, למטרות

חסכון עד למעבר לשלב הבא של רכישת דירה/מגורים עצמאיים.

אם ג'ורג' היה עובר לגור עם שותפים במקום לחזור לגור עם אסתל ופרנק קוסטנזה,

היית צוחק עליו פחות? :nixweiss:

נ.ב- איפה חיית בוילה בהרצליה ב-1200 ש"ח? כי אני עובד בפיתוח

וזה סכום שאני מוכן להוציא על מגורים באיזור בשביל קרבה לעבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנווה עמל. הסיבה למחיר הזול היא שמה לעשות, השכונה הזו היא לא מי יודע מה נחשבת, והוילה עצמה הייתה די ישנה. זה לא בית שהייתי ממליץ למשפחה לגור בו, אבל לשותפים זה בסדר גמור. חוץ מזה, זה המקום בהרצליה שהוא הכי רחוק מהרצליה :)

עכשיו אני גר בדירה הרבה יותר קרובה - בערך חצי שעה הליכה או 5 דקות נסיעה מהרצליה .

אגב, השותפים שלי בווילה היו בני 26-28, וכבר יצא לי להכיר מספר אנשים (נורמלים) בגיל 30+ שעדיין גרים עם שותפים.

וממתי זה דוגמה? חוץ מזה, בחברים כולם גרים עם שותפים גם בגיל 30. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שבארץ, היה וכולנו עושים , מן הסתם ש"סיינפלד" לא משקפת כ"כ את המציאות

ולפעמים אפילו בגילאים 27-28 יש צורך במגורים עם שותפים או עם ההורים.

אבל במקרה הספציפי של קרירין, אני לא יודע עד כמה זה יהיה שיפור משמעותי לעבור לגור

עם שותפים מלגור עם ההורים.

בנושא חברים, אני לא יודע עד כמה אתה צופה אדוק, אבל לקראת העונות האחרונות מוניקה וצ'נלדר

חיו כזוג, רוס חי לבד או עם נשים לכל אורך הסדרה(חוץ מכמה פרקים שהוא התנחל אצל ג'ואי וצ'נדלר)

כנ"ל גם פיבי יש רק את רייצ'ל וג'ואי, אבל הם הכי מעפנים :D

נ.ב-

הסכום שאתה משלם על הדירה כרגע, כולל ארנונה וחשבונות נוספים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע שאתה לא חייב להשכיר ווילה או דירה בלב ת"א מעבר לזאת אם אתה בגיל 30 ולא מסוגל להשכיר דירה גם ב4000 שקל(עם שותף\בן זוג) כלומר 2000 שקל לחודש הוצאות לדירה איפשהו פישלת בבחירת הקריירה שלך...

דירת שני חדרים בת"א (לא וילה) עולה 4,000 ש"ח. בנוסף לכך, בזה לא מסתכמים ההוצאות של הדירה. שכחת ארנונה, מים, חשמל, גז, ועד, כבלים, , טלפון, סלולארי, אוכל. כמו-כן, בן-אדם בן +30 לא גר עם שותפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדמויות התחילו את הסדרה בגילאים 26-28, כך שהן היו אמורות להיות בגיל 30+ כבר באמצע הסדרה (זה שהסדרה סותרת את עצמה לא מעט מבחינת הגילאים זה משהו אחר...). אגב, בתחילת סיינפלד איליין גרה עם שותפה.

אני לא משלם ארנונה כי השותף שלי חייל. הסכום כולל רק שכ"ד, בלי חשמל\מים\ועד בית.

3d7 - בבקשה, המון דירות שני חדרים בתל אביב, חלקן גם ב-3000 ש"ח לחודש:

http://www.homeless.co.il/rent/default.asp?Search=1&OrderBy=&AscDesc=&Page=1&iNumber1=1%2C2%2C17%2C150%2C185&iNumber3=0&iNumber4=3&iNumber4_1=3&fLong1_1=&fLong1_1_NIS=&PT=1&SearchFor=&x=19&y=10

וכמו שאמרתי, אני מכיר מספר בני 30+ שגרים עם שותפים, אבל כמו שנאמר כאן - דירה שכורה עם שותפים היא בעיקר פתרון זמני עבור צעירים שחוסכים כסף ולא רוצים (או לא יכולים) לגור עם ההורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי הדמויות התחילו את הסדרה צעירות יותר.

הפרק שחגג 30 שנה לרייצ'ל(שהיא לפי הסדרה הצעירה ביותר),

היה בעונה השביעית, מה שאומר שבעונה הראשונה המבוגר שבהם

היה במקרה הטוב בן 24-25(מצד שני, האם כל עונה מייצגת שנה?).

לגבי איליין, לא הייתי קורא לה בנאדם נורמאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי באיזה איזור בתל אביב, ואיזה גודל הדירה. דירת שני חדרים נורמלית בתל אביב עולה בסביבות ה-4,000 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באחד הפרקים הראשונים, מוניקה אומרת שהיא בת 26, ובעונה השלישית רוס מציין שהוא בן 29. כמו שאמרתי, הסדרה סותרת את עצמה, פרק היומולדת 30 במיוחד.

בכל מקרה, אנחנו קצת נסחפים לאוף טופיק :)

3d7 - אתה מדבר מנסיון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...