עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות?

rikus

Recommended Posts

Electric Boom, ראשית, אני לא משתיק אנשים, אני נכנס קצת בקרירין מאחר והיו לי איתו מספר דיוני ראש בקיר בזמן האחרון, אז תרגע קצת.

שנית, אני לא אמרתי שצריך להגביל מחירי שכירות אני אמרתי שאסור לפגוע בשוק החופשי ושכר דירה מוגן הוא טעות שנעלמת מהעולם.

איך נרחיב את תל-אביב? כן בוא נערוך קרבות בכיכר העיר, ממש, כי זה בדיוק מה שאמרתי. אם אתה רוצה להתייחס למה שאמרתי, תתייחס אל מה שאמרתי, אל תקצין ותסלף, נשבר כבר משיטת ה"אני רוצה להוכיח את הנקודה שלי אז אני אסלף את הדברים של מי שחולק עלי"

ראש עיר צריך לדאוג גם לתושבי העיר שלא הצביעו לו, ראש עיר צריך לחשוב על עוד דברים חוץ מאיך למשוך עוד כסף לעיר שלו. באזור נמיר בונים עכשיו מאות יחידות דיור, האזור הוא כבר אחד מסיוטי התנועה של תל-אביב, מעניין איך הוא יראה עוד שנתיים?

אז נכון, רון חולדאי הוא לא האשם היחיד, אשמים גם אנשי משרד השיכון וחברי מועצת עיריית תל-אביב, אבל רון חולדאי הוא הכתובת המרכזית ואני אמשיך להצביע את האצבע עליו, כי התפקיד שלו הוא לא "הוא דואג שיהיה ביוב ואיזה חצי מרתון כל שנה..." התפקיד שלו כולל גם הכתבה של מדיניות בנייה, ומדיניות אכיפת חנייה, ותשתיות ציבוריות, ומדיניות מתן היתרים לעסקים ומקומות בילוי, ועוד תחומים רבים.

ולהבא תשמור את ההתלהמות המתחסדת שלך לאנשים שמתרגשים ממנה, אתה רוצה לגור בצפון? אני מאחל לך רק טוב! אל תטיף לי איך לחיות את החיים שלי, אל תספר לי איך תל-אביב מנוהלת, ואל תתנצל בשמי בפני רון חולדאי. הצעירים הם אלו שבנו את המעמד של תל-אביב, הם אלו שהפכו את דיזינגוף, נווה צדק, אזור גן חשמל, ועכשיו גם את פלורנטין לאזורים מבוקשים ונעימים וחולדאי משתין עליהם בקשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 561
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

GUY KING, ראשית, אני לא משתיק אנשים, אני נכנס קצת בקרירין מאחר והיו לי איתו מספר דיוני ראש בקיר בזמן האחרון, אז תרגע קצת.

שנית, אני לא אמרתי שצריך להגביל מחירי שכירות אני אמרתי שאסור לפגוע בשוק החופשי ושכר דירה מוגן הוא טעות שנעלמת מהעולם.

מה? :nixweiss: לא כתבתי שום תגובה למה שכתבת, לא אמרתי שאתה משתיק אף אחד ולא אמרתי שום דבר על הגבלת מחירי שכירות או שכר דירה מוגן, אז מה אתה רוצה?

איך נרחיב את תל-אביב? כן בוא נערוך קרבות בכיכר העיר, ממש, כי זה בדיוק מה שאמרתי. אם אתה רוצה להתייחס למה שאמרתי, תתייחס אל מה שאמרתי, אל תקצין ותסלף, נשבר כבר משיטת ה"אני רוצה להוכיח את הנקודה שלי אז אני אסלף את הדברים של מי שחולק עלי"

הכל בסדר איתך? אני לא רוצה להתייחס למה שאמרת (וגם לא התייחסתי). אז מה נסגר?

לצאת לבלות בתל-אביב עם האוטו בסוף שבוע? אתה מוזמן לעשות את זה, תהנה, תודיע לי שעתיים לפני שאתה יוצא, אני אתחיל לחפש לך חניה.אבל אם אתה מתכוון להגיע לאזור ארלוזרוב פינת דיזינגוף הייתי מציע שתחנה את הרכב מראש במגרש הגרירה.

סוף סוף משהו שבאמת אמרתי :xyxthumbs:. אז לא, זה רק אם אתם נורא רוצים לבלות בת"א. האמת היא שמי שגר במקום שהוא לא תל אביב הולך לבלות באזור מגוריו. בכל עיר בינונית פלוס יש עשרות מקומות בילוי טובים פוטנציאליים. סך הכל האנשים בכל הארץ אותם אנשים, והאלכוהול אותו אלכוהול, ויש פאבים יותר יפים מאלו שבת"א - אז מי שגר בקריות ילך לבלות בקריות או בחיפה, ומי שגר באשקלון ילך לבארים ומועדונים באשקלון. אם אנשים נורא לחוצים ובטוחים שרק בת"א אפשר לבלות (שטויות), אז אני אומר שתמיד אפשר לקחת רכת (סבבה? אז לא מכונית).

דירה בתל-אביב 3 מיליון שקל? אתה מכיר את השוק בכלל? דירות היוקרה החדשות עולות סכומים גבוהים, אבל אתה יכול למצוא דירות 2 חדרים באזור ויצמן ב 800,000 שקל, אז תפסיק לקשקש. ב 3,000,000 שקל אתה קונה דופלקס בצפון תל-אביב (לא חדש אומנם, אבל במצב מעולה).

וכשקרירין מדבר על חוץ מהצפון והדרום הוא מדבר על העובדה שבמדינת יש שלושה אזורי מטרופולין גדולים גוש דן, חיפה והקריות, וירושלים. המחירים זינקו בכל האזורים האלו, אמנם בתל-אביב הזינוק במחירים הוא החד ביותר, אבל המצב בירושלים הוא לא טוב בהרבה, וכך גם בחיפה.

אתה מוזמן לבדוק מחירי דירות בלינק הבא אם אתה חושב שאני טועה:

http://www.madas.co.il/

כן, שקלתי שם זמן רב לקנות דירה ועשיתי המון שיעורי בית וראיתי כמה דירות. דירת 3 חדרים בכרמיאל (כי כמעט אין 2), עם איכות דומה לזו של רחוב ויצמן (מעט יותר טובה האמת), עולה כ-160,000 שקל.לפי הדוגמה שלך אני אהיה לארג' איתך ואניח שדירת 3 חדרים בויצמן עולה 1,000,000. אז זאת ממש לא דוגמה טובה מבחינתך, כי אני דיברתי על פי 3-5 בממוצע, ופה זה פי יותר מ-6 אפילו. 840,000 שקל הפרש, ואם אתה קונה דירה כזו אז כנראה שאתה לא מפוצץ בכסף, אז ההבדל ברמת החיים הוא אסטרונומי. וחוץ מזה, אם אני משווה - אז אם אני לוקח פה דירת 6 חדרים בשכונה טובה (כלומר שווה לפחות לאיזורים הטובים של מרכז ת"א), עם גינה - אז כן, ואפילו יותר. כנס ליד 2, הומלס וכו' ותראה. המחירים שנתתי הגיונים מאוד, אם אני לוקח את הבית כמו שהוא ופשוט ממקם אותו בכרמיאל או בת"א. ונכון שיש 3 אזורי מטרופלין, אז מה? הרבה מאוד אנשים גרים מחוץ לאזורים האלו, וזה לא העולם השלישי ולא קר שם בחוץ.

וכדאי גם שתקשיב לדובי זובי, אני אמנם חולק עליו בנושא הפיקוח על המחירים (לדעתי פיקוח על מחירי השכירות ירתיע יזמים) אבל בכל השאר הוא צודק, עיר לא יכולה להתקיים על עשירים בלבד, מה לעשות, מישהו צריך להכין להם את הקפה של הבוקר, מישהו צריך לטפל בתשתיות ולספק שירותים, ומשום מה לא נראה לי שעובדי עיריית תל-אביב יירצו להגיע בכל בוקר מנהריה.

זה נכון, לא התכווחתי איתו. אבל ייתכן שרוב האנשים האלו הם סטודנטים או חיילים משחוררים שמעדיפים להכנס למינוס זמני גדול רק בשביל לחיות בת"א (זמני כי הם בדרך כלל אחרי זה עוברים לעבודות רציניות יותר או/ו מתחילים ללמוד לתואר). מי שגר בת"א ורוב חייו מרוויח שכר מינימום עושה טעות. כי שכר המינימום זהה בכל הארץ, ואם ההכנסה משכר מינימום היא X ועלות המחיר המינימלית בת"א היא 1.5X ובנהריה היא 0.9X, אז זאת טעות לגור בת"א. והמחירים לא ימשיכו לעלות ככה, ודובי זובי צודק.

ולהבא תשמור את ההתלהמות המתחסדת שלך לאנשים שמתרגשים ממנה, אתה רוצה לגור בצפון? אני מאחל לך רק טוב! אל תטיף לי איך לחיות את החיים שלי, אל תספר לי איך תל-אביב מנוהלת, ואל תתנצל בשמי בפני רון חולדאי. הצעירים הם אלו שבנו את המעמד של תל-אביב, הם אלו שהפכו את דיזינגוף, נווה צדק, אזור גן חשמל, ועכשיו גם את פלורנטין לאזורים מבוקשים ונעימים וחולדאי משתין עליהם בקשת.

הכל בסדר? :hi: נראה לי שאתה הוזה דברים שלא כתבתי. אני רוצה לגור בצפון, אני לא מטיף לך איך לחיות את החיים שלך (אמרתי שעבורי לא שווה לשלם כ"כ הרבה עבור קניית דירה/שכירות בשביל לגור במרכז שבכסף שאני אחסוך מקניית דירה/שכירות זהה בצפון אני אוכל לשדרג משמעותית את רמת החיים שלי), אני לא יודע איך ת"א מנוהלת (ולא דיברתי על זה) ומה אכפת לי מרון חולדאי?? וגם האמת שלא ממש אכפת לי מה קורה בת"א מבחינת ביקוש והיצע או ראש העיר, כמו שלך לא אכפת מה קורה בטבריה. אולי שהמחירים ירדו ב-50% ממה שהם עכשיו אני אחזור להתעניין (ואם לא - אז לא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

. דירת 3 חדרים בכרמיאל (כי כמעט אין 2), עם איכות דומה לזו של רחוב ויצמן (מעט יותר טובה האמת), עולה כ-160,000 שקל

שקל ???

תגיד לי כרימאל נמצאת בשמים ויש שם בתולות עירומות במקרה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי זובי צודק- חלקית.

מלצר בת"א לא מרוויח כמו מלצר בחולון ולא כמו מלצר בנהריה.

(הוא מרוויח יותר, בהתאם ליכולת של האנשים שם להוציא יותר כסף על אוכל, טיפים וכו')

בנוגע לשכר מינימום, נכון.

בכל מקרה, עובדה שאין כזו בעיה. אני לא חושב שנגיע למצב שבו אין עובדי עיריה, אבל אולי אני טועה.

בסופו של דבר גם בעניינים האלה יש עניין של כח שוק. אם זה יהיה עד כדי כך לא משתלם אנשים לא יעשו את זה, יעלו את השכר וכו'.

ד"א, יש מרכז שהוא לא ת"א להזכיר לכם. נכון, גם בהרצליה, רעננה, רמה"ש וכו' מאוד יקר.

אבל בנתניה לדוגמה, יותר זול (גם אם יותר יקר בהרבה מהצפון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GUY KING, התנצלותי הכנה, הקטע העצבני היה מכוון ל Electric Boom ערכתי את הודעה הקודמת, סליחה על הפספוס.

אני אישית לא רואה את עצמי גר רחוק מתל-אביב, אבל זה נושא שמתקשר גם למיקום של החברים ומשפחה וגם לכך שאני אוהב את תל-אביב.

יש יתרונות למגורים פה באיזור שאין לאזורים אחרים, המחרים אמנם גבוהים פי 6 מכרמיאל, אבל יש גם הרבה יותר אפשרויות תעסוקה, ושכר ממוצע גבוה יותר.

יש גם אופציות בילוי מרובות וקהל גדול של צעירים. לדעתי ההשוואה לכרמיאל קצת לא במקום, אני הייתי יותר שמח לדעת מה רמת המחירים בחיפה, ועד כמה המחירים שם עלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם רוצה לציין שבסופו של דבר, עם כל הסלידה ממנה, ת"א היא בסופו של דבר הבירה של במובן האזרחי ומעיין "בירת תרבות" (עד כמה שהמושג הזה באמת רלוונטי).

יש בה כמה דברים שהם כן מאוד נחמדים כמו סובלנות גבוהה יותר, יחסים מעוררי קינאה בין דתיים לחילונים (וביפו בין ערבים ליהודים) חיים מסביב לשעון, מקומות לא כשרים, שכן יותר טובה בתוך העיקר מרוב המקומות, המון המון המון מקומות בילוי, אפשרות לצאת באמצע שבוע, המון בנות שבאות לשם בשביל לבלות (יש כאלה שזה חשוב להם), תיירות ;), תיירים, קירבה למוסדות להשכלה גבוהה ועוד.

יש אנשים שעבורם התרחקות מת"א משמעותה התרחקות מדברים שהם לא יכולים בלעדיהם, כמו בילויים במשך כל השבוע וכדומה. יש כאלה שמוכנים לשלם (בכל המובנים) עבור החיים האלה.

כל אחד- וסידרי העדיפות שלו בחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:s07:

אתה מודע לזה שעיר שאין בה את כל העוגה הסוציאואקונומית לא מסוגלת להתקיים בימינו נכון?

זה לא אירפה פה, לא גרמניה, לא שוודיה, ולא שום מקום אחר. אז כן יפה מאוד שבונים פרוייקטים של דירות במיליוני דולרים, אבל גם אותם עשירים רוצים לשבת בארקפה ולקבל שרות ממלצר ומה אתה חושב שהמלצר יסע מנתניה בשביל להגיש קפה בת"א?

או שהעובדי ביוב של העיריה יכולים להרשות לעצמם לגור באותן דירות פאר?

כל עיר צריכה אוכלוסיה צעירה ולא רק בשביל כוח אדם זול עד כמה שזה אבסורדי, אבל בסופו של דבר אם אותם מלצרים בהווה אחרי התואר לא יוכלו להרשות לעצמם להקים משפחה בת"א אז מה יוצא להם מזה? אוכלוסיה של בני 90 שגרים במגדלי זכוכית?

לא חייבים לגור בת"א וכן זה אמור להיות "קשה" יותר אבל לא בלתי אפשרי, כאשר רוב העבודות מרוכזות במרכז, כאשר רוב מוסדות הלימוד מרוכזים במרכז(כן אני יודע שיש את בן גוריות והטכניון אבל עדיין המרכז מכיל יותר אונבירסטאות ומכללות) צריך גם מקום שהאנשים בהם יוכלו לגור.

הבעיה היא שת"א ובישראל בכלליות עדיין לא הבינו כמו בשאר העולם שצריך לבנות דירות רק לשכירות, כלומר שאסור למכור אותן ושהמדינה מפקחת על מחירי השכירות בהן.

עם קצת תמלוגים לקבלן יהיה יותר אטרקטיבי לבנות דירות להשכרה מאשר דירות נישה ברמת אביב, אבל מה לעשות עד שכמה אנשים שבאמת יכולים לעשות משהו יצתרכו להכין לעצמם את הקפה כי המלצר הקרוב ביותר גר שעה נסיעה מהם לא ישתנה שום דבר.

אבל...אבל...איפה אתה חי?!

עיר שאין בה את כל העוגה הסוציואקונומית?

אני אייל מישראל, חברה קפיטליסטית סוציאלית - מאיפה אתה?

איך המזג אוויר בסין הקומוניסטית?

אין דבר כזה "עיר שיש בה את כל השכבות הסוציואקונומיות" בחברה קפיטלסטית, גם על ארץ שלמה עוד לא הייתי אומר דרשינו...

אם קבלן רוצה לבנות מגדלי יוקרה ליקיריו בלב תל אביב, ואם יש לו את הכסף והאישורים המתאימים - הוא יעשה את זה. עד כמה אתה באמת שה תמים תחת שמי תכלת?

כשעבודות הבנייה יסתיימו(והם יסתיימו, שה) יגיעו לשם אנשים עשירים כדבריך. רוצה גם? או שתשיג ת'כסף, או שתמסור דרישת שלום לניצב מרכז ממני...

ככה זה עובד, בניו יורק, בת"א ובבומביי - לא מוצא חן בעיניך? תעבור למילווקי, לראשון ו..(לאחרון לא יודע :smile1:)

Electric Boom, ראשית, אני לא משתיק אנשים, אני נכנס קצת בקרירין מאחר והיו לי איתו מספר דיוני ראש בקיר בזמן האחרון, אז תרגע קצת.

ראש עיר צריך לדאוג גם לתושבי העיר שלא הצביעו לו, ראש עיר צריך לחשוב על עוד דברים חוץ מאיך למשוך עוד כסף לעיר שלו. באזור נמיר בונים עכשיו מאות יחידות דיור, האזור הוא כבר אחד מסיוטי התנועה של תל-אביב, מעניין איך הוא יראה עוד שנתיים?

אז נכון, רון חולדאי הוא לא האשם היחיד, אשמים גם אנשי משרד השיכון וחברי מועצת עיריית תל-אביב, אבל רון חולדאי הוא הכתובת המרכזית ואני אמשיך להצביע את האצבע עליו, כי התפקיד שלו הוא לא "הוא דואג שיהיה ביוב ואיזה חצי מרתון כל שנה..." התפקיד שלו כולל גם הכתבה של מדיניות בנייה, ומדיניות אכיפת חנייה, ותשתיות ציבוריות, ומדיניות מתן היתרים לעסקים ומקומות בילוי, ועוד תחומים רבים.

אתה מרגיע אנשים אנונימיים לחלוטין מבחינתך על גבי פורום\ים, שזה יפה...

עצם העובדה שהגבת, התלהמות או לא, אומרת שהתרגשת קצת לא? איזה שטף אדרנלין פיצי לא? ::)

לא חשוב...

בכל אופן, על איזה מעמד בדיוק אתה מדבר?

האם הקמת בית קפה באיזור? האם תרמת למוזיאון מסגנונך האישי?פתחת גלרייה? כתבת ספר? האם תרמת לשפה ייחודית למקום? האם הרמת סיגרייה בעירך האהובה כדי להפוך אותה למקום נעים?

אני לא הטפתי לך איך לחיות את החיים שלך. למען האמת לא ממש אכפת לי מ"איש אנונימי לחלוטין על גבי פורום\ים" או צורת החיים שלו. רק "הטפתי" בך הגיון פשוט. המון פעמים אנשים מוצאים את זה כואב ומעליב (בישראל התופעה מוכרת)

אם אתה חושב, לצורך העניין, שסילוק חולדאי (והעלאת מי לראשות העיר? אותך? אני שם כסף טוב על כך שלא התקרבת לביוב או חשבת על מרתון בחייך הצעירים ועיסוקיך הרבים של בניית מעמד לעיר ת"א) יתרום משמעותית לעיקר - קדימה. חברה דמוקרטית, קום ועשה מעשה, קח את הצעירים בוני המעמד ושכנע את העשירים החזירים שיכולים להרשות לעצמם קופסת נעליים במחיר מופקע לתמוך בך ובשכמותך ולהדיח את חולדאי!

ואז, משם - הדרך כבר סלולה לדברייך... משם והלאה תל אביב תהפוך לשדה מרעה פתוח של שה-ים וטלאים חמודים תחת שמי תכלת...

יום טוב, אני עוזב ת'ת'רד המגוחך הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שקל ???

תגיד לי כרימאל נמצאת בשמים ויש שם בתולות עירומות במקרה ?

שקל, כן. זה באיזורים הישנים של כרמיאל, דירות בנות 40 שנה עם הרבה רוסים זקנים (לא בקטע גזעני, פשוט יש שם הרבה רוסים זקנים). אבל כרמיאל היא לא כ"כ גדולה, אז במרחק כמה מאות מטרים יש לך תיכון ובית-ספר יסודי, ספרייה, מגרשי כדורגל וכדורסל, בריכה, פארקים, קניון, וכמה בארים. לגבי דירות יקרות יותר - כנס ליד2, הומלס, מדס או אתר אחר ותראה של בתים. המחירים פה הם פשוט 15%-40% מאלו שבת"א. וילה שעולה פה מיליון שקל עולה לפחות 5 מיליון בת"א. אם אתה מזדמן פעם לנהריה או כרמיאל - אם אתה יודע מראש שאתה תהיה שם - אתה יכול לבקש לראות וילה למכירה, אז תבין בדיוק למה אני מתכוון.

יש יתרונות למגורים פה באיזור שאין לאזורים אחרים, המחרים אמנם גבוהים פי 6 מכרמיאל, אבל יש גם הרבה יותר אפשרויות תעסוקה, ושכר ממוצע גבוה יותר.

יש גם אופציות בילוי מרובות וקהל גדול של צעירים. לדעתי ההשוואה לכרמיאל קצת לא במקום, אני הייתי יותר שמח לדעת מה רמת המחירים בחיפה, ועד כמה המחירים שם עלו.

נכון שיש יותר אפשרויות תעסוקה. וזה נכון שהשכר יותר גבוה, אבל אם אתה מרוויח נגיד 12,000 ואתה צריך להוציא 12,000 בשביל לחיות ברמה X, ואני בשביל לחיות באותה רמה צריך להוציא 8,000 ואני מרוויח 8,500 - אז לי יש יתרון מהבחינה הזאת. מה שגם אני הצעתי את האופציה של לגור בצפון ולעבוד במרכז, ואז להוציא 8,000 ולהרוויח 12,000 - הבעיה היחידה היא שצריך להסתמך על הרכבת. מצד שני, בלונדון, ניו-יורק, פריז, טוקיו ועוד ערים - המון אנשים בעיר ובמטרופולין של העיר מגיעים לעבודה עם הרכבת. הייתי בלונדון ובטיוב (הרכבת התחתית) בבוקר יש המון אנשי עסקים שמגיעים לסיטי (מרכז הפיננסים), כי זה הרבה יותר נוח. אני לא יודע למה ההשוואה לכרמיאל לא במקום, ואני לא יודע אם היית בכרמיאל. בחיפה המחירים קצת יותר יקרים (תבדוק באתרים) ובקריות הם די דומים לאלו שבכרמיאל (והקריות מאוד קרובות לחיפה, ויש רכבת).

והייתי בת"א, ובאמת שאני מתקשה להבין מה הבאז סביבה. מקומות שמפורסמים בכל הארץ כמו כיכר המדינה, שינקין או מגדלי עזריאלי לא יותר טובים או מעניינים ממרכזי הקניות בכרמיאל (מרכז ביג למשל) או במפרץ חיפה (באמת שלא). חופי הים לא יותר טובים מאלו של נהריה או חיפה ויש גם אחלה מועדנים באותם אזורים. ואם יש פעם בכמה שבועות משהו יחודי ומעניין בת"א - לא יודע מה - אז אפשר לנסוע. זה בכלל לא סיפור. אנחנו מדינה קטנה, זה לא כמו ברוסיה לגור במזרח ולהיות רחוק אלפי קילומטרים ממוסקבה, או כמו באוסטרליה לגור בצפון מערב ולהיות רחוק מסידני ומלבורן גם אלפי קילומטרים. זה כלום, בערך 100 קילומטר. ת"א לדעתי Overratted בצורה מטורפת, וזה בהחלט משתקף במחירי הדירות (או שאולי זאת באמת בועת נדל"ן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בת''א באמת יש הרבה דברים שאין בצפון אבל היום זה לא משנה בילויים כל השבוע יש בכל מקום

קחו את עזריאלי לדוגמה למרות שאני חולק על גאי בקטע שהמרכז ביג יותר טוב יש בצפון קניונים יותר טובים ממנו

הגרנד ,הקריון הרבה אפילו קניון חיפה (אתם יודעים שם באזור חוף הכרמל וזה ) כל הקטע שאנשים הופכים את תל אביב לעיר קסומה אבל בדוגרי היא סתם יקרה ולא כזאת מיוחדת (לפי דעתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר ניסיתי להסביר שכן יש בת"א משהו שאין במקומות אחרים.

זה שלא כולם מחפשים את ה"דבר" הזה, זה משהו אחר.

מן הסתם, סתם בשביל קניות בקניון, אין הבדל. לא צריך להגזים.

(למרות שכן תמצא חנויות בת"א שלא תמצא במקומות אחרים, אבל לא בקניונים אלא ברחובות כמו נחלת בניימין).

ההבדלים הם בחיי הלילה, בפלורליזם שיש שם, בסובלנות (יחסית) לאנשים שונים ומשונים, בכך שזו "עיר ללא הפסקה" וכו'.

אוקיי, אז בכל מקום יש בארים, נכון. אבל לא בכל מקום הם פתוחים באמצע השבוע, מלאים בהמוני בנות, תיירות, מבוגרים, צעירים.

חיי הלילה בת"א הם מעולים (ואני אומר את זה בתור מישהו שחרש חודש על חיי הלילה בכמה ערים גדולות בארה"ב).

אני אישית לא מאוד אוהב את סגנון חיי הלילה של הערים הגדולות ובדר"כ יוצא למסיבות קיבוצים, אבל יש כאלה שכן.

שוב, אני לא אומר שזה מצדיק דברים מסויימים, אני לא אומר שזה כזה נפלא, פשוט יש כאלה שאיכפת להם מזה.

ד"א, אל תשכחו שהרבה צעירים ששוכרים דירה בת"א לא צריכים להחזיק בגלל שהכל זמין וקרוב, שזה מתקזז בצורה מסויימת.

נ.ב

זה שת"א "קסומה" במידה מסויימת, לא אומר שאין עוד ערים כאלה.

אני ,למשל, בתור בן אדם שגר בשרון כל החיים (פרט לכמה שנים שאני לא זוכר אחרי שנולדתי בחולון), נלהב להגיע לחיפה תמיד.

כל פעם שאני מגיע לשם היא נראית לי מיוחדת במידה מסויימת. כמעט כל בן אדם שאני מכיר שגר שם דיי מקלל את העיר. :lol:

:nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והייתי בת"א, ובאמת שאני מתקשה להבין מה הבאז סביבה. מקומות שמפורסמים בכל הארץ כמו כיכר המדינה, שינקין או מגדלי עזריאלי לא יותר טובים או מעניינים ממרכזי הקניות בכרמיאל (מרכז ביג למשל) או במפרץ חיפה (באמת שלא). חופי הים לא יותר טובים מאלו של נהריה או חיפה ויש גם אחלה מועדנים באותם אזורים. ואם יש פעם בכמה שבועות משהו יחודי ומעניין בת"א - לא יודע מה - אז אפשר לנסוע. זה בכלל לא סיפור. אנחנו מדינה קטנה, זה לא כמו ברוסיה לגור במזרח ולהיות רחוק אלפי קילומטרים ממוסקבה, או כמו באוסטרליה לגור בצפון מערב ולהיות רחוק מסידני ומלבורן גם אלפי קילומטרים. זה כלום, בערך 100 קילומטר. ת"א לדעתי Overratted בצורה מטורפת, וזה בהחלט משתקף במחירי הדירות (או שאולי זאת באמת בועת נדל"ן).

אני כ"כ מזדהה עם מה שרשמת בפיסקה הזאת, זה כ"כ נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אנשים שעבורם התרחקות מת"א משמעותה התרחקות מדברים שהם לא יכולים בלעדיהם, כמו בילויים במשך כל השבוע וכדומה. יש כאלה שמוכנים לשלם (בכל המובנים) עבור

איפה אתה מבלה במשך השבוע?

צריך הרבה כסף בשביל בילויים קבוע גם באמצע השבוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים נדבקים לת"א, אבל למעשה כל איזור המרכז מאוד יקר. באופן אישי, הייתי מעדיף לגור בבית פרטי בצפון במקום ירוק ושקט עם גינה פרטית, להחזיק רכב פרטי ולנסוע לעבודה במרכז ברכבת מהירה. אבל, בשביל זה צריך שתהיה בארץ רשת של רכבות מהירות בתדירות גבוהה למרכז מכל מקום בצפון ובדרום בכל שעות היום, מגרשי חנייה גדולים צמודים לעל תחנת רכבת עם חנייה חינם לכל היום לכל מי שמציג כרטיס נסיעה ברכבת, ותחבורה ציבורית מהירה וזמינה בכל תחנת רכבת.

באופן מעשי, רוב האנשים (כולל אותי) מעדיפים לגור בקרבת המשפחה והחברים. לכן, אדם שהחברים שלו גרים במרכז (לאו דווקא בת"א עצמה) יעדיף לגור במרכז מתוך ברירת-מחדל.

נראה לי שאני אצטרך להשאיר את החלום של בית בצפון לאחרי שאני אהיה נשוי. הבעיה היא שבמרכז אני יודע איזה מקומות נחשבים לטובים, ובאיזה מקומות יש בתי ספר טובים. לכן, זה יותר קשה לחפש בית באיזור שאתה לא מכיר.

בכל מקרה, מאחר ומדינת היא מדינה סוציאלית (לא קפיטליסטית טהורה), היא צריכה לפקח על מחירי הדירות להשכרה, וגם על איכות הדירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שואף ללמוד תחום באגרונומיה במטרה לעבוד בצפון. לא רק לאירופאים מגיע לחיות בשקט באיזה כפר פסטורלי ולהתפרנס מייצור יין/גבינות.

לך על זה ותראה שיגיעו הזדמנויות בדיוק בתחום שמעניין אותך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...