עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות? - עמוד 15 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות?

rikus

Recommended Posts

rikus לפי מה שהבנתי אתה נעול על תל אביב

אבל מה אתה רוצה לעשות ?

תל אביב הייתה אחת הערים הראשונות בארץ שמחירי הדירות בה עלו באופן משמעותי

והיא יקרה מאוד כבר מספר מכובד של שנים

וכל עוד לא נקבל "מתנה" מאירן או משהו מקביל אין סיבה שהמחירים בתל אביב יתחילו לרדת

בקיצור אין מה לעשות בעניין היום

לא בפוליטיקה שיש בארץ שאף אחד לא שם ... על הצעירים

סטודנטים ימשיכו לגור שם בחורי עכברים אם שותפים

ואנשים שמרוויחים מעל השכר הממוצע

וכמובן מבוגרים שקנו דירות בימי מתושלח

לרוב האוכלוסייה בארץ אין וכנראה לא יהיה הגיון כלכלי לגור שם

משכורת ממוצעת לעובד היי-טק עם תואר ראשון היא מעל ל15 אלף.

עם משכורת כזאת אתה יכול בכיף לקחת משכנתא ולהסתדר איתה יפה מאד ולחסוך הרבה באותו הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 561
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עם משכורת כזאת אתה יכול בכיף לקחת משכנתא ולהסתדר איתה יפה מאד ולחסוך הרבה באותו הזמן.

15000 ברוטו זה לא מספיק לדירה בתל אביב .(אלא אם יש לך סכום התחלתי גבוה מאוד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת, בוודאי שזה מספיק. בתל אביב חיים המון אנשים שמרוויחים/הרוויחו פחות מזה ועדיין קנו דירה, גם בעשור האחרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואוו, תגזים עוד קצת...

15K ברוטו (לאדם) זה המון כסף, מעל ומעבר גם בשביל לחיות בת"א.

לצורך העניין אני מכיר אנשים ששוכרים דירה בת"א וחיים מצויין גם עם חצי מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

15000 ברוטו זה בערך 8000-9000 נטו ,

יש לי ילדה עם מטפלת שעולה לי 5000 ש"ח בחודש וילדה בגן שעולה 2000 ש"ח ,

תסביר לי איך נשאר כסף למשכנתא אחרי זה,ועוד לא דיברתי על חשמל, ארנונה, אוכל, בילויים וכ"ו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

15 ברוטו זה לא כל כך הרבה.

נשאר מזה טיפלה פחות מ-10 אלף ש"ח.

אם מורידים מזה מיד 3,500 ש"ח שכר דירה, ועוד 2,500 ש"ח הוצאות - משאיר רק 4,000 ש"ח לחודש.

לא שאי אפשר לחיות עם זה, אפשר לחיות עם זה מצויין. פשוט רמת החיים שזה יוצר עבור האדם לא מסתדרת עם העובדה שהוא נחשב לשוכן באחד העשירונים העליונים (לא הצלחתי לחפור בלמ"ס איזה בדיוק).[br]פורסם בתאריך: 1.07.2008 בשעה 01:44:16

תסביר לי איך נשאר כסף למשכנתא אחרי זה,ועוד לא דיברתי על חשמל, ארנונה, אוכל, בילויים וכ"ו.

נורא פשוט.

אם 2 בני הזוג עובדים, אבל אחד מהם לא מכניס מספיק כדי לכסות את עלות הילדה עם המטפלת, עדיף שבן הזוג עם המשכורת הנמוכה ישאר בבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שזאת לא כ"כ הגזמה, מבחינה מספרית זה אפילו 18K בממוצע(לא אחרי תואר ראשון ולא בטיח, אלא ניסיון של איזה 6-7 שנים), מה גם שרק 2% מהאוכלוסייה בארץ מתפרנסת מהיי-טק.

הוא דיבר על מישהו שחי לבד, מן הסתם שברגע שאתה מכניס צאצאים למשוואה

יש הוצאות הרבה מעבר.

אבל אם אתה לבד ויש לך 8-9 נטו, אז אפשר לחיות בת"א/מרכז ולהסתדר יופי, לשכור דירה קרוב לעבודה

לקנות אופניים ואז אתה נשאר עם 4-5 לחודש שהן הוצאות רגילות כמו חשבונות, ובילויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להסתדר יופי? צא מהסרט. הסכום הזה דומה לסכום שההורים שלי מרוויחים בחודש ואנחנו אומנם מסתדרים יופי, אבל אנחנו גרים בחדרה לא בתל אביב.

תחזור אלי כשתגדל.

אין שום סיבה לא לחיות בסדר באופן ממוצע מ-16-17 אלף ש"ח בחודש בת"א.

לאחר שכ"ד זה משאיר בין 11 ל-12 אלף ש"ח לחודש לחשבונות ומחייה שוטפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לציין שאני מסתכל על כל זה מנקודת מבט של מישהו שמגיב בפורום של מחשבים, שנחשב לפורום רציני, ולכן אני מגיע עם הנחה שאנשים פה ירכשו השכלה גבוהה ויעבדו בתחומים ברמה גבוהה(היי-טק,מהנדסים,ארכיטקטים למיניהם ועוד שאר ירקות).

בכל אופן אהבתי את ההשוואה של משפחה לעומת אדם בודד, חבל שלרוב שני בני הזוג עובדים ומספיק שאחד מהם יעבוד בתחום עם הכנסה גבוהה כדי שהשני יצטרך רק לעבוד במשרה חלקית ולעבוד קצת בבית ועם הילדים.

בכל מקרה אני לא יודע מה קורה במשפחה שלך, אבל אני בטוח שאתה לא באמת יודע מה ההורים שלך עושים עם הכסף שלהם או כמה יש להם בקופות חיסכון\פנסיה או אלו נכסים יש להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, זה בכלל לא משנה.

rikus החליט שתפקידה של ת"א הוא "עיר תרבות" ולכן היא צריכה להיות זולה ונגישה לכולם (למרות שהיא כן זולה באיזורים מסויימים).

פחות או יותר כולם פו מסכימים עם זה שזה לא הגיוני ושסביר שהמחירים שם יקבעו לפי כלל פשוט: היצע וביקוש.

בנוגע להאם אפשר או לא לחיות עם X כסף.

זה תלוי בבן אדם. יש אנשים שעבורם לחיות זה לטוס כל שנה לחו"ל.

יש אנשים שאיכפת להם מאוד מהיום יום וזה שהם יחיו במרכז הענינים מספיק להם, גם אם הם לא חוסכים גרוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחזור אלי כשתגדל.

אין שום סיבה לא לחיות בסדר באופן ממוצע מ-16-17 אלף ש"ח בחודש בת"א.

לאחר שכ"ד זה משאיר בין 11 ל-12 אלף ש"ח לחודש לחשבונות ומחייה שוטפת.

אה כי באמת שכחתי, אני מדבר פה עם מישהו בן 60 שעומד להיוולד לו נכד. ממש מצטער.

אולי אתה תחזור אליי כשתגדל. בונה תאוריות מול עובדות. נתתי לך דוגמה מאצלי, ואני יכול לתת לך עוד הרבה דוגמאות מהורים של חברים. רוב המשפחות של החברים שלי בעלות הכנסה בטווח הזה, והפלא ופלא, אנחנו גרים בחדרה לא בתל אביב. תמשיך להתסמך על חישובים על הנייר, ברגע שתתחיל לבסס משפחה תבין שבפועל זה לא עובד ויש המון המון הוצאות שלא חשבת עליהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...